چرا وقتی آواز می خوانم خمیازه می کشم ؟

Visits: 707

خمیازه

 

 

 

آیا هنگام آواز خواندن احساس می کنید همیشه بر آواز خود تسلط کاملی ندارید ؟ شاید متوجه خود شوید که از درون آهی غیر ارادی می کشید .


یا شاید از خود بپرسید که چرا هنگام آواز خواندن خمیازه می کشم ؟ این می تواند به دلیل عوامل مختلفی مانند خستگی و بی حوصلگی باشد ، اما اغلب این یک واکنش فیزیولوژیکی به نحوه حرکت بدن و نحوه استنشاق و بازدم است. اما راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد .

 

 

در این مقاله در تیز لرن ، نحوه استفاده از خمیازه به عنوان یک تمرین آوازی و همچنین نحوه جلوگیری از آن هنگام حضور و اجرا در صحنه را توضیح خواهیم داد . برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید .

 

 

 

چرا وقتی آواز می خوانم خمیازه می کشم ؟

 

 

به دلایل زیادی ممکن است در زندگی خود خمیازه بکشید ، که بعداً به آنها خواهیم پرداخت. اما ممکن است هنگام آواز خواندن خمیازه بکشید . این غیر معمول نیست و به خصوص در بین خوانندگان جدید هنگام یادگیری تکنیک ها ،  معمول است. وقتی درست آواز می خوانید ، به معنای بلند کردن نرمی سقف دهان و فشار دادن به حنجره است – تا حدی عمل خمیازه را تقلید می کند. مغز شما سپس گیج می شود و کاملا خمیازه می کشد ، اگرچه هنگام آواز خواندن نیازی به این کار ندارید  .

 

 

خمیازه کشیدن از نظر بصری نیز مسری است ، به این معنی که اگر یکی از مخاطبان را مشاهده کنید که این کار را انجام می دهد ، به طور غیر ارادی وادار به آن خواهید شد.

 

 

 

 

برای مشاهده ویدیو کلیک کنید 

 

 

 

خمیازه برای آواز خواندن خوبه ؟

 

 

هم بله و هم خیر . در حالی که خمیازه کشیدن اغلب به عنوان ابزاری مفید برای گرم کردن صدا یا از بین بردن تنش در عضلات مورد استفاده برای تولید صدا استفاده می شود ، در هنگام اجرا خوب نیست. این کار یک ظاهر و حالت جذاب روی صحنه نیست و می تواند مخاطب را به این باور برساند که خسته شده اید ، یا حتی حوصله ندارید. همچنین صدای شما و تلفظ متنی را که میخوانید ، تحریف می کند . نکته اصلی این است که بتوانید خمیازه خود را کنترل کنید و فقط در صورت نیاز از آن استفاده کنید .

 

 

 

چرا وقتی آواز می خوانم خوابم می برد ؟

 

 

آواز خواندن بسیار بیشتر از آنچه مردم تصور می کنند ، از حالت جسمی بدن استفاده می کند . بنابراین احساس خستگی بعد از آن طبیعی است ، به خصوص هنگام خواندن آهنگ های قدرتمند . اگر با خواب آلودگی بیش از حد دست و پنجه نرم می کنید ، سعی کنید پنجره ای نزدیک خود را باز کنید ، مطمئن شوید که هیدراته هستید ، و به خوبی اکسیژن تغذیه می کنید (اما نه بیش از حد) و شب به اندازه کافی می خوابید .

 

 

خمیازه

 

 

 

وقتی آواز می خوانم چگونه خمیازه کشیدن را متوقف کنم ؟

 

 

بنابراین ما متوجه شده ایم که دیدن لوزه های شما در حالی که صورت تان به حالت خیمازه در آمده و سوراخ های بینی شما تکون میخورند ، حالت نا مناسبی است و بهترین دید برای طرفداران شما نیست . در عصر دیجیتال ، حتی اگر یک کلیک روی یک تلفن هوشمند در لحظه ای اشتباه ، عکسی ثبت کند ، به معنای آن باشد که عکس ناخوشایند شما را به اینستاگرام  می فرستد ، حتی بدتر است… .

 

 

 

ناامید نشوید ، در اینجا مراحل عملی برایتان آورده ایم که باید قبل از اجرا تمرین کنید ، که باعث می شود آن خمیازه ها از شما دور بمانند .

 

یک اینکه : مرتباً تمرین کنید . بدن و مغز شما باید عادت کند که بدون خمیازه آواز بخواند.

دو : قبل از شروع آواز خواندن ، به مدت 5 دقیقه تمرینات تنفسی را انجام دهید.

سه : برخی از تکنیک های خمیازه را در زمان گرم کردن خود قرار دهید (به زودی به جزئیات بیشتر می پردازیم). این کار ، همه آن خمیازه ها را حذف می کند .

و چهار : اطمینان حاصل کنید که در آن روز استراحت کرده اید و هوای تازه ای داشته اید .

 

 

 

چگونه هنگام آواز خواندن خمیازه کشیدن را متوقف کنیم ؟

 

 

و اما در اینجا توضیحاتی برای جلوگیری از خمیازه کشیدن هنگام اجرای آواز برایتان آورده ایم .

 

از نگاه کردن به هر کس که خمیازه می کشد خودداری کنید. اگر کسی را که دهانش باز مشاهده کردید ، نگاه خود را دور کنید !

هنگام خواندن یک آهنگ حتما نفس کافی بکشید. اگر هوای شما تمام شود اکسیژن خود را از دست داده و خواهان خمیازه می شوید. بیاموزید که چگونه بین عبارات نفس های ربوده شده و مخفی بکشید تا همیشه نفس داشته باشید و پرانرژی به نظر برسید .

اگر احساس کردید که خمیازه تان می آید ، میزان باز بودن دهان خود را پایین آورده و دهان خود را کمی ببندید.

 

 

خمیازه

 

 

 

روش خمیازه کشیدن در آواز

 

در مرحله بعدی ، ما جزئیات بیشتری را توضیح خواهیم داد ، همچنین بحث نحوه استفاده از خمیازه برای بهبود صدا .

 

ما گفته ایم که هنگام آواز خواندن نباید خمیازه بکشید. و گرچه این درست است ، اما یک قانون استثنا دارد. اگر می خواهید صدای خود را باز کنید و لحن غنی تری پیدا کنید ، خمیازه کشیدن در حالی که آواز می خوانید ، تمرین خوبی است. یک نت بخوانید و سپس شروع به خمیازه کشیدن کنید ، قبل از رسیدن به اوج خود متوقف شوید و به نحوه تغییر صدا گوش دهید . اکنون شما می دانید که چگونه این اثر را ایجاد کنید ، می توانید از آن به روشی ظریف برای افزودن پویایی به عملکرد صوتی خود استفاده کنید .

 

 

 

مراحل تکنیک خمیازه

 

 

شاید شما هم در مورد روش خمیازه کشیدن ( صدایی شبیه آه ایجاد کردن ) شنیده باشید . این یک تمرین عالی برای تقویت روان بودن صدا و افزایش لحن شماست. برای یادگیری آن ، این ویدئو آموزشی را دنبال کنید .

 

 

 

برای مشاهده ویدیو اینجا کلیک کنید 

 

 

 

آیا خمیازه صدای عمیق تری به شما می دهد ؟

 

 

 

در حالی که خمیازه به حالت صدای پایین شما اضافه نمی شود ، اما به شما کمک می کند تا به آن دسترسی پیدا کنید . مطابق روش خمیازه کشیدن ، خمیازه بکشید و یک نت تولید کنید . به احتمال زیاد قدرت آن کم است . این به شما کمک می کند تا در حالت عملی ، قسمتهایی از آناتومی بدنی خود را که باید برای رسیدن به نت های پایین تر درگیر می شوند را ، درک کنید . خمیازه همچنین می تواند به شما کمک کند تا به نت های بالا برسید ، با استفاده از آن برای آزاد کردن تنش و ایجاد این جریان کمک می کند .

 

 

 

احتمالا بعد از خواندن این مقاله تمایل زیادی برای یک خمیازه خوب دارید . تمریناتی که ذکر کردیم را در برنامه روزمره خود بگنجانید ، اما حتماً نکات ما را دنبال کنید تا اجرا های شما خمیازه ای نداشته باشند .

 

 

 

دیافراگم
چگونه به کمک دیافراگم خود آواز بخوانیم | در 4 مرحله

 

 

 

سوالات مرتبط

 

 

چگونه هنگام آواز خواندن تنفس را کنترل می کنید؟

 

 

تمرین . خوانندگان باید قدرت دیافراگم و بدن را ایجاد کنند و بیاموزند که چگونه هوا را به آرامی آزاد کنید ، نه یک باره. عضلات باید بطور منظم و با تمرینات مكرر تنفسی كه باعث افزایش تعداد نفس و تنفس می شود ، كار آزموده و قوی شوند .

 

 

 

چرا وقتی آواز می خوانم سرگیجه می گیرم ؟

 

 

برای مبتدیان ، گرفتن نفس های بزرگ و نگه داشتن نت ها می تواند سبکی در قسمت سر ایجاد کند. خوانندگان فصلی نیز ممکن است این موارد را پیدا کنند ، و بیشتر در هنگام بالا رفتن یا آوردن قدرت بیشتر به یک آهنگ . استراحت کنید و در صورت سرگیجه بلافاصله بنشینید . اگر سبکی سر شما همچنان ادامه دارد یا حاد است ، به دنبال مشاوره پزشک باشید .

 

 

 

چرا اینقدر خمیازه می کشم ؟

 

 

اگر متوجه شدید که همیشه خمیازه می کشید – نه فقط هنگام آواز خواندن ، ممکن است به چند دلیل باشد. ممکن است در یک اتاق خفه باشید و اکسیژن کم داشته باشید ، در این صورت در صورت امکان برای هوایی تازه به بیرون بروید. یا ممکن است به دلیل کمبود خواب باشد ، بنابراین شب های اولیه را بخوابید و چرت بزنید .

 

 

تهیه و گرد آروی : تیز لرن

 

هرگونه استفاده ممنوع و بدون رضایت می باشد 

 

 

 

شما هم وقتی آواز می خوانید خمیازه می کشید ؟ یا شاید شما از تکنیک (هاه) کشیدن استفاده می کنید ؟ در قسمت نظرات زیر به ما بگویید که این موضوع چگونه اجرای شما را تحت تأثیر قرار داده است .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *