نوشیدن آب برای خواننده ها چه مقدار است ؟ | چقدر طول می کشد تا آب به حنجره برسد ؟

Visits: 1943

نوشیدن آب

 

آب و نوشیدن آب بهترین دوست خواننده ها ست و فواید آب آشامیدنی برای سلامت کلی بدن و همچنین سلامت صوتی تان بی پایان است ، . قابل توجه است که بیش از حد بسیاری از خواننده ها در دام عدم رعایت صحیح و آسیب رساندن به حنجره یا سوزاندن حنجره خود در حین یک اجرا قرار می گیرند ، اما شما باید در روز چقدر آب بنوشید ؟


آب بخش مهمی از رژیم یک خواننده است. اما مصرف یک بطری آب قبل از رفتن به صحنه کافی نیست . خوانندگان باید از هیدراتاسیون و آب رسانی بدن پر شوند. چقدر آب می نوشید ،  حتی دمای آب هنگام نوشیدن بر حنجره و آواز شما تأثیر می گذارد .

 

بدن شما – به خصوص تارهای صوتی تان – نمی تواند بدون آب عمل کند . شاید به نظر جالب ترین نوشیدنی نباشد ، اما وقتی در حال انجام کارهای مختلفی هستید می توانید سهمیه روزانه خود را بنوشید . لازم نیست آب خسته کننده باشد . این مقاله نحوه تزریق عطر و طعم را به H20 شما نشان می دهد .

 

هیدراتاسیون صدا

 

نوشیدن آب

آب رسانی به حنجره

 

تا زمانی که مغز شما احساس تشنگی می کند ، بدن شما از قبل از این احساس کم آب شده است . آبرسانی برای خوانندگان بسیار مهم است. تارهای صوتی شما ابزار شما هستند و نوشیدن آب بهترین راه برای حفظ سلامت صوت است .

 

نوشیدن مرتب آب در طول روز باعث می شود که حنجره شما را هدیدراتاسون و آب رسانی شود . آب باید یک نوشیدنی مورد علاقه یک خواننده باشد زیرا تار های صوتی شما را مانند روغن نرم می کند و به آنها امکان لرزش کامل را می دهد .

 

و این کار فقط به تارهای صوتی کمک نمی کند – بلکه باعث رطوبت دهان و گلو نیز می شود . این عامل باعث بیان و شفافیت شما هنگام آواز خواندن می شود .

 

 

آیا آب به شما در بهتر خواندن آواز کمک می کند ؟ 

 

آب اسلحه مخفی یک خواننده است. نوشیدن آب صدای شما را سالم و قوی می کند. اگر هر روز مقدار توصیه شده آب را بنوشید ، صدای شما شفاف تر و مقاومت بیشتری خواهد داشت .

 

یک خواننده چقدر آب باید بخورد؟

NHS توصیه می کند که شما باید روزانه 8 لیوان آب معادل 200 میلی لیتر بنوشید . به مردان توصیه می شود که بیشتر بنوشند و باید سعی کنند حدود 10 لیوان بنوشند . این بسته به جنس شما معادل 1.6 لیتر تا 2 لیتر آب در روز است .

 

چطور بفهمیم که آیا به اندازه کافی آب می نوشیم ؟

یک روش آسان برای متوجه شدن اینکه آیا به اندازه کافی آب می نوشید وجود دارد : با استفاده از قانون ” رنگ ادرار ” .

ممکن است این کار جذابی برای انجام این کار به نظر نرسد ، اما نگاه کردن به رنگ ادرار بهترین علامت هیدراته بودن است . اگر رنگ آن پر رنگ و روشن است ، به اندازه کافی می نوشید . اگر سایه ای تیره زرد است ، باید بیشتر بنوشید .

 

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

علائم کمبود آب در صدا

 

فراموش کردن نوشیدن بین اجرا ها و سانس های کنسرت آسان است . به ویژه با گرما و فشار بدنی حضور در صحنه ، یک خواننده مستعد کمبود آب در بدن می شود . بدون اینکه حتی گاهی متوجه آن شوید ، می توانید از کمبود آب رنج ببرید.

علائم هشدار دهنده برای این موارد عبارتند از :

 

علائم ملایم و متوسط کم آبی : 

 

 • تشنگی
 • گلو خشک یا خراشیده
 • ادرار زرد تیره
 • صدای ضعیف
 • نیاز به پاک کردن گلو خود پیدا می کنید

 

علائم کم آبی شدید :

 

 • ضربان قلب سریع
 • تنفس سریع
 • غش
 • احساس سرگیجه داشتن

 

 

آیا می توانید آب زیادی بنوشید ؟

 

نوشیدن آب

آیا می توانیم آب زیادی بنوشیم

 

این بسیار نادر است که کسی آب زیادی بنوشد – شما باید بیش از 1 لیتر مایعات برای نوشیدن بیش از حد در ساعت بنوشید . اما هیدراتاسیون بیش از حد ممکن است و می تواند باعث شود سلول های شما در موارد شدید متورم شوند .

 

هیدراتاسیون بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که آب بیشتری بنوشید تا بدنتان آن را پردازش کند . این میزان معمولاً با مقدار نوشیدن در ساعت و نه در طول روز اندازه گیری می شود .

 

بدن انسان سیگنالهایی را منتشر می کند تا به ما بگویید چه موقع زیاد یا خیلی کم آب می نوشیم ، که نوشیدن بیش از حد آن را بدون درک بسیار دشوار می کند . احتمال هیدراتاسیون بیش از حد بسیار ضعیف است ، اما در هر صورت ، بهتر است به جای اینکه در مدت زمان کوتاه مقدار زیادی آب مصرف کنید ، به طور مرتب بنوشید .

 

آیا آب گرم برای صدای آواز خواندن شما مفید است؟

 

خوانندگان نباید آب گرم بنوشند . آب گرم میزان مخاط اطراف تارهای صوتی شما را افزایش می دهد – و مخاط بیش از حد نیز به همان اندازه کمی برای صدای شما بد است .

 

آب گرم می تواند صدای شما را خراب کند و صدا شما را خسته کننده و خلط آور جلوه دهد . همچنین می تواند آواز خواندن را با احساس ناراحتی و فشار همراه کند ، زیرا مصرف هر نوع مایعات داغ قبل از آواز خواندن باعث می شود تارهای صوتی شما ملتهب شوند .

 

نوشیدن آب سرد برای خوانندگان خوب است یا بد؟

 

 

چگونه نوشیدن آب را مهیج تر کنیم

 

مردم غالباً از نوشیدن آب پرهیز می کنند زیرا خیلی خسته کننده است یا طعم آن را دوست ندارند. برای کمک به شما در رسیدن به 8 لیوان خود در روز ، این روش های جالب در نوشیدن را امتحان کنید !

 

 • قبل از اضافه کردن آب به لیوان ، برش هایی از میوه تازه را در قسمت زیر لیوان خود قرار دهید .
 • مقداری چای سبز یا سفید درست کنید و سپس یخچال کنید .
 • میوه بخورید – خربزه ، هندوانه بیش از 90٪ آب دارد و به افزایش مصرف روزانه شما کمک می کند!
 • یک مقدار لیمو را به آب اضافه کنید .
 • برای مکمل مصرف آب از آبگوشت یا سوپ کم سدیم استفاده کنید .
 • مقداری برش خیار را به نوشیدنی خود اضافه کنید .
 • آب خود را با پوست میوه تزریق کنید .

 

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

مواد غذایی برای افزایش مصرف آب

 

آب می تواند یک انتخاب نوعی نوشیدنی باشد . اما برای رسیدن به میزان توصیه شده H20 شما نیازی به نوشیدن لیوان ندارید – رژیم شما می تواند به شما نیز کمک کند تا به آنجا برسید . پیروی از یک رژیم غذایی سالم به عنوان یک خواننده مهم است و این غذاها می توانند به شما در دستیابی به هر دو کمک کنند :

 

 • خیار (96٪ دارای آب است)
 • گوجه فرنگی (95٪ آب دارد)
 • کلم بروکلی (88٪ آب دارد)
 • سیب (85٪ آب دارند)
 • بلوبری (84٪ آب)

 

آیا آب به تارهای صوتی شما کمک می کند ؟

 

هر زمان آواز می خوانید ، تارهای صوتی شما با سرعت آنها تنظیم می شود. آنها از لایه ای بسیار ظریف ساخته شده اند که به شما کمک می کند صدا یتان را ارتقا دهید. هنگامی که از تارهای صوتی خود به صورت جدی یا مداوم استفاده می کنید ، می توانند تحریک ، سفت یا حتی پاره شوند .

آب بهترین دوست تارهای صوتی ست . نوشیدن منظم آب تارهای صوتی را سالم نگه می دارد و صدمات آن را در معرض خطر قرار نمی دهد . 

آب به بدن شما کمک می کند تا مخاط ایجاد کند ، که تارهای صوتی شما را نرم می کند و آنها را در حالت کار قوی می کند . تارهای صوتی وقتی صحبت می کنید بیش از 100 بار در ثانیه لرزان می شوند ، چه رسد به اینکه وقتی می خوانید ! هیدراتاسیون بسیار مهم است زیرا اگر تار صوتی خشک شود ، شما بیشتر مستعد فشار صوتی هستید .

 

 

چه مدت طول می کشد تا تارهای صوتی آبرسانی شوند ؟

 

حدود 4 ساعت طول می کشد تا هر آبی که می نوشید تا به تارهای صوتی برسد. 

هنگام نوشیدن ، مایعات به طور مستقیم با تارهای صوتی شما تماس نمی گیرند . اگر آنها این کار را کردند ، شما به پایان زندگی خود می رسیدید. درعوض ، سیستم گوارشی ما آب موردنظر شما را پردازش می کند و سپس برای رسیدن به تارهای صوتی کار می کند .

 

به همین دلیل روند هیدراتاسیون خیلی طولانی طول می کشد ، و به همین دلیل سرعت نوشیدن مقداری آب قبل از رفتن به صحنه بهعملکرد شما کمک نخواهد کرد . پس صبر نکنید تا قبل از نوشیدن احساس تشنگی کنید – بدن شما تا این لحظه دچار کمبود آب بدن می شود . 

برای اینکه تارهای صوتی خود را هیدراته کنید ، باید مرتباً در طول روز آب بنوشید .

 

چگونه تارهای صوتی خود را هیدراته می کنید ؟

 

نوشیدن آب

 

آب عاملی غیرقابل انکار و یکی از بهترین راه ها برای آبرسانی از تارهای صوتی شماست. بدن شما به آب احتیاج دارد ، بنابراین شما نمی توانید آب آشامیدنی را با روش های دیگر جایگزین کنید. اما به عنوان یک خواننده ، ارزش دارد هر ترفندی را امتحان کنید تا صدای شما در حد مطلوب کار کند . اینها چند روش عالی برای هیدراتاسیون هستند :

 

 • از رطوبت ساز استفاده کنید .
 • بخار صوتی را امتحان کنید .
 • غذاهایی با مقدار زیاد آب بخورید (مانند میوه و سالاد) .
 • از کافئین و الکل خودداری کنید زیرا این مواد باعث قطع شدن تارهای صوتی شما می شوند .

 

آیا بخور صوتی برای خوانندگان خوب است ؟ | بهترین محصولات پخش کننده بخار

 

 

بهترین نوشیدنی برای آواز خواندن و صدا 

 

آب بهترین و نوشیدنی بی نظیر برای صدای آواز خوانندگی شماست . اما نه فقط هر نوع آب : برای نتیجه مطلوب ، باید آب با دمای ملایم بنوشید . ممکن است کسل کننده به نظر برسد ، اما صدای تان از شما تشکر خواهد کرد !

 

نوشیدن آب در دمای اتاق بهترین نوشیدنی ممکن است که شما به عنوان خواننده می توانید از آن استفاده کنید . نوشیدنی های سرد یا نوشیدنی هایی که دارای یخ هستند ، تارهای صوتی شما را شوکه می کنند و باعث تنش آنها می شوند . نوشیدنی های گرم قبل از اجرا به همان اندازه خطرناک هستند ، زیرا می توانند تارهای صوتی شما را ملتهب کنند .

 

آب هیجان انگیزترین نوشیدنی نیست. اگر برای رسیدن به سهمیه روزانه خود به عطر و طعم بیشتری نیاز دارید ، سعی کنید گاهی اوقات لیمو یا عسل را به آب ولرم خود اضافه کنید . عسل گلو شما را روان می کند ، در حالی که اسیدیته موجود در لیمو هرگونه خلط  در گلو را خلاص می کند .

 

 

نوشیدنی هایی برای کمک به صدا

 

 • چای نعنا
 • چای ریشه شیرین بیان
 • چای سبز یا گیاهی
 • آب گرم را با عسل و لیمو گرم کنید
 • چای زنجبیل با فلفل هندی
 • غرغره آب نمک

 

نوشیدنی های زیادی نیز وجود دارند که به صدای آواز خواننده شما کمک نمی کنند . برای دیدن لیستی از آنچه نباید به عنوان خواننده بنوشید ، به این مقاله نگاهی بیندازید .

 

آیا شکلات برای خوانندگان خوب است یا بد؟ | همه چیز درباره شکلات

 

 

سوالات متداول 

 

 • آیا آب بطری برای صدا بهتر است ؟

برخلاف تصور رایج ، آب بطری به طور معمول برای آب شیر آب بهتر از شما نیست . محققان دریافته اند که آب بطری در واقع کمتر از آب شیر مواد معدنی به بدن می رساند .

 

اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید یا نگران نوشیدن آب مستقیم از شیر نیستید ، همیشه می توانید از فیلتر آب استفاده کنید . این به شما در تصفیه آب قبل از نوشیدن کمک می کند .

 

 • آیا خوانندگان می توانند از آب گازدار بنوشند ؟

آب گازدار جایگزین بسیار سالم تری برای نوشیدنی های گازدار است . خوانندگان هنوز هم باید قبل از آواز خواندن از آب گازدار خودداری کنند . مانند نوشیدنی های گاز دار ، آب گازدار حاوی اسید کربنیک است ، و این می تواند تارهای صوتی شما را تحریک کند و باعث رفلاکس اسید شود . 

 

تیز لرن

 

شما چگونه صدای خود را هیدراته نگه می دارید ؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *