بررسی ویولن الکتریک NS Design WAV5 – خرید ویولن الکتریک 5 سیم

Visits: 12

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

 

بررسی ویولن الکتریک NS Design WAV5 : حتی امروزه نیز ویولن الکتریک برای عده ای تعجب برانگیز دیده می شود . حداقل استفاده از آن زیاد مورد توجه نیست . اما اینجا مدل هایی را به شما معرفی می کنیم که حتی در بین نوازندگانی که از ویولن الکتریک استفاده نکرده اند ، چشمانشان را خیره و متعجب می کند .


 

دلیل اصلی این که ویلن الکتریک مانند گیتار الکتریک استقبال پیدا نکرده این است که نوازندگان ویولن تمرکز خود را بر ژانر موسیقی کلاسیک و سنتی می گذارند. و ویلن الکتریک در آن سبک ها کاربرد زیادی ندارد .

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، ما در تیز لرن ویولن هایی را به شما معرفی می کنیم که حتی در بین نوازندگانی که از ویولن الکتریک استفاده نکرده اند ، چشمانشان را خیره و متعجب می کند .

که طراحی و مدل ویولن الکتریک NS WAV5 یکی از این موارد قابل توجه است .

 

با ما در در تیز لرن همراه باشید و بررسی زیر را بخوانید تا دریابید که این ساز بی نظیر و فوق العاده برای شما مناسب است یا خیر .

 

 

 

NS Design WAV5  : بررسی اجمالی و ویژگی های

 

 

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

 

NS Design شرکتی است که توسط Ned Steinberg راه اندازی شد – یک نابغه و مبتکر دنیای سازهای زهی .

او ابتدا با گیتارهای Steinberger و طراحی بدون سر و مفهوم کلی مینیمالیستی خود به راحتی در کانون توجه قرار گرفت .

 

ویولن های WAV مشابه مدل گیتارهایشان هستند . این ویولن ها که در دو مدل : WAV4 و WAV5 ساخته شده اند . همانطور که از نامش پیداست ، WAV5 ساز 5 سیم است و متناسب با سری ویولن های الکتریک “مقرون به صرفه” این شرکت است .

 

با این حال ، این مدل خیلی ارزان هم نیست ، اما تا حدودی یک نسخه “پایین آورده شده” است که کیفیت عالی صدا و عملکرد را در یک ظاهر ساده تر و مقرون به صرفه تر به ارمغان می آورد .

 

جدا از تعداد سیم ها ، جدا از وزن و تفاوت های جزئی در ابعاد ، WAV4 و WAV5 تقریباً یکسان هستند .

 

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

به طور کلی ، این یک ویولن الکتریک بسیار شگفت انگیز در این سطح قیمت است. قطعاً ارزانترین نیست ، اما عملکردی در سطح حرفه ای با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهد. ما معمولاً این ساز را به یک نوازنده مبتدی ، یا حتی یک نوازنده متوسط توصیه نمی کنیم. بیشتر برای یک نوازنده و ویولنیست باتجربه مناسب است .

 

 

 

ویژگی های کلیدی NS Design WAV5

 

 

5 سیم

طراحی بدون سر با دستگاه های تنظیم در قسمت انتها

طراحی بدنه مینیمالیستی

بدنه و دسته از جنس چوب افرا

صفحه انگشت گذاری از جنس چوب آبنوس

پیکاپ مقاوم مرکزی با طراحیNS Design

کنترل میزان صدا و تن

همراه با استراحت چانه قابل تنظیم

 

 

 

طراحی و ساخت

 

 

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

 

همانطور که گفته شد ، طراحی آن بسیار مینیمالیستی است . در حالی که بسیاری از ویولن های الکتریک بدنه ای با قاب در اطراف شان دارند ، اما مدل WAV5 فقط بدنه ای ساده و بدون هیچگونه افزودنی خاصی در خود ، دارد .

 

بدنه و دسته آن هم از جنس افرا ساخته شده اند . جنس روی صفحه انگشت گذاری آن چوب آبنوس است. این نوع ساختار به صدا و تن کمی روشن تر ساز اضافه می کند .

 

با این وجود دو چیز وجود دارد که این ساز را واقعا خاص می کند.

 

اولین طرح بدون سر با گیره های تنظیم سیم در قسمت انتهایی اش است. این ممکن است جایگزینی و تعویض سیم را کمی پیچیده تر و سخت کند ، اما ثبات تنظیم بهتری دارد نسبت به سایر ویولن های الکتریک در این سطح قیمت است . این مدل دارای مکانیزم تنظیم خاص بستن سیم در شرکت elf NS Design است که ثبات و تنظیم منظم و بسیار دقیق را فراهم می کند .

 

مورد دیگری که باعث برجسته شدن ویژگی های ویولن WAV5 می شود پیکاپ آن است.

 

همه چیز با یک پایان بسیار جالب جمع شده است که در چند رنگ مختلف از این مدل وجود دارد. همچنین دارای یک استراحت گاه چانه قابل تنظیم است که نواختن این ساز را بسیار راحت می کند .

 

 

پیکاپ و کنترل ها

 

 

از ویژگی معروف ساختار پیکاپ مرکزی فشار پذیر NS Design برخوردار است . یک سنسور piezo بسیار ظریف و قابلیت فشار پذیری و دو دکمه تنظیم صدا و تن دارد (در اصل یک پیچ تربل ). خروجی صدای آن در زیر قرار دارد ، که ممکن است در برخی تنظیمات کمی غیرعادی به نظر برسد .

 

پیکاپ بهترین های این ساز را به نمایش می گذارد. صدای کمی “تیزتر” و روشن با میانه ها و اوج های برجسته این ویولن را به گزینه ای مناسب برای کسانی که بدنبال یک ساز برای تکنوازی هستند تبدیل می کند . با این حال ، در انتهای پایین نیز یک low end وجود دارد ، که ویولن الکتریک NS Design WAV5 را به یک ویولن با صدای بسیار غنی تبدیل می کند .

 

 

 

مزایا و معایب

 

 

ویژگی های مثبت :

 

 

تُن صدای عالی برای قسمت های لید

واقعاً راحت اجرا می توان کرد

طراحی زیبا

تنظیم تن دقیق

قابل اعتماد

قیمت بسیار خوبی دارد

 

 

ویژگی های منفی

 

محدود کردن آن ، که ممکن است برای کسانی که به ویولن های بی سر عادت ندارند کمی پیچیده باشد .

 

 

 

مقایسه دو مدل NS Design WAV5  و  Yamaha SV-200

 

 

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

 

یاماها یکی دیگر از پرچم داران بزرگ در ساخت ویولن الکتریک است که بهترین ویولن های الکترونیکی را با بهترین کیفیت در یک مدل تحویل می دهد. کاملاً طبیعی است که افراد تمایل دارند ویولن الکتریک NS Design WAV5 را با ساز های یاماها مقایسه کنند ، مانند یاماها SV- 200 .

 

فقط با یک نگاه سریع می توان تفاوت های اصلی را متوجه شد . اول اینکه ، SV-200 از برخی از ویژگی هایی که در ویولن های کلاسیک مشاهده می کنید فاصله زیادی ندارد .

 

اگر بخواهید فقط به قسمت سر و بیشتر به دسته نگاه کنید ، فکر می کنید که این یک ویولن معمولی است . اما سپس شما بدنه مینیمالیستی با یک قاب اضافی دارید که اغلب در ویولن های الکتریک آن دیده می شود .

 

دومین تمایز مهم واقعیت این است که این ساز 4 سیم دارد ، در حالی که ویولن مدل WAV5 5 سیم دارد (اما می توان گفت مدل WAV 4 از همین مدل ویولن نیز دارای 4 سیم است ) .

اگرچه ویولن الکتریک SV-200 به عنوان یک ویولن “بی صدا” به بازار عرضه می شود ، اما مانند هر ویولن الکتریک دیگر دارای دو خروجی است. می توانید هدفون خود را به جک 1/8 اینچی وصل کنید یا کابل ساز معمولی را به جک 1/4 اینچی وصل کنید.

 

از نظر نقش و کاربرد شان ، این دو ساز کاملاً شبیه به هم هستند .

 

با این حال ، SV-200 دارای دو پیکاپ piezo و یک تقویت کننده فعال دارد که باتری 9 ولتی تغذیه می شود. علاوه بر این ، دارای یک دکمه EQ ، اساساً مانند یک دکمه صدا و یک سوئیچ حالت دو طرفه EQ است . با استفاده از این کنترل ، می توانید تنظیمات EQ پیش فرض دستگاه را کاملاً تغییر بدهید .

 

از نظر لحن صدایی یا همان تُن ، کمی متفاوت از مدل WAV5 است . علیرغم تفاوت ها ، هر دو ویولن به عنوان سازهای انفرادی در نظر گرفته شده اند که می توانید صدای خروجی روشن تر و دینامیکی عالی آنها را بشنوید .

 

به طور کلی ، مقایسه این دو ساز کار ساده ای نیست . SV-200 گران تر است ، گرچه قیمت آن با کیفیت صدا ، ویژگی ها و قابلیت پخشی که دارد کاملاً قابل توجیه است .

از طرف دیگر ، WAV5 با طراحی بی سر و کیفیت ارگونومیک ، رویکرد مدرن تری دارد. هر دو برای ویولن های حرفه ای نیمه حرفه ای هستند ، برای کسانی که از قبل می دانند چگونه با ویولن الکتریک کار کنند .

 

برای اطلاعات بیشتر بررسی کامل Yamaha SV-200 ما را بخوانید .

 

 

 

 

NS Design WAV5 Electric Violin : نتیجه گیری و رتبه بندی

 

 

ویولن الکتریک NS Design WAV5

tizlearn.ir

 

 

با هر سبکی از موسیقی که علاقه دارید و کار می کنید ، نمی توانید با ویولن الکتریک NS Design WAV5 یا WAV4 اشتباه کنید .

 

این سازها نه تنها کیفیت صدای عالی و پاسخ پویایی را دارند ، بلکه احساس خوبی نیز منتقل می کنند . دسته و بدنه آن به گونه ای طراحی شده که حداکثر مینیمالیسم را داشته باشند ، تا عملکرد شما را بهم نزند .

 

مطمئناً ارزان ترین مدل موجود در بازار نیست و ممکن است کمی زمان لازم داشته باشید تا به تنظیم مجدد و انعطاف پذیری خودتان با این ساز عادت کنید ، اما WAV5 قطعاً ارزش آن را دارد .

 

با توجه به کیفیت بالا و ارزش باورنکردنی در قیمت آن ، ما به این ساز زیبا امتیاز tizlearn 4.7 از 5 را می دهیم .

 

 

گرد آوری و تهیه : تیز لرن

 

لطفا نظرات خودتون رو نسبت به ویولن لکتریک بالا برای ما در قسمت نظرات پایین بنویسید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *