6 دلیلی که مردم از یادگیری ساز موسیقی منصرف می شوند

Visits: 0

موسیقی

6 دلیلی که مردم از یادگیری ساز موسیقی منصرف می شوند

 

 

یادگیری یک ساز موسیقی یکی از ارزنده ترین تجربه ها در طول زندگی است . با این حال ، می تواند یکی از چالش برانگیزترین ها نیز باشد.


در ابتدا ممکن است احساس ضعف و کنترل بیش از حد کنید. بسیاری از کلمات جدید برای یادگیری و حرکات جدید برای یادگرفتن وجود دارند. سرانجام ، ممکن است در تمرین خود به یک وضع ثابت رسیده و احساس کسالت یا بی انگیزگی کنید. این احساسات کاملاً طبیعی است. اما نکته مهم واکنش شما در برابر آنها بسیار مهم است.

 

 

در این مقاله از تیز لرن ، ما به چند دلیل مختلف نگاه خواهیم کرد که مردم احساس می کنند از یادگیری موسیقی منصرف شده اند و برخی از استراتژی هایی را که می توانید برای غلبه بر آنها در تمرین خود استفاده کنید ، را توضیح می دهیم! برخی از دلایل رایج که افراد از یادگیری یک ساز منصرف می شوند عبارتند از:

 

 

 

 

دیگر با موسیقی سرگرم نمی شوید

 

 

احساس اجبار به تمرین یک ساز راهی سریع برای از بین بردن انگیزه در نواختن موسیقی است. این به ویژه در مورد کودکان صادق است ، اما می تواند برای بزرگسالان نیز یک دلیل اساسی باشد. هیچ کس دوست ندارد مجبور به انجام هر کاری شود و تمرین پیانو باید احساس آرامش و الهام بخشی کند ، نه سنگین و آدم گیر. بسیاری از افراد احساس می کنند که از موسیقی منصرف می شوند زیرا از سرگرمی خود منصرف می شوند.

 

 

 • این مهارت را در هنگام رشد مهارت های پیانو در ذهن داشته باشید. در اینجا چند استراتژی برای آزمایش آورده ایم :
 • سعی کنید هر بار که نوازندگی می کنید فعالیت های سرگرم کننده را در تمرین خود بگنجانید.
 • در مورد تمرین خود خیلی سنگین و سختگیر نباشید
 • راه هایی برای تلفیق موسیقی مورد علاقه خود پیدا کنید و هرگز از سرگرم کردن خودتان دست نکشید!

 

 

 

 

اهداف غیرواقعی برای خود تعیین می کنید

 

 

دلیل دیگر اینکه مردم اغلب از یادگیری موسیقی منصرف می شوند این است که اهداف غیر واقعی برای پیشرفت خود تعیین می کنند. قرار نیست همه پیانیست ها مانند اسکار پیترسون یا بیل ایوانز نوازندگی کنند Chopin’s Fantasie Impromptu یا بداهه نوازی کنند. تعیین اهداف غیرواقعی برای خود راهی آسان برای آماده سازی خود برای ناامیدی و راهی سریع برای دلسرد کردن خلاقیت است. بجای آن :

 

 

 • در رویکرد و عملکرد خود به پیشرفت در پیانو واقع بین باشید
 • ساختاری متعادل برای موسیقی و زندگی تنظیم کنید
 • پاداش تان با مهارت های پیانوی تان یک نسبت باشد و به آنها افتخار کنید و از آنها لذت ببرید.

 

 

 

 

اجازه می دهید ترس شما از اشتباهات تان ، شما را غرق کند

 

 

اشتباه كردن كاملاً طبیعی است و هنگام یادگیری هر چیزی انتظار می رود ، خواه 25 سال كار و تمرین کرده باشید یا 25 روز. نگذارید ترس از شکست مانع یادگیری نحوه نواختن پیانو در شما شود. بسیاری از ایده های بزرگ ناشی از اشتباهات است. شما ممکن است بزرگترین آهنگسازی و قطعه ی موسیقی اصلی خود را از اشتباهی که در نواختن یک قطعه انجام دادید یاد بگیرید ، و آن را پیدا کنید!

 

 

 • اشتباهات ما را به  صوی شخصیت مان سوق میدهند و آن را می سازند. همه اشتباه می کنند . اما همه از اشتباهاتشان چیزی یاد نمی گیرند .
 • از اشتباهات خود به عنوان ابزاری برای یادگیری چگونگی موسیقی دان شدن استفاده کنید
 • از آنها نترس! تسلیم نشو ، موسیقی را در خودت پیدا کن !

 

 

 

 

ساز شما کوک نیست

 

 

در حالی که نباید از ساز موسیقی تان بهانه ای برای عدم تمرین کردنتان باشد ، داشتن ساز زیبا و الهام بخشی که دوست دارید آن را بنوازید فوق العاده در یادگیری کمک کننده و قدرتمند است. هر پیانو احساس متفاوتی دارد ، طنین متفاوتی دارد و آهنگ صدای متفاوتی دارد.

 

 

 • اگر پیانوی دیجیتالی با کلیدهای بدون انتقال وزن دارید ، شاید باید یک کیبورد با کلیدهای پیانوی وزنه دار را امتحان کنید . ( هر چه محکم تر یا آرامتر روی آن بزنید به همان میزان صدا بلند یا آرام می شود )
 • اگر فقط روی پیانوی دیجیتال تمرین کرده اید ، شاید باید سعی کنید یک پیانوی آکوستیک ارزان قیمت پیدا و تهیه کنید .
 • شما می توانید صدا های مختلف یا پریست های مختلف را روی ساز الکترونیکی خود امتحان و تجربه کنید و دنیای سینتی سایزرها را بررسی کنید.
 • داشتن سازی مناسب که شما را به نوازندگی سوق دهد ، کلید اصلی موفقیت شماست!

 

 

 

 

شما نمی توانید آهنگ های مورد نظر خود را بنوازید

 

 

بسیاری از کتابهای شروع یادگیری پیانو خسته کننده هستند. آنها موسیقی واقعی را به شما یاد نمی دهند و اگر پشت یک سطح خاص مقاومت نکنید ، حوصله شما سر می رود و آن را ترک می کنید. این یک مشکل بزرگ است که با یادگیری آهنگ هایی که دوست دارید و می خواهید نوازندگی کنید به راحتی قابل جایگزینی است! در جهان برای همه سطح های مختلف کتاب موسیقی کم نیست.

 

 

 • اجازه ندهید که یک کتاب مبتدی خسته کننده ، مانع از تمام فایده های آموزش موسیقی در شما بشود
 • به تمرین پیانوی خود پایبند باشید! آهنگ های مورد نظر خود را امروز یاد بگیرید !

 

 

 

 

کمبود تشویق دارید

 

 

شاید کمتر واضح به نظر برسد ، اما عدم تشویق دلیل عمده ای است که مردم موسیقی را ترک می کنند. از این گذشته ، اگر کسی را ندارید که بتواند استعداد خود را با او در میان بگذارید ، چه فایده ای دارد؟ در صورت تمرکز شخصی و لذت بردن از پیانو فقط برای خود (که بسیاری از مردم اینطور هستند ) ، داشتن تشویق و مشوق در تمرینات بسیار مفید برای پیشرفت شما است.

 

 • این که آیا از طرف یک معلم الهام بخش ، یک دوست حمایت کننده یا یکی از اعضای خانواده یا یک مشتری در کافی شاپ محلی که در آن فقط با یک میکروفون اجرا کرده اید ناشی می شود ، بازخورد مثبت پاداش خوبی برای تلاش های شما است. این احساس خوبی به تو می دهد! و ، برای ادامه تلاش خود ، یک سوخت و انرژی خلاقانه قدرتمند در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین وقتی احساس ناراحتی کردید ، به خود بگویید “من پیانو را رها نمی کنم”. نمی توانید بگویید که در صورت نبود دلگرمی و حمایت مثبت نمی توانید نوازندگی کنید ، بنابراین از آنجا بیرون بروید و مهارت های خود را از امروز با جهان در دنیای شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

 

 • می توانید در چالش 100 روز تمرین پیشرفت در اینستاگرام شرکت کنید و به مدت صد روز ، بعد از تمرین کردن ، نتیجه تمرین خود را به صورت یک فیلم یک دقیقه ای در پیج موسیقی خود با هشتگ چالش صد روزه به اشتراک بگذارید ؛ به این صورت در طول روز های مختلف پیشرفت خود را خواهید دید .

 

 

 

 

جمع بندی همه و نتیجه گیری کلی

 

 

یادگیری یک ساز موسیقی مهارتی است که هرکسی در کره زمین که بخواهد باید آن را انجام دهد. موسیقی یک نیروی قدرتمند است و یادگیری نوازندگی آن ، حتی در سطح ابتدایی ، زندگی شما را از بسیاری جهات آشکار و پنهان غنی خواهد کرد. نکته اصلی این است که به یاد داشته باشید همیشه سرگرم باشید . چه شما نیاز به اضافه کردن چند اجرای پیانو به تمرین خود دارید ، یا فقط نیاز به راهنمایی کمی برای مطالعه خود دارید ، TizLearn.ir دارای بسیاری از درس ها و آموزش های عالی و کامل است تا شما را به موسیقی در سطح دلخواه برساند. tizlearn با داشتن بیش از 400 درس و آموزش به انتخاب خودتان و یک دوره آزمایشی 7 روزه رایگان ، ابزاری عالی برای استفاده و تمرین شماست . امروز این را بررسی کنید و ببینید که چقدر می توانید لذت ببرید!

 

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

شماهم تجربیات خود را در مورد مطلب بالا برای ما و دیگر عزیزان در قسمت نظرات پایین بنویسید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *