بررسی ویولن الکتریک Yamaha SV-200 – ویولن الکتریک یاماها SV-200

Visits: 569

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200 : در طول دهه های طولانی ، هر چیزی که از کارخانه های یاماها بیرون می آمد با ستایش وشگفتی همراه بود . گرچه هرگز ویژگی های ظاهری محصولات آن به اندازه برخی مارک های رقیب ها ، پر زرق و برق و پر نبوند ، اما حتی سازهای ارزان قیمت یاماها نیز بیش از انتظار بودند .


 

یاماها ساز های موسیقی با ویژگی سادگی ، تُن عالی و عملکرد عالی را ارائه داد . و ویولن های الکتریک نیز آنها تفاوتی ندارند .

 

هر مدل ساخته شده آنها درجه یک است و Yamaha SV-200 احتمالاً محبوب ترین و پرفروش ترین مدل ویولن الکتریک شرکت یاماها است .

 

این مدل نسبت قیمتی که دارد عملکرد باورنکردنی اش آن را را متمایز می کند و به همین دلیل است که ما می خواهیم در این بررسی از نزدیک به این ساز موسیقی زیبا و پرفکت نگاهی بیندازیم و با ویژگی های آن آشنا شویم .

 

در ادامه با تیز لرن همراه باشید و این مقاله را بخوانید تا بفهمید که این مدل بهترین ویولن الکتریک برای شماست یا نه.

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200 : بررسی اجمالی و ویژگی های آن

 

 

SV-200 یکی از ویولن های الکتریک به اصطلاح Silent یا بی صدای یاماها است. به این ترتیب ، این ساز به عنوان یک ویولن “بی صدا” به بازار عرضه می شود ، که معمولاً جزو سازهای ساده برای تمرین است .

 

در این حالت ، این نامگذاری کمی عجیب است ، زیرا SV-200 چیزی فراتر از یک قطعه ساز برای مبتدی ها است . زیرا این یک ویولن زیباست که برای ویولونیست های نیمه حرفه ای و حتی حرفه ای طراحی شده و ایده آل است .

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

 

دو پیکاپ piezo در زیر خود دارد که آن را از رقابت جدا کرده و به تُن صدای آن ابعادی منحصر به فرد می بخشد . آنها ویژگی های صوتی عالی و ظرافت های صوتی داینامیک و پویا را به آن می دهند . این ویولن الکتریک همچنین خود را در زمینه داشتن تنظیم کننده کنترل ها متمایز می کند ، که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

 

تنها نکته منفی قابل توجهآن  ممکن است قیمت باشد. با این حال ، باید توجه داشته باشید که این فقط ویولن تمرینی متوسط برای شما نیست ، بلکه یک ویولن الکتریک نیمه حرفه ای (و برای برخی موارد حتی یک سطح حرفه ای) هم برای ضبط استودیویی و هم برای اجرای زنده است .

 

این یک ویولن کاملاً متنوع است که در سبک های مختلف موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل یک ویولن الکتریک مناسب با بالاترین ویژگی های کیفی ست که مفصل در ادامه تیز لرن به آن ها می پردازیم …

 

 

 

ویژگی های کلیدی ویولن الکتریک Yamaha SV-200

 

 

جنس بدنه از چوب صنوبر

جنس دسته از چوب افرا و صفحه انگشت گذاری از چوب آبنوس

بدنه قالب آن پلاستیکی است

دو پیکاپ پیزو دارد

یک تقویت کننده با کنترل صدا و EQ

دارای دو خروجی

سوئیچ حالت EQ

قسمت خرک ویولن از جنس چوب افرا

سیم گیر از چوب آبنوس با یک پیچ تنظیم کننده خوب کوک برای سیم E

 

 

 

طراحی و ساخت

 

 

این ویولن یک طراحی کلی ساده دارد ، بدنه و دسته یک ساختار ساده را تشکیل می دهد. بدنه آن از صنوبر ساخته شده و دسته آن از نوع افرا است و دارای صفحه انگشت گذاری از جنس آبنوس است.

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

 

این ترکیب از چوب های تنومند و مقاوم رایج است و به ساز صدایی با تُن و رسایی کمی روشن تر می دهد ، اگرچه هنوز هم متوجه پوشش خوبی از کل طیف صوتی شنیدنی آن خواهید شد . صفحه انگشت گذاری آبنوس یک انتخاب عالی است و احساس صافی و راحتی را به دست چپ شما می بخشد .

 

البته ویولون چیزی فراتر از یک صفحه چوبی طولی و مستقیم است که از ترکیب افرا و صنوبر ساخته شده است.

 

یک قاب از پلاستیک سخت قالب بدنه اصلی را احاطه کرده است . جدا از افزودن ابعادی جدید به طراحی کلی و یادآوری ریشه های کلاسیک این ساز خوب ، این قاب همچنین در افزایش کیفیت عملکرد ساز نیز بسیار کاربرد دارد .

 

این قاب همچنین به شما احساس داشتن بدنه یک ساز ویولن کامل را می دهد و به عنوان یک سکوی عالی برای استراحت چانه شما به کار می رود .

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

آنچه قابل ذکر است این است که SV-200 دارای یک خرک با کیفیت است که از افرا ساخته شده است. و یک سیم گیر ساخته شده از آبنوس که به همراه یک پیچ تنظیم کننده برای سیم E ارائه می دهد. عجیب به نظر می رسد ، اما شما می توانید با پیچ های تنظیم کوک آن بر روی پایه ، دقت بیشتر در کوک و تنظیم کافی داشته باشید .

 

 

پیکاپ و کنترل ها

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

 

در کنترل و خروجی Yamaha SV-200 جالبترین ویژگی که دارد شامل دو پیکاپ پیزو به جای فقط یک پیکاپ در ویولن های مشابه است. این دو ابعاد کاملاً متفاوتی به لحن آن می دهند و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بیشتری به صدای آن نسبت به ویولن های الکتریکی استاندارد دیگرد دارد که فقط یک پیکاپ پیزو دارند.

 

این پیکاپ ها با یک تقویت کننده فعال هسستند با باتری 9 ولت کار می کنند . شما دو خروجی دارید : یکی برای هدفون و دیگری برای آمپلی فایر یا میکسر .

 

کنترل ها با دکمه های تنظیم صدا و EQ بسیار جالب هستند ، دکمه EQ تقریباً به عنوان یک کنترل صدای استاندارد (یا پخش سه برابر) کار می کند. با این حال ، شما همچنین یک سوئیچ حالت EQ دارید که به شما امکان می دهد این کنترل صدا را کاملاً تغییر دهید ، که تُن صوتی واضح و روشن تری به شما می دهد.

 

 

 

مزایا و معایب ویولن الکتریک Yamaha SV-200

 

 

ویژگی های مثبت ویولن الکتریک Yamaha SV-200

 

تُن صدای عالی

باز تاب دینامیکی خوب به لطف وجود دو پیکاپ پیزو

نوازندگی با آن واقعاً راحت است

کیفیت ساخت عالی

قابل اعتماد

 

 

ویژگی های منفی ویولن الکتریک Yamaha SV-200

 

 

قیمت بالاتر (اگرچه به طور قطع با توجه به امکانات آن قابل توجیه است)

 

 

 

مقایسه یاماها SV-200 در مقابل یاماها YEV-105

 

 

همانطور که گفته شد ، یاماها دارای یک رده شگفت انگیز از ویولن های الکتریک است . هر یک از آنها برای سطح قیمت مربوطه خود از لحاظ صدا ، قابل اطمینان و کیفیتی عالی برخوردار هستند .

 

اما اگر به این دسته از میان رده های یاماها (یا در پایین ترین قیمت از سطح گران قیمت ها ) نگاه کنیم ، باید SV-200 را با پر فروش بزرگ دیگر آنها در این سطح مقایسه کنیم : ویولن الکتریک YEV-105.

 

با وجود کیفیت و سطح قیمت مشابه ، این دو ساز مجزا هستند. اولین تفاوت اصلی نیز بارزترین است : YEV-105 یک ویولن 5 سیم است. و خرک آن برای هر پنج سیم پیچ های تنظیم کننده خوبی دارد .

 

تفاوت قابل توجه دیگر در ساخت و ساز آن است . به جای یک قاب پلاستیکی قالبی شکل ، در YEV-105 یک قاب 5 لایه از چوب گردو دارد که همه آنها با یک روکش خوب روغن گرد شده است .

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

 

این ترکیب هیجان انگیز صنوبر ، چوب ماهون و افرا ، فراتر از ساختار اصلی بدنه ای است که ما با دیگر مدل های الکتریکی عادت کرده ایم . و بر میزان صدا تأثیر می گذارد ، اگرچه مشخصاً به اندازه ویولن استاندارد نیست .

 

YEV-105 دارای یک پیکاپ منفعل است : مدل SV250 . همراه با کنترل میزان صدا و یک سوئیچ که کاملاً آن را تغییر داده و ویژگی بیشتری را در تن صدای آن ایجاد می کند . اگرچه کنترل ها به اندازه کنترل های موجود در SV-200 همه کاره نیستند ، اما با این وجود گزینه های خلاقانه زیادی را در اختیار شما قرار می دهند .

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200

tizlearn.ir

 

وقتی نوبت به ویژگی های الکترونیک می رسد ، ویولن SV-200 پیشرفته تر است ، مخصوصاً به دلیل دارا بودن پیکاپ پیزو دوتایی اش . این به صدای ساز حساسیت بیشتری می دهد و در نهایت پاسخ و صدای پویا تری به شما می دهد .

 

البته این به معنای قیمت قابل توجهی بالاتر از YEV-105 است ، گرچه هر دو هنوز در یک رده قیمت قرار دارند . اگر یک نوازنده نیمه حرفه ای هستید ، نمی توانید از هیچ یک از این دو صرفه نظر کنید . و حتی ویولونیست های حرفه ای آنها را برای بسیاری از موارد مناسب می دانند .

 

در این پست بررسی کامل تیز لرن درباره YEV-105 بیشتر بدانید .

 

 

ویولن الکتریک Yamaha SV-200 : نتیجه گیری و رتبه بندی

 

 

یاماها SV-200 یک ویولن الکتریک نیمه حرفه ای عالی است که حتی از عهده برخی تنظیمات حرفه ای و حتی بهترین تکنوازی های ویولن برمی آید. دارا بودن دو پیکاپ پیزو در آن واقعا عالی است و این ساز را به سطح کاملاً جدیدی می برد .

 

به همین دلیل ارزان نیست ، اما اگر یک ویولونیست باتجربه باشید و به دنبال یک ساز با سازگاری خوب هستید قطعاً ارزش آن را دارد . در واقع دقیقاً همان چیزی است که همه ما انتظار داریم از یاماها انتظار داشته باشیم .

 

با توجه به کیفیت بالا و ارزش باورنکردنی همچنین قیمت آن ، ما این ویولن را اکیداً توصیه می کنیم و به آن امتیاز کامل tizlearn 5 از 5 را می دهیم .

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

 

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا برای ما بنویسید

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. fikhl a[hud \,v گفت:

  سلام، من سالهاست که از مدلV200 استفاده میکنم و امروز هم از مطالبی که گذاشته بودید خیلی استفاده کردم و تحلیل شما بسیار جالب و آموزنده بود
  سوالی که از شما دارم اینه که من هیچ.وقت نتونستم با ولوم EQ استفاده کنم و تاثیری در صدا ندیدم آیا روش استاده خاصی داره یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  سپاس

  • محمدمهدی گفت:

   سلام وقتتون بخیر ؛ براتون آموزش هایی در این مورد پیدا میکنم و ایمیل میزنم . همیشه موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *