پنج دلیلی که در تمرین پیانو پیشرفت نمی کنید

Visits: 3

5 دلیلی که در تمرین پیانو پیشرفت نمی کنید

 

آیا تا به حال احساس کردید پیشرفت مهارت پیانوی تان ثابت مانده است ؟ آیا به نظر می رسد شما باید موسیقی را سخت تر و با مهارت بیشتری اجرا کنید ؟ یا اینکه احساس می کنید در موسیقی دیر یاد می گیرید و استمراری در آن ندارید ؟


بسیاری از یادگیرندگان پیانو این احساسات را تجربه می کنند.

یادگیری پیانو می تواند دشوار باشد. این چیزی نیست که بتوانید یک شبه بر آن تسلط داشته باشید. موفقیت در پیانو به مدت زمان ثابت ، تمرین و تلاش بسیار زیادی نیاز دارد .

در حقیقت ، بیشتر پیانیست ها دریافتند که آنها هرگز یادگیریشان را تمام نکرده اند. همیشه یادگیری قطعات چالش برانگیز دیگری وجود دارد ، سبک های دیگری برای یادگیری و روش های بیشتر برای تسریع مهارت های فنی .

یادگیری پیانو به صورت مستقیم اتفاق نمی افتد. همیشه فراز و نشیب هایی وجود خواهد داشت و شما همیشه متوجه پیشرفت شما با همان میزان نخواهید شد. در بعضی از جلسات تمرین ممکن است احساس عقب نشینی کند. در موارد دیگر ، ممکن است احساس کنید که با کمی کار پیشرفت کرده اید.

اگر احساس می کنید پیشرفتی را که در پیانو از خودتان انتظار داشتید ، ندارید ، سعی کنید آنچه را که موجب این اتفاق می شود را عیب یابی کنید .

 

 

 

1. زمان تمرین خیلی کم

دشوار است بگوییم که مقدار زمان مناسب برای تمرین چه میزان است . سطح کار ، توانایی ، پیشینهه ، فاصله توجه و بسیاری از عوامل دیگر را باید در نظر بگیرید که بر اساس آن وقت خود را صرف تمرین کنید .

اما نکته ای که تقریباً هر پیانیست می تواند با آن موافقت کند این است که بازه های کوچک و مداوم زمانی همیشه بهتر از بازه های پراکنده تر و طولانی تری از زمان هستند .

به عنوان مثال ، مثلا بگوییم که شما یک برنامه واقعا شلوغ دارید و واقعاً می توانید فقط  یک ساعت تمرین در هر هفته را انجام دهید . خب ؛ تمرین به مدت 10 دقیقه ، بصورت  شش بار در هفته بسیار مفیدتر از تمرین 1 ساعت ، یک بار در هفته خواهد بود.

وقتی روزانه به بازه های کوچکتر زمان متعهد می شوید ، به خود فرصت می دهید تا مهارتهای خود را پرورش دهید. شما می توانید بر اساس آنچه که در جلسه قبل انجام دادید ، ادامه دهید. و هر روز به یک دیدگاه جدید در موسیقی نزدیک می شوید .

با این حال ، تلاش برای متوقف کردن همه تمرینات خود در یک جلسه طولانی دیگر بدان معنی است که احتمالاً مجبور هستید برای یادگیری آنچه که یک هفته قبل تمرین کرده اید ، وقت خود را صرف کنید. ممکن است در طول تمرین خود را احساس خستگی یا خشک  شدن در اثر یک جا نشستن کنید .

اگر بیشتر روزها وقتتان را به  پیانو اختصاص نمی دهید ، سعی کنید حداقل روزانه چند دقیقه از زمانتان را صرف پیانو کنید. اغلب اوقات ، وقت گذاشتن به پیانو بزرگترین نبرد است. هنگامی در حال تمرین هستید ، خواهید فهمید که می توانید به راحتی موسیقی را پیش ببرید و از 10 دقیقه به 20 دقیقه ، بعد از آن 30 دقیقه یا بیشتر زمانتان برسد .

 

2. حواس پرتی بیش از حد در پیانو

وقتی در کنار پیانو هستید ، این نکته را یادآوری کنید تا ذهن خود را از موارد دیگری که در زندگی شما اتفاق می افتد پاک کنید. از لیست کارهای خود نگران نباشید. افکاری را که به جلسه تمرین شما مربوط نمی شود ، کنار بزنید. روی موسیقی خود متمرکز شوید و بعداً آن موارد دیگر را حل کنید.

آیا با تلفن خود در همان نزدیکی تمرین می کنید ؟ اگر اینطور است ، سعی کنید آن را به اتاق دیگری ببرید یا زنگ آن را خاموش کنید و صفحه آن را از روی خود دور کنید تا حواس پرتی برایتان ایجاد نشود .

حتی اگر برای برنامه ها و منابع تمرینی به تلفن خود نیاز دارید ، خودتان را به چالش بکشید که گاهی اوقات بدون آن کارهایتان را ادامه دهید تا بتوانید ذهن خود را از درهم و برهمی اضافی که همراه دستگاه شما است رها کنید . اینترنت موبایلتان را قطع کنید یا در حالت پرواز بگذارید . و… 

 

 

3. تمرین موسیقی بسیار دشوار است

خوب است که خود را با موسیقی دشوار به چالش بکشید ، اما باید مطمئن شوید که قبل از تلاش کردن برای اجرای یک قطعه موسیقی که فراتر از سطح فعلی شما است ، یک پایه فنی قوی در خودتان ایجاد کرده اید .

بسیاری از قطعاتی که مردم در نوت های پیانو خود دارند از نظر فنی پیشرفته هستند. یادگیری این قطعات خیلی زود می تواند به ناامیدی و خستگی زیادی منجر شود.

اگر می خواهید با استمرار و تکنیک خوب قطعات را در سطح خودتان اجرا کنید ، منطقی نیست که خود را با چیزی بیش از حد دشوار به چالش بکشید. بهتر است وقت خود را برای تسلط بر مهارتهای خود بگذارید تا  موسیقی برایتان دشوار و دلهره آور نباشد و به شما امکان می دهد که آن را به خوبی اجرا کنید . 

 

وقتی آواز می خوانید چه اتفاقی برای مغز شما می افتد؟ | کدام بخش از مغز برای آواز خواندن استفاده می شود؟

 
4- اجتناب از تمرین غیر هوشمندانه

استفاده ضعیف از زمان تمرین یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که معلمان پیانو بارها و بارها می بینند .

تکرار معمولاً یک روش خوب برای تمرین پیانو است. با این حال ، به راحتی می توانید به عادت تکرار بدون فکر و برنامه در موسیقی بارها و بارها بپردازید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، بسیار معمول است که اجازه دهید بسیاری از اشتباهاتتان برطرف شود و از بخش های دشوار موسیقی اجتناب کنید .

در عوض ، با یک برنامه به هر جلسه تمرین ادامه دهید. از چالش برانگیزترین نقاط موسیقی خود آگاه باشید. قبل از رویا رویی با آنها ، خودتان برای چگونگی برنامه ریزی برای بهبود آنها ، هدفی را تعیین کنید .

در مورد نحوه تمرین و متدولوژی خود دقیق باشید. انتظار نداشته باشید که زمان تمرین تان در موسیقی به یک نوع اجرای موسیقی و یک نوع نمایش تبدیل شود. درعوض ، نوت موسیقی را به صورت کوچک کوچک قسمت گذاری کنید و به هر قسمت تسلط یابید .

 

 

 

5. یادگیری قطعات اشتباه

پیدا کردن یک قطعه *مناسب* موسیقی برای یادگیری می تواند دشوار باشد . اگر به قطعه موسیقی مورد نظرتان توجه چندانی ندارید ، بهتر است که به سراغ قطعه دیگری بروید که از آن لذت می برید .

گاهی اوقات موسیقی که در ابتدا برای یادگیری تمرین می کنیم جذابیتی ندارد و اجرا کردن آن راضی کننده نمی شود. به همین ترتیب ، گاهی اوقات آهنگ های مورد علاقه ما به خوبی در تمرین پیانو نمی آیند و اجرا کردن آن قطعات آنطور که تصور می کردیم برای لذت بخش نیستند که طبیعی به نظر می رسد .

همچنین ، خوب است که خودتان را با موسیقی تا حدودی دشوار به چالش بکشید ، اما اگر در نتیجه آن نا امید می شوید ، در سطح پایین تری از موسیقی قرار دارید ، شاید بهتر است که قطعات کوتاه تر را یاد بگیرید که کار سختی نیست .

از طرف دیگر ، اگر به راحتی حوصله پیدا می کنید ، شاید نیاز داشته باشید که خودتان را تحت فشار قرار دهید و کاری را کمی سخت تر است را انجام دهید .

اگر در مورد موسیقی که یاد می گیرید هیجان زده نشوید. از آنجا که موسیقی های پیانو بسیار زیاد هستند که می توانید بیاموزید ، به راحتی قطعه مناسبی را برای خودتان پیدا کنید .

 

 

تیز لرن

 

لطفا نظر خودتون رو در قسمت نظرات مربوط به این مطلب برای ما بنویسید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *