آواز خواندن با سرما خوردگی و سرفه | نکات و راه حل ها

Visits: 2215

آواز خواندن با سرما خوردگی و سرفه

 

اگر شما یک خواننده حرفه ای هستید یا می خواهید حرفه ای باشید ، سرما خوردگی می تواند بسیار ناتوان کننده باشد. معمولاً نمی توانید یک اجرا را بخاطر سرما خوردگی به تعویق بیاندازید ، بنابراین چگونه با سرماخوردگی یا سرفه خوب آواز می خوانید ؟

راز آواز خواندن با سرماخوردگی و سرفه در تکنیک خوب و دانش در مورد داروهای قابل اعتماد نهفته است. درک چگونگی مراقبت از تارهای صوتی هنگام بیماری و داروی گلو ، به شما کمک می کند تا در طول دوره بیماری ، از برنامه ها و اجرا ها عقب نمانید .

این موضوعی است که هنرمندان هر سال به همراه مشکلات مرتبط با آن مانند لارنژیت و از دست دادن صدا با آن سروکار دارند. با این وجود ممکن است عملکرد خوبی داشته باشید ، حتی اگر به هم ریخته باشید ، صدای آواز خواننده ای داشته باشید و هر پنج دقیقه یک بار بینی خود را تخلیه کنید. در این پست از تیزلرن قصد دارم نکات و راه حل های کاربردی را برای آواز خوانی با سرماخوردگی و سرفه به اشتراک بگذارم . 

 

آواز خواندن با سرما و سرفه

آواز خواندن با سرما و سرفه

 

متأسفانه ، وقتی که وارد فصل پاییز و زمستان می شویم از سر بدشانسی ، سرفه و سرماخوردگی دورمون میچرخند . در این زمان از سال ، ما زمان بیشتری را در داخل خانه یا با افراد دیگر درحال گذراندیم و در نتیجه شیوع میکروب ها به وجود رو داریم . به طور متوسط بزرگسالان سالانه دو یا سه بار سرماخورده می شوند ، در حالی که بچه ها ممکن است به پنج بار در سال مبتلا شوند. افرادی که به دیابت مبتلا هستند ، بصورت خودکار  ،و افراد سیگاری یا مبتلا به آسم به احتمال زیاد دچار سرماخوردگی می شوند و در معرض خطر عوارض آن قرار دارند.

هیچ درمانی واقعی برای سرماخوردگی وجود ندارد و از آنجا که بسیاری از بیماری ها وجود دارند ، در صورت ضعف در بدن ، ممکن است انواع مختلفی از سرماخوردگی ها را در طول یک فصل بگیرید. برای خوانندگان ، این موضوع بیشتر  باعث ناراحتی یا نگران کننده است. و می تواند تأثیر عمده ای بر آنچه که شما به عنوان یک سخنران می توانید انجام دهید داشته باشد. آگاهی از چگونگی غلبه بر بیماری ، پیشگیری و یا حتی به سرکوب علائم ، به شما این امکان را می دهد که با مراجعه به آنها ، بیماری را درمان کرده و بهبود یابید . 

 

آیا سرماخوردگی می تواند بر صدای آواز شما تأثیر بگذارد؟

سرماخوردگی مطمئناً صدای آواز خواندن شما را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا به بینی ، سینوس ها ، گوش ها ، گلو و احتمالاً ریه های شما نیز ضربه می زند. شایع ترین اثرات آن ، پایین آمدن دامنه صوتی شما ، از بین رفتن نت های بالاتر میشود ، حتی ممکن است صدای گرفتگه ناشی از ایجاد مخاط در دستگاه تنفسی فوقانی شما باشد. تارهای صوتی شما خشک می شوند و اگر سرفه می کنید ، بسیار خسته می شوید. در صورت عدم دقت ، این مسئله شما را در معرض فشار و صدمه صوتی قرار می دهد.

اگر در حال حاضر برای به دست آوردن دامنه وسیعی در آواز کار کرده اید ، از بین رفتن چند نت اثر کمتری خواهد داشت . 

 

وقتی بیمار هستیم آواز خواندن بد است؟

لزوماً به این صورت نیست که آواز خواندن در هنگام بیماری کاملاً بد است. بستگی به آواز خواندن شما دارد ، تا چه مدت و اینکه آیا شما در این فرآیند بصورت صحیح از صدای خود مراقبت می کنید. برای بیشتر هنرمندان ، گزینه ای وجود ندارد که وقتی سرما بخورد ، آواز خواندن را قطع کنند .

 

خوانندگان هنگام سرماخوردگی چه می کنند؟

خوانندگان هنگام سرماخوردگی چه می کنند؟

در صورت امکان ، خوانندگان صدای خود را استراحت می دهند (و خودشان وقتی سرماخورده می شوند ). اما اگر کنسرت و اجرای بزرگ رزرو شده است ، نمایش باید ادامه یابد . بنابراین برای خنثی کردن جلوه های منفی ، خوانندگان معمولاً بسیاری از موارد زیر را انجام می دهند:

 1. با آب ولرم گلوی خود را هیدراته کنید
 2. خوردن مواد لبنی را قطع کنید
 3. تا حد امکان بخوابید
 4. در زمستان از لباس گرم استفاده کنید ، مخصوصاً بر روی گلو و دهان
 5. مکمل هایی مانند ویتامین C و اکیناسه مصرف کنید
 6. از داروهای پیشخوان و داروهای طبیعی استفاده کنید (بیشتر در مورد سایر موارد بعدی)
 7. قند را قطع کنید زیرا این امر سیستم ایمنی بدن را مهار می کند
 8. رپرتوار مناسب را انتخاب کنید

 

آیا آواز خواندن با گلو درد اشکالی ندارد؟

گلو درد از سرماخوردگی بیشتر خطر دارد ، اگرچه این دو اغلب با هم همراه هستند (سرماخوردگی ممکن است با گلو درد شروع شود). اگر گلو شما درد داشته باشد ، ممکن است یک عفونت باشد یا ممکن است یک فشار صوتی باشد. و هنگامی که گلو شما درد می کند ، احتمالاً صدای شما صدمه دیده است. این هنگام باید آواز خواندن بصورت ساده ترین میزان ، با اوج کم و بدون نت های خیلی بالا یا پایین باشد .

 

آواز خواندن با گلوی سرد و دردناک

اگر نیاز به آواز خواندن با گلو سرد و گلودرد دارید ، باید اطمینان حاصل کنید که گلویتان را به آرامی با آب و هوای  گرم درمان کنید . 

 

گرمکردن صدا برای آوازخواندن با گلودرد

اگر گلو درد دارید ، باید به آرامی گرم کنید ، اما برای بهینه سازی زمان استراحت وسوسه نشوید. اگر گلوی شما درد دارد ، گرم شدن و گرم کردن آن اجباری است. در اینجا مضرات زیادی را برای انجام کارهایی که بیمار هستید و به TLC صوتی نیاز دارید ، در اینجا آورده ایم . 

 

آهنگ هایی که با گلو درد می خوانید

آواز خواندن با گلو درد اگر می توانید آهنگ هایی را انتخاب کنید که فضایی  آرام ، با صدای کوتاه ، شنوایی آن آسان یا آهنگ پاپ که اوج چندانی ندارند . از تکنیک های خیلی سریع یا بزرگ ، از هر چیزی حتی به طرز مبهم خارج از محدوده طبیعی خودتان جدا خودداری کنید. آهنگ های خوانندگانی که فضایی آرام دارند رانیز میتوانید تمرین کنید. 

 

آواز خواندن با سرفه کردن

وقتی شروع به آواز خواندن می کنید ، هیچ چیز بدتر از یک سرفه یا حساسیت در گلوی شما وجود ندارد. سرفه می تواند شما را در شب بیدار نگه دارد و بر صدای گویندگی شما نیز تأثیر بگذارد.

 

آیا سرفه در آواز اثر می گذارد – آیا می توانید با سرفه آواز بخوانید؟ 

برخلاف گلو درد ، سرفه بر صدای آواز شما تأثیر نمی گذارد ، اما خشکی گلو می تواند باعث ضعف صدای شما شود. تمایل به سرفه هنگام به آواز خواندن را بیش از حد می شود . این یک رفلکس است ، متوقف کردن این بستگی به این دارد که سرفه شما چقدر بد است ، اما حتی در بدترین حالت ، با برخی داروها و آب زیادی ، باید بتوانید عملکرد خود را مدیریت کنید. در اینجا برخی از داروهای مفید برای مدیریت این مشکل با سرفه آزار دهنده و سرماخوردگی را آورده ایم . 

 

داروهای موثر بر صوت برای سرماخوردگی خوانندگان 

خوشبختانه ، مجموعه ای از داروهای آزمایش شده وجود دارد که به شما کمک می کند سرماخوردگی خود را به عنوان یک خواننده برطرف کنید. و برخی از آنها برای شما چندان هزینه ندارند.

 

داروهای موثر در خارش گلو برای خوانندگان

داروهای موثر در خارش گلو برای خوانندگان

در اینجا برخی از داروهای پیشنهاد شده برای گلوی خراشیده شده را آورده ایم .

 • یک قاشق چایخوری عسل مصرف کنید – مانوکا بهترین است زیرا خاصیت ضد باکتریایی دارد
 • چندین بار در روز آب نمک غرغره کنید
 • شربت سرفه ایده آل نیست ، اما گلو خراشیده را به اندازه کافی در مدت طولانی مطلوب نگه می دارد تا یک کنسرت را اجرا کنید 

 

بخار برای خوانندگان 

مانند سیگار کشیدن ، بخار تأثیر منفی بر صدا دارد و باعث خشک شدن آن می شود. هیچ چیزی به عنوان یک نوعی بخار خوب برای خوانندگان وجود ندارد. بنابراین به جای آن از روش بخارهای طبیعی استفاده کنید! هنگامی که سرماخورده هستید یک روش عالی برای پاکسازی مخاط و بهبود همه چیز در سیستم تنفسی خود  ، استنشاق بخار است.

می توانید یک وسیله مخصوص بخرید یا آن را به روش قدیمی انجام دهید: یک حوله را روی سر خود آویزان کرده و یک کاسه آب گرم را تکیه دهید و از بخار ان استفاده کنید .

 

نحوه پاک کردن مخاط از گلو برای آواز خواندن mucinex

یکی دیگر از داروهای درمانی که ممکن است ارزش امتحان کردن داشته باشد ، موچینکس یا گوایفنسین است. این دارو به شل شدن خلط در مجاری هوایی شما و سرکوب سرفه کمک می کند. از داروخانه  بخواهید که در مورد مصرف این دارو راهنمایتان کند زیرا این برای همه مناسب نخواهد بود.

اگر می خواهید مخاط را برطرف کنید ، به هر قیمتی شیر جوشانده نیز استفاده کنید .

 

چگونه می توانم صدای خودم را هنگام بیماری بهتر کنم؟

اگر بتوانید از بینی پر آلودگی خلاص شوید و از سینوس های خود هوا دریافت کنید ، بسیار شبیه به صدای معمول خود خواهید بود. شما همچنین می توانید از صدایی شاداب یا شفاف به عنوان صدای جدید ببرید .

 

چگونه سینوس های خود را برای آواز پاک کنید

بهترین راه برای پاکسازی یک بینی پر از حالت طبیعی حرکت کردن در اطراف است. اگر دراز می کشید یا در یک جا می نشینید ، بیشتر اذیتتان می کند . اگر انرژی داشته باشید ممکن است بخواهید برای یک پیاده روی بروید. برای مدتی قدم بزنید و قبل از خواندن کمی هوای تازه بگیرید.

سر خود را بالا نگه دارید تا مایعات از بینی و مجاری تنفسی شما دور شوند. اگر به چیزی بیشتر احتیاج دارید ، می توانید دارو از داروخانه را امتحان کنید .

همچنین می توانید ماساژ سینوس و طب سوزنی را برای تخلیه و تسکین سینوس های خود بکار ببرید . 

 

نحوه آواز خواندن با یک بینی گرفته
اگر همه راهکار ها شکست بخورند ، مجبور هستید با یک بینی گرفته آواز بخوانید. اگر نمی توانید از طریق آن نفس بکشید ، چاره ای ندارید که به جای آن تنفس خود را از طریق دهان بکشید. متوجه می شوید که صدای بیشتری دارید ، بنابراین با این راه کار کنید و آهنگ های متناسب با صدا را انتخاب کنید.

 

آواز خواندن بعد از سرماخوردگی
سرماخوردگی ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد – و اگر سرحال نباشید سرفه ها حتی بیشتر می شوند. صبور باشید ، مراقب خود باشید و به زودی به تمام توان خود باز خواهید گشت. 

 

چگونه صدای خود را سریع از سرماخوردگی حفظ کنیم ؟

اگر در هنگام سرماخوردگی به خود فشار بیاورید و آواز خواندن زیادی انجام دهید ، ممکن است بهبودی کامل طولانی تر شود. بنابراین اگر می خواهید سریع به حالت عادی برگردید ، استراحت کنید ، بخوابید و بخورید و سالم بنوشید. هیچ میانبر واقعی وجود ندارد. شما می توانید برای مدت کوتاه علائم را از بین ببرید ، اما این راه حل های کوتاه مدت است. سلامتی شما به طور کلی بهتر است ، سیستم ایمنی بدن شما بهتر خواهد شد. و هرچه سیستم ایمنی بدن شما بهتر باشد ، سریعتر صدا خود را از سرماخوردگی باز خواهید گرفت.

اکنون می دانیم که سلامت روده نقش مهمی در ایمنی و بهبود عمومی دارد. بنابراین غذاهایی که دارای پروبیوتیک و  سبزیجات که دارای برگ زیاد هستند ، ارزش دارند که در رژیم غذایی خود بگنجانید . 

 

آواز خواندن با عفونت سینوسی

اگر سینوس های شما به ویژه با سرماخوردگیآسیب دیده اند ، ممکن است شما سینوزیت داشته باشید. اینجاست که پوشش سینوس ها ملتهب و دردناک می شود.

مصرف زنجبیل ، دارچین ، گیاه کاهن ، هل و گلچین ، همه داروهای طبیعی طبیعی برای کمک به بهبود سینوسهای شما و خلاص شدن از شر مخاط است. اینها می توانند به غذای شما اضافه شوند یا به صورت خوردن مصرف شوند (بخار بخار نیز مفید خواهد بود).

همچنین ممکن است بخواهید شست وشوی بینی را امتحان کنید. این کار برای پاک کردن سینوس ها و بینی با محلول شور است. این کار رطوبت را احیا می کند و مجاری هوایی را آرام می کند. بسیار مهم است که از یک شستشوی مناسب خریداری شده در داروخانه استفاده کنید (قطعاً نسخه خانگی آن نیست) و دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید. اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث عفونت بیشتر شود.

وقتی مراقب باشید صدای شما آسیب نبیند ، آلودگی سرماخوردگی ، سرفه یا سینوس شما برطرف می شود. محافظت از آوازهای شما به عنوان یک خواننده بسیار بیشتر پیش می رود و یک اولویت مداوم است . 

 

این ها نکاتی  برای آواز خواندن با سرماخوردگی و سرفه هستند ، اما پیشگیری بهتر از درمان است. الان شروع کنید. ممکن است بخواهید سالانه یک بیماری جلوگیری کنید . این موضوع شما را از سرماخوردگی دور نمی کند ، اما احتمال ابتلا به آنفولانزا را کاهش می دهد. آنفولانزا بسیار بدتر از سرماخوردگی است و مطمئناً در صورت ابتلا به آن ، شما را به مدت یک مرحله روی اجرا متوقف می کند. بنابراین خوب است که فکر کنید …

ورزش منظم را بخشی از سبک زندگی خود قرار دهید ، مقدار زیادی میوه ، سبزیجات ، آجیل ، دانه ها و مواد غذایی با محتوای غذایی بالا میل کنید. مقدار زیادی آب و چای گیاهی بنوشید و اگر به کمی تقویت نیاز دارید ، یک مکمل ویتامین و مواد معدنی مصرف کنید تا در فصل زمستان شما را مقاورم کند . این امر نه تنها به محافظت در برابر سرماخوردگی کمک می کند (و به شما کمک می کند تا سریعاً در هنگام ابتلا به آنها بهبود یابید ) بلکه برای آن احساس خوبی خواهید کرد .  

 

سوالات مرتبط


چه چیزی به گلوی یک خواننده کمک می کند؟
سلامتی گلو ناشی از تمرین تکنیک صوتی ، نوشیدن مقدار زیادی آب (یا چای گیاهی) ، عدم استعمال سیگار ، محدود کردن کافئین و الکل و همچنین زیاد جیغ نزدن یا فریاد نزدن است. هر چه بیشتر آواز بخوانید ، قوی تر می شود ، به شرطی که این کار را به درستی انجام دهید و از مکان های مناسب نفس بکشید .

چرا هنگام خواندن سرفه می کنم؟
 این ممکن است نشانه عفونت دستگاه تنفسی مانند سرفه ، سرماخوردگی ، آنفولانزا یا برونشیت باشد. صدای شما هم احتمالاً خشک است. مایعات زیادی مصرف کنید و در صورت ادامه ، برای مشاوره و تشخیص بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

آواز خواندن با برونشیت بد است؟
ایده آل نیست ، اما غیرممکن نیست. از آنجایی که لوله های برونشی شما ملتهب خواهند شد و شما را با مخاط متراکم خواهد کرد ، باید توصیه های ما را برای آواز خواندن با سرفه و سرماخوردگی دنبال کنید و هر وقت ممکن استراحت کنید. گفته می شود که چای نعناع برای برونشیت بسیار مناسب است.

آیا برای آواز خواندن با سرماخوردگی و سرفه توصیه و راه حلی دارید؟ چه چیزی برای شما مفید است؟ در مورد آن در نظرات زیر بگویید.

 

تیز لرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *