آشنا کردن کودکان با موسیقی | ترغیب کودکان به موسیقی

Visits: 5

سوق دادن کودکان به موسیقی

 

در صورت علاقه کودک شما به موسیقی ، او از چه حمایت های مناسبی برخوردار است ؟ در اینجا بهترین راه های تشویق کودک به خوانندگی صحبت خواهیم کرد .


درگیر شدن بچه ها از سنین پایین فواید زیادی برای علاقه مند شدن بچه ها به موسیقی وجود دارد ، اما تحت فشار دادن آنها نتیجه ای در عمل ندارد . در نتیجه ، می توان فهمید که چطور کودک شما به بهترین وجه و صورت با آواز خواندن و موسیقی ترغیب می شود. والدین باید تعادل ایجاد کنند و یاد بگیرند که چگونه حامی آنها باشند . 

اگر فرزند با استعدادی دارید که دوست دارد در صنعت نوازندگی و موسیقی شهرت پیدا کند و ثروتمند شود یا آرزو داشته باشد که در زمینه موسیقی شهرت پیدا کند ، این مطلب را بخوانید ، در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید که چه کاری باید انجام دهید و یا نباید انجام دهید تا به آنها در این زمینه کمک کند .

 

بهترین راه برای ترغیب فرزندتان به خوانندگی

 

بهترین راه برای ترغیب کردن مودکان به موسیقی

 

شاید قبلا هم شنیده باشید که ” پدر و مادر ” برای فرزندان خود اسطوره هستند . حمايت كردن ، به خصوص با موسيقي برای آنها شگفت آور و درست است ، اما فشار آوردن والدين – در هر زمينه ای – مي تواند منجر به مسائل روحی رواني ، كاهش مهارت هاي شخصي و روابط ضعيف تر آنها شود. برای برخی از مادران و پدران ، این موضوع ارزش دارد  و همین ارزش را در دستاوردهای بچه هایشان می بینند .

مقایسه ناسالم ناشی از رسانه های اجتماعی و… است ، یا صحبت هایی که در خروجی مدرسه ها انجام می شود درباره آخرین موفقیت های دانش آموزان است. و با شهرت داشتن ، هدف شماره یک برای بسیاری از افراد ، ” تبدیل شدن به عنوان یک خواننده ” چیزی است که بسیاری از افراد آن را آرزو می کنند .

آواز خواندن به خودی خود برای بچه ها بسیار عالی است – فواید زیادی وجود دارد ، که بعداً توضیح خواهیم داد همچنین در مطالب پیشین نیز آوردیم . و بسیاری استعدادهای استثنایی و اشتیاق واقعی را برای آن نشان می دهند – و بدون پشتیبانی و حمایت دیگران ، آنها فرصتی برای درخشش نخواهند داشت. بنابراین شما نباید فشار بیاورید ،  تشویق کردن ارزش دارد .

 به آنها در یافتن راه ها و مسیر ها  و وسایل پیگیری راه موسیقی و آهنگ کمک کنید . معرفی کودکان به فعالیت ها و سرگرمی های مختلف ، به آنها این درک و اجازه را می دهد که می توانند اشتیاق و علاقه خود را پیدا کنند و درهای روبروی خود را باز می کنند .

 

چطور می توانم فرزندم را به سمت خوانندگی سوق دهم ؟

شما این کار را  نکنید . اگر خودتان آرزو های موسیقی و… تان را برآورده نکرده اید ، هیچ وقت دیر نیست . درس خواندن را بیاموزید ، به گروه موسیقی بپیوندید ، یک گروه را شروع کنید ، اما خواسته های خود را بر روی فرزندتان مطرح و پیاده نکنید . تبدیل شدن او به یک خواننده هیجان انگیز و تحقق بخش است ، اما همچنین چالش برانگیز و بسیار رقابتی است – راهی برای کسی نیست که قلبش کاملاً در آن نبوده باشد . با تلاش برای اجبار فرزند خود در آن زمینه ، ممکن است شما آنها را برای یک سقوط تنظیم کنید .

نکته اصلی این است که نباید فرزندتان را مجبور کنید که خواننده شود. والدینی که بدبینانه یا ناآشنا به هنرها هستند اغلب وقتی بچه هایشان مایل به دنبال کردن این مشاغل و حرفه ها هستند ، رفتاری دلسرد کننده با آنها دارند. گاهی به کودکان گفته می شود که به تنهایی برای موفقیت در این کار کافی نیستند – وقتی در واقع آنها در روند پیشرفت و تمایل نشان دادن هستند. دلیل این امر این است که بسیاری از بزرگسالان می ترسند که شکست بخورند ، تحقیر شوند یا ناامید شوند. این ممکن است در نتیجه تجربه های منفی آنها در کودکی باشد . به بعضی از ستاره ها در برخی از مراحل گفته شد – ” شما هرگز آن کار را نخواهید کرد ” . 

 

آیا والدین بیش از حد به بچه ها فشار می آورند ؟

 

یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه آریزونا انجام شد و تأثیرات این موضوع را بر روی بچه ها بررسی کردند ، زمانی که یکی از والدین یا والدین بیش از حد روی موفقیت تأکید می کند. آنها دریافتند که این امر نه تنها باعث افزایش سطح موفقیت کودکان در نمرات و مانند این ها نمی شود بلکه اغلب به این صورت اتفاق می افتد که فرزندان آنها نسبت به همسالان خود به دیگران انتقاد می کنند ، کمتر مهربان و افسرده تر و مضطرب تر هستند. از آنجا که فرزند ارزش خود را مبتنی بر دستاوردش بداند ، آنها سطح ناامنی و عزت نفس پایینی را تجربه می کنند . و این صرف نظر از این بود که آیا از مادر یا پدر خود این تعاریف را شنیده باشد . از طرف دیگر ، والدینی که فرزندان خود را برای تمرکز بر مهربانی با دیگران پرورش می دهند ، ثابت کردند که فرزندانی خوشبخت تر و به خوبی تنظیم شده اند .

 

چگونه یک کودک را به موسیقی تشویق می کنید ؟

 

تشویق کودک به موسیقی

 

کلید یافتن تعادل مورد نیاز برای این کار در تشویق کردن است. والدینی که از ترس ، بیش از حد محافظ کارانه ، فشار یا زیاد تاکید می آورند ، بسیار کمک کننده نیستند . تشویق این نیست که به آنها چیزی بگویید که واقعا آن نیستند ، در آن استعداد دارند ( کاذب ) . تشویق در مورد القای احساس دستاورد مطلوب او ، توانمند سازی ، آزادی و اطمینان به او است در حالی که آنها را با واقعیت روبرو نگه دارید .

 

چه موقع کودک می تواند آهنگ بخواند ؟ 

 

این احتمال وجود دارد که فرزند شما قبل از اینکه بتواند یک آهنگ را به طور کامل درست بخواند ، و با هماهنگی و آهنگسازی این کار را انجام دهد و هماهنگی بالقوه ای داشته باشد کودکی 4 یا 5 ساله باشد . اما این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند قبل از این با ترانه آشنا شوند. برای آنها از آواز خواندن باید به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده و آزاد لذت بخش باشد و به کودک این فرصت را می دهد که خود را بیان کند ، نه اینکه به تکنیک توجه کند . دروس آواز خوانی را می توان بعداً یاد گرفت ، اما در مراحل اولیه برای کودک باید بی دقتی او جزیی از فرایند و طبیعی باشد . شما هم با آنها بخوانید و با بزرگتر شدن آنها احتمالاً آواز می خوانند و خوانندگی را دنبال می کنند .

 

 

وقتی کودک تمام مدت آواز می خواند ، چه معنی دارد ؟


احتمالاً می توان گفت به سادگی از آن لذت می برند . ممکن است یک مرحله باشد یا ممکن است اولین نشانه های اشتیاق او باشد . با این حال ، توجه داشته باشید که اگر آواز خواندن آنها وسواس پیدا کند و خیلی بیشتر از همسالان خود در دنیای خود ناپدید می شوند ، این می تواند نشانه ای از ADHD باشد. اما سعی نکنید که حتما این را تشخیص دهید – اگر فهمیدید کودک شما در این رابطه با دیگران از نظر سن و مرحله خود بسیار متفاوت رفتار می کند ، با یک معلم و / یا پزشک روانشناس کودک صحبت کنید که می تواند به شما مشاوره دهد .

 

فواید آواز خواندن در اوایل کودکی


آواز خواندن و قرار گرفتن در معرض موسیقی از قبل از تولد شکل می گیرد ، درست از طریق زندگی کردن ، فواید ساختار شناختی و اجتماعی زیادی دارد . بزرگسالان نیز از بصورت آگاهانه با آواز خواندن و همچنین افزایش سطح اکسیژن ، استقامت در تنفس و قدرت اصلی ناشی از آن بهره مند می شوند .

می توانید در مورد فواید موسیقی برای کودکان با جزئیات بیشتری در اینجا بخوانید .

فواید موسیقی برای کودکان : تأثیر موسیقی بر رشد کودک

 

آواز خواندن چگونه به رشد کودک کمک می کند ؟

رشد کودکان به صورت های زیر تحت تأثیر قرار می گیرد :

 1. یادگیری و گوش دادن به اشعار و موسیقی ها به ساخت و ایجاد مهارت های زبان و حافظه کمک می کند .
 2. آواز خواندن با فعالیت کردن بدن و ذهن در یونیسون مهارت های حرکتی را توسعه می دهد .
 3. کودکان از طریق آهنگ ریتم ایجاد می کنند .
 4. دوستی با آواز خواندن با دیگران شکل می گیرد .
 5. اعتماد به نفس ساخته می شود ، همراه با افزایش آزادی و کم رویی کمتر .
 6. آواز خواندن باعث ایجاد سرگرمی و خنده در کنار سلامت روانی بهتر می شود . 

 

کودک در چه سنی شروع به آواز خواندن می کند – بچه ها چه زمانی شروع به آواز خواندن می کنند ؟

 

سن گفتار نوزاد

 

از حدود 2 سالگی به بالا ممکن است کودک لحن صدا را نگه دارد . و بسیاری از جلسات و کارگاه های موسیقی عالی وجود دارد که می توانید از آنها قبل از تولد تا کودکان نوپا به آنها بپیوندید . اما مراقب باشید برخی از متخصصان مانند سیلوی هتو ، نویسنده کتاب Too Much ، Too Soon ، معتقدند که ایجاد برنامه برای کودک با کلاس ها ، پیوند بین مادر و شیرخوار را از بین می برد و بیش از حد این را تخمین می زند . در عوض سعی کنید صدای لالایی را به کودک کوچک خود بخوانید – روشی درخشان برای قرار دادن آنها در معرض موسیقی ، به روشی طبیعی و تسکین دهنده .

 

نشانه های یک کودک با استعداد در موسیقی


از آنجا که کودکان همیشه دانش و تجربه لازم برای جمع آوری و دریافتن آنچه در آنها وجود دارد ، بر عهده شماست که فرصت های مناسبی را برای آنها پیدا کنید تا در سطح خودشان آنها را امتحان کنند . این ممکن است یک باشگاه موسیقی ، مدرسه یا مهد کودک در روز آخر هفته ، کلاس های آواز خواندن ، مسابقات و یا غیره باشد .

 

تعریف از موسیقی استعدادی


می توان تعریف کرد که چه کسی استعداد دارد و چه کسی استعداد موسیقی ندارد ، به ویژه در مورد شکل هنری ذهنی مانند آواز خواندن ، دشوار است .  پتانسیل برخی از کودکان بی توجه می ماند ، زیرا منابع و فرصت هایی برای توسعه استعدادهایشان فراهم نشده است . دیگرانی که کمتر استعداد دارند ، درس می گیرند و بسیار موفق می شوند ، و ظاهراً با استعداد هستند .

 

نشانه های نبوغ در موسیقی


اگر خودتان اهل موسیقی نیستید و تجربه ای در این صنعت ندارید ، از برچسب زدن روی فرزند خود به عنوان یک نابغه در موسیقی برحذر باشید . معمولاً یک معلم موسیقی یا حرفه ای است که می تواند استعداد خود را مورد توجه و تعریف قرار دهد . در پایین اینها عواملی هستند که عموماً مورد توجه قرار می گیرند . و به استعدادهای موسیقی و عناصر مهارت هایی که آنها می خواهند اشاره می کند … :

 1. می تواند به طور طبیعی هماهنگی و موسیقی را بشناسند .
 2. می تواند تفاوت های خوبی در لحن موسیقی ، گام و تفاوت صدایی ، پر بودن آهنگ ، لحن موسیقی را درک و آواز بخواند .
 3. از استانداردهای خودساخته ، نظم و هماهنگی برخوردار است .
 4. حافظه اش به خوبی یادآوری می کند و ملودی ها را با دقت کامل باز تولید می کند .
 5. احساسات را از طریق موسیقی بیان می کند ، و این را به مخاطب منتقل می کند .
 6. از حافظه و تونالیته سطح بالایی برخوردار است .
 7. بسیار خلاق است .
 8. اعتماد به نفس در انجام کارش را نشان می دهد .
 9. می تواند انواع صداهای شنیده شده در یک لحظه معین را شناسایی کند .

 


اما داوری بسیاری از اینها ذهنی است (به همین دلیل ما در بخش های استعداد یابی و در برنامه های استعداد یابی تلویزیونی هیئت داوری متخصص در موسیقی داریم – همه که یکسان فکر نمی کنند و استعداد در هر شخص قابل بحث می باشد ) . اگر مطمئن نیستید که فرزند شما خواننده بسیار با استعدادی است ، آنها را به یک مربی خوب آواز یا معلم آواز ببرید ، که می تواند با اطمینان به شما بگوید .

در ویدیوی پایین یک کودک 10 ساله بهتر از یک حرفه ای پیانیست پیانو می نوازد را معرفی می کند :

 

آواز خواندن برای بچه ها


اگر فکر می کنید فرزند شما توانایی آواز خواندن را نشان می دهد ، بهترین کار این است که به آنها درس های موسیقی را یاد دهید . مربیگری صوتی به صورت رسمی تا زمان بلوغ شروع نمی شود ، اما بچه های کوچکتر می توانند در سبک تر و آرامش بیشتری درس های موسیقی را فرا بگیرند. اگر این خیلی پرهزینه است ، می توانید آنها را در کلاس های مدرسه موسیقی آخر هفته ای بفرستید که به درسشان هم لطمه ای وارد نشود ، آنها را تشویق کنید که به گروه موسیقی مدرسه بروند یا کارگاه های موسیقی عضو شوند – همچنین این یک راه عالی برای معاشرت با دیگران و دوستان جدید است .

 

آیا می توان آواز خواندن را آموزش داد ؟


صدای آواز شما تا حدی ژنتیکی و فیزیولوژیکی است. اما صدا و موسیقی شما از طریق دروس موسیقی اصولی می تواند به صورت گسترده بهبود و توسعه یابد . کنترل خوب تنفس باعث ایجاد تفاوت در شما می شود و به شما هارمونی در آواز خواندن  را می آموزد و همچنین نحوه خواندن و درک موسیقی را یاد می گیرید – این ها مهارت های عالی در زندگی برای این کار هستند .

در اینجا برخی از توصیه های خواننده کاترین جنکینز ، در مورد چگونگی حمایت از فرزندانتان ، بدون فشار آوردن به آنها ، و اینکه چرا فکر می کند که درس های موسیقی بسیار مهم هستند ، آورده شده است .

 

چگونه به کودک یاد بدهیم که آواز بخواند 


درصورت اینکه خودتان موزیکال باشید و بتوانید به صورت هماهنگ آواز بخوانید ، بهتر است آن را به متخصصان این حیطه واگذار کنید .  یا معلم موسیقی برای فرزند تان بگیرید ، فرزندتان را تشویق کنید که در صورت امکان کلاس موسیقی را در مدرسه موسیقی بگذراند ، به گروه آواز بپیوندد (گروه آواز کر برای یادگیری قطعات موسیقی ، محبوب و فوق العاده است) یا از آموزش های YouTube استفاده کنید . برخی افراد به طور طبیعی هارمونایز هستند ، به خصوص اگر از فرزندان خانواده های خواننده باشند . 

 

چگونه کودک مان را علاقه مند به موسیقی تربیت کنیم 

 

تربیت فرزند در زمینه موسیقی

 

همه چیز در این مورد تفریح و لذت بردن از آن است . بهترین راه برای ترغیب هر کسی به هر کاری ، به ویژه یک جوان ، ارائه آن به عنوان یک تجربه مثبت است . ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که فرزند شما آن را دوست نداشته باشد و نمی خواهد درس و آموزش این هفته را بگیرد . اگر این ادامه یابد و آنها مرتباً بگویند که نمی خواهند این کار را انجام دهند ، احتمالاً ایده خوبی نیست که به زور ادامه دهیم .

با این حال ، اگر این فقط برای یک روز باشد . که در غیر این صورت واقعاً از آن خوشش می آید ، پس صحیح است که فواید نظم و انضباط ، تعهد و پایداری را برای فرزندتان توضیح دهید – به ویژه برای نوجوانانی که ممکن است اصلاً نمی خواهند کاری انجام دهند . 

 

ورود کودکان کوچک به موسیقی

می توان توانایی موسیقی را از سنین جوانی مشاهده کرد . اگر کودک کوچک خود را به محیط های موسیقی می برید و آنها ریتم را بهتر و طولانی تر از دیگران نگه می دارند و درک و همراهی می کنند ، آهنگ ها را انتخاب می کنند و عشق و علاقه به مشارکت نشان می دهند ، ممکن است از نظر تمایل به موسیقی سوق داده شوند .

 

 

به این امر توجه داشته باشید و به آنها فرصت دهید تا با رشد خود کم کم به این کار ادامه دهند ، بدون اینکه سعی کنید آنها را به عنوان یک اجبار یا نابغه به سمت موسیقی هدایت کنید .

همه چیز در مورد گوش دادن و درک از طریق شنیداری است . مهمتر از همه ، به خواسته های فرزندتان گوش دهید تا خواسته های خودتان . به آنچه کودک شما درباره رابطه اش با آواز می گوید گوش دهید . آیا آنها به طور مداوم به آن تمایلی ندارند و تحت تأثیر چشم انداز آن قرار گرفته اند ؟ و گوش کنید آنها چگونه آواز می خوانند. اگر شما و دیگران فکر می کنید علائم استعدادی واقعی نشان را می دهند ، اجازه ندهید این کار به کند پیش رود – بهتر است زودتر ، از یک متخصص باتجربه بازخورد و مشاوره بگیرید .

اما سپس به صحبت های شخص متخصص و حرفه ای گوش دهید – آنها با شما مؤدب خواهند بود ، بنابراین اگر آنها نمی گویند که فرزند شما استثنایی است ، احتمالاً اینگونه نباشد . به کودک خود عشق بدهید و از او پشتیبانی کنید و همچنین فضای رشد برای فرزندتان فراهم کنید ، تا زمینه ایجاد و ابراز خود را داشته باشد – این کار را انجام دهید ، حتی اگر آنها به یک ستاره پاپ تبدیل نشوند ، آنها کارهای شگفت انگیز در زندگی انجام خواهند داد .

 

سوالات مرتبط


چگونه استعداد فرزندمان را پیدا کنیم ؟


فرصت های زیادی برای امتحان کردن چیزهای مختلف برای او فراهم کنید . این ها باید شامل فعالیت هایی از دنیای آکادمی ، دیجیتال ، ورزش ، خلاقیت و هنر باشد ، نه اینکه فقط در یک زمینه متمرکز داشته باشید . سرگرمی هایی را که از آن لذت نمی برند و استعدادهای تازه ای را به کودکان اجبار نکنید .

چگونه علایق و اشتیاق فرزندم را پیدا کنم ؟


شور و اشتیاق عمدتاً با هم همپوشانی دارند و اگر اینگونه نباشند ، علاقه ، تمرکز و تعهدی که از اشتیاق ناشی می شود اغلب در آن زمینه مهارت ایجاد می کنند. برای یافتن شور و اشتیاق آنها همانطور که برای استعداد آنها انجام می دهید ، همین قدم ها را بردارید. جاه طلبی های شخصی خود را کنار بگذارید و آنها را با روشی جالب معرفی کنید .

آیا آواز خواندن به گفتار کمک می کند ؟


بله ، به ویژه با موانع گفتاری . آواز خواندن از بخش های متفاوتی از مغز استفاده می کند و بنابراین آواز خواندن آسان تر از صحبت کردن با دیگران است . همچنین باعث بهبود طرز بیان و واژه گزینی ، گفتار و اعتماد به نفس می شود .

تیز لرن

 

نوبت شماست – شما چطور کودک خود را به موسیقی و آواز خواندن ترغیب می کنید ؟ آیا شما برای موفقیت به عنوان یک جوان ، فشار هایی از جانب دیگران را تجربه کرده اید ؟ نظرات خود را در قسمت نظرات زیر به ما اطلاع دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *