آیا بخور صوتی برای خوانندگان خوب است ؟ | بهترین محصولات پخش کننده بخار

Visits: 180

بخار صوتی برای خوانندگان

 

بخار درمانی برای گلو و حنجره در حال حاضر راهکار پر استفاده افراد در صنعت موسیقی است . خوانندگان با انتخاب بخار صوتی ، یا دستگاه های نبولایزرهای صوتی و رطوبت سازها در بازار استفاده می کنند. اما بخار صدا چیست و چه فایده ای برای صدای آواز خواندن دارد ؟


بخار کردن بهترین روش برای آبرسانی کردن تارهای صوتی ست. استنشاق بخار با استفاده از دستگاه بخار ، نبولایزر یا ظرف بخار خانگی باعث می شود تا صدای آواز شما آرام شود. این می تواند عملکرد صدای شما را بهبود بخشد. اما این کار همچنان که یکی از راه حل هاست ولی همه موضوع به موارد دیگری نیز بستگی دارد .

 

اگر قبلاً بخار را امتحان نکرده اید ، مطمئناً ارزش آن را دارد که برای یکبار تلاش کنید . کسانی که برای صدای خود از بخار استفاده میکنند یک راز مخفی برای سلامتی صدای خود در بهترین حالت ممکن آن ، دارند . که در مطالب تیز لرن میتوانید جست و جو و مقاله مربوط را مطالعه کنید ..

 

آیا بخار برای آواز خواندن خوب است ؟

 

آیا بخار برای خوانندگان خوب است

 

بخار کردن یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای صدای خود انجام دهید. به طور مرتب استنشاق بخار از آب گرم می تواند صدای شما را در شرایط مناسب نگه داشته و از فشار صوتی جلوگیری کند.

تنفس در بخار باعث رطوبت داخل محیط صوتی شما می شود و تار های صوتی را آرام می کند. این کار تارهای صوتی شما را آبرسانی می کند و تورم و سوزش در آن ها را کاهش می دهد.

صدای آواز خوب ، صدای آبرسانی شده است. برخلاف آب خوردن ، بخار کردن یا همان استنشاق بخار مستقیماً رطوبت را در حنجره و صدای آواز شما اعمال می کند. این تارهای صوتی شما را مجددا هیدراته می کند و سریع انقباض آن را درمان می کند. بخار کردن برای آواز خواندن شما واقعاً مؤثر و سودمند است ، اما هرگز نباید جایگزین آب آشامیدنی شود . 

 

چه مدت باید صدای خود را بخار کنید ؟

 

برای رسیدن به نتایج بهینه و خوب ، هدف خود را برای گرم کردن صدای خود به مدت حدود 10 دقیقه هر روز تنظیم کنید. شما می توانید چندین بار در روز بخار کنید ، اما مطمئن شوید که اجازه می دهید صدای شما کمی بعد از آن استراحت کند.

شما می توانید این کار را در یک جلسه انجام دهید و بخار را به مدت 5 – 10 دقیقه به طور مداوم استنشاق کنید. یا می توانید در طول روز چندین جلسه بخار کوچکتر را تجزیه کنید. تقریباً 3 دقیقه ، 2 یا 3 بار در روز بخار را با بینی خود را تنفس کنید.

این روش ممکن است شما را مناسب تر کند اگر متوجه شوید تنفس بخار برای مدت طولانی نیست بیش از حد خسته کننده می شود . همچنین برای خوانندگان خوب کار می کند ، زیرا می توانید قبل از و بعد از اجرای کنسرت حین بخشی از آوازها و ترانه های خود  بخار کنید و خنک شوید و سپس ادامه دهید .

 

آیا می توانید صدای خود را بیش از حد بخور کنید ؟

 

مانند اکثر چیزها ، وقتی که در حد اعتدال انجام شود ، بخار کردن بهتر است. خوب است که هر روز صدای خود را بخور کنید ، یا حتی چندین بار در روز. اما به یاد داشته باشید که بخار زدن نوعی گرم کردن برای تار های صوتی شماست و باید زمان صوتی خود را برای بهبودی بعد از بخور اختصاص دهید.

توصیه می شود حداقل 10 دقیقه بعد از بخار کردن از آواز خواندن خودداری کنید ، زیرا از بخور صوتی استفاده می کنید. این کار باعث می شود رطوبت گرم روی تارهای صوتی شما خنک شود. بعضی از افراد در این مدت از صحبت کردن نیز پرهیز می کنند تا از اثر کامل استنشاق بخار استفاده کنند .

 

7 فایده گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه | فواید موسیقی

 

راهنمایی های بخور برای خوانندگان 

استفاده از مدل دستگاه بخار معمولاً بر حسب علاقه است. بیشتر دستگاههای بخار صوتی را به روش ساده می توانید خریداری کنید. اما برای یک خواننده ، این نکات می تواند به بهبود فواید بخار صوتی به شما کمک کند :

  • هرگز هنگام بخور از آب درحال جوش استفاده نکنید – از آبی استفاده کنید که گرم باشد.
  • اکالیپتوس یا روغن های افزودنی را به آب خود اضافه نکنید زیرا این موارد باعث تحریک صدای شما می شود.
  • به مدت 20 دقیقه از تنفس هوای سرد خودداری کنید.
  • برای گرم کردن صدای خود سعی کنید بعد از اینکه بخور کردید برای آماده سازی ، بدن خود را گرم کنید و این کار را آرام انجام دهید.

 

بهترین میوه برای خوانندگان چیست | آیا همه میوه ها برای خوانندگان خوب هستند یا بد ؟

 

بخور صوتی برای خوانندگان

 

در اینجا چند مدل از درستگاه های پر فروش بخاردر دیجی کالا را با هم می بینیم که میتوانید با کلیک روی هر کدام به صفحه خرید آن وارد شوید : 

 

 

 

 

دستگاه افشان کننده بخار برای خوانندان

استفاده از دستگاه بخور صوتی برای صدای شما بسیار عالی است. اما تحقیقات نشان می دهد که استفاده از یک افشان کننده بخار می تواند بهتر باشد .

یک نبولایزر به روشی مشابه بخور ساز کار می کند. این دستگاهی است که مایعات را به ذرات ریز تبخیر می کند که در نتیجه می توانید تنفس کنید. یک نبولایزر ذرات کوچکی از بخار تولید می کند ، به این معنی که می توانید مولکول های رطوبت را بسیار آسان تر و سریع تر استنشاق کنید .

بر خلاف بخور صوتی معمولی ، شما همچنین می توانید از یک نبولایزر برای تبخیر محلول های غیر از آب معمولی استفاده کنید. مربیان صوتی توصیه می کنند برای هیدراتاسیون بهینه نمک را به نبولایزر اضافه کنید. آب شور با خصوصیات مایعات طبیعی سلولهای ما مطابقت دارد و گفته می شود با استفاده از محلول کلرید سدیم 0.9٪ در نبولایزر بهترین نتیجه را می دهد .

 

بخورهای صوتی  خانگی DIY

برای استفاده از دستگاه های بخور برای صدا مجبور نیستید هزینه زیاد خرج کنید . میتوانید دستگاه بخور نخرید و  ، روش های ارزان و آسان زیادی وجود دارد که می توانید بخار برای صدا را در خانه بسازید .

این روش های ساده بجای دستگاه های بخار ، مبتدی و عالی هستند :

  1. بخور صوتی DIY – مقداری آب درون یک کتری یا اجاق گاز بریزید. بگذارید چند ثانیه خنک شود ، سپس آب را درون یک کاسه بریزید. صورت خود را مستقیماً روی کاسه تکیه داده و سر خود را با حوله بپوشانید. بخار را به مدت 5-10 دقیقه استنشاق کنید.
  2. یک ظرف استنشاق بخار درست کنید – به اندازه (یک دوم) فنجان آب جوش آورده و آن را درون یک ظرف شیشه ای بریزید. بگذارید یک دقیقه خنک شود و سپس دستان خود را در قسمت بالای شیشه قرار دهید و دهان و بینی خود را به لبه شیشه قرار دهید. تقریباً 5 دقیقه از بینی بخار را عمیقاً استنشاق کنید .
  3. دوش داغ بگیرید – ایجاد بخار در صدای شما می تواند به سادگی دوش گرفتن و نفس کشیدن در بخار باشد! مراقب باشید که اجازه ندهید آب خیلی گرم شود و خود را بسوزانید .

 

 

بخار ساز معمولی یا نبولایزر ؟

Nebulizer مزایای بسیار خوبی برای صدای شما داردد ، اما ممکن است بهترین گزینه برای استفاده منظم از آن نباشد. دکتر آنتونی جان هشدار می دهد که نبولایزرها خطرات بیشتری نسبت به بخار ساز های معمولی دارند. دستگاه نبولایزر بیش از حد بخار را وارد ریه های شما می کند و می تواند قطرات بخار را داخل ریه شما وارد کند.

نبولایزرها به دلایل پزشکی به بهترین وجه استفاده می شوند ، یا شاید وقتی صدا شما دچار اختلال شده و تحت فشار زیاد قرار گرفته باشد. توصیه نمی شود فقط برای حفظ صدای آواز خواندنتان از آنها به طور مرتب استفاده کنید.

برای ادامه ، استفاده ایمن ، بخار معمولی گزینه بهتری برای خوانندگان است. اگر می خواهید برای خود تصمیم بگیرید ، این ویدیو را بررسی کنید:

https://youtu.be/3EtiOnW2OHo

 

مرطوب کننده ها برای خوانندگان

 

به عنوان یک خواننده ، نگه داشتن صدای خود بسیار مهم است. با امتحان کردن تمام روشهای مختلف موجود . مرطوب کننده ها روش عالی دیگری برای مراقبت از تارهای صوتی شما هستند .

دستگاه های مرطوب کننده دستگاه هایی هستند که می توانند در خانه یا محل کار شما تنظیم شوند. آنها بخار آب را در هوا منتشر می کنند و باعث افزایش سطح رطوبت در اطراف شما می شوند. آنها برای خوانندگان بسیار مفید هستند زیرا رطوبت اضافه شده در جو باعث رفع گرفتگی و خستگی می شود .

مانند دستگاه های بخور معمولی صوتی ، دستگاه های مرطوب کننده تارهای صوتی شما را هیدراته می کنند و تحریک را تسکین می دهند. توصیه می شود رطوبت ایده آل برای خانه شما 40٪ باشد و می توانید از یک دستگاه مرطوب کننده برای نظارت و تنظیم این امر استفاده کنید .

 

 

 

آیا کشیدن ماری جوانا بر صدای شما تأثیر می گذارد؟

 

رطوبت سازها در هر شکل و اندازه ای وجود دارند ، بنابراین ارزش تحقیق دارد که کدام نوع برای نیازهای شخصی شما بهترین است.

برخی از آنها دارای فناوری مه غلیظ هستند و برخی دیگر دارای غبار گرم هستند. همچنین می توانید برای کل خانه خود از دستگاه مرطوب کننده یا مدل های شخصی استفاده کنید.

 

سوالات متداول

آیا هرکسی می تواند از بخور صوتی استفاده کند؟

بخار سازها گزینه ای مطمئن برای استفاده بیشتر افراد است. اگر از آسم رنج می برید ، قبل از استفاده از بخور  باید با پزشک خود مشورت کنید.

اگر رشد قارچی در بینی یا گلو دارید ، از استفاده از بخور جلوگیری کنید زیرا استنشاق بخار باعث تسریع در رشد عفونت می شود.

 

آیا بخور به لارنژیت کمک می کند؟

بخور راهی عالی برای درمان لارنژیت در خانه است. استنشاق هوای گرم و مرطوب باعث آرام شدن تارهای صوتی تحریک شده و ملتهب خواهد شد.

استفاده از مرطوب کننده روش دیگری برای تسکین علائم لارنژیت است. یکی را در خانه یا محل کار خود تنظیم کنید تا رطوبت هوا حفظ نشود و تار های صوتی خود را آبرسانی کنید.

 

آیا در صورت استفاده از بخور صوتی می توانم آب کمتری بنوشم؟

بخور هرگز نباید جایگزین آب آشامیدنی شود. استفاده از دستگاه بخور گرم صوتی باید در کنار آن نوشیدن آب در مقدار توصیه شده روزانه نیز استفاده شود.

یک بخور صوتی مستقیماً رطوبت را روی تارهای صوتی اعمال می کند ، در حالی که نوشیدن آب داخل تار صوتی را  آبرسانی می کند. بنابراین بخور بخاطر آبرسانی به صدای آواز شما بسیار عالی است ، اما به عنوان جایگزین آب بدن شما آبرسانی و تغذیه نخواهد شد.

 

تیز لرن

برای نگه داشتن صدای آواز خود در حد خوب از چه چیزی استفاده می کنید؟ نکات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمد گفت:

    ممنونم 🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *