چرا صدای من بد است ؟

Visits: 1093

صدای من

 

 

 

آیا دارید تلاش میکنید که صدای زیبایی داشته باشید ؟ شاید شما قدری بی اعتماد بنفس هستید که نمی‌توانید در جمع موسیقی اجرا کنید، چون فکر می‌کنید در آن مهارت ندارید. یا شاید برخی از آهنگ‌ هایی را که می‌خواهید منتشر کنید، نوشته‌ اید، اما آنقدرها هم به خودتان مطمئن نیستید که آنها را ضبط کنید .

 


 

 

بنابراین شما می‌ پرسید که : چرا صدای من بد است ؟ به احتمال زیاد صدایتان آنقدرها هم که فکر می کنید بد نیست. و اگر صدایتان خیلی در حد حرفه ای خوب نیست ، کمی تمرین و دانش می تواند آواز شما را کاملا متحول کند. همه چیز به استعداد طبیعی مربوط نمی شود، بلکه با تلاش بسیار ارتباط دارد .

 

 

همه چیزهایی را که برای تغییر صدای خود باید بدانید و انجام دهید، را یاد بگیرید ، چه در مورد خوانندگی روی صحنه ، چه در شب هایی که روی تمرین قطعه های کارائوکه یا هنگام ضبط موسیقی میخواهید به سطح مطلوب برسید .

 

 

 

 

چرا صدای من بد است ؟

 

 

 

آواز “خوب”، همراه با همه مشکلات و اشتباهات موسیقیایی ، تا حدودی منحصر به فرد است. چیزی که یک نفر فکر می کند خوب است، ممکن است با نظر دیگری یکسان نباشد. بنابراین اگر همه سبک شما را دوست ندارند، ناراحت نشوید. حتی نوازندگان برتر هم این را تجربه می کنند. با این حال، برخی از اصول خوانندگی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید تا به عنوان یک خواننده خوب در نگاه و گوش دیگران پذیرفته شوید .

 

 

 

چرا صدای آواز خواندن من بد است ؟

 

 

بیایید به دلیل (یا دلایل) خاصی که ممکن است مشکل دارید نگاه کنیم. فکر می کنید با کدام یک از اینها دست و پنجه نرم می کنید؟

 

 

 

 

عدم توانایی در کنترل صدایتان

خواندن نوت های اشتباه

لحن ضعیف

خواندن نت های خارج از محدوده صدای شما

تنش زیادی در بدن تان

انتخاب رپرتوار اشتباه

فشار آوردن به صدا و خودتان

سرماخوردگی، آنفولانزا و لارنژیت

تجهیزات ضبط نادرست (در اجرا و ضبط)

 

 

 

 

اگر خواننده تازه کاری هستید ، ممکن است لازم باشد روی همه این ها کار کنید. و این کاملا طبیعی است. شاید شنیده باشید که 10000 ساعت تمرین نیاز است تا در کاری واقعاً خوب شوید. این ممکن است به صورت تحت اللفظی درست باشد یا نباشد، اما این نکته را نشان می دهد که اگر می خواهید به یک سطح حرفه ای برسید، باید تمرین تان را نگه دارید و در آن مداومت داشته باشید . بنابراین انتظار نتایج یک شبه را نداشته باشید. و این گونه از خود انتظار داشته باشید که سخت در آن کار کنید.

 

 

 

چگونه به کمک دیافراگم آواز بخوانیم | 4 مرحله خوانندگی از دیافراگم

 

 

 

چگونه صدای بد مان را خوب کنیم ؟

 

 

 

بیایید نگاهی به هر یک از این مسائل بیندازیم و نحوه بهبود آنها را شناسایی کنیم.

 

 

 

عدم کنترل صدا

 

 

کنترل صدا مقداری از مشکلش تماماً مربوط به تنفس است و یکی از اصول اساسی آواز خواندن خوب است، بنابراین اگر مشکلی وجود دارد، قبل از هر کاری روی آن کار کنید. در سطح اولیه، شما باید به ظرفیت کامل ریه های خود دسترسی داشته باشید تا نفس هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی در آنها وارد شود. این کار هوای کافی برای پشتیبانی از صدا را در اختیار شما قرار می دهد. در مرحله بعد، باید بتوانید آن را به روشی پایدار هوا را در باز دم خود رها کنید. یک بادکنک رها شده را تصور کنید. اگر بخواهید بالای آن را نگه دارید ، هوا در آن باقی می‌ماند. می‌توانید هوا را به تدریج آزاد کنید، اما فشار روی قسمت خروجی آن را آرام کنید، یا به طور کامل رها کنید. اگر رها کنید ، هوا یکباره بیرون می آید.

 

 

 

ایجاد کنترل در آواز خواندن بسیار شبیه به رها شدن تدریجی فشار روی دهانه خروجی بادکنک است. اما زمانی که می خواهید این کار را با بدن خود انجام دهید کمی پیچیده تر است. این تمرینات کنترل تنفس را دنبال کنید تا دریابید که چگونه آن را انجام دهید و عضلات خود را برای مقابله با آن تمرین دهید.

 

 

 

 

چگونه لحن صدایمان را بهبود ببخشیم

 

 

 

لحن فشرده یا ضعیف

 

 

تنفس خود را مرتب کنید و یکی از ایراد هایتان معمولاً درست خواهد شد. با این حال، اگر هنوز صدای ناخوشایندی در آواز خود دارید، می‌توانید روی منعطف کردن کردن قسمت های مرتبط با صدایتان کار کنید. در اینجا چند نکته برای نرم کردن لحن وجود دارد.

 

 

 

 

خواندن نت های خارج از محدوده صدایی شما

 

 

گاهی اوقات این مورد در مورد پایین بودن دامنه صدایی صدق می کند، اما مقصر نت های اذیت کننده ، تقریباً همیشه بخاطر خارج از محدوده بودن آنها در رنج صدای شماست. ابتدا نت هایی را که می توانید راحت بخوانید را در خود شناسایی کنید و فعلاً روی آنها تمرین کنید .

 

 

 

هنگامی که دانش پایه ای خوب در تکنیک های آوازی دارید، می توانید از یک گام موسیقی به عنوان بخشی از تمرین خود آواز بخوانید و صدای خود را تمرین دهید (نه بصورت جیغ زدن یا زور زدن). اگر آهنگی در حال حاضر برایتان خیلی زیاد است، گام آن را جابه‌ جا کنید یا یک اکتاو را در جایی که برایتان سخت است رها کنید. یا آهنگ دیگری را به طور کامل بخوانیم که ما را به… نبرد 🙂

 

 

 

انتخاب رپرتوار اشتباه

 

 

این ساده ترین راه حل است. شاید شما فقط آهنگ های اشتباهی می خوانید. صدای همه ما برای هر ژانر یا سبک موسیقی مناسب نیست . بنابراین سعی کنید با انواع سبک های مختلف موسقی خود را آزمایش کنید. ممکن است به یک کشف صوتی غیرمنتظره برخورد کنید. همچنین ایده خوبی است که به موسیقی نوشته شده برای نوع صدای خود پایبند باشید. با توجه به این موضوع می‌توانید آهنگ‌ هایی مطابق با دامنه صوتی خودتان را جستجو کنید ، خواه

 tenor, baritone, bass, soprano, mezzo یا alto

باشد.

 

 

 

آیا شکلات برای خوانندگان خوب است یا بد؟ | همه چیز درباره شکلات

 

 

 

فشار آوردن و زور زدن به صدا

 

 

این یک روش میانبر نادرست ، برای دستیابی به قدرت و نتیجه مطلوب در صدا است. اما به یاد داشته باشید دستیابی به این عناصر فقط با آموزش همراه هستند. به هیچ وجه وسوسه نشوید که تارهای صوتی خود را مجبور کنید و اگر بعد از آواز خواندن احساس گرفتگی یا درد کردید ، این کار را اشتباه انجام می دهید (مگر اینکه واقعا در شما بیماری ای برای آسیب رساندن به خودتان وجود داشته باشد . عزیزان نباید به تارهای صوتی و حنجره خود فشار بیاورید). به تکنیک هایی که در این مقاله در مورد آن بحث می کنیم بازگردید و بجای اینکه به حنجره خود فشار بیاورید ، تقویتش کنید.

 

 

 

 

چطور بدون فشار آوردن به صدایم آواز بخوانم

 

 

 

سرماخوردگی، آنفولانزا و لارنژیت

 

 

اگر به طور معمول صدایتان عالی است اما انواع مشکلات ناشی از خلط، خارش و گرفتگی صدا را دارید، بهتر است برای مدتی به صدای خود استراحت دهید. هیدراته نگه داشتن بدن نکته ای حیاتی است و نوشیدن نوشیدنی های با دمای مقداری گرم می تواند برایتان کمک کننده باشد. اما اگر کاملاً نیاز به آواز خواندن دارید، می‌توانید در این مقاله نحوه اجرای موسیقی در هنگام بیماری را بخوانید.

 

 

همچنین در همین مقاله به مسائل رایجی مانند تنظیم، تنش، تجهیزات و فناوری برای ضبط بیشتر خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

تکنیک های غلط در آواز خواندن

 

 

تکنیک های بد آواز خواندن نه تنها بر صدای شما تأثیر می گذارد، بلکه ممکن است به صدای آواز شما نیز آسیب برساند. تکنیک صحیح به شما به عنوان یک خواننده عمر طولانی می دهد و از گلو، حنجره و تارهای صوتی شما محافظت می کند. بنابراین حتی اگر به تمرین ها و تکنیک های زیادی علاقه ندارید، نباید آنها را نادیده بگیرید.

 

 

افرادی هستند که در طول سال های تمرین ویدیو های قبل و بعد از خود گرفته و منتظر کرده اند و پیشرفت خود را دیده اند . شما هم این کار را انجام دهید ؛ این کار برایتان ثابت می کند که چقدر توانستید آواز خود را در طول زمان تغییر دهید و امیدوارم شما هم همین کار را انجام دهید.

 

 

ما در مجموعه تیز لرن دوره صداسازی برای بهبود صدای شما آماده کرده ایم ، اگر صدای صحبت کردن شما کیفیت مطلوبی ندارد یا در خوانندگی صدایتان خوب نیست ، ابتدا باید در این دوره شرکت کنید ، در کلاس صدا سازی و پرورش دستگاه صوتی و حنجره ؛ بصورت پایه ای تمام قسمت های صدای تان را بطور کامل با تمرینات تخصصی پرورش می دهیم . و باید بعد از اینکه صدایتان بهبود پیدا کرد شروع به یادگیری و  تمرین تکنیک های آواز خوانی می کنید .

 

 

 

در این دوره فقط به مبحث صدا سازی پرداخته می شود و تکنیک های خوانندگی در دوره های بعدی تیز لرن آموزش داده خواهد شد .

 

 

 

تسکین سردرد برای خوانندگان | نکاتی برای خوانندگی با سردرد

 

 

 

چگونه صدایمان را هنگام ضبط بهتر کنیم

 

 

شاید هنگام تمرین یا روی صحنه صدای خوبی داشته باشید، اما برای بالا بردن سطح صدای ضبط شده خود به مقداری کمک نیاز دارید. در اینجا برخی از اجزای مورد نیاز برای ایجاد یک آهنگ با کیفیت را برایتان آورده ایم .

 

 

 

استفاده از یک میکروفون عالی ( به زودی در این مورد توضیح می دهیم )

یک اتاق ضبط آرام (این مورد را می توان در خانه خودتان ایجاد کنید )

نرم افزار ضبط و تنظیم

خوانندگان و/یا نوازندگان ساز و/یا بک وکال ها واقعاً موثر هستند

تکنیک های ضبط استودیویی (به ویژه تکنیک های تمیز کردن صدا )

 

 

 

 

چرا صدای آواز خواندن من بد ضبط می شود ؟

 

 

ممکن است مشکلات دیگری هنگام ضبط آواز شما دیده شود و همه چیزها به تجهیزاتی که استفاده می کنید مربوط نمی شود. طرز بیان و لحن یا لهجه گویش تان ممکن است اهمیت بیشتری پیدا کند، به خصوص اگر صدای “p” و “s” را هیسی و سوت دار می شنوید. پاسخ ساده به این سوال و مشکل ، چند تمرین چرخش زبان است. اگر یک هنرمند ضبط و همچنین یک مجری اجرای زنده هستید، این تمرین را به بخشی از روال تمرینات آوازی و گویشی خود تبدیل کنید.

 

 

 

در اینجا چند تمرین دیگر برایتان می گوییم که می توانید برای بهبود طرز بیان و آماده شدن برای ساخت استودیو تان انجام دهید.

 

 

 

 

ضبط وکال با کیفیت استودیویی در نرم افزار

 

 

هنرمندان بیشتری با استفاده از تجهیزات خود آلبوم های کاملی را ضبط می کنند. در حالی که همیشه یک استودیوی ضبط حرفه ای ترجیح داده می شود، اگر به دلیل بودجه یا محدودیت های جغرافیایی قادر به ورود به آن نیستید، رایانه شما بهترین چیز بعدی است. شما باید نرم افزاری را با تنظیم خودکار دانلود کنید و آهنگ های خود را میکس و مستر کنید. این فرآیندها کمک زیادی به شما می کند که صدای بهتری داشته باشید. تعجب خواهید کرد اگر بشنوید که برخی از هنرمندان مشهور چگونه از پریست های ویرایش صدا استفاده می کنند!

 

 

 

اتاق ضبط صدا در خانه

 

 

ضبط در خانه می تواند یک چالش باشد، با حواس پرتی های بیرونی و کمبود تجهیزات حرفه ای . فضای ضبط آوازی خود را در اتاق خواب تان بسازید تا صدا های مزاحم و نویزهای اضافی را کاهش دهید و اکو شدن صدا را کاهش دهید.

 

 

 

 

چرا وقتی روی آهنگ کارائوکه می خوانم صدای بدی دارم ؟

 

 

 

آهنگ های بدون کلام خواننده یا کارائوکه فریبنده هستند . از آنجایی که این یک تنظیم پیش فرض با گام مشخص دارد . اما چون به راحتی به هر کسی اجازه می‌دهد تا روی آن بخواند ، ممکن است به نظر برسد که باید کار آسانی باشد. اما به همین سادگی هم نیست . خواندن روی بسیاری از آهنگ‌های کارائوکه دشوار است و ممکن است اجرای آهنگی که واقعاً هم آن را خوب می‌شناسید برایتان سخت باشد. با این حال به نظر می رسد بسیاری از مردم تصور می کنند خوانندگی موسیقی مورد علاقه شان کاری ساده است .

 

 

نکته کلیدی این است که قبل از اجرا کردن در مقابل جمعیت، با گروه تان بصورت کارائوکه تمرین کنید. و مطمئن شوید که آن را می توانید با مهارت کافی بخوانید و بدانید که چه زمانی باید شروع به خواندن روی لاین ها کنید ، در غیر این صورت ممکن است بدون تمرین وسط اجرا اشتباه کنید و برایتان مشکلاتی بوجود بیاورد .

 

 

 

 

آواز خواندن بدون لحن درست

 

 

یکی از مشکلات اصلی تمرین کارائوکه، شنیدن نت‌هایی است که به شما امکان می‌دهد صدای بقیه ساز ها را بلندتر از خود بشنوید . تا زمانی که اول خودتان صدای کاملی نداشته باشید، این باعث می شود در حین اجرای موسیقی و خواندن صدایتان خارج از محدوده نت ها ، گرفته ، پرت و… باشد. این همان چیزی است که باعث می‌شود مخاطبان تان اذیت و ناراحت شوند . 

 

 

برای جلوگیری از این اتفاق تمرین با گروه نوازندگان حرفه ای ، و با تمرین و شناخت کافی بسیار مهم و ضروری است . توانایی آواز خواندن روی نت صحیح برای هر خواننده ای حیاتی است. بنابراین اگر این مشکلی است که آواز خواندن شما را مختل می کند، دستورالعمل های این مقاله و شرکت در دوره صدا سازی تیز لرن را را برای رفع آن دنبال کنید.

 

 

 

 

چرا صدای آوازم ضعیف به نظر می رسد

 

 

ممکن است در یک قطعه به صدایی نیاز باشد که پتانسیل صدای شما برای اجرای خوب ان ویژگی لازم را نداشه باشد ؛ و به همین دلیل ، ممکن است برای شما مناسب نباشد . اگر تلاش تان برای ایجاد قدرت آوایی بی فایده است یا احساس می‌کنید صدایتان فشرده شده است ، باید صدای خود را باز کنید و تنش خود را رها کنید. ابتدا، حتماً روی مهارت اساسی تنفس کنترل شده خود و بدنتان کار کنید.

 

هنگامی که این موضوع را برطرف کردید، ممکن است تنها کاری که باید انجام دهید این باشد که دهان خود را بازتر کنید تا صدایتان خارج شود. یا از نکات گفته شده در دوره صدا سازی تیز لرن استفاده کنید . اگر هنوز هم مشکل دارید ، این روش های پایین را امتحان کنید :

 

 

 

حالت دهان خود را ، طوری که انگار می خواهید خمیازه بکشید، بکنید ، سپس سعی کنید در آن موقعیت آواز بخوانید. شما باید به صدایی کاملتر و غنی تر برسید. ( انجام این کار به تنهایی کاربرد طولانی مدت چندانی ندارد و در دوره صدا سازی تیز لرن روش های تخصصی را با شما کار می کنیم )

 

 

به حالت صاف بایستید و شانه های خود را شل کنید و پاهایتان را به اندازه عرض لگن تان باز کنید. و همانطور آواز بخوانید و نت ها را اجرا کنید .

 

 

هر گونه تنش در بدنتان را از بین ببرید. هنگامی که عصبی یا در حالت دلهره دار هستید، این می تواند بیشتر شود و به خوانندگی شما و آواز تان سرایت پیدا کند. فک خود را ماساژ دهید، خمیازه خوبی بکشید و کمی یوگای صورت انجام دهید.

 

 

 

 

انتخاب میکروفون مناسب برای بهتر کردن صدا

 

 

 

ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: « نجار به اندازه ابزارش خوب است ». تا حدودی این موضوع در مورد خواننده ها نیز صدق می کند. ممکن است تکنیک عالی، لحن زیبا و تنظیم خوبی داشته باشید ، اما اگر آمپلی‌ فایر کیفیت صوتی مخدوش کننده ای تولید می‌کند یا میکروفون شما کوچک است، هرگز صدایی باورنکردنی نخواهید داشت.

 

 

 

میکروفون دینامیک یا خازنی معمولاً بهترین هستند ، اگرچه بستگی دارد برای چه چیزی از آن استفاده می کنید (ویدئو، اجرای زنده یا ضبط). این موضوع بزرگی است که ما در این مقاله در مورد بهترین میکروفون ها برای آواز خواندن با جزئیات بیشتری به آن پرداخته ایم.

 

 

 

طرز فکر شما همه چیز است . سعی کنید روی نکات منفی تمرکز نکنید، اما آنها را نیز نادیده نگیرید. آنچه را که باید تغییر کند، مشخص کنید، برنامه ریزی کنید و برای تغییر صدایتان تلاش کنید. با کمی کار و تفکر مثبت، نه تنها خوب به نظر می رسد، بلکه بسیار قابل تحمل است. شاید همین الان صدایتان را ضبط کنید، تا بتوانید مجموعه «قبل و بعد» خود را بسازید و پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید. دنبال کردن تغییرات می تواند انگیزه خوبی در روزهایی باشد که احساس می کنید به جایی نمی رسید .

 

 

 

 

پرسش های مرتبط

 

 

 

 

آیا کسی که صدای بدی دارد می تواند آواز خواندن را یاد بگیرد ؟

 

 

همه توانایی یادگیری آواز خواندن و ارتقای سطح مهارت خود را دارند. یک شروع خوب این است که به خود برچسب “خواننده بد” نزنید، بلکه باور داشته باشید که می توانید این کار را انجام دهید! کمی زمان و تلاش را برای تمرین اختصاص دهید ( اگر مسایل هزینه ای دارید از دروس رایگان در YouTube استفاده کنید ) و در طی چند ماه پیشرفت بزرگی خواهید دید . البته متاسفانه آموزش خوب پراکنده است … 

 

 

 

آیا آواز خواندن استعداد است یا مهارت ؟

 

 

هر دو. برخی از افراد دارای توانایی طبیعی هستند، برخی دیگر با گذراندن دوره های موسیقی و خودسازی آن را به دست می آورند. موفق ترین فرمول آوازخوانی این است که با استعداد متولد شده باشید ، و همچنین از طریق مربیگری و یادگیری تکنیک های خوب، روی مهارت آواز خواندن خود کار کنید .

 

 

 

چگونه می توانم صدای واقعی خودم را بشنوم ؟

 

گاهی اوقات خواننده هایی را خواهید دید که دست خود را روی گوش خود می گذارند . این برای ایجاد یک محفظه پژواک برای شنیدن واضح تر است – به خصوص زمانی مفید است که دیگران در اطراف شما آواز می خوانند یا می نوازند و می خواهید صدایی را که می سازید سطح بندی کنید. ضبط کردن صدای تان نیز روش خوبی است.

 

اما اگر صدایتان مشکلی دارد مثلا از روش های غلط در خوانندگی یا صحبت کردن پیروی می کنید و حس می کنید که صدایتان ، صدای واقعی شما نیست ؛ ما در دوره صدا سازی تیز لرن به شما این مهارت تخصصی را آموزش می دهیم و با انجام دادن تمرینات چندگانه به صدا ی واقعی خود دسترسی پیدا می کنید که با ضبط کردن صدایتان و شنیدنش متعجب خواهید شد .

 

 

 

 

آیا شما فکر می کنید آواز تان بد به نظر می رسد؟ آیا توانسته اید صدا و تکنیک خوانندگی تان را بهبود ببخشید ؟ چطور انجامش دادید ؟ نکات و نگرانی های خود را در مورد صدا در قسمت نظرات زیر برای ما به اشتراک بگذارید .

 

 

 

 

تهیه و گردآوری شده در : تیز لرن

 

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *