نکات حرفه ای برای افزایش تمرکز در یادگیری پیانو

Visits: 284

تمرکز

نکات حرفه ای برای افزایش تمرکز در یادگیری پیانو

 

 

 

یادگیری نواختن پیانو یک کار فوق العاده است ، اما مشکلاتی به دلیل کمبود وقت و انرژی می تواند جلوی آن را بگیرد.


یکی از دلایل کنار گذاشتن پیانو توسط مردم ، عدم تمرکز حواس است که باعث می شود احساس بی انگیزگی و حواس پرتی از هدف خود داشته باشند. در نتیجه ، دانش آموزان تعجب می کنند که چگونه می توانند هنگام یادگیری نواختن پیانو ، تمرکز و انگیزه خود را حفظ کنند.

 

 

اگر شما علاقه مند به یادگیری پیانو هستید اما در گذشته مسائلی حواس شما را پرت کرده است ، پس این پست برای شما مناسب است! در اینجا نکات تازه ای پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند تا پیانو را به طور موثر یاد بگیرید. امیدوارم که این پیشنهادات به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کرده و رویای پیانیست شدن خود را دنبال کنید!

 

 

 

اطمینان حاصل کنید که از موسیقی خود لذت می برید

 

 

در نهایت بسیاری از دانشجویان تمرکز خود را از دست می دهند زیرا به راحتی موسیقی مورد علاقه خود را جالب نمی دانند و برایشان عادی می شود . این یک مشکل رایج است ، خصوصاً اگر برای مدت زمان طولانی روی یک قطعه کار کرده اید. یادگیری خواندن موسیقی یک چالش است و گنجاندن چند قطعه آسان که واقعاً از آنها لذت می برید ، به جای اینکه در یک قطعه سخت و سنگین موسیقی کلاسیک قرار بگیرید ، می تواند سودمند باشد زیرا این همان کاری است که فکر می کنید قرار است انجام دهید.

 

اگر اطمینان حاصل کنید که موسیقی مورد علاقه خود را در تمرین خود بگنجانید ، متوجه خواهید شد که تمرکز روی تمرین پیانو را بسیار راحت تر خواهید داشت.

 

 

 

 

حتما فاصله و استراحت تعیین کنید

 

فاصله گرفتن و تاخیر انداختن کار خوبی است. واقعاً! استراحت در تمرین برای تازه کردن ذهن و استراحت دادن به انگشتان و دستان ، یک روش اثبات شده برای افزایش بهره وری شماست. به مدت 10 دقیقه یا بیشتر به طور اختصاصی روی یک کار تمرکز کنید.

 

به عنوان مثال ، 10 دقیقه دست راست جدیدترین قطعه پیانوی خود را تمرین کنید. زنگ هشدار را تنظیم کنید و در پایان وقت خود ، بلند شوید و به دور خانه خود بروید ، یک لیوان آب بنوشید یا حدود 5 دقیقه فعالیت دیگری انجام دهید.

 

سپس ، هنگام بازگشت تازه و آماده خواهید شد تا دوباره تمرکز کنید.

 

 

 

اهداف واقع بینانه داشته باشید

 

 

یک روش مطمئن برای از دست دادن تمرکز ، تعیین اهداف غیر واقعی برای خودتان است. اگر فکر می کنید که در عرض یک ماه استاد پیانو خواهید شد و بدون اینکه گام C major را یاد گرفته باشید ، قصد یادگیری Chopin’s Fantasie Impromptu را دارید ، پس واقعاً اشتباه می کنید !

 

 

 

داشتن اهداف كوچك و قابل كنترل كه می توانید برای مدت كوتاهی روی آنها تمركز كنید ، به شما كمك می كند تا روی پیانو متمركز بمانید و همچنین به شما كمك می كند تا تصویر بزرگتری از پیشرفت خود به عنوان پیانیست را ببینید. با چند آهنگ پیانوی ساده شروع کنید و سپس پیشرفت کنید. پیانیست ماهر شدن مانند ساختن یک ساختمان بزرگ است. وقتی محصول نهایی را که سالها به طول می انجامد ، مشاهده می کنید ، می تواند ترسناک باشد.

 

اما ، اگر به برنامه ها نگاه کنید و تمرکز خود را برای به دست آوردن مقدار کمی از پیشرفت روزمره خود متمرکز کنید ، بیس و پایه ی یادگیری های شما به خوبی شکل میگیرند.

 

 

 

 

در یک زمان مشابه تمرین کنید

 

 

یک روش عالی دیگر برای کمک به افزایش تمرکز این است که هر روز یا هر روز هایی که تمرین می کنید ، در یک ساعت مشابه پیانو تمرین کنید. اگر هنگام نشستن برای تمرین پیانو ذهن شما را مشغول کرده باشد ، پس احتمالاً به سرعت تمرکز خود را از دست می دهید و احتمالاً آنچه را که امیدوار بودید به سرانجام نمی رسانید.

 

شناسایی زمان ایده آل برای تمرین برای پیشرفت شما بسیار مفید است. شاید بهترین زمان برای شما اولین کار صبح باشد که ذهن شما از خواب تازه است. یا شاید تمرین بعد از ناهار را خوب بدانید و وقت داشته باشید . یا ممکن است بهترین زمان برای تمرین پیانو را شب بعد از شام یا درست قبل از خواب به عنوان نوعی کمک و تسکین دهنده برای پایان دادن به روز خود و رفع استرس ذهنی تان بدانید.

 

من پیشنهاد میکنم زمانی که خسته هستید یا مشکل جدی فکری دارید ، تمرین نکنید . چون آن مشکل یا ناراحتی با پیانو تمرین کردن در ذهنتان نقش می بندد و بعد از آن وقتی سراغ پیانو می آیید ، به یاد آن مشکل می افتید …

 

 

در هر صورت ، پیداکردن و تعیین زمانی مشابه برای هر بار تمرین به شما کمک می کند تا تمرکز کنید و تمرکز کامل خود را در تمرین پیانو حفظ کنید .

 

 

 

 

یک محیط مثبت و مناسب را ایجاد کنید

 

 

انتخاب محیط مناسب برای تمرین جهت اطمینان از حفظ تمرکز هنگام تمرین پیانو بسیار مهم است. در مورد تنظیم و تعیین محل تمرین خود جدی باشید. به این ترتیب ، ایده آل ترین موقعیت را برای ایجاد تمرکز و خلاقیت های خود ایجاد می کنید. چه در یک قسمت خاص از خانه تمرین کنید و چه فقط یک گوشه کوچک داشته باشید ، اگر برای حفظ محیطی سالم و سازمان یافته و بدون حواس پرتی وقت بگذارید ، با تمرین پیانو خود را برای موفقیت آماده می کنید .

 

 

 

 

یک دفترچه یادداشت یا چک لیست درست کنید

 

 

یک روش ساده برای حفظ تمرکز و تمرکز در تمرین پیانو در طول هفته ها و ماه ها ، نگه داشتن یک یادداشت یا دفترچه یادداشت ساده از تمرینات خودتان است. اگر در مورد اینکه چه چیزی و چه موقع تمرین می کنید یادداشت کنید ، می توانید پیشرفت خود را در طولانی مدت دنبال کنید.

 

 

به این ترتیب شما می توانید تمام روشهای پیشرفت خود را در تمرین پیانو مشاهده کنید. اگر بتوانید اهداف خود را از قبل یادداشت کنید ، انگیزه بیشتری برای کار در جهت رسیدن به اهداف خود خواهید داشت. شاید شما برخی از تمرینات ریتم پیانو را داشته باشید که می خواهید سرعت آن را افزایش دهید یا قطعه موسیقی جدیدی را می خواهید یاد بگیرید به ترتیب برای خود یادداشت کنید .

 

حتی می توانید در طول تمرین پیانو برخی از افکار سریعی که برایتان درباره تمرکز و سطح تمرکز می آید را یادداشت کنید. اینکه در طول تمرین ، آیا احساس کل تمرکز را داشتید؟ آیا بعد از 20 دقیقه تمرکز شما کم شد؟ این ها را یادداشت کنید و بعد تحلیل کنید.

 

 

 

 

در صورت تمایل پیشرفت خود را به اشتراک بگذارید

 

 

 

سرانجام ، به اشتراک گذاشتن تجربه خود با سایر پیانیست ها راهی عالی برای کمک به الهام بخشیدن به تمرین و تقویت تمرکز شماست. داشتن دوستان نوازنده برای گفتگو در مورد پیانو و به اشتراک گذاشتن نکات ، ترفندها و رپرتوار با آنها برای پیشرفت کلی شما در تمرین پیانو بسیار مفید است. از دوستان خود بپرسید چه کاری انجام می دهند تا به آنها کمک کند تا در زمان تمرین پیانو انگیزه خود را حفظ کنند. ممکن است چند پاسخ شگفت آور پیدا کنید! همچنین دروس آنلاین پیانو می تواند جامعه فعال پیانیست ها را برای اشتراک در اختیار شما قرار دهد!

 

 

 

 

نتیجه گیری

 

 

حفظ تمرکز و تمرکز در حین تمرین پیانو موضوعی است که هر پیانیستی می تواند با آن دست و پنجه نرم کند ، حالا مهم نیست که چه مدت پیانو را تمرین می کنند. این یک مهارت زندگی ارزشمند است که مهارتهای تمرکز و تمرکز ذهنی خود را توسعه دهید.

 

 

اگر هنگام یادگیری نواختن پیانو مشکلی برای تمرکز دارید:

 

 

  • ابتدا اطمینان حاصل کنید که در واقع از موسیقی مورد تمرین خود لذت می برید.
  • اطمینان حاصل کنید که در جلسه تمرین خود وقفه های کافی را در نظر گرفته اید تا تمرکز شما از بین نرود.
  • اهداف واقع بینانه ای ایجاد کنید که بتوانید در یک زمان قابل کنترل به آنها برسید.
  • اطمینان حاصل کنید که زمان و مکان انتخابی تان به درستی برای تمرین پیانو تنظیم شده است.
  • برای اینکه در مسیر خود باشید ، می توانید یک گزارش یا یادداشت از پیشرفت خود نگه دارید.

 

 

و در آخر ، حتما tizlearn و همه دروس فوق العاده ای که قرار داده میشوند را بررسی کنید. ما در تیز لرن بهترین برنامه پیانو را برای شما ایجاد می کنیم که به شما کمک می کند تا در این تجربه با پیانو پیشرفت کنید ، مهم نیست که زندگی چه چالش هایی را برای شما ایجاد می کند!

 

 

تهیه و گردآوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیزلرن محفوظ است

 

 

لطفا نظراتتون در مورد مطلب بالا رو برای ما در قسمت نظرات پایین بنویسید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *