تنظیم زمان برای یادگیری موسیقی : ایجاد تعادل بین کار ، موسیقی و خانواده

Visits: 106

تمرین پیانو

 

 

زندگی دیوانه کننده است ، همه ما هم می دانیم. به نظر می رسد گذر زمان بخصوص در سال گذشته سرعت و کنترل خاصی دارد. این مسئولیت های جدید یا تغییر وظایف شما در محل کار ، گذراندن وقت با خانواده و دوستانتان یا دنبال کردن برخی اخبار یا فاصله گرفتن از موبایل و سیستم ، همه چیز وقت و توجه شما را می گیرد . شاید برای خودتان این سوال پیش آمده باشد که چطور ممکن است در حال حاضر، زمانی برای تمرین موسیقی و پیانو پیدا کنید؟


درسته. تهیه و ساختن یک قطعه موسیقی در زمان خارج از یک برنامه فشرده برای تمرین و اجرا دشوار است. حتی نوازندگان حرفه ای هم با این مسئله دست و پنجه نرم می کنند با این حال ، کلید موفقیت در تعادل بین کار ، موسیقی و خانواده و دوستان ساده است و درست در عنوان این مقاله دیده می شود: شما باید برای ساختن موسیقی وقت بگذارید!

 

 

اگر از این پست ها لذت می برید ، دروس پیانو tizlearn را بررسی کنید! با بیش از 400 درس  و آموزش ، تیز لرن برای هر نوارنده در هر سطحی می تواند آموزش هایی ارائه دهد. به شما کمک می کنیم تا پیشرفت کنید و تمرین پیانو را سرگرم کننده و آسان انجام دهید . بعلاوه ، اگر سوالی دارید ، tizlearn مدرسان بسیار خوبی دارد که منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستند.

 

 

 

سازگاری و مداومت ویژگی کلیدی است

 

 

سازگاری هنگام تلاش برای ایجاد تعادل بین مسئولیت های زندگی و تمرین موسیقی کلید اصلی است. مثلا هفته ای 2 ساعت تمرین در سالن بدنسازی باعث قدرت در شما نمی شود. اما 5 روز پشت سر هم تمرین در باشگاه به مدت 25 یا 30 دقیقه باعث قدرتمندتر شدن شما می شود. شما فقط با خوردن یک یا دو وعده غذایی سالم در هفته و فست فود در بقیه اوقات ، سالم نخواهید شد. اگر نتایج ثابت می خواهید ، به عادت های مداوم نیاز دارید.

 

 

اگر بتوانید تلاش مداومی برای تمرین کنید ، مهم نیست که چقدر وقت داشته باشید ، با موسیقی پیشرفت و پیشرفت بیشتری خواهید کرد. قرار نیست 45 دقیقه تمرین در روز قبل از اجرای شما همان تأثیر 10 دقیقه در روز و به مدت 5 روز را داشته باشد. شما می توانید با هر روز 10 دقیقه وقت گذاشتن در تمرین پیانو جا بیفتید ، متوجه مفهوم مطلب شدید ؟

 

 

 

 

برنامه زمانبندی تعیین کنید

 

 

هیچ کس قرار نیست فقط به شما وقت برای تمرین پیانو بدهد. شما باید برای خود وقت بگذارید. بنابراین یک برنامه مشخص کنید! هر روز ، درست بعد از شام ، تایمر را به مدت 30 دقیقه تنظیم کنید. کار ساده ایه . سریع میره یا می توانید برای تمرین پیانو در اول صبح و قبل از صبحانه خوردنتان وقت بگذارید . به همین صورت عالیه ، باعث سازگاری میشه ، و تمام ، و سپس می توانید بقیه روز خودتان را با شروع یک فعالیت خسته کننده استرس زا همراه با خلاقیت ادامه دهید.

 

 

بنابراین چه در زمان استراحت بعد از ناهار شما باشد ، چه در ساعت 6 صبح قبل از بیدار شدن بچه هایتان ، یا به مدت 20 دقیقه موقعی بازگشت به خانه تان برای استراحت و آرامش ، و یا به مدت 30 دقیقه قبل از خواب برای کمک به آرامش ذهنی خود ، برای خودتان زمانبندی کنید . از این طریق نیز دیگر لازم نیست در مورد زمان مناسب برای هر چیز دیگری که باید انجام دهید استرس داشته باشید. همچنین ممکن است یادبگیرید که زمانبندی اینگونه تمرینات باعث می شود تا سایر وقایع زندگی خود را به روشی مشابه برنامه ریزی کنید و در نتیجه به شما کمک می کند تا نظم بیشتری داشته باشید!

 

 

 

 

یک روتین درست کنید

 

 

مشابه تنظیم زمانبندی برای زمان تمرین پیانو ، ایجاد یک روتین تمرین برای خود یک استراتژی بسیار مفید است ، به ویژه هنگامی که زمان تمرین شما محدود است. اگر دقیقاً بدانید که قرار است چه مدت و چند دقیقه تمرین کنید ، مدیریت آن آسان تر می شود. علاوه بر این ، می توانید زمینه های موفقیت مانند یک آهنگساز یا یک پیانیست ماهر را درک کنید و به آن برسید . ساختن و عمل کردن به یک روتین تمرینی روزمره نیز یک روش مطمئن برای دستیابی به نتایج و اهداف قابل اندازه گیری در پیشرفت شما است ، که به افزایش اعتماد به نفس شما در نوارندگی و افزایش رضایت و لذت در شما کمک می کند – چیزی که همه ما می خواهیم و دنبالشیم !

 

 

 

 

کل خانواده تان را با موسیقی درگیر کنید!

 

 

تمرین پیانو

 

 

اگر نگران از دست رفتن وقتتان برای گذراندن خانواده در تمرین پیانو هستید ، پس از نگرانی صرف نظر کنید و تمام خانواده خود را درگیر موسیقی کنید! نواختن موسیقی با هم یک تجربه فوق العاده و راهی عالی برای گذراندن اوقات مشترک در کنار خانواده است. بعلاوه ، سپس می توانید خانواده خود را در معرض برخی از مزایا و فواید نواختن پیانو قرار دهید و انگیزه آنها را در زندگی با موسیقی بیشتر کنید. حتی می توانید یک گروه موسیقی خانوادگی تشکیل دهید!

 

 

 

 

استرس نداشته باشید و خودتان را مقایسه نکنید

 

 

یکی از سریع ترین راه های از دست دادن و از بین رفتن انگیزه در موسیقی ، استرس در مورد تمرین و مقایسه مهارت ها و پیشرفت خود با سایر نوازندگان معروف است. به یاد داشته باشید ، این یک نکته اصلی در نواختن موسیقی است. هر بار باید این حس نوازندگی خودتان را به پیانو بیاورید. برایتان باید مثل یک بازی باشد ، نه یک کار سخت. نوازندگی پس از تبدیل شدن به یک کار روزمره ، پس از آن خسته کننده و کسل کننده می شود و باعث می شود که از پیانو و خودتان کینه داشته باشید. با استرس بیش از حد در مورد تمرین هایتان از افتادن در این دام خودداری کنید!

 

 

به همین ترتیب ، یک راه مطمئن برای افتادن در دام افسردگی این است که خود را با سایر نوازندگان اطرافتان مقایسه کنید ، خصوصاً اگر تحصیلات خود را در موسیقی شروع می کنید. بنابراین هنرمندان مورد علاقه خود را به عنوان فردی الهام بخش ، هر کسی می تواند باشد در نظر بگیرید . به موسیقی آنها گوش دهید ، مصاحبه ها و کنسرت های آنها را با خانواده و دوستانتان تماشا کنید ، اما خود را تحت تأثیر قرار ندهید زیرا به سطح آنها نخواهید رسید. سفر هر شخصی با موسیقی بی نظیر است ، و این بخشی از آن است که یادگیری موسیقی را بسیار هیجان انگیز و لذت بخش می کند.

 

 

 

 

هیجان انگیز باشید و به جزییات توجه کنید!

 

 

تمرین موسیقی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ، می توانید یک یادداشت گوش دادن به موسیقی را درست کنید. 10 دقیقه و 3 بار در هفته وقت بگذارید و آگاهانه و بادقت آهنگی را که دوست دارید گوش دهید. بدون داشتن حواس پرتی ، آن را در هدفون و در مکانی ساکت گوش دهید. در یادداشت خود ، افکار خود را در مورد آهنگ بنویسید.

 

چرا پیانو در این قسمت احساس خاصی به من می دهد؟ یا چرا درام ها در آن جایی/ زمانی که نواخته می شوند آورده می شوند و چرا دیرتر یا زود نواخته نمی شوند؟ می توانید در زمان استراحت بعد ناهار یا در قطار تمرین مشابهی را انجام دهید. آرام بنشینید و افکار خود را ساکت کنید. فقط به مکالمه هایی که در اطراف خود می شنوید ، صدای افراد در حال راه رفتن ، یا صدای باد و پرندگان گوش دهید. آیا این نوع صدا ها را موسیقی می دانید؟

 

 

شما بگویید : موسیقی برای شما چیست؟ آیا موسیقی آهنگ خاصی است؟ یا یک هنرمند خاص؟ یا این یک حس ، یک رخداد یا یک احساس است؟ هنگامی که می خواهید زمان تمرین را با بقیه زندگی خود متعادل کنید ، این یک سوال مهم است که باید از خود بپرسید. هیجان انگیز ماندن از موسیقی نکته اساسی است.

پیدا کردن آهنگ های جدید و گوش دادن ، جستوجوی منابع الهام بخش جدید و جلوگیری از سکون و یکنواختی ، همه این ها برای لذت بردن از موسیقی بسیار مهم است. از این گذشته ، اگر از آن لذت ببرید ، برای آن وقت خواهید گذاشت ، درسته ؟ تمرین موسیقی برای شما ، برای ذهن ، بدن و روح شما فوق العاده سالم است و یک عنصر فوق العاده مهم در تجربه انسان است. بنابراین ، امروز را با بهترین درس های آنلاین پیانو در تیز لرن شروع کنید!

 

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

 

شماهم نظرات خود را در مورد مطلب بالا و سوالاتی که پرسیده شد ، در قسمت نظرات پایین مطلب برای ما بنویسید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *