نقد و بررسی ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2 – آشنایی با ویولن الکتریک

Visits: 4

Cecilio CEVN 2

 

 

ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2 : محبوبیت ویولن الکتریک در بین مردم رو به افزایش است. و اگرچه فرم ظاهری این ویولن ها نسبت به ویولن های آکوستیک “غیر معمول” است ، اما در انواع مختلف سبک های مختلف موسیقی کاربردهای بسیاری دارند . و در نتیجه مدل های بیشتری ساخته می شود که در بازار وجود دارد.


 

گرچه فراوانی محصولات مختلف بسیار زیاد است ، اما یافتن یک ساز موسیقی مناسب برای نیازهای شما کمی دشوار است . به خصوص اگر بودجه محدودی داشته باشید.

 

ویولن های الکتریک ارزان قیمت بسیار کمی وجود دارد که خوب باشند . اکثر آنها کاملاً بی فایده هستند . و حتی ممکن هست علاقه شما به موسیقی را کمتر کنند و شما را دلزده کنند …

Cecilio CEVN 2 کم هزینه ترین ویولن الکتریک است که ارزش تهیه کردن آن را دارد .

 

اما به هیچ وجه یک ویولن در سطح حرفه ای نیست ، با این وجود صدای مناسبی به شما می دهد. با توجه به قیمت آن ، ویژگی های آن بیش از حد انتظار است.

 

بررسی کامل ما را در زیر بخوانید تا دریابید که این ویولن مناسب شماست یا بهتر است کمی بیشتر خرج کنید .

 

 

 

بررسی Cecilio CEVN 2 : بررسی اجمالی و ویژگی ها

 

 

Cecilio CEVN 2

 

 

Cecilio CEVN 2 را به عنوان یک ویولن مبتدی طراحی شده است . و این به هیچ وجه آن را بد نمی کند یعنی یک ویژگی بد نیست ، بلکه فقط یک ویولن الکتریک “ساده” است که فقط دارای ویژگی های کلی است و نه چیز دیگر .

 

اما ممکن است در نگاه اول متوجه این موضوع نشوید. در واقع به نظر می رسد ساز بسیار گران قیمتی است . طراحی سبک کلاسیک ویولن های الکتریک را دارد ، بدنه اصلی آن متشکل از یک قاب است که شکل یک ویولن سنتی را تقلید می کند .

 

البته ، این فقط یک ویژگی زیباشناختی است و هیچ تأثیری بر روی میزان صدا ندارد ، زیرا قاب بدنه ویولن الکتریک واقعا روی صدا تاثیری ندارد و برای صدا طنین انداز نیست. سیگنال سیم ها توسط یک پیکاپ پیزو گرفته می شود و سپس از طریق تقویت کننده بصورت کلی تقویت می شوند و صدا بلند شنیده می شود آن هم از آمپلی فایر نه از خود ویولن الکتریک .

 

 دانستن این نکته بسیار مهم است که گول ظاهر هر ویولن را نخورید بلکه به انواع ویژگی های آن دقت کنید . این یک ویژگی منفی نیست مدل ویولن الکتریک مشابه گیتار الکتریک است اما شما باید به انواع ویژگی های صوتی در این ساز های موسیقی توجه بیشتری کنید .

 

 

 

سیستم پیش تقویت کننده و پیکاپ پیزویی استفاده شده HVPV-30 است که در ویولن های الکتریگ مدل های Cecilio رایج است . در حالی که پیکاپ و پیش تقویت کننده آن بد نیستند ، اما موارد منفی جزئی نیز در آن وجود دارد.

 

 

Cecilio CEVN 2

 

 

اول ، فقط یک دکمه برای صدا و یکی برای تُن صدا در آن وجود دارد که فقط کار ساده ای انجام می دهند ، به جای پیچ تُن ساده آن ، حداقل می تواند از تنظیم تن صدا در EQ 2 باند آمپلی فایر استفاده کند .

 

مشکل دیگر این است که تمام خروجی های موجود در آن جک های 1/8 اینچی است ، نه 1/4 اینچی . همانطور که گفته شد ، شما کابل 1/8 تا 1/4 اینچی را دریافت می کنید . و خروجی های جداگانه ای برای تقویت کننده ها و هدفون وجود دارد .

 

موقعیت قرارگیری کنترل ها نیز کمی عجیب است ، اما قطعاً یک معامله شکن نیست و باعث نمی شود که کاملا نخواهید آن را بخرید .

 

اگرچه به نظر می رسد بسیاری از مسائلی که دارد ، برای ویولن الکتریک سطح پایین بسیار استاندارد هستند . به طور کلی ، تُن خوب و مناسبی دارد و این ویولن در واقع ارزش زیادی نسبت به قیمتش دارد . ما در مقاله مقایسه بهترین ویولن الکتریک های عرضه شده ، آن را به عنوان بهترین ویولن الکتریک ارزان قیمت رده بندی کردیم .

 

جدا از تبدیل کابل 1/8 به 1/4 اینچ ، این دستگاه همچنین دارای یک کیف نرم ، یک آرشه ، یک کلیفون و یک هدفون است .

 

 

 

 

ویژگی های کلیدی 

 

 

 • طراحی ساده ویولن الکتریک
 • سیستم پیش تقویت کننده HVPV-30 و پیکاپ پیزو که با یک باتری 9 ولتی کار می کند
 • دارای کنترل میزان صدا و تُن
 • خروجی های 1/8 اینچی برای آمپلی فایر ، میکسر و هدفون
 • یک کیف نرم ، آرشه ، کلیفون ، کابل و هدفون در آن ارائه می شود

 

 

 

کارایی های ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2

 

 

 

 

قابل توجه ترین نکته در مورد ویولن Cecilio’s CEVN 2 با توجه به سطح قیمت آن عملکرد خوب آن است . این ساز برای ویولن الکتریک نسبتاً سبک است و در دستان شما احساس خوبی دارد. حتی اجرای سریعتر و بخش های مهم موسیقی و لید نیز با این ویولن به راحتی قابل انجام و نوازندگی است .

 

البته ، قطعاً همان احساس برخی ویولن های الکتریکی پیشرفته و خوب را ندارد ، اما این یک فداکاری قابل انتظار برای یک ساز موسیقی ارزان قیمت است. اگر شما یک مبتدی هستید یا فقط یک نوازنده آماتور هستید که می خواهد کمی سرگرم شود و زیاد هزینه نکند ، CEVN 2 بهترین گزینه است.

 

نقطه ضعف اصلی موقعیت قرارگیری پیش تقویت کننده است که در پشت دستگاه قرار دارد. اگر بخواهید در حین نوازندگی عملکرد خود را تنظیم کنید ، این می تواند به نوعی عجیب و مشکل باشد . اما یک مشکل بزرگ نیست ، ولی ممکن است کمی آزار دهنده باشد.

 

 

 

تُن صدای ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2

 

 

 

در حالی که تُن صدای آن قطعاً بد نیست ، به خصوص با توجه به قیمتش ، همیشه همه کیفیت های صدایی مورد انتظار شما را نشان نمی دهد . خوب است اگر کمی حساسیت پویاتر داشته باشد . با این حال ، برای یک ویولن ارزان قیمت بسیار خوب به نظر می رسد و هنگامی که به آمپلی فایر متصل شوید و به آن افکت های گیتار الکتریکی اضافه کنید ، عملکرد خوبی دارد .

اما برای افزودن این ها دقیقا همان پول یک ویولن خوب را باید خرج کنید… روی یک ویولن ارزان قیمت .

 

 

 

مزایا و معایب ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2

 

 

Cecilio CEVN 2

 

 

از نظر طرفداران

 

 

 • ارزان ، بسیار مناسب در حد قیمتش
 • طراحی زیبا
 • احساس عالی ای داره
 • صدای آن مناسب است

 

 

ویژگی های منفی

 

 • کنترل های دقیق تر قطعاً می توانند مفید باشند
 • فقط خروجی 1/8 اینچی دارد که برای ساز الکتریکی غیر معمول است
 • وزن آن 2 کیلو گرم است …

 

 

 

مقابسه دو ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2  و Bunnel EDGE   

 

 

Bunnel EDGE

ویولن الکتریک Bunnel EDGE

 

 

ویولن های مشابه بسیاری وجود دارد که در گروه مبتدی تا متوسط ​​قرار می گیرند (البته هیچ کدام در این حد ارزان نیستند). یکی از این موارد Bunnel EDGE است که گزینه عالی دیگری است . با این حال ، قیمتش تقریباً دو برابر قیمت این یکی است ، اما چند دلیل مهم برای هزینه بالاتر آن وجود دارد .

 

در نگاه اول ، این دو ویولن الکتریک از نظر شکل ظاهری و برخی ویژگی ها کاملاً شبیه به هم هستند. از نظر طراحی ظاهری شبیه به هم دارند. هر دو در دستان شما احساس خوبی به شما می دهند ، اگرچه Bunnel EDGE کمی بهتر است.

 

بزرگترین تفاوت در انتخاب پیش تقویت کننده و پیکاپ پیزو است. در Bunnel EDGE ، ما CV-210E را داریم که کنترل های دقیق تری را با EQ 2 باند فراهم می کند. علاوه بر این ، این کنترل ها همچنین پاسخگو تر هستند و از قابلیت انعطاف پذیری صوتی و عملی بیشتری برخوردار می شوند.

 

به بیان ساده ، Bunnel EDGE کمی بهتر و کاربر پسندتر از Cecilio’s CEVN-2 است. علاوه بر این ، پکیج همراه بهتری نیز با Bunnel Next دریافت می کنید ، از جمله یک آرشه با کیفیت ، یک قاب سخت و محکم و یک سری هدفون بهتر برای تمرین .

 

اما این اصلاً CEVN 2 را به ابزاری بد تبدیل نمی کند. در این معامله شما  ” در ازای آنچه می پردازید به همان اندازه چیز دریافت می کنید” است . ویولن Cecilio قطعاً ارزش خوبی دارد و اگر بودجه خوبی داشته باشید انتخاب بهتری است .

 

اما از Bunnel EDGE تطبیق پذیری و کیفیت بیشتری خواهید گرفت. هنوز یک ساز حرفه ای نیست ، اما قطعاً از ویولن سسیلیو جلوتر است. اگر توانایی پرداخت هزینه آن را دارید ، EDGE ابزار بهتر و همچنین با ارزش بهتری است .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویولن ، بررسی کامل ما از Bunnel EDGE را بخوانید .

 

 

 

ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2 : نتیجه گیری و رتبه بندی

 

 

 

با Cecilio CEVN 2 ، شرکت تولید کننده موفق شده بدون از بین بردن کیفیت اصلی ، قیمت آن را در سطح مطلوبی حفظ کند . این ویولن الکتریک خوب کار می کند ، خوب به نظر می رسد و حتی می توانید اجرا های زنده در حد کوچکی نیز با آن انجام دهید .

 

اما بدیهی است که آنها باید یک سری ویژگی های آن را کاهش دهند تا قیمت آن را در این حد پایین نگه دارند. چون یک ویولن الکتریک درجه یک نیست ، بنابراین واقعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که در هر محیطی فوق العاده قابل اتکا باشد .

 

اما اگر فقط به چیزی برای اتصال به استریو خانگی یا سیستم صوتی احتیاج دارید و تمرین می کنید یا فقط می توانید از آن لذت ببرید ، CEVN 2 یک انتخاب عالی است .

 

گرچه به راحتی میتوان گفت بهترین ویولن ارزان قیمت در بازار است ، اما به همین دلیل نمی تواند با گزینه های با قیمت بالاتر رقابت کند ، اما امتیاز tizlearn 3.8 از 5 را برای خود کسب می کند .

 

 

Cecilio CEVN 2

 

 

تهیه و گردآوری : تیز لرن

هرگونه استفاده و کپی برداری ممنوع و بدون رضایت می باشد 

 

 

لطفا نظر خودتون رو در مورد ویولن الکتریک Cecilio CEVN 2 برای ما در نظرات پایین مطلب بنویسید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *