نقد و بررسی ویولن الکتریک Yamaha YEV 105 – Yamaha YEV 105

بازدیدها: 86

Yamaha YEV 105

 

 

ویولن الکتریک Yamaha YEV 105 :  دوباره یاماها ، مهم نیست که ساز موسیقی باشد (یا تقریباً هر قطعه وسیله دیگری) ، نام یاماها همیشه به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مارک های بازار ظاهر می شود .

ویولن های الکتریک آن ها از این قاعده مستثنی نیست. در واقع ، این شرکت این ویولن های  “خاص” را به سطح کاملاً جدیدی رسانده است.


 

و یاماها YEV 105 نمونه کاملی از آن است . یاماها در این مدل برخی از مفاهیم سنتی را با رویکرد ابتکاری خود در طراحی و ویژگی های دیگر ترکیب می کند . این ویولن همچنین یک ویولن 5 سیم است ، به این معنی که برای همه مناسب نیست.

 

بررسی کامل زیر را بخوانید تا بفهمید آیا این ویولن الکتریک مناسب شماست یا خیر .

 

 

 

 

بررسی YAMAHA YEV 105 : بررسی اجمالی و ویژگی ها

 

 

 

اولین مورد واضحی که برجسته است اضافه کردن سیم پنجم است. با افزودن فاصله پنجم زیر سیم G (که سیم C است) ، وارد محدوده صدای ویولا می شویم . با این حال ، هنوز هم صدای ویولن الکتریک معمولی را به ما می دهد .

 

به بیان ساده ، این یک ویولن الکتریک عالی است. اگرچه کاملاً حرفه ای نیست ، اما فقط یک قدم کمتر از این سطح است و تُن ، قابل اطمینان و کیفیت عملکرد شگفت انگیزی را ارائه می دهد.

 

دیدن این ساز در دست نوازندگان نیمه حرفه ای ، یا حتی حرفه ای غیر معمول نیست ، که در این سطح قیمت تعجب آور است.

 

همه اینها با یک طراحی بسیار ابتکاری و ارگونومیک ساخته شده است که در واقع از گیتارهای یاماها الهام گرفته شده است. با این حال شاید برای کسانی که به ویولن های سنتی عادت دارند کمی عجیب به نظر برسد.

 

 

Yamaha YEV 105

 

 

ویژگی های کلیدی YAMAHA YEV 105

 

 

 • ویولن 5 سیم
 • بدنه و قاب ساخته شده از ترکیبی انتخاب شده از تون وود (tonewood )
 • از ویژگی های پیکاپ piezo منفعل Yamaha’s SCV250 است
 • قابلیت کنترل میزان صدا
 • سوئیچ انتخابی برای خروجی مستقیم

 

 

 

 

طراحی و ساخت و ساز

 

 

 

همانطور که گفته شد ، این ساز دارای طراحی ابتکاری است ، اما ساخت اولیه آن از نوع ویولن های الکتریک در این سطح قیمت است. ما بدنه اصلی را با یک قاب داریم.

 

ساختار ویولن از مواد با کیفیت بالا انتخاب شده ، ترکیبی هوشمندانه از 6 نوع چوب ساخته شده است. بدنه دارای ساختاری 5 لایه از چوب افرا ، چوب ماهون و صنوبر است. در همین حال ، قاب آن دارای ساختاری 5 لایه از چوب گردوی روغن کاری شده است .

 

 

Yamaha YEV 105

 

 

اگرچه این یک ویولن الکتریکی در دستان ماست ، اما این ترکیب تا حدی روی صدا تأثیر می گذارد و به صدای آن فشار و دوام می دهد.

 

 

 

پیکاپ و کنترل ها

 

 

صحبت از تُن ، این مدل از پیکاپ منفعل پیزو یاماها SCV250 برخوردار است. در حالی که می توانیم به طور بی وقفه بحث کنیم که آیا ترکیبی منفعل یا فعال بهتر است ، این پیکاپ منفعل موفق می شود حتی تفاوت های جزئی کوچک تکنیک های مختلف آرشه کشی را نیز به خود اختصاص دهد. این پیکاپ اثبات این است که این ساز برای نوازندگان با مهارت بیشتری طراحی شده است.

 

پیکاپ آن با دو کنترل بسیار ساده همراه است. اول اینکه ، ما یک سوئیچ داریم که به شما امکان می دهد یک خروجی مستقیم یا مسیر سیگنالی را که از طریق کنترل میزان صدا دستگاه عبور می کند انتخاب کنید. کنترل دوم البته کنترل صدا گفته شده است.

 

 

Yamaha YEV 105

 

 

میزان صدا بین این تنظیمات متفاوت است و حالت خروجی مستقیم در بعضی از تنظیمات می تواند غنی تر به نظر برسد ، صدایی واضح و چشمگیر ، در عین حال کنترل شده از طریق حالت های تنظیمات مختلف شنیده می شود .

 

 

این تنظیم خاص ، مهمترین کیفیت صوتی را که YEV-105 فراهم می کند ، را نشان می دهد . به طور کلی ، می توانید روشنایی صدایی  زیادی از آن دریافت کنید ، حتی هنگام نوازندگی در رده صدایی سیم 5  .  این امر آن را به گزینه ای عالی برای بودن به عنوان یک ساز لید ( lead ) تبدیل می کند .

 

 

 

 

مزایا و معایب ویولن الکتریک YAMAHA YEV 105

 

 

از نظر طرفداران

 

 

 • قیمت مناسب
 • ترکیبی عالی از مواد ساختاری که بر میزان صدا و برگشت صدایی پویا تأثیر می گذارد
 • سوئیچ انتخابی برای خروجی مستقیم
 • کنترل میزان صدا با خروجی منظم
 • طراحی نوآورانه
 • ویژگی های عالی برای اجرای ویولونیست های ماهر

 

 

 

ویژگی های منفی  

 

 

برخی ممکن است کمبود کنترل اضافی و پیکاپ غیر فعال را دوست نداشته باشند

5 سیم بودن برای برخی ویژگی منفی تلقی شده .  که البته مدل 104 این ویولن الکتریک نیز وجود دارد که 4 سیم می باشد …

 

Yamaha YEV 105

Yamaha YEV 104

 

 

 

 

مقایسه ویولن الکتریک Yamaha YEV 105  و NS Design WAV5

 

 

 

شما معمولاً سازی به همان اندازه نوآورانه و با کیفیت مانند سازه های NS Design پیدا نمی کنید.

 

برای سالیان متمادی ، ند اشتاینبرگ طراحی غیر معمول و نوآورانه گیتارها و گیتارهای بیس خود را به کمال رساند ، در نوع گیتارهایی “بدون بدنه” جمع و جور ، سبک و به راحتی قابل تشخیص بودند. این کمبود بدنه ممکن است در نگاه اول غیر عملی به نظر برسد ، اما در واقع کاملاً ، با تمام عناصر تنظیم کننده اساسی که روی پل یا همان خرک قرار دارند فکر شده است .

 

البته ، ند اشتاینبرگ نیز وارد دنیای ویولن ، ویولا ، ویولنسل و گیتار های بیس شد و همه کیفیت های مشابه را در این سازهای زهی الکتریک جدید آورد .

 

تا جایی که طراحی ویولن ها پیش می رود ، NS Design WAV5 شبیه YEV-105 است. نسخه 4 سیم WAV نیز وجود دارد ، اما 5 سیم WAV5 با مدل 5 سیم یاماها قابل مقایسه است.

 

ابتدا اجزای اساسی و پیکربندی را بررسی می کنیم. برخلاف YEV-105 ، NS Design’s WAV5 از ابتدای کار با بدنه و دسته ماهاگونی ساده و بدون قاب ، طراحی اولیه و خاص تری دارد.

 

همچنین دارای صفحه انگشتی آبنوس و خرک از جنس چوب افرا است. این ساختار صدایی با تُن کمی نرم و در عین حال غنی فراهم می کند.

 

 

بررسی ویولن الکتریک NS Design WAV5 – خرید ویولن الکتریک 5 سیم

ویولن الکتریک NS Design WAV5

 

 

WAV5 از پیکاپ پیزو NS Design’s Polar برخوردار است که از بسیاری جهات شبیه پیکاپ SV250 روی ویولن یاماها است. با این حال ، در تنظیمات کمی متفاوت هستند ، با کنترل صدا و صدا و بدون سوئیچ در خروجی مستقیم .

 

اما بزرگترین تفاوت در طراحی بدون بدنه این ساز و گنجاندن تنظیمات پیچ صدا در قسمت جلوی آن است . شاید عادت باشد که به عنوان نوازنده ویولون به این موارد کمی عجیب باشد ، اما ثبات تنظیم سیم شگفت انگیز و تنظیم بسیار دقیق را فراهم می کند.

 

تفاوت نهایی در قیمت آن ها است. WAV5 کمی گرانتر است. نمی توانند یکی بهتر از دیگری باشند. هر دو در یک گروه با کیفیت هستند ، بنابراین فقط به تنظیمات شخصی شما برمی گردد. WAV5 تُن صدای کمی نرم تر به شما می دهد ، در حالی که YEV-105 بیشتر به سمت صدایی روشن متمایل است .

 

بررسی کامل ما در مورد NS Design WAV5 را بخوانید .

 

 

 

 

ویولن الکتریک Yamaha YEV 105 : نتیجه گیری و رتبه بندی

 

 

 

اگر در حال حاضر ویولونیست نسبتاً با تجربه ای هستید و می خواهید وارد دنیای ویولن های الکتریک شوید ، یاماها YEV-105 یک انتخاب عالی است.

 

و این به ویژه در مواردی اتفاق می افتد که می خواهید محدوده صدایی و انعطاف پذیری سیم پنجم را به آن اضافه کنید .

 

همانطور که گفته شد ، روشنایی و گزینه ای برای شنیدن صدایی در طیف میانه فراهم می کند ، که این ویولن را به یک ساز پیشرو عالی تبدیل می کند. اگر به دنبال ویولن الکتریک هستید که با سیستم های افکت و تقویت کننده ها به خوبی کار کند ، این یکی واقعاً برای شما مناسب خواهد بود.

 

به طور کلی ، این یک ویولن الکتریک عالی است. اگر 5 سیم می خواهید به راحتی بهترین گزینه است . البته اگر به یکی از بهترین ویولن های الکتریک موجود در بازار نگاه نکنید و تنها این مدل را بررسی کنید .

 

با توجه به کیفیت بالا و تُن صدای پیشرفته ، ما به این ساز امتیاز tizlearn 4.8 از 5 را می دهیم .

 

 

 

تهیه و گردآوری : تیز لرن

هرگونه کپی برداری ممنوع و بدون رضایت است

 

 

لطفا نظرات خود را درمورد ویولن الکتریک Yamaha YEV 105 برای ما در نظرات پایین بنویسید 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. سیم کارت همراه اول گفت:

  خیلی عالی بود این نقدی که داشتین
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *