تاثیر پیرسینگ زبان روی صدا و صحبت کردن | پیرسینگ زبان و لب

Visits: 1058

پیرسینگ

 

 

پیرسینگ دهان ، از جمله سوراخ کردن لب و زبان، چیز جدیدی نیست. در  واقع ، این کار از زمان مایاها وجود داشته اند. با این حال، امروزه حتی با این شکل از ابراز جدید باز هم بدون خطر نیست. اگر می‌خواهید لب یا زبان خود را سوراخ کنید، قبل از اینکه زیر سوزن بروید، این اطلاعات را از دندانپزشک با سابقه خود بپرسید و همچنین این مقاله را دنبال کنید .


 

 

 

خطرات پیرسینگ زبان و لب را بشناسید

 

 

 

مانند هر نوع پیرسینگ، سوراخ کردن زبان یا لب مستلزم آن است که بدن شما دچار ضربه های جزئی شود و همچنین جسم خارجی و فلزی وارد بدن شما شود.

 

 

در نتیجه، چندین خطر مرتبط با پیرسینگ دهان وجود دارد مانند :

 

 

 

عفونت

 

 

یکی از شایع ترین عوارض پیرسینگ عفونت است. در حالی که عفونت با هر نوع پیرسینگ ممکن است اتفاق بیفتد، پیرسینگ های دهان ممکن است به لطف محیط گرم و مرطوب ایده آلی که دهان فراهم می کند، و همچنین این واقعیت که دهان در حال حاضر میزبان تعداد زیادی باکتری است، حساس تر باشد. این نوع محیط مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و ایجاد عفونت است. در حالی که این عفونت ها می توانند جزئی باشند، احتمال عفونت جدی و تهدید کننده زندگی نیز وجود دارد. برخی از عفونت ها ممکن است باعث تورم زبان شوند و تنفس را دشوار کنند.

 

 

 

آسیب به دندان و عصب

 

 

احتمالاً متوجه شده اید که کسانی که زبان یا لب سوراخ دارند تمایل زیادی به بازی با سوراخ دارند. این کلیک و کوبیدن مداوم فلز بر روی دندان‌ها، احتمال آسیب دندان را افزایش می‌دهد – مانند دندان‌های تراشیده، دندان‌های شکسته و مینای فرسوده – که می‌تواند دندان‌ها را در معرض باکتری‌ها و پوسیدگی قرار دهد. آسیب دندان قبل از اینکه منجر به مشکلات بزرگتر و بالقوه دردناک شود باید توسط دندانپزشک تان برطرف شود. اما این همه چیز نیست.

 

 

همچنین خطر آسیب عصبی وجود دارد. زبان ما خانه اعصاب زیادی است و اگر سوزن سوراخ کننده با زاویه نامناسب به یکی از آنها برخورد کند، ممکن است بی حسی موقت یا گاهی دائمی را تجربه کنید. این آسیب عصبی همچنین می تواند بر حس چشایی و نحوه صحبت کردن شما تأثیر بگذارد.

 

 

 

بیماری لثه

 

 

دندان ها و اعصاب تنها چیزهایی نیستند که با سوراخ کردن زبان یا لب آسیب می بینند. بافت لثه نیز در معرض آسیب ناشی از حلقه لب یا زبان است. اگرچه ممکن است این یک ناراحتی جزئی به نظر برسد، حقیقت این است که وقتی بافت لثه آسیب می‌بیند، باکتری‌های دهان به‌طور باورنکردنی آسان می‌شوند تا زیر لثه‌ها بروند و در آن مستقر شوند و در نتیجه بیماری لثه ایجاد شود.

 

بیماری لثه یک نگرانی جدی برای شما است زیرا می تواند منجر به بوی بد دهان مزمن، از دست دادن دندان ها و حتی نگرانی های سلامت کل بدن مانند بیماری قلبی شود.

 

 

 

راهکار های مراقبتی در پیرسینگ 

 

 

ما اینجا نیستیم تا به شما بگوییم که نمی‌توانید پیرسینگ زبان یا لب انجام دهید، اما شما را تشویق می‌کنیم تا اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر خطرات بالا انجام دهید.

 

برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

 

 

 

  • یک پیرسینگ کار حرفه ای با سابقه خوب و استانداردهای بالا انتخاب کنید. اگر آنها نمی توانند به سؤالات شما در مورد ایمنی و بهداشت پاسخ دهند، شخص دیگری را انتخاب کنید.

 

  • پس از انجام سوراخ کردن، آن را به خوبی تمیز کنید و اغلب آن را تمیز کنید تا خطر عفونت به حداقل برسد.

 

  • پس از صرف غذا، دهان خود را با آب بشویید تا ذرات غذایی که ممکن است در سوراخ کردن شما گیر کرده باشند را بشویید.

 

  • از بازی با پیرسینگ خود اجتناب کنید تا احتمال آسیب دندان و لثه به حداقل برسد.

 

  • بهداشت دهان و دندان برای کسانی که پیرسینگ دهان دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بهداشت دهان و دندان را در خانه رعایت می کنید و هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

 

مهمتر از همه، علائم عفونت را بشناسید و در صورت مشاهده تورم، قرمزی، تب، لرز یا لرزش غیرقابل کنترل فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

 

 

 

 

 

آیا می توانیم با پبرسینگ زبان آواز بخوانیم ؟ پیرسینگ بدن

 

 

 

فقط در یکی دو هفته اول تورم بزرگی وجود دارد و حتی صحبت کردن عادی شما هم لکنت می‌زند و عجیب می‌شود، اما بعد از بهبودی همه چیز خوب است به شرطی که سوراخ کردن به درستی انجام شود. من فکر می کنم این واقعا به سبک آواز خواندن شما بستگی دارد. و البته نکته بسیار بسیار مهمی هست که جلو تر به آن اشاره می کنم .

 

 

نکته مهم : در دوره ی صدا سازی تیز لرن به شما مجموعه تمریناتی داده میشود که با انجام دادن آنها صدای شما بطور کلی تغییر می کند ( نه اینکه صدایتان عوض شود ) بلکه کیفیت صدای شما بر اساس صدای خودتان بهتر می شود . و می توانید در خوانندگی و صحبت کردن صدایی زیبا و رسا و پرطنین داشته باشید .

 

 

در تمریناتی که ارایه می دهیم با تک تک اعضای صورت و دهان و حنجره کار داریم و باید همه آنها در وضعیت مطلوبی که در کلاس آموزشی توضیح می دهیم قرار گیرند .

بنابر این وجود هرگونه جسم خارجی یک عامل مزاحم شمرده می شود و باید آن را حذف کرد ؛ بنابر این برای داشتن صدای بهتر حتما باید پیرسینگ زبان یا لب را خارج کنید و اگر نگران بسته شدن سوراخ آن هستید ، بهتر است از جواهرات آهنربایی استفاده کنید تا هم درد سوراخ کردن زبان و مشکلات بعد از آن را نداشته باشید هم از زیبایی که در نظر دارید بهرمند شوید . 

 

باید توجه داشته باشید که داشتن صدای خوب یک لایف استایل و یک سبک زندگی است ؛ بنابر این نمی توانید هر چیزی که دوست دارید را انجام دهید ، و طبق مقاله های قبلی که در سایت تیزلرن گذاشتم ، کشیدن انواع دود ها یا خوردن نوشیدنی های الکلی یا انجام پیرسینگ زبان یا حتی فریاد زدن و مهمتر اضطراب و استرس کشیدن همه اینها روی صدای شما تاثیر می گذارند .

 

 

 

 

آیا باید جواهر زبانم را بیرون بیاورم ؟

 

 

 

در حالی که پیرسینگ بهبود می یابد، باید بتوانید جواهرات را برای مدت کوتاهی بدون بسته شدن سوراخش خارج کنید . … پس از بهبودی زبانتان، هر شب جواهرات را بیرون بیاورید و آن‌ها را همانطور که دندان‌هایتان را مسواک می‌کنید، مسواک بزنید. ممکن است بخواهید قبل از خواب یا انجام هر کاری موقت آن را بردارید.

 

 

 

 

چرا یک حلقه سفید رنگ در اطراف سوراخ زبان من ایجاد شده است؟

 

 

 

حلقه سفید روی زبان شما نیز طبیعی است. این مایع لنفی است که وقتی زبان شما سوراخ می شود ترشح می شود و سعی می کند پوسته ای روی زبان شما ایجاد کند. با این حال، به دلیل مرطوب بودن ناحیه دهان، سوراخ کردن زبان شما نمی‌تواند مانند سایر سوراخ‌ها «پوسته» شود و «کراست» ایجاد کند.

 

 

 

آیا پیرسینگ زبان دندان ها را خراب می کند ؟

 

 

متاسفانه بله. سوراخ کردن زبان می تواند به دندان آسیب برساند. پیرسینگ ها معمولا فلز سختی هستند که در داخل دهان باعث آسیب می شود. گاز گرفتن روی سوراخ یا بازی با آن می تواند منجر به خراشیدن یا خرد شدن دندان ها و همچنین افزایش حساسیت دندان شود. سوراخ کردن دهان همچنین می تواند منجر به عفونت های جدی تری مانند هپاتیت یا اندوکاردیت شود .

 

 

 

 

آیا می توان با پیرسینگ زبان آدامس جوید؟

 

 

 

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی : چند تغییر سبک رفتاری موقت در زندگی نیز می تواند به شما کمک کند از برخی عوارض جدی پس از سوراخ کردن زبان جلوگیری کنید. که این ها شامل پرهیز از رابطه جنسی دهانی در زمانی است که محل سوراخ کردن شما در حال بهبود است. در حین بهبودی زبان، چیزهایی مانند جویدن مانند آدامس یا نعناع را مصرف نکنید.

 

 

 

 

سوالات مرتبط 

 

 

 

سوراخ کردن زبان در مورد شخصیت شما چه می گوید ؟

 

 

پیرسینگ دیگری که در دهه 90 رایج شد اما بسیار بیشتر از این ،  پیرسینگ شکم بود و یک تعهد به رابطه تلقی می شد . زیرا همه آن را می بینند. … بنابراین سوراخ کردن زبان نشان دهنده سطوح بالای تعهد و یک زندگی جنسی بسیار فعال است. البته در فرهنگ های مختلف ، معانی متفاوتی دارد .

 

 

 

ایمن ترین محل سوراخ کردن زبان کدام قسمت است ؟

 

 

مراقبت از سوراخ کردن زبان در جای استاندارد کمی ساده تر است و قرار دادن سوراخ در مرکز زبان ایمن تر است. زیرا تماس کمتری با دندان‌ها و داخل دهان دارد، بنابراین دوره بهبود اولیه آن سریع‌تر است و تورم تنها در 2 تا 4 هفته کاهش می‌یابد.

 

 

 

پیرسینگ  تقلبی زبان چگونه کار می کند ؟

 

 

و اما ترفند خوبی که میتوان استفاده کرد ، پیرسینگ  تقلبی زبان است : به این صورت که فقط باید 2 قطعه توپه ای آن را بین زبان قرار دهید و با خاصیت آهنربایی به هم می چسبند یا اینکه آنها را بین دندان های خود قرار دهید و زبان خود را به سمت آن فشار دهید. وقتی پیرسینگ تقلبی را می مکید ، فقط به زبان تان می چسبد . خاصیت آهنربایی آنها از افتادن جواهرات جلوگیری می کنند و این حس سوراخ کردن واقعی زبان را ایجاد می کند.

 

 

 

آیا سوراخ کردن زبان باعث بوی بد دهان می شود ؟

 

 

از آنجایی که حلقه‌های زبان ، زبان را سوراخ می‌کنند و از جواهر استفاده می‌کنند، احتمال تجمع ذرات غذا و باکتری‌ها در آن حفره زیاد است. این علت اصلی بو یا بویی است که از دهان حتی بدون سوراخ کردن زبان بیرون می آید.

 

 

 

آیا سوراخ زبان یک شبه بسته می شود ؟

 

 

سوراخ های زبان به دلیل بسته شدن در یک شب معروف هستند . مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که برداشتن جواهر قرار داده شده در سوراخ در مراحل اول فرآیند بهبودی تورم آن توصیه نمی شود. اگر می خواهید جواهرات را بردارید یا جایگزین کنید، برای کمک به متخصص سوراخ کننده خود مراجعه کنید .

 

 

 

چرا افراد زبان خود را سوراخ می کنند ؟

 

 

خوب، دلایل زیادی وجود دارد که بیشتر خانم ها به دلایل مختلف و سنت فرهنگی یا زیبایی جواهرات ، و نیاز های مختلف پیرسینگ زبان انجام می دهند، یا مثلا برای اعتماد به نفس و زیبایی این کار را می کنند .

 

 

 

چرا نباید پیرسینگ زبان را انجام دهیم ؟

 

 

انجمن دندانپزشکی آمریکا از پیرسینگ زبان جلوگیری می کند. جای تعجب نیست، اما ADA به دلیل خطراتی از جمله “تورم، خونریزی، عفونت، دندان های شکسته یا آسیب دیده، تحلیل لثه، پارگی/اسکار، ترشح بیش از حد بزاق و غیره” از سوراخ کردن زبان جلوگیری می کند.

 

 

 

تا چه زمانی می توانیم بعد از پیر سینگ زبان ، به شرایط عادی باز گردیم ؟

 

 

همچنین باید مراقب باشید که از ورود باکتری ها به دهان جلوگیری کنید، یعنی از سیگار کشیدن، بوسیدن، گذاشتن دست ها در دهان یا انجام رابطه جنسی دهانی خودداری کنید. شما باید تا زمانی که ممکن است از این امر اجتناب کنید، زیرا بسیاری از وب سایت ها توصیه می کنند که حداقل به مدت 4-6 هفته از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید.

 

 

 

چطور بفهمیم که بدن مان پیرسینگ زبان را پس می زند ؟

 

علائم پس زدن پیرسینگ

 

بیشتر علائم پس زدن جواهرات در قسمت بیرونی سوراخ نمایان می شوند. پس از چند روز اول زخم، قرمز، تحریک شده یا خشک شده باقی مانده است. یا در زیر پوست نمایان می شوند. حتی در مواردی سوراخ بزرگتر می شود.

 

سخن پایانی

 

البته بهترین گزینه این است که زیورآلات دهان را قبل از ایجاد مشکل از بین ببرید . از روی هوس سوراخ نکنید پیرسینگ یک مسئولیت اضافه به زندگی شما خواهد بود که مستلزم توجه و نگهداری مداوم است. برای اطلاعات بیشتر با دندانپزشک حاذق خود صحبت کنید.

 

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *