وقتی آواز می خوانید چه اتفاقی برای مغز شما می افتد؟ | کدام بخش از مغز برای آواز خواندن استفاده می شود؟

Visits: 1707

چه اتفاقی هنگام آواز خواندن در مغز می افتد

 

به عنوان یک خواننده ، روی آنچه که با تارهای صوتی ، گلو و ریه ها می گذرد تمرکز خواهید کرد. اما آیا می دانید که آواز خواندن اثر قابل توجهی روی مغز دارد ؟


آواز خواندن یکسری مزایا دارد که بسیاری از آنها تأثیر مثبتی در بدن و سلامت روان دارند. شاید این را متوجه شده باشید و از اینکه در هنگام خواندن چه چیزی در مغز شما اتفاق می افتد ، تعجب کرده اید. مغز شما فعال می شود ، بهتر عمل می کند و مواد شیمیایی را آزاد می کند .

 فواید آواز خواندن همش خبرهای خوب داره . بنابراین امروز با ما باشید در تیز لرن تا درمورد علوم اعصاب آواز و اینکه چطور تمرین و اجرای منظم حتی می تواند شما را باهوش تر کند آشنا شوید .

 

هنگام آواز خواندن چه اتفاقی در مغز شما می افتد ؟

کدام قسمت ها در مغز هنگام آواز خواندن فعال می شوند

 

اگر لیست فواید آواز خواندن به اندازه کافی طولانی نباشد ، دانشمندان راه هایی را پیدا می کنند که حتی به عملکرد شناخت شما نیز کمک می کند. این بدان معنی است که عملکرد بدنی آواز خواندن به مغز شما کمک می کند تا بهتر عمل کند. به یادگیری هایتان از این پس اضافه کنید که در انتخاب آهنگ های جدید ، حفظ کردن اشعار و حتی نوشتن موسیقی شخصی و قدرت های ذهنی مغز شما به سرعت افزایش می یابد. شما لازم نیست که در آن خوب باشید. این بصورت فرکانس است .

 

آواز خواندن و فعالیت مغزی

تقریباً فوراً می توانید از مزایای آن لذت ببرید زیرا ترشحات مواد شیمیایی بصورت احساس خوب هنگام خواندن ، وارد جریان خون شما می شوند. اما در طولانی مدت ، همچنین به محافظت از مغز شما در برابر بیماری های دژنراسیون مانند زوال عقل و آلزایمر کمک می کند و موسیقی را می توان به عنوان درمانی برای افرادی که از قبل با این شرایط تشخیص داده شده اند ، استفاده کرد .

 

علوم اعصاب آواز

بیشتر حیوانات دارای نوعی آهنگ و صدا هستند و به استثناء چند گونه از آنها ، این تغییر نمی کند. اما طبق یک “دانشمند علوم اعصاب موسیقی” و محقق پزشکی Aniruddh D. Patel ، انسان تنها حیوان است که به طور جدی چیزهای جدید را می آموزد. این می تواند به دلیل وجود برجستگی نرمی گوش ما باشد زمانی که پردازش شنوایی را کنترل می کنند .

 

 

 

کدام قسمت از مغز برای آواز خواندن استفاده می شود؟

قسمت گیجگاهی را می توان در قسمتهای جلوی سر ، در نزدیکی گوش یافت . مغز می تواند صدمات قابل ملاحظه ای را به همراه داشته باشد ، به اندازه ای که مانع استفاده از زبان شود (به نام آفازی) ، اما در عین حال که قسمت گیجگاهی مغز سالم باشند ، توانایی به خاطر سپردن و خواندن کل آهنگ ها را دارند . این امر به این دلیل است که قسمت دیگری از مغز برای این نوع پردازش استفاده می شود و به همین ترتیب موسیقی می تواند کلید فوق العاده ای برای باز کردن مسیر درمانی باشد . همچنین به همین دلیل ممکن است در هنگام آواز خواندن مانع گفتار نشود – از بخش دیگری از مغز برای پردازش استفاده می کند .

 

آواز خواندن از چه بخشی از مغز استفاده می کند ؟ 

اسکن های MRI به ما نشان می دهد که چه چیزی در مغز اتفاق می افتد. بعضی از قسمت ها ، به ویژه مناطقی که در سمت راست مغز قرار دارند ، در هنگام آواز خواندن ، در MRI افراد سالم روشن می شوند. اما به هیچ وجه یک طرفه نیست . محقق پاتل به Chorus America می گوید : “ترانه موسیقی و کلمات را با هم ترکیب می کند ، و تولید کلمه یک فعالیت مغرضانه نیمکره ای است. شاید انجام بسیاری از آوازها علاوه بر مدارهای نیمکره مناسب که در کنترل دقیق زمین و ملودی نقش دارند ، شبکه های مغزی را که در تولید کلمه و بیان قرار دارد تقویت کند. ” 

ناحیه خارجی مغزی دوطرفه پشت حنجره یافت شده است که برای کنترل حنجره از جمله عملکرد گفتار به کار می رود. 

 

 

قسمت هایی از مغز که با آواز خواندن فعال می شوند

قسمت های فعال مغز هنگام موسیقی خواندن

 

اگر شما می خواهید درمورد برخی از علوم دیگر بدانید ، در اینجا مناطق دیگر مغز است که به شما در آواز خواندن کمک می کند ، همانطور که در یک مطالعه ژاپنی در سال 2006 در مورد آهنگ و گفتار کشف شد

  • The left planum temporale/superior temporal-parietal region and the right planum temporale 
  • The left and right premotor cortex 
  • The lateral aspect of the VI lobule of the posterior cerebellum 
  • The anterior superior temporal gyrus, and planum polare 

 

کدام قسمت از مغز آواز خواندن را کنترل می کند ؟

این فیلم باورنکردنی نشان می دهد که چگونه از آواز خواندن هنگام کرانیوتومی بیدار (عمل بدون بیهوشی) برای از بین بردن تومور از مغز خوانندگی اپرا استفاده می شود. این یک تصویر واقعاً عالی از چگونگی استفاده از قسمت های خاصی از مغز برای کنترل آواز خواندن است ، در حالی که سایرین می توانند بدون عملکرد یا به طور کامل کارایی نداشته باشند. لطفاً توجه داشته باشید که این فیلم ، گرچه به هیچ وجه گرافیکی نیست ، اما نشان می دهد که جراحی زنده در حال انجام است – همزمان با خواندن اپرا زنده . :

 

آواز خواندن – سمت راست مغز

ما مقداری در مورد مغز چپ و راست صحبت کرده ایم و احتمالاً شنیده اید که مردم خود را به عنوان  یک قسمت یا قسمت دیگر از مغز خود ، توصیف می کنند. بنابراین هر طرف چه کاری را انجام می دهد و منظور از بودن یک یا طرف دیگر چیست؟ دو طرف یکسان هستند ، جز در نحوه پردازش اطلاعات. و هر دو طرف به طور مداوم در حال بازسازی هستند – بنابراین هیچ بهانه ای برای بهبود ضریب هوشی شما وجود ندارد! تحقیقات روانشناسی و برنده جایزه نوبل راجر دبلیو اسپری در دهه 1960 کشف كرد كه :

 

مغز چپ = منطق ، تجزیه و تحلیل ، توالی و تفکر خطی ، پردازش ریاضیات ، حقایق و تفکر در کلمات .

مغز راست = تجسم ، خلاقیت و شهود ،  تخیل ، تفکر جامع ، هنر ، ریتم ، نشانه های غیر کلامی ، تجسم احساسات و رویاپردازی .

 

در حالی که هر طرف متفاوت است ، به نظر می رسد که ما یک طرف مسلط به همین ترتیب نداریم . نظرسنجی در سال 2013 از بیش از 1000 فرد 7 تا 29 ساله ، نشان داد که ما با توجه به فعالیتی که انجام می دهیم و عملکرد خود را انجام می دهیم از هر طرف از مغز استفاده می کنیم. از آنجا که خواندن موسیقی از نظر ماهیت کاملاً ریاضی است ، تلفیق هنری آواز با منطق زمان بندی موسیقی واقعاً باعث می شود که هر دو طرف از این امر استفاده کنند .

 

 

 

 

چه اتفاقی می افتد وقتی که ما با هم آواز می خوانیم؟

تاثیر آواز خوانی گروهی بر مغز

 

صرف وقت زیاد با استفاده از سمت چپ مغز ما ، برای سمت راست بد است. هر دو باید خارج شوند. با این حال ، شرایط زندگی روزمره ما اغلب باعث عدم تعادل می شود. انجام فعالانه کارهایی که از سمت راست استفاده می کنند برای شما بسیار مناسب است. و یکی از دلایلی است که به افراد توصیه می شود اغلب به گروه کر یا گروه بپیوندند.

 

آوازهای گروهی پیوند بین دو طرف مغز را تشویق می کنند و تأثیر بیشتری حتی از تنها خواندن دارند. اندورفینهایی که هنگام خواندن ترشح می کنیم (اکسی توسین و دوپامین) باعث تقویت نوروپلاستی مغز می شوند ، سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کنند ، با بیماری ، افسردگی و سکته مغزی مبارزه می کنند و به ما در مدیریت درد کمک می کنند.

 

 

آیا آواز خواندن شما را باهوش تر می کند؟

اگر خوشحال تر ، آرام تر و سالم تر باشید ، مغز شما نیز می تواند عملکرد بهتری داشته باشد. و با آواز خواندن مرتب ، شما به طور مداوم در حال ارسال انتقال دهنده های عصبی در مغز خود و تشویق جریان اکسیژن هستید. این بدان معنی است که سلول های شما نیز سریعتر خود را ترمیم می کنند. و با یادگیری موسیقی و اشعار حافظه خود را بهبود می بخشد ( آیا متوجه شده اید که هرچه آهنگ های بیشتری را به خاطر بسپارید ، بهتر و سریع تر به آن می رسید؟ ) .

 

آواز خواندن چه کاری برای شما انجام می دهد ؟

 

این روزها اکثراً برای سرگرمی و یا به صورت حرفه ای آواز می خوانیم. اما در زمان های قدیم از آن به عنوان راهی برای برقراری اطلاعات حیاتی استفاده می شد ، وفاداری را به گروه یا قبیله نشان می داد و حتی دشمنان را می ترساند. این یک مهارت حیاتی در زندگی بود. اکنون ما بیشتر روی فناوری متمرکز شده ایم ، چیزی که می تواند بر سلامتی ما تأثیر منفی بگذارد. آواز خواندن ما را از صفحه نمایش موبایل و… دور می کند و با میراث و ریتم های طبیعی ما در تماس است .

 

 

 

 

فواید آواز خواندن 

 تنها خود شما نیستید که از صدای تان بهره مند می شوید. اگر با افرادی با از دست دادن حافظه همراه باشید ، آواز خواندن برای آنها می تواند راهی فوق العاده برای بهبود و ارتباط باشد ، جایی که مکالمه دیگر اجازه نمی دهد ، تکنیکی است که توسط انجمن آلزایمر کاملا تأیید و عملی شده است. به همین ترتیب آواز خواندن به جنین و نوزادان ، به پیشرفت چشمگیر شناختی آنها کمک می کند .

 

پیام واضح است اگر می خواهید احساس خوبی داشته باشید و مغزی خوب داشته باشید ، موسیقی مسیر خوبی برای عملکرد بهتر شناختی ، سلامت روان و بهزیستی است. و حتی لازم نیست که خوب به نظر برسید بسیاری از افراد این کار را به دلیل اینکه در گذشته به آنها گفته شده بودند که خوب نیستند یا نباید زحمت بکشند ، این کار را انجام می دهند. اما این آواز خواندن بخشی از وجود ماست و اینکه آیا برای شما به نظر می رسد خوب است یا نه ، خوب است که هر روز انجام دهید ، حتی اگر فقط به طور خلاصه بگم ، در حمام باشید 🙂 .

 

برای فعال شدن و روشن شدن کامل و شارژ مجدد قسمت سمت راست مغز خود ، هر چند وقت یک بار آواز بخوانید و با آن خلاق شوید. برخی از یادگیریها و نوشتن متن ترانه را اضافه کنید و همه شما یک تمرین ذهنی فوق العاده را تنظیم کرده اید .

 

 

سوالات مرتبط


آیا آواز خواندن باعث افزایش دوپامین می شود؟


دوپامین یکی از مواد شیمیایی ارگانیک احساس خوبی است که هنگام انجام کارهایی که از آنها لذت می بریم ، مانند گذراندن وقت با حیوان خانگی یا آواز خواندن ، آزاد می شود . این یک امر طبیعی کاملاً بی خطر است که برای مغز و بدن شما بسیار خوب است و انگیزه و لذت را تشویق می کند.

 

چرا آواز خواندن برای شما خوب است؟


آواز خواندن یک فعالیت ذهنی است که برای سلامت روان شما مفید است ، باعث تقویت استقامت و ماهیچه ها می شود و جریان اکسیژن را افزایش می دهد که برای بدن شما مفید است و باعث می شود احساس شادی و هدفمندی داشته باشید. در هر سن و مرحله ای باشید ، فعالیت بسیار خوبی است .

 

اهمیت آواز چیست؟


این یک فعالیت اولیه و غریزی است که با سلامت و رفاه همه جانبه مرتبط است. موسیقی تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد ، جوامع را گرد هم می آورد و یک صنعت بین المللی چند میلیارد پوندی است .

 

تیز لرن 

 

شما وقتی آواز می خوانید چه اتفاقی برای مغزتان می افتد؟ آیا متوجه تغییرات چشمگیری شده اید؟ در نظرات زیر درباره آنها بگویید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *