چرا تکنیک در نواختن پیانو بسیار مهم است؟ – آموزش پیانو

Visits: 4

تکنیک پیانو

 

 

تمرین با تکنیک مناسب در پیانو می تواند یک عادت دشوار باشد. اما ، هنگامی که شروع به تمرین کردن می کنید ، توجه به دست ها ، حالت بدن ، تنفس و تنش و همه این ها باعث پیشرفت ناگهانی مهارت پیانو در شما می شود! 


 

هنگامی که یاد گرفتید که ریلکس باشید ، دستان شما مانند باد بر روی کلیدها پرواز می کند و شما با تمرین خود احساس راحتی و نرمی خواهید کرد.

 

 

 

 

یاد بگیرید که تکنیک مناسب پیانو به چه معناست

 

 

 

برای پیشرفت تان به عنوان یک پیانیست بسیار مهم است که از ابتدا بیاموزید که تکنیک مناسب پیانو چیست. شما باید بهترین روش برای گرفتن دستان تان ، نحوه نشستن جلوی پیانو با حالت بدنی مناسب و نحوه آرامش بخشیدن به بدن و ذهن خود را درک کنید.

 

 

هر چه هنگام تمرین با تکنیک خود قوی تر و سازگارتر باشید ، پیانیست بهتری خواهید شد. هر بار که تمرین می کنید نحوه نگه داشتن دست ها ، نحوه قرارگیری مچ هایتان ، بازوها و شانه ها و میزان تنش در بدن خود را در ذهن خود حفظ و کنترل کنید.

 

هرچه آگاهی بیشتری ایجاد کنید و داشته باشید ، می توانید آرامش بیشتری داشته باشید. هرچه آرامش بیشتری داشته باشید ، نوازندگی شما سریعتر و قوی تر می شود. اگر ویدئوهایی از نوازندگان و استادان پیانیست را تماشا کنید ، خواهید دید که دستان آنها چگونه روی کلیدها شناور است. این امر به این دلیل است که آنها سالها در هر بار تمرین به تکنیک خود توجه کرده اند.

 

اگر به تکنیک خود به عنوان تمرین توجه کنید ، می توانید به درجه ای از این تسلط نیز دست پیدا کنید! این ویدئو را از استاد پیانیست Brad Mehldau که آهنگ ” After Bach” را اجرا می کند ، مشاهده کنید و به نحوه آسان و روان بودن تکنیک او توجه ویژه ای داشته باشید.

 

 

برای مشاهده حالت دستانش از وسط ویدیو را تماشا کنید .

 

 

 

برای مشاهده ویدیو در یوتیوب اینجا کلیک کنید 

 

 

 

شاید توجه به این جزئیات کوچک در ابتدا سخت به نظر برسد ، اما با گذشت زمان این جزئیات کوچک پیشرفت های عظیمی در نوازندگی شما ایجاد می کند. اگر هر بار به این اصول توجه کنید ، نوازندگی شما بسیار سریعتر از زمانی که با تکنیک ضعیف تمرین می کنید پیشرفت می کند.

اگر برایتان سوال است که چگونه تکنیک های مناسب پیانو را یاد بگیریم ؟ آموزش های پیانوی تیز لرن را بررسی کنید .

 

 

در این آموزش ها یاد میگیرید که :

 

  • اهمیت داشتن صندلی صحیح پیانو در ارتفاع مناسب
  • چگونه می توانید بازوهای خود را به درستی قرار دهید تا تنش در مچ دست شما کاهش یابد
  • چگونه می توانید شانه های خود را حالت دهید و شل کنید تا وضعیت شما کامل باشد
  • پای خود را در کجا قرار دهید تا در حین تمرین راحت و ثابت بمانید

 

اگر به راهنمایی بیشتری در مورد موقعیت مناسب انگشتان نیاز دارید ، این پست ، در مورد موقعیت مناسب انگشت بررسی و مطالعه کنید .

 

این مقاله در TizLearn به شما در مورد تکنیک صحیح انگشتان از طریق تمرین با چند قطعه موسیقی مختلف آموزش داده می شود ، حتما بهتون توصیه می کنم .

 

 

 

 

تمرین با تکنیک قوی و مداوم شما را سریعتر پیانیست بهتری می کند

 

 

 

تکنیک پیانو

 

 

موثرترین روش برای انجام این کار این است که هر روز تمرینات معمول خود را انجام دهید و با پیشرفت تکنیک خود به آرامی سرعت و پیشرفت را افزایش دهید. این مسیر سفری کوتاه نیست ، اما اگر سخت کوش و فداکار باشید می توانید روزانه با آن پیشرفت کنید و به مقصد خود برسید !

 

 

تمرینات به تقویت دستان تان و همچنین تسلط بر تکنیک هایی که استفاده می کنید کمک می کند. همه تمرینات در کلید C ماژور نوشته شده است ، اما می توانید هر کدام از آنها را پس از یادگیری به کلیدهای مختلف منتقل کنید و در گام های دیگری نیز تمرین کنید !

 

 

 

 

تمرین با تکنیک مناسب خطر آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد

 

 

 

تکنیک پیانو

 

 

 

توجه شما به تکنیک در حین تمرین به کاهش خطرهایی اعم از آسیب دیدگی کمک می کند. اگر هنگام نوازندگی تنش زیادی در مچ دست و بازوهایتان داشته باشید ، خطر آسیب های مکرر حرکتی مانند سندرم تونل ( کانال ) مچ دست را افزایش می دهید. درگیر شدن با یکی از این نوع صدمات ، پیشرفت شما را کند می کند و به طور بالقوه شما را از رسیدن به اهداف خود با پیانو باز می دارد.

 

همچنین می توانید از تمرینات کششی توضیح داده شده در این مقاله برای کاهش خطر ایجاد درد در مچ دست و بازوهایتان استفاده کنید.

 

این تمرینات به تقویت دست ها و مچ دست شما کمک می کند و قبل از تمرین گرم کردن ملایمی را انجام می دهید. این موضوع را برای گیتار نیز قبلا در قالب یک پست آموزشی ارائه کردیم که می توانید روی این متن کلیک کنید و آن را مطالعه کنید .

 

 

 

تمرینات گرم کردن گیتار – تکنیک های نوازندگی گیتار

 

 

 

 من هر بار که تمرین می کنم از این تمرینات به عنوان گرم کردن و وارم آپ استفاده می کنم. تمرین موسیقی در بسیاری از موارد مشابه تمرینات ورزشی است.

اگر ورزش می کنید ، احتمالاً یکدفعه در بازی حاضر نمی شوید و تا جایی که می توانید قبل از شروع خود را گرم می کنید.

در ورزش معمولا سعی می کنید زود در محل حاضر شوید تا بتوانید قبل از شروع بازی تمرینات کششی کنید ، بدوید و خود را گرم کنید تا از نظر جسمی و روحی آماده کار سخت باشید.

این گرم کردن همچنین خطر آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شباهت بین تمرین سازهای موسیقی و تمرینات ورزشی ، این مقاله را بررسی کنید .

 

 

 

 

تمرین با تکنیک های عالی به شما امکان می دهد موسیقی سخت تری را نوازندگی کنید

 

 

 

تکنیک پیانو

 

 

 

حفظ ، پایداری و تسلط در یک تکنیک عالی در حین تمرین به شما امکان می دهد موسیقی سخت تری را بیاموزید و بر آن مسلط شوید. اگر علاقمند به پیشرفت روان ، دقت و افزایش سطح مهارت خود هستید و می خواهید رپرتوار پیشرفته تر و دشواری را اجرا کنید ، پیشرفت در تکنیک پیانو به شما امکان دسترسی به این هدف ها را می دهد.

 

به عنوان مثال ، اگر مایل به یادگیری رپرتوار در دوره پیانو پیشرفته TizLearn هستید ، بایدقبل از شروع تکنیک های نوازندگی پیانو را خوب تمرین کرده و به آن تسلط کافی داشته باشید .

 

 

پیشنهاد

 

 

به نظر من ، تماشای اجرای پیانیست با تکنیک های عالی شان یکی از جذاب ترین و زیباترین رویدادهاست. دیدن دست های یک پیانیست که به خوبی آموزش دیده اند فوق العاده است. مدتی وقت بگذارید و موقعیت دست ها را در فیلم های نوازندگی پیانیست های مورد علاقه تان مشاهده کنید. چیزی در مورد تماس مداوم با کلیدهای پیانو ، دست ها را به شکل دلپذیری درآورده است.

 

اگر برای تمرین پیانو با تکنیک مناسب وقت بگذارید ، مردم هنگام اجرای شما به این توجه خواهند کرد. اگر اینطور به نظر برسید که می دانید در حال انجام چه کاری هستید ، مردم تصور می کنند که شما می دانید که چه کار می کنید ، و این حس و توجه را از شما می گیرند . حتی اگر خودتان در عملکرد خود کاملاً مطمئن نیستید. فیکش کنید تا به قول معروف اصل آن را انجام بدهید .

 

 

 

نتیجه گیری

 

 

با این حال ، هیچ تکنیک و ترفندی برای تقلب در پیانو وجود ندارد. پیشرفت در تکنیک پیانو و مهارت بالا نیاز به تلاش مصمم و فداکاری قابل توجه ای دارد. هنگام تمرین باید از بدن خود در نقاط مختلف از جمله دست ها ، مچ ها ، بازوها و شانه ها آگاه باشید. شما باید از تنفس خود و میزان تنش یا آرامش بدن خود آگاه باشید.

 

داشتن تکنیک خوب در پیانو به این معنی است که با تمرین سریعتر پیشرفت می کنید ، کمتر در معرض آسیب قرار خواهید گرفت زیرا آرامش بیشتری خواهید داشت و دستان شما قوی تر می شوند ، می توانید موسیقی سخت تر و پیچیده تری را بیاموزید. به نظر می رسد که دیگر می دانید چه می کنید!

 

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

 

نوبت شماست ، حالا شما هم نظرات و تجربیات خود را در مورد مطلب بالا برای ما در قسمت نظرات پایین بنویسید

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *