5 دلیلی که پیانیست ها باید تئوری موسیقی را بدانند

بازدیدها: 107

چرا پیانیست ها به تئوری موسیقی احتیاج دارند

هنگامی که در حال یادگیری نواختن پیانو هستید ، به نظر می رسد که مطالعه تئوری موسیقی و درک آکورد و میزان یا گام اهمیتی ندارد. بسیاری از مردم تصور می کنند که می توانند از این مرحله پرش کنند. چرا با یادگیری اینهمه مطلب خود را به زحمت میدهید ، اگر می توان قبل آن همه موارد براحتی پیانو نواخت ؟

در حالی که تئوری موسیقی ممکن است به دلیل خسته کننده بودن سخت یا بد تلقی شود ، در واقع این موسیقی که شما مینوازید بر گرفته و حاصل  تمام آن بخش است . و اگر برخی از مفاهیم اساسی راجع به نحوه ساخت موسیقی درک کنید ، زمان یادگیری ، نواختن و به خاطر سپردن موسیقی بسیار آسانتر خواهید داشت.

بخواهید باور کنید یا نه ، پس از ورود به یادگرفتن تئوری موسیقی ، احتمالاً خواهید فهمید که  بسیار هیجان انگیز است! انواع لحظات نورانی در زمانی که آنچه را که یادگرفته اید را مینوازید تجربه خواهید کرد . در اینجا پنج دلیل برای شما آماده کرده ایم که چرا باید به یادگیری تئوری موسیقی زمان اختصاص دهید. با ماهمراه باشید 

 

1. تئوری موسیقی به شما کمک می کند موسیقی خود را سریعتر بخوانید و معنا کنید

تصور کنید که این مقاله را از نظر ذهنی هر کلماتی را که می خوانید هجی کنید و بخوانید. چ-ه ز-م-ا-ن-ی (چه زمانی)، یا ، م-و-س-ی-ق-ی (موسیقی) و غیره . خواندن آن خیلی زیاد طول می کشد ، و معنای آنچه می خوانید را از دست می دهید ، با حروف سنگین می شوید .با حروف سر درگم می شوید ، این چیزیست که در موسیقی اتفاق می افتد ، وقتی به نوت به نوت آن توجه میکنید بجای توجه به آکورد ، دنبال نوت ها می گردید

هنگامی که می توانید آکوردهای موسیقی خود را مشاهده کنید ، خواه آنها گروه باشند ، بهم خورده شوند و یا بین بسیاری از صداها تقسیم شده باشند ، می توانید موسیقی خود را بسیار کارآمد تر بخوانید و بنوازید . به جای اینکه مجبور شوید همه نوت ها را در آکوردی مانند C-E-G انتخاب کنید ، می توانید آن آکورد را به بصورت واحد مشاهده کنید.

آکورد c ماژور

آکورد c ماژور

به طور مشابه ، اگر میزان را مطالعه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که میزان ها و بخش هایی از میزان ها در همه زمان ها در موسیقی پدیدار می شوند. قادر به شناسایی میزان و درک روابط نت ها در هنگام همکاری با یکدیگر به شما کمک می کند تا در موسیقی  مفهوم بیشتری پیدا کنند.

 

2. درک تئوری موسیقی به هنگام نواختن به شما تسلط بهتری خواهد داد

هنگامی که شروع به یادگیری تئوری موسیقی کنید و می توانید آن را با موسیقی خود مرتبط کنید ، متوجه خواهید شد که می توانید روان تر نوازندگی کنید. آکورد ها بسیار قابل پیش بینی هستند ، انگشت گذاری ها و الگوهای بسیار پیش بینی شده و استاندارد دارند. اگر در نواختن آکورد ها و توالی آکورد ها ، خارج از محتوای متن موسیقی تان تمرین کنید ، متوجه خواهید شد که یشتر موسیقی از توالی آکورد های ساده استفاده می کند. انتقال درک و یادگیری شما از آکورد به موسیقی به شما کمک می کند تا با استمرار بهتر نوازندگی کنید.

 

ادامه مطلب در آینده تکمیل می شود … TizLearn.IR

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *