نوشیدن آب سرد برای خوانندگان خوب است یا بد؟

Visits: 17

تاثیر آب سر بر تارهای صوتی

مهم است که هنگام آواز خواندن گلوی خود را روان کنید ، زیرا تارهای صوتی خشک ، می توانند به صدای خشن منجر شوند و حتی به گلو شما آسیب برساند. گذشته از این در نظر گرفتن اینکه کدام نوشیدنی برای خوانندگان خوب و بد است ، آیا شما هم می دانید که دمای مایعات شما روی تارهای صوتی شما نیز تأثیر می گذارد؟ بنابراین آیا خوانندگان باید آب سرد بنوشند؟


آب سرد می تواند تارهای صوتی را شوکه کند و تنشی ایجاد کند که دامنه و توانایی صوتی شما را محدود کند. اما ، آب گرم می تواند باعث التهاب شود و تولید مخاط را افزایش دهد. بنابر این آب با دمایی برابر با دمای محیط بنوشید و انعطاف پذیری را در تارهای صوتی خود ایجاد کنید 

 

بنابراین آیا نوشیدن کدام نوع آب سرد یا گرم برای صدای آواز خواندن شما مفید است؟ در مورد خوردن یخ چطور؟ چه نوشیدنی هایی  برای صدای شما مفید هستند؟ برای اطلاعات بیشتر ادامه این مقاله را در تیزلرن  بخوانید

 

آیا تکه های یخ برای خوانندگان خوب است یا بد؟

ice

دمای قطعه های یخ می تواند تارهای صوتی را شوکه و تحریک کند – مخصوصاً هنگامی که یخ تنها خورده می شود و در یک نوشیدنی نیست. هنگام ورزش فکر کنید. شما از قبل عضلات را گرم می کنید ، زیرا اگر بر روی ماهیچه های سرد ورزش  کنید ، احتمال آسیب دیدن بیشتر است.آواز خواندن نیز به همین صورت است. قطعه های یخ با اختلال در انعطاف پذیری تارهای صوتی ، می توانند صدای شما را تحت تأثیر قرار دهند تا نتوانند به درستی کار کنند.

به منظور ضربه زدن به نت های بلند ، تار ها یا سیم ها باید کشیده شوند. اما اگر سرما بخورد ، سرد می شوند یا یخ می زنند و این عمل بسیار سخت تر است. به همین ترتیب ، گرم کردن صدا و سپس خوردن تکه های یخ نتیجه ای نخواهد داشت.

با این حال ، قطعه های یخ در برخی از حالات برای شما مناسب هستند. اگر تارهای صوتی تان متورم شده اند یا بیش از حد آواز خوانده اید و صدای تان تند به نظر می رسد ، تکه های یخ می توانند به شما کمک کنند تا هرگونه ناراحتی را برطرف کنند. حالت نادرست ، فشار زیاد به صدا و آواز خواندن برای مدت طولانی می تواند بر روی تارهای صوتی فشار وارد کند. این فشار معمولاً در اثر تورم ایجاد می شود و نگه داشتن یک بسته یخی به گلو شما می تواند این تورم را کاهش دهد ، بنابراین می توانید دوباره به آواز خواندن ادامه دهید .

آیا آب سرد برای خوانندگان خوب است یا بد؟
اول ، مورد اول اینکه هنگام بحث در مورد آب سرد ، ما به نوشیدن یک بطری آب مستقیم از یخچال اشاره می کنیم. به احتمال زیاد در بطری مقداری چگالش داشته و در روز تابستان با طراوت خواهد بود. آبرسانی مناسب از اهمیت آواز خواندن است زیرا در این صورت تارهای صوتی رطوبت کافی برای حرکت آزادانه را دارند. در اطراف تارهای صوتی ، ماهیچه هایی وجود دارد که به گسترش و ایجاد تار برای نت های بلند کمک می کند. آب سرد بر این عضلات تأثیر می گذارد.

آب سرد می تواند ماهیچه های اطراف را محدود کند تا صدای شما نتواند حرکات مورد نیاز خود را بدست آورد. تصور کنید که شما در یک اتاق سرد هستید. کمتر تمایل دارید که بخواهید حرکت کنید ، و حتی اگر این کار را انجام دهید ، عملکرد شما مانند این نیست که گرمتر باشید. این همان اصل با تارهای صوتی سرد است. و در مورد آنها نیز صدق می کند . 

آیا آب گرم برای خوانندگان بهتر است؟
اما اینکه بگوییم آب سرد برای خوانندگان بد است ، دلالت بر این دارد که آب گرم بهترین گزینه است؟ اما این طور نیست. مایعات داغ مخاطی را که حلق را روان می کند ، افزایش می دهد. همچنین ، اگر مایعات گرم را بخورید ، احتمالاً باعث ایجاد التهاب می شود که باعث افزایش حساسیت می شود و خوانندگی را به طور کلی دشوار و ناراحت کننده می کند. اگر آبی که می نوشید حدود 65 درجه سانتیگراد است ، شما در معرض آسیب رساندن به تارهای صوتی خود هستید – که ممکن است بلافاصله بعد از نوشیدنی احساس نکنید. 

آب دمای اتاق
ما به خوانندگان توصیه می کنیم آب با درجه دمای اتاق بنوشند زیرا این مزایای زیادی برای صدا دارد. 30 دقیقه قبل از نوشیدن آب خود را در یک اتاق بگذارید تا دما بتواند با محیط اطراف شما تنظیم شود.

آب با دمای اتاق می تواند مخاط ضخیم را کاهش دهد ، و همه ما می دانیم که مخاط تحریک کننده چگونه است. آب شیرلوله با مواد شیمیایی و سموم ترکیب شده است ، بنابراین از فیلتر تصفیه استفاده کنید یا ظرف آب را بجوشانید و آب را بگذارید تا به دمای اتاق برسد.

 

شما قبل از اجرا چه می نوشید؟ آیا نوشیدنی با درجه حرارت خاصی هست که از مصرف آنها خودداری می کنید؟ در قسمت نظرات پایین برای ما بنویسید .

تیز لرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *