ویژگی های یک خواننده | چه صلاحیت هایی برای خوانندگی لازم دارید؟

بازدیدها: 7985

 

چگونه خواننده شویم

چگونه خواننده شویم : ورود به صنعت موسیقی کار ساده ای نیست اما شما نباید به این دلیل آن را کنار بگذارد. کسب تجربه و به دست آوردن صلاحیت خوانندگی ، راه زیادی را برای کمک به شما در معرفی خود ، به عنوان یک هنرمند لازم دارد و در صورت پرداختن وتلاش سخت می توانید به موفقیت جهانی دست پیدا کنید .


حتی بهترین خوانندگان دنیا در تلاشند تا صدا و آواز خود را بهبود بخشند ، بنابراین به یاد داشته باشید که داشتن لیست صلاحیت در رزومه خود چقدر مهم است. تحصیل بیشتر در زمینه موسیقی گام بزرگی در پلکان و مسیر صنعت موسیقی است.

در اصل ، لیست مشخصی از آنچه برای موفقیت به عنوان یک خواننده در صنعت موسیقی لازم دارید وجود ندارد. بعضی از خوانندگان شانس خواهند داشت و در خیابان میخوانند و یا در جایی مانند جمع محلی یا دوستان خود آواز می خوانند. اما همه این افراد خوش شانس نخواهند بود ، بنابراین ایده خوبی است که تجربه زیادی کسب کنید و مدرک تحصیلی خود را در نظر بگیرید تا بتوانید سرآغاز این کار باشید.

 

برای موفقیت به عنوان یک خواننده چه چیزی لازم دارم؟

به عنوان یک خواننده موفق به چه چیزی نیاز دارم

بعضی از خواننده ها هستند که اصلاً تحصیل نکرده اند ، اما تعداد زیادی از خواننده ها مدارک علمی دارند. و ممکن است مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد موسیقی یا هنرهای نمایشی داشته باشند. این یک تعهد بزرگ است ، اما اگر در این مرحله از زندگی خود جایی هستید که می خواهید برای آموزش و آواز خواندن کاری را که می خواهید انجام دهید ، می تواند به شما کمک کند در آینده ستاره شوید.

گزینه های دیگری نیز در مورد آموزش وجود دارد که نیازی به چنین چیز بزرگی مانند مدرک دیپلم BTEC در هنرهای نمایشی ندارد . 

 

برای خواننده شدن چه چیزی لازم دارید؟

شادمهر عقیلی

بسیاری از خوانندگان مشتاق ، تصمیم به درس خواندن بطور حرفه ای می گیرند. باور کنید یا نه ، مربیان آواز واقعاً می توانند به شما در بهبود توانایی صوتی کمک کنند و به شما در کشف دامنه صدای تان و فهم میزان قدرتمند بودن صدای شما کمک کنند .

یادگیری و درس خواندن به شما کمک می کند تا لحن ، تکنیک ، قدرت و حجم خود را بهبود بخشید. همچنین به شخص دیگری این امکان را می دهد تا به شما گوش دهد تا به شما در بهبودتان کمک کند زیرا آنچه شما می شنوید وقتی می خوانید همیشه با آنچه که دیگران می شنوند یکسان نیست.

گرفتن دروس خوانندگی به شما کمک می کند تا با کمک مربی که در صنعت موسیقی تجربه دارد ، شانس خود را برای خواندن حرفه ای بهبود بخشید.

همچنین موسیقی حتی اگر نتوانید خوانندگی کنید باز هم بسیار مفید است. درک موسیقی و امکان خواندن آن باعث می شود تا درها برای شما باز شود و این امر را برای شما آسان تر می کند تا با پیشرفت در حرفه خود ، درگیر موسیقی خود شوید. و این همچنین چیزی است که شرکت های ضبط به دنبال آن می گردند زیرا درک بیشتری از دنیای موسیقی به شما می دهد و نشان می دهد که چقدر پرشور هستید.

 

برای خواننده بودن به چه نوع آموزشی نیاز دارید؟

آموزش های خوانندگی

آیا باید رشته موسیقی بخوانم؟

همانطور که در بالا گفتیم ، این یک ضرورت نیست و بسیاری از هنرمندان بدون داشتن تحصیلات در موسیقی ، شانس خوب خود را کسب می کنند. با این حال ، اگر مدت طولانی درگیر آن هستید و می خواهید درک بیشتری از موسیقی کسب کنید و به پیشرفت مهارت های خود کمک کنید ، پس مطالعه مطالب موضوع هدف مطمئناً مورد توجه است.

بسیاری از افرادی که موسیقی را مطالعه می کنند ممکن است به ژانرهای مختلف موسیقی نگاه کنند. به عنوان مثال ، کسانی که امیدوارند یک خواننده اپرا شوند ممکن است مطالعه بیشتری را نسبت به کسانی که میخواهند از موسیقی پاپ برخوردار شوند ، سودمندتر بدانند. اما این بدان معنی نیست که ارزش فکر کردن را ندارید. 

 

چه خصوصیات دیگری برای خوانندگان مشتاق مهم است؟

توانایی عملی در برخی از مراحل مطمئناً مفید است وقتی در نظر بگیرید که احتمالاً در فیلم های موسیقی خود که همان موزیک ویدیو است نیاز به انجام بازیگری خواهید داشت.

علاوه بر خواننده خوب بودن ، مهارتهای بیشتر دیگری نیز وجود دارد که می توانید یاد بگیرید ، اگر باید آموزش های حرفه ای مانند نحوه کنترل تنفس و نحوه آماده سازی صدای خود را برای یک اجرا انجام دهید حتما آموزش های لازم را ببینید . 

 

چگونه می توان خود را به عنوان یک خواننده کشف کرد 

همه این موارد برای معرفی خود به عنوان یک هنرمند چگونه است. این بدان معناست که باید خود را هر چند وقت یکبار به سطحی یا جایگاهی برسانید. مانند بسیاری در کنار دوستان محلی یا آشنایان اجرا کنید و به مراتب مخاطبان خود را افزایش دهید و ببینید آیا می توانید در جشنواره های محلی اجرا کنید.

مهم است که شما در حال حاضر یک فن و روش داشته باشید. شرکت های ضبط کسانی را که  قبلاً طرفداری ندشته اند را در نظر نمی گیرند و برای اینکه بتوانید جذب آنها شوید بهترین راه برای اطمینان داشتن طرفداران خاص خودتان است.

حتماً به طور مرتب در رسانه های اجتماعی فعالیت کنید و پست کنید. قدرت رسانه های اجتماعی را نباید دست کم گرفت. اگر می توانید هر روز چیزهایی را ارسال کنید ، به خصوص عکس ها و فیلم ها زیرا توجه زیادی به آنها می شود. برای کمک به فعالیت بیشتر در آنجا ، به وب سایت خود لینک دهید. فیلم هایی را که در حال خواندن در YouTube می خوانید نیز ارسال کنید – تعداد زیادی ستاره موسیقی از طریق فیلم های ویدیویی کشف شده اند. 

 

بسته تبلیغاتی چیست؟

شاید یک پک تبلیغاتی شنیده باشید اما مطمئن نیستید که این چیست و چه عاملی را در پی دارد. اساساً این مجموعه ای از کالاهای تبلیغاتی است که می توانید به آنها در سالن ها ، تبلیغ کنندگان ، اسپانسر ها و افراد دیگر در این صنعت منتقل شوید تا به شما کمک کند و بتوانید نام خود را از این راه و تحت حمایت آنها بیرون بیاورید.

به طور معمول مواردی مانند موارد زیر را شامل می شود :

  • لینک کردن ویدیوهای خوانندگی تان

 

  • لینک کردن و معرفی وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی خود

 

  • فایل های صوتی یک اجرای استودیویی خود را آپلود کنید و به اشتراک بگذارید

 

  • عکاسی و برندسازی

 

  • بیوگرافی هنرمندی برای خودتان ایجاد کنید

وقتی برای اولین بار به عنوان یک هنرمند شروع به کار کردید ، مطمئناً چیزی است که ارزش آن را در نظر بگیرید و مدتی را صرف کنید ، زیرا واقعاً می تواند به شما در شنیدن و شناخت در صنعت موسیقی کمک کند.

شبکه سازی یکی دیگر از عوامل مهم مورد توجه است. صنعت موسیقی یک تجارت است بنابراین مانند هر مشاغل دیگری ، شبکه سازی و آشنایی با افراد داخل این صنعت روش خوبی برای بیرون بردن نام شما از آنجا و شناختن خود است. شما می خواهید با افرادی که می توانند به شما در رسیدن به هدف خود کمک کنند ملاقات کنید و شبکه سازی نیز این کار را انجام دهد.

حضور در صحنه یکی دیگر از بخش های اساسی خواننده بودن است که به شما در ایستادگی کمک می کند. اگر می خواهید یک خواننده موفق باشید باید این نقش را بازی کنید. شما باید مثل یک ستاره فکر کنید و عمل کنید.

 

برای خواننده بودن به چه نوع آموزشی نیاز دارید؟

خصوصیات یک خواننده خوب چیست؟

جنبه های بسیاری وجود دارد که یک خواننده خوب را تشکیل می دهند اما در زیر برخی از موارد اصلی که شما باید برای آنها هدف داشته باشید وجود دارد :

کنترل
مهم است که شما کنترل صدای خودتان را بلد باشید. این بدان معنی است که نوت صدای خود را نگه دارید و بکشید . در همان صورت کنترل اکتاو صدای خود و پیچ صدای خود را حفظ کنید و به اکتاو پایین تر یا بالاتر نروید و با صدا یا نوت اشتباه خوانندگی نکنید .

بیان شیوا
هیچ چیز بدتر از یک خواننده خوب نیست کهزیر لبی میخواند یا بقولی من من میکند و دهان تقریبا بسته متنی که میخواند واضح نیست ، بنابراین شما نمی توانید آنچه را که می خوانند بشنوید. اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان می توانید درست و شیوا آواز بخوانید.

میزان صدا 
اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما می توانند صدای شما را خوب بشنوند. شنیدن صدای خوانندگان با صدای آرام فقط دشوار نیستند بلکه نشان می دهد که شما اعتماد به نفس خود را ندارید. مقداری نیرو را در صدای خود قرار دهید تا بتوانید به روشنی بیان کنید و شنیده شوید.

مقاوم بودن
مهم است که شما در طول آهنگ خوب بخوانید. بد نیست برخی از نت های برتر در شروع آهنگ را فراموش کنید ، اما بعد از پایان با اجرای دوباره آن نوت ها توجه دیگران را جلب کنید. شما باید از استانداردهای بالای خود پیروی کنید.

تطبیق پذیری
شما هنرمند یا گروهی را حتما می شناسید که همیشه آوازهای مشابهی را می خواند؟ شما نمی خواهید آن شخص باشید ، می خواهید از جمع دیگران متمایز شوید ، متناسب با همه باشید و به دلیل آواز خواندن بیش از یک ژانر (سبک) موسیقی شناخته شده باشید. بهترین خوانندگان ، متنوع هستند و در سبک های متنوعی میخوانند و می توانند تنوع نشان دهند بنابراین این را در خاطر داشته باشید.

از گوش های خود استفاده کنید
اطمینان حاصل کنید که خودتان به آواز خود گوش می دهید. این یکی از بهترین راه های بهبود برای خواننده است. صدای خود را مرتباً ضبط کنید تا بتوانید عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید ، گام خود را بررسی کنید ، لحن خود را تنظیم کنید ، اطمینان حاصل کنید که در حجم مناسب آواز می خوانید. این یک روش خوب برای کمک به شما برای ادامه پیشرفتتان است.

نفس کشیدن
اطمینان حاصل کنید که در زمان های مناسب تنفس می کنید و می توانید صدای خود را کنترل کنید. این معمولاً چیزی است که شما از یک مربی خوانندگی حرفه ای یاد خواهید گرفت و یکی از مهمترین جنبه های خواننده بودن است.

مراقب صدای خود باشید
این یک نکته کلیدی است زیرا به شما کمک می کند تا برای هر اجرا آماده شوید. این بدان معنا نیست که بیش از حد از آن استفاده نکنید و قبل از شروع به طور مرتب نوشیدنی زیادی بنوشید. مطمئن شوید که به طور صحیح اما به همان اندازه گرم می شوید ، سعی کنید صدای خود را بیش از حد نکشید و به آن فشار نیاورید .

دامنه صدای خود را بشناسید
حتی بهترین خوانندگان دنیا نمی توانند هر نتی را بخوانند ، بنابراین سعی نکنید هر آوازی که فکر می کنید بخوانید. ممکن است برای شما خیلی زیاد یا خیلی پایین باشد باشد. در پایان روز ، همه چیز در مورد تمرین و درک درستی از صدای خود و کارهایی که می توانید انجام دهید وجود دارد .

تحمل بالا
یک خواننده بد هنگام اجرا ضعیف یا بی حال به نظر می رسد. برای اینکه خواننده خوبی باشید ، باید از آواز خود حمایت و تلاش جدی داشته باشید که به شما این امکان را می دهد تا نت های قوی و واضحی ایجاد  کنید. همه این ها در مورد وضعیت خوب ، تنفس خوب و تمرین کلی و رشد صدای شما موثر است . 

آیا ورزش به صدای آواز خوانی شما کمک می کند؟ | تاثیر ورزش برای خوانندگی

چگونه به عنوان خواننده اجرا کنیم 

اگر شما در حرفه موسیقی فعالیت می کنید این نکته بسیار مهم دیگری است. این یکی از مهمترین نکته های ستاره بودن است و گرچه برای آن احتیاج به هیچ گونه صلاحیتی ندارید ، این چیزی است که باید به آن اطمینان داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که چگونه می توانید علاقه مخاطبان خود را جلب کنید.

البته ، صدای شما بخش مهمی از عملکرد شما است اما همین باعث سرگرمی مخاطبان شما و نگه داشتن آنها در کل عملکرد شما می شود.

فرقی نمی کند که شما در فضای محلی خود مشغول اجرای برنامه باشید یا به سادگی صدای خود را ضبط کرده اید و برای انتشار یک فیلم در YouTube ضبط می کنید ، بیشترین کارایی خود را انجام داده و از فضای اطراف خود استفاده کنید اگر روبه جلو حرکت کنید و به مخاطبان خود نشان دهید که از خود لذت می برید و نسبت به کاری که انجام می دهید پرشور هستید ، این کار اعتماد به نفس را ایجاد می کند. 

 

نکاتی درباره اجرا به عنوان یک خواننده

اگر مخاطبی دارید ، سعی کنید به آنها نزدیک شوید تا در سطح شخصی تری با آنها تعامل برقرار کنید.

از چهره های خود برای تعامل با مخاطب و انتقال احساسات آهنگ استفاده کنید تا مردم بیشتر در مورد اینکه شما به عنوان یک هنرمند هستید ، بیشتر بدانند که شما چه چیزی را می خواهید به دست بیاورید و موسیقی و آواز را برای شما معنی می دهد.

اطمینان حاصل کنید که همیشه لبخند می زنید – هیچ کس نمی خواهد برود و تماشای نمایشی شود که در آن هنرمند ناراضی و بدبخت باشد. بله ، شما می خواهید عملکرد خود را جدی بگیرید ، اما می خواهید با آن نیز تفریح ​​کنید.

فراموش نکنید که با مخاطبان خود ارتباط چشمی برقرار کنید زیرا این امر به ایجاد روابط محکم کمک می کند.

از مخفی کردن احساسات خود نترسید. افراد این را دوست دارند و اغلب به شما کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشید ، به خصوص اگر شما ترانه ای ویژه احساسی می خوانید.

تصویر خود را فراموش نکنید. تصویر شما از این جهت اهمیت دارد که شما را به عنوان یک هنرمند منتقل می کند. اطمینان حاصل کنید که آنچه می پوشید نشانگر شخصیت شما و ژانر موسیقی است که به آن شهرت دارید. آنچه شما به صورت موسیقی انجام می دهید باید مطابق با تصویر و سبک شما باشد.

 

احساس میکنید میتوانید خواننده باشید ؟

در حال حاضر شما باید اطلاعات زیادی داشته باشید که به شما کمک می کند تا هر مدرکی را که احساس می کنید به شما کمک کند در حرفه خود به عنوان یک نوازنده سود ببرید.

 

آیا صلاحیت خوانندگی را دارید؟ چگونه ویژگی های فردی به شما کمک کردند؟ هرگونه راهنمایی و توصیه ای را که در زیر دارید در پایین از طریق نظرات به اشتراک بگذارید.

تیز لرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *