چگونه پیانیست بودن را به عنوان شغل انتخاب کنیم ؟

بازدیدها: 1740

چگونه پیانیست بودن را به عنوان شغل انتخاب کنیم ؟

 

عاشق نوازندگی پیانو هستید؟ آیا فکر کرده اید که سرگرمی موسیقی خود را به یک حرفه تبدیل کنید؟

بسیاری از افراد مشاغل موسیقی را در نظر نمی گیرند ، زیرا به نظر می رسد یک زمینه رقابتی یا بی ثباتی زیادی داشته باشد. این مورد می تواند درست باشد ، اما بسیاری از پیانیست ها قادر به یافتن کار تمام وقت برای حمایت از خود و خانواده های خود هستند. 

اگر فردی هستید که مدیریت یک مجموعه مسئولیت فردی شما در شغل تان است ، کار کردن به عنوان یک نوازنده ممکن است برای شما مناسب نباشد .

بعید نیست کسی که پیانو را برای زندگی خود به کار می گیرد ، با برنامه زمان بندی بین 9-5 کار کند. بیشتر نوازندگان شغل های زیادی انجام می دهند. آنها در بسیاری از قسمت های مختلف موسیقی درگیر هستند و مسئولیت های بسیاری را بر عهده دارند .

بسیاری از نوازندگان با این نوع کارها شکوفا می شوند زیرا از انواع کارها ، در موسیقی و افرادی که با آنها روبرو می شوند برایشان لذت بخش است . این سبک زندگی معمولاً دوست داشتنی است و نه طاقت فرسا برای نوازندگان .

انواع مختلفی از کارها وجود دارد که پیانیست ها می توانند انجام دهند ، اما ما امروز تعداد معدودی از آنها را بررسی خواهیم کرد. همنوازی ، تدریس و اجرا ؛ این ها 3 تا از متداول ترین مسیرهایی است که پیانیست ها می روند. 

 

همنوازی

روشهای مختلف زیادی برای استفاده از مهارت های پیانوی شما به عنوان همراهی و همنوازی کردن وجود دارد. در اینجا چند مورد از برنامه های مختلف آورده شده است ( بعضی در خارج از ایران کاربرد بیتری دارند ) :

  • کلیساها
  • مدارس
  • مدارس باله
  • گروه های کر
  • دروس آواز و ساز
  • اجرای موزیکال و سایر تولیدات
  • مسابقات و جشنواره های آواز و ساز

 

همنوازی در موسیقی به مهارتهای عالی خواندن بینایی نیاز دارد. شما همچنین باید بتوانید به سرعت اجرا کنید و در یک بازه فکر کنید . 

بعید به نظر می رسد که شما بتوانید کنترل زیادی بر برنامه خود داشته باشید زیرا بسیاری از گروه های ذکر شده در بالا دارای زمان تمرین از پیش تعیین شده هستند. با این حال ، در بین انواع گروه ها ، در زمان تمرین تنوع زیادی وجود دارد ، بنابراین به احتمال زیاد شما می توانید بیش از یک زمینه کاری را تضمین کنید و همکاری هایی را انتخاب کنید که بیشتر برای شما جذاب باشد . به عنوان مثال ، می توانید ساعت های روز را همراه با کلاس های گروه کر آموزشگاه یا مدرسه موسیقی ، ساعات عصرانه به عنوان همراهی با تمرین باله یا آخر هفته هایتان را به عنوان یک نوازنده کلیسا پر کنید. 

برخی از این مشاغل همواره در حال برگذاری است و برخی دیگر فصلی هستند. به عنوان مثال ، کلیساها و مدارس تقریباً همیشه تمرین های سالانه دارند یا حداقل تقویم سال تحصیلی را دنبال می کنند. این مشاغل معمولاً دارای دستمزدی از پیش تعیین شده هستند که بصورت ساعتی یا حقوق دریافت می شود .

همنوازی برای مسابقات و جشنواره ها متناقض تر خواهد بود. بسیاری از ایالت ها جشنواره های موسیقی بین مدارس گروه های ارکستر و آواز ، مسابقه موسیقی برگزار می کنند. دانش آموزان معمولاً تا روز مسابقه نیاز به مربی دارند ، اما ممکن است برای چند هفتهی مانده به مسابقات خود ، همراه با همنوازی تمرین کنند. برای این نوع موقعیت ها ، شما ممکن است بتوانید نرخ های خود را تعیین کنید .

 

تدریس پیانو 

آموزش یک روش واقعا متداول برای استفاده از مهارت های پیانو است. تعدادی روش ها وجود دارد که می توانید به این صورت آموزش دهید :

استودیوی پیانو خودتان
در خانه خودتان
رفتن به خانه دانش آموزان
آزمایشگاه پیانو مدرسه موسیقی
آزمایشگاه پیانو دانشگاه یا دروس خصوصی
آموزش پیانو کار بسیار در دسترسی است. اگرچه برای تدریس دروس خصوصی پیانو نیازی به مدارک و گواهینامه های خاصی ندارید ، اما برای تدریس در یک مدرسه یا دانشگاه باید واجد شرایط باشید.

معلمان پیانو باید مهارت های بین فردی بسیار خوبی داشته باشند ، یک رویکرد خلاق به پیانو و حس خوب کسب و کار.

مدارس و دانشگاه ها احتمالاً یک دستمزد از پیش تعیین شده به شما پیشنهاد می دهند. با این حال ، آموزش در استودیو می تواند واریانس بیشتری داشته باشد.

اگر برای استودیوی شخص دیگری تدریس می کنید ، احتمالاً بخشی از آنچه دانش آموزان برای درس می پردازند ، را به عنوان درآمد کسب خواهید کرد. اگر به طور مستقل درس ارائه می دهید ، کنترل کامل در مورد میزان هزینه را دارید .

 

نوازندگی

نوازندگی احتمالاً رقابتی ترین این مورد در بین این نوع مشاغل است. پیانیست های کنسرت در سطح بسیار بالایی اجرا می کنند. آنها با استعداد هستند و در سال های زیادی کارهای  بسیاری انجام داده اند تا امتیاز اجرای برنامه در مراکز بزرگ کنسرت را کسب کنند.

در بازه کوچکتر ، فرصت های بسیاری برای نوازندگی در جوامع محلی وجود دارد. بعضی از رستوران ها یا مراکز ممکن است پیانیست یا گروه موسیقی کوچک داشته باشند که برای میهمانان خود اجرا کنند.

کلیساها گاهی موزیسین های حرفه ای را استخدام می کنند تا میهمانان خود را برای خدمات ویژه کلیساها ، به خصوص در دوره کریسمس یا عید پاک برگزار کنند. پیانیست ها نیز اغلب برای برنامه های ویژه مانند عروسی ، پذیرایی و مهمانی مورد نیاز هستند.

نوازندگان پیانو باید با هنر و مهارت خارق العاده ای اجرا کنند. آنها باید یک اسم برای خود ایجاد کنند و شهرت یک مجری عالی را داشته باشند.

بسته به تجربه ، نوع محل برگزاری و ماهیت اجرای آن ، دستمزدهای زیادی برای نوازندگان پیانو در نظر گرفته شده است.

از میان این سه مسیر شغلی ، اکثر پیانیست ها احتمالاً ترکیبی از هر سه این کارها را با برخی ظرفیت انجام می دهند.

7 نکته که باید قبل از خرید پیانو دیجیتال در نظر بگیرید

 

سایر مشاغل برای پیانیست ها 

در حالی که این ها اصلی ترین راه هایی است که پیانیست ها می توانند برای زندگی خود درآمدزایی کنند ، تعدادی از مسیرهای دیگر نیز وجود دارد که می توانید به آنها بروید .

تکنسین پیانو
این یک مهارت ویژه است که شاید برای بسیاری از نوازندگان مناسب نباشد. با این حال ، اگر شما یک نوازنده هستید که اتفاقاً گوش و صدای عالی برای مکانیک پیانو دارد ، ممکن است این شغل برای شما باشد. به طور قطع تقاضا برای افراد واجد شرایط برای تعمیر ، تنظیم و نگهداری پیانو وجود دارد.

آهنگساز
اگر عاشق خلق موسیقی خود هستید ، ممکن است فرصت هایی برای آهنگسازی موسیقی برای زندگی فراهم شود. موسیقی بازی ویدیویی ، موسیقی متن فیلم ، کار سفارش داده شده و موسیقی آموزشی برخی از انواع موسیقی است که آهنگسازان فعلی در حال ساخت آن هستند.

موسیقی درمانی
اگر دوست دارید از موسیقی خود برای کمک به دیگران استفاده کنید ، موسیقی درمانی می تواند مسیر خوبی برای شما باشد.

 

پیانو واقعاً همه کاره است و فرصت های زیادی را برای درآمد فراهم می کند. با این حال ، همیشه ایده خوبی است که مجموعه مهارتهای خود را گسترش دهید تا گزینه های خود را حتی بیشتر گسترش دهید.

به عنوان مثال ، اگر مهارت انجام هدایت گروه را دارید ، می توانید همراه و رهبر یک گروه کر باشید.

یا اگر علایق تدریس شما شامل دوره خردسالان می شود ، می توانید کلاس های موسیقی را در مهد کودک یا دبستان آموزش دهید.

جنبه خوب دیگر مشاغل مورد بحث ما این است که بسیاری از این موارد ممکن است مشاغل نیمه وقت یا جانبی باشد که به خوبی با فصول شلوغ زندگی یا سایر زمینه های شغلی مطابقت دارد.

مشاغل پیانو می توانند چالش برانگیز ، رضایت بخش و جالب باشند. اگر عاشق نوازندگی پیانو هستید یا در حال مطالعه و یادگیری پیانو هستید ، گزینه های مختلف زیادی برای شما وجود دارد! 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *