اهمیت داشتن یک برنامه تمرین گیتار | آموزش گیتار

Visits: 0

برنامه تمرین گیتار

 

برنامه ای برای تمرین گیتار جهت پیشرفت در نوازندگی قبل از اجرا روی صحنه

اهمیت داشتن برنامه برای تمرین گیتار : داشتن برنامه منظم برای تمرین گیتار بسیار خوب است . آیا این همان چیزی نیست که مادر و پدرتان به شما می گویند ؟ خوب ، متأسفیم که با آنها هم نظر هستیم 🙂 اما داشتن یک برنامه منظم واقعاً به شما در پیشرفت مهارت های گیتار کمک می کند . یک برنامه تمرین گیتار برای زمانی که اجرا می کنید و روی صحنه می روید مفید است .

 

برنامه تمرین گیتار – توضیحات بیشتر

نکته ! تا یادم نرفته بگم نوشیدن آب باید بخشی اساسی از برنامه تمرین گیتار شما باشد . نوشیدن آب به عملکرد مغز کمک می کند و باعث می شود از گرفتگی عضلات بدن جلوگیری کند ، بنابراین وقتی شما به سختی تمرین می کنید ، هنگام اجرا کردن یا آواز خواندن در حین تمرینات روزانه گیتار ، آبرسانی به بدن بسیار ضروری است . 

 

از Metronome مترونوم استفاده کنید 

وقتی در حال نواختن گام و اصطلاحا ریف riff یا ریتم نوازی با مترونوم هستید ، تمرین گیتار خسته کننده به نظر می رسد اما این یکی از ابزارهای ارزشمندی است که یک گیتاریست می تواند در اختیار داشته باشد . به طور مثال با سرعت 90 bpm تمرین کنید و سرعت را به تدریج افزایش دهید .

این کار به شما کمک می کند که با حالت های دقیق تری با انگشت خود روی سیم ضربه بزنید ، و در به خاطر آوردن و اجرای حالت های دست که روی فرت ها قرار می گیرد کمک می کند . 

و همچنین به مهارت شما در استودیو ضبط و کنسرت ها کمک فراوانی می کند .

 

نکته مهم ! هنگام استفاده از مترونوم ، سعی کنید که گام نوت گیتاری که انتخاب کردید یا ریف riff خود را در دو پرده یا نیم پرده بالاتر یا پایین تر تغییر دهید تا خودتان را به چالش بکشید .

 

مبانی پایه را بیاموزید

بسیاری از نوازندگان گیتار می توانند الگوهای معمول را به راحتی بنوازند یا 13 آکورد را به راحتی اجرا کنند ، اما اگر از آنها بخواهیم که الگوی C Major را در سه قسمت از فرت برد بزنند ، نمی توانند . 

 

بسیار ضروری است که یک برنامه منظم برای تمرین گیتار جهت تسلط بر اصول اولیه قبل از پیشرفت در گیتار یا هر سازی که تمرین می کنید داشته باشید . در سطح خوب شما را نگه می دارد .

نقطه شروع و خوب یادگیری موارد زیر هستند :

 

 اجرای آکورد های Major در فرت های بخش های مختلف .

اجرای آگورد های Minor در فرت های بخش های مختلف .

تمرین گام های Major . 

تمرین گام های Minor .

تمرین گام های پنتاتونیک Major .

تمرین گام های پنتاتونیک Minor .

 

برنامه تمرینی گیتار – تئوری موسیقی

 

تئوری موسیقی را یاد بگیرید

یک برنامه تمرین برای گیتار باید در مورد تمرین گیتار باشد و نه در مورد خواندن صفحه به صفحه کتاب تئوری ، اما اگر شما می توانید آکورد و گام اجرا کنید اما نمی دانید که آنها چگونه تشکیل شده اند ممکن است در آینده با یک مشکل روبرو شوید .

یک راه خوب برای خوب یادگرفتن مطالب این است هر چیز جدیدی را که یاد می گیرید بنوازید کنید ، سپس تجزیه و تحلیل کنید و دقت کنید که چگونه است .

 

نکته مهم ! هر نوازنده گیتار از جمله حرفه ای ها عادت های بدی دارد اما سعی کنید همه عادت های غلط خودتان را یکباره تغییر ندهید . سعی کنید آهسته آهسته و زمانی که یک برنامه تمرینی برای نوازندگی گیتار استفاده می کنید بهبود پیدا کنید و این مهمتر است .

برای تغییر یک عادت زمانی بسیار طولانی طول می کشد ، بنابراین با تغییرات کوچک شروع کنید و یک ماه را برای تغییر در بازه زمانی داشته باشید .

 

تمرین ، تمرین ، تمرین 

به راحتی ، سرگرم کننده ترین و مفیدترین روش تمرین گیتار ، نوازندگی به همراه آهنگ های مورد علاقه تان و یا نوازندگی با سایر نوازندگان است . فقط با تماشای شخص دیگری می توانید ایده های جدیدی را برای گنجاندن در برنامه تمرینی گیتار خود انتخاب کنید .

نوازنده گیتار محبوب Ed Sheeran قطعا با تمرین تنهایی در اتاق خودش به این موفقیت نرسید بلکه با دیگر نوازندگان تمرین می کرده و… 

 

نکته! امتحان کردن یک برنامه تمرین منظم برای گیتار به خوبی می تواند مهارت های نوازندگی گیتار شما را در مدت زمانی کوتاه پیشرفت دهد . 

 

تیز لرن 

 

دوستان و نوازندگان عزیز لطفا نظر خودتون رو درمورد تمرین های گیتار برای ما در قسمت نظرات پایین بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *