نقد و بررسی پیانو دیجیتال Roland RD-2000 – خرید Roland RD-2000

بازدیدها: 285

Roland RD-2000

 

 

پیانو دیجیتال Roland RD-2000 : رولند با طراحی وساخت Roland RD-2000 کاری کرده است تا نوازندگان حرفه ای را که به یک پیانوی دیجیتال با صدای پیانو و ویژگی های مکانیکی قابل اعتماد احتیاج دارند هدف قرار دهد و همچنین به عنوان یک کیبورد کاملاً کاربردی و سینت سایزر ویزگی های آن دو برابر شود .


 

این پیانوی دیجیتال با هزینه ای بیش از 2500 دلار صرفاً برای متخصصین و متخصصان مطلق طراحی شده است. به همین ترتیب تقریباً با همه ویژگی های مورد نیاز در یک پیانوی دیجیتال همراه است .

مواردی به عنوان ویژگی های بسیار زیاد در آن وجود دارد و این چیزی است که این سطح قیمت به آن وابسته است . بگذارید بفهمیم آیا رولند با استفاده از RD-2000 موفق به ساخت یک شاهکار عالی شده است و یکی از بهترین پیانوهای دیجیتال را در بازار رقابتی ایجاد کرده است ؟ .

 

 

 

 

 

 

برداشت های اول Roland RD-2000

 

 

Roland RD-2000

 

 

Roland RD-2000 ساز موسیقی پیچیده است که دارای تعداد زیادی دکمه ، و… است. که این مورد بلافاصله سر هر نوازنده آماتور و حتی متوسط را به چرخش در می آورد.

در همان زمان ، چشم یک نوازنده متخصص روشن خواهد شد. با این حال ، بیرون از جعبه ، Roland RD-2000 فریاد می زند که چیزی بیش از یک پیانوی دیجیتال است.

خیلی چیزها وجود دارند که بلافاصله متوجه می شوید این یک ساز قدرتمند است.

 

اینکه آیا به چنین صفحه کلید بسیار مجهزی نیاز دارید ، به شما و نیازهای موسیقی تان بستگی دارد. هیچ بحثی در مورد یک موضوع وجود ندارد. این یک ساز جدی است که برای بهره برداری صحیح از مهارت بالایی برای کار با آن لازم است.

 

 

هنگامی که شما از حالت معمولی و دید اولیه رولند رها شدید ، متوجه چند نقص خواهید شد . اصلی ترین آنها صفحه نمایش است.

مانند این است که رولند عمداً آن را کوچک نگه داشته است . با این قیمت مطمئناً آنها می توانستند از صفحه نمایش بزرگتری استفاده کنند .

 

نکته دیگری که متوجه خواهید شد این است که چگونه همه دکمه ها و کنترلر ها به هم متصل شده اند . دکمه ها و پیچ های کنترل برای راحتی بیشتر به یکدیگر نزدیک هستند و باعث ایجاد مسائلی هم می شود که بعداً خواهیم فهمید.

چیدمان آن بسیار تمیز و شسته و رفته به نظر می رسد و از لحاظ زیبایی کاملاً دلپذیر است اما هزینه آن بسته به ویژگی های قابل استفاده آن مرتبط است .

 

 

 

بدنه آلومینیومی آن را متمایز می کند و به نظر می رسد این یک ساز گران قیمت است. این کاملاً خوشایند نیست اما صفحه نمایش کوچک مانند انگشت شست در بین سایر پیانوهای دیجیتال در این محدوده ویژگی ها و قیمت ظاهر می شود و خود را نشان می دهد .

 

کلیدهای آن حال و هوای پیانوی اصیل دارند و RD-2000 باید روی صحنه بسیار خوب و خنک به نظر برسد ، مخصوصاً وقتی نور کم است ، اگرچه مشکلات خاص خودش را به همراه دارد ، بعداً می پردازیم . بیایید عمیق تر در آن شیرجه بزنیم و تمام جزئیات ریزه درشت Roland RD-2000 را پیدا کنیم .

 

 

 

 

 

بررسی صداهای Roland RD-2000

 

 

 

وقتی صحبت از صداهای این پیانوی دیجیتالی شد ، رولند شوخی نمی کرد. برای مبتدیان ، دو موتور صدای مستقل دارد .

یکی به صداهای پیانو اختصاص دارد در حالی که دیگری بقیه آهنگ های موجود در Roland RD-2000 را کنترل می کند.

 

 

بدیهی است که یک موتور صوتی واحد که کاملاً به صداهای پیانو اختصاص یافته است امتیازات خود را دارد و این در صدای اصیل صدای پیانو مشهود است.

 

متخصصان واقعی قادر خواهند بود بلافاصله درک کنند که این یکی از معدود پیانوهای دیجیتال موجود است که موفق به ضبط هر تفاوت ظریف صدای پیانو شده است.

آهنگ های پیانو بسیار غنی و پر از زندگی و شخصیت هستند و فقط کافی است چشم های خود را ببندید تا فراموش کنید که صداهای تولید شده از یک ساز دیجیتال خارج می شوند.

 

هنگام پخش نت های بالا ، کیفیت غنی صدا به ویژه قابل تشخیص است. پیانیست ها کاملا عاشق Roland RD-2000 می شوند.

 

 

تا آنجا که به صداهای دیگر مربوط می شود و تعداد آنها زیاد است ، آنها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

بندرت یک پیانوی دیجیتال موفق به تولید صداهای فوق العاده معتبر پیانو می شود در حالی که می تواند آهنگ های بسیار خوبی از سازهای دیگر تولید کند ، چه رسد به 1100 مورد.

مثل این است که رولند از هر تجربه و تخصص خود در ساخت بسته بندی RD-2000 با بهترین صداهای ممکن استفاده کرده است.

 

 

 

برای مشاهده ویدیو اینجا کلیک کنید 

 

 

لازم به ذکر است که Roland RD-2000 به بلندگوهای داخلی مجهز نیست و با سیستم های صوتی مختلف ، صدایی متفاوت خواهد داشت. با این حال ، تا زمانی که همه چیز را به درستی تنظیم کرده باشید ، هر بار صداهای خیره کننده ای ارائه می کند.

 

 

 

 

احساس کار با پیانو دیجیتال Roland RD-2000

 

 

Roland RD-2000

 

 

این مسیر و خیابان راهی دیگر است که تلاش زیادی برای تهیه اصیل ترین راه برای ایجاد احساس واقعی پیانو در آن صورت گرفته است . کلیدها از مخلوط چوب و عاج مانند پلاستیک ساخته شده اند و نتیجه آن بوجود آوردن لذت در نوازندگی با کلیدهای آن است.

صاف هستند اما آن حس پلاستیکی ارزان را ندارند. چسبندگی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد اما به اندازه انگشتان دست نیست که باعث می شود نسیم سرعت زیاد شود.

صفحه کلید اکشن چکشی Roland’s PHA-50 یکی از بهترین صفحه کلیدهای تجاری است و همان چیزی است که در Roland RD-2000 استفاده می شود.

 

سبک بودن کلیدها مشخصه ایست که در آن وجود دارد. منحنی سرعت آن به اندازه کافی سازگار است و باعث می شود که نغمه های ساز و کلید های آن دیگر دست و پا گیر نباشد.

نوازندگان همیشه از قابلیت های پیانو دیجیتال های رولند به طور کلی با توجه به صداهایشان خوششان آمده است .

 

 

موضوعات خوب اما با کلید خاتمه نمی یابند. دکمه ها ، کنترلر ها و fader ها یک داستان کاملاً متفاوتی برای خود دارند . شاید رایج ترین کنترل کننده ای که استفاده خواهید کرد تنظیم صدا است.

کوچک نگه داشتن آن دشوار است . در حالی که ما در این کار هستیم ، کنترل میزان صدا به سبک fader بسیار بهتر بود .

این صفحه کلید 9 فیدر دارد اما ناامید کننده ترین قسمت این پیانوی دیجیتال است. آنها ضعیف هستند و در لمس احساس ارزان و کم کیفیت بودن می کنند .

همچنین به نظر می رسد احتمال زیادی در استفاده اشتباه با یکدیگر هنگام استفاده با سرعت و پرشور در هنگام اجرای زنده را ممکن است .

 

 

Roland RD-2000

 

 

بقیه دکمه ها و دستگیره ها از نظر مکانیکی مشکلی ندارند اما از چیدمان بدی رنج می برند. با وجود اینکه Roland RD-2000 یک پیانوی دیجیتال 88 کلیدی است ، رولند تصمیم گرفت همه چیز را در وسط این پیانو قرار دهد و جمع کند.

چرخاندن یکی از دستگیره ها بدون ایجاد مزاحمت برای مجاورها ، مهارت زیادی لازم دارد.

دکمه ها کاملاً مناسب هستند و ما از قرار دادن اهرم برای کنترل گام و مدولاسیون در سمت راست انتهایی مانند اکثر صفحه کلیدهای رولند خوشمان می آید .

ما فقط آرزو می کنیم که رولند کمی بیشتر تلاش کند تا این نواقص در بقیه طرح ها برطرف کند.

 

 

 

 

 

قابلیت تنظیم و ویژگی های اضافی Roland RD-2000

 

 

 

با قیمت بیش از 2500 دلار درست است که انتظار بسیاری از چیزهای جذاب را داشته باشید و Roland RD-2000 آنها را به صورت سفارشی سازی ارائه می دهد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، 1100 صدا وجود دارد که به طور پیش فرض با Roland RD-2000 ارائه می شوند. رولند در اینجا متوقف نمی شود زیرا تقریباً می توان هر جنبه از هر صدایی را تغییر داد که به شما امکان تقریباً بی نهایت را در هنگام ایجاد صداهای شخصی می دهد.

 

  ترکیبی از 9 فیدر ، 8 دکمه دستی و چرخ های پیچشی و مود صدا گزینه های زیادی را برای تغییر صدا در هنگام تغییر حرکتشان به شما می دهد .

 

 

چند ویژگی که واقعاً ما را تحت تأثیر قرار داده اند ، بخش های مختلف و اسنپ شات هستند. درRoland RD-2000  تعداد 8 بخش وجود دارد و می توانید هر بخش را با صدای منحصر به فرد تنظیم کنید . سپس می توانید آنها را مخلوط کرده و مطابقت دهید تا افکت های لایه بندی بسیار جالبی ارائه شود . اسنپ شات یک ویژگی است که به شما امکان می دهد تمام پارامترهای صدای فعلی را ضبط کنید. این به درد شما می خورد که صدایی کاملاً خوب ایجاد کنید و بخواهید آن را برای استفاده های بعدی ذخیره کنید .

 

 

Roland RD-2000

 

 

انبوهی از افکت های صوتی اصیل نیز موجود است. هر افکت احتمالی مورد نیاز شما در Roland RD-2000 موجود است و همه آنها بسیار خوب کار می کنند.

از نظر اتصال ، هر آنچه انتظار دارید در آن وجود دارد. جای تعجب نیست که Roland RD-2000 از پشتیبانی MIDI عالی برخوردار است و می توان تقریباً با هر DAW موجود برای تولید موسیقی دیجیتال استفاده کرد .

 

گرچه همه اینها روی کاغذ عالی به نظر می رسند ، اما در دنیای واقعی مشکلاتی نیز وجود دارد . صفحه نمایش کوچک آن از این نظر واقعاً آسیب می زند زیرا در برخورد با همه ویژگی های مختلف می تواند به یک سردرد واقعی تبدیل شود .

 

 

 

 

 

قابلیت های استفاده در هنگام اجرای زنده با Roland RD-2000

 

 

Roland RD-2000

 

 

Roland RD-2000 به عنوان پیانوی دیجیتالی روی استیج به بازار عرضه می شود و در آنجا بیشترین آسیب را می بیند . از آنجا که همه چیز خیلی تنگ است ، در پایان همه بخش ها خیلی کوچک و نزدیک به هم هستند که در شرایط نوری خوب مشکلی نیست ولی در نور کم خواندن آنها اینکه هر دکمه مربوط به کدام تنظیم است تقریباً غیرممکن می شود.

اگر اجرای زنده شما در زیر نور ملایم برگزار می شود ، بهتر است فراموش کنید که کدام دکمه یا کنترلر چه کاری انجام می دهد .

فیدرهای شل و ول نیز از این نظر صدمه زیادی می بینند زیرا شما باید واقعاً با آنها حساس باشید که می تواند انرژی را از عملکرد زنده شما کم کند .

 

 

 

نتیجه گیری نهایی از Roland RD-2000

 

 

 

Roland RD-2000 ابزاری برای افراط است. این یکی از بهترین ها در تکرار صدا و احساس واقعی پیانوی بزرگ است.

تقریباً همه 1100 صدای اضافی قابل استفاده هستند که یک موفقیت بزرگ است. خیلی عالی هم به نظر می رسد

با این حال ، کاستی ها می توانند واقعاً ناراحت کننده باشند. Fader ها واقعاً مانند یک فکر بعدی احساس می شود. طرح به راحتی مکیده می شود. این مخصوصاً فجیع است زیرا Roland RD-2000 یک پیانوی دیجیتال کاملاً 88 کلیدی و بدون بلندگو است.

اینطور نیست که رولند فضای اضافی نداشته باشد. هنگامی که واقعا Roland RD-2000 را تحت فشار قرار می دهید احساس خواهید کرد کودکی سعی دارد بسیاری از آب نبات ها را از یک شیشه با دهانه باریک بیرون بکشد.

می توان این کار را انجام داد اما گاهی اوقات احساس پیچیدگی بی مورد می کند.

 

 

بنابراین ، سوال اصلی این است که آیا باید آن را بخرید؟ این یک پیانوی دیجیتالی سرشار از ویژگی است که می تواند کارهای زیادی را انجام دهد. فقط این باعث می شود کمی سخت کار کنید تا بتوانید به مکانی که می خواهید بروید.

نظر ما این است که شما باید این ساز را به صورت حضوری امتحان کنید و ببینید آیا عوام فریب است یا چیزی ست که می توانید با آن زندگی کنید و هنگام پخش زنده به آن عادت کنید.

Roland RD-2000 می توانست تقریباً عالی باشد اما رولند تا این حد ناچیز است که تقریباً قابل بخشش نیست در این حد قیمت .

 

 

 

 

 

ویژگی های مثبت Roland RD-2000

 

 

– صداهای عالی پیانو

 

– قابلیت تنظیم عالی

 

– انتخاب گسترده ای از صدا و جلوه های قابل استفاده

 

– بسیار متنوع

 

– ویژگی اسنپ شات امکان ذخیره تمام پارامترهای فعلی را فراهم می کند

 

– بدنه آلومینیومی

 

 

 

 

ویژگی های منفی Roland RD-2000

 

 

 

– صفحه نمایشگر کوچک

 

– خواندن برچسب های زیر دکمه ها و کنترلر ها دشوار است

 

– تغییر دادن ویژگی های صوتی روی صحنه و اجرای زنده دشوار است

 

– فیدرها امکان شکسته شدن به راحتی را دارند

 

– بعضی از کنترلر ها و دکمه ها خیلی شلوغ هستند

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

 

 

لطفا نظرات خودتون در مورد پیانو دیجیتال Roland RD-2000 و اگر تجربه استفاده دارید را برای ما در قسمت نظرات پایین بنویسید .

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *