آیا نوشیدنی های گاز دار برای خوانندگان خوب یا بد است؟

بازدیدها: 1327

نوشیدنی های گاز دار

 

 

آبرسانی برای خوانندگان بسیار مهم است . اما آنچه قبل از خواندن می نوشید ، مهمتر از آن است که فکر کنید . نوشیدنی های گاز دار و نوشابه ، از جمله سایر نوشیدنی ها ، می تواند تأثیر منفی بر عملکرد تان بگذارد .


قبل از اجرا خوانندگان هرچیزی را که مصرف می کنند را باید آگاهانه انتخاب کنند . این شامل نوشیدنی ها نیز است ، زیرا این امر بر نحوه عملکرد و صدای شما تأثیر خواهد گذاشت . قبل از آواز خواندن ، نوشیدنی های گاز دار خصوصاً بد هستند . داشتن یک قوطی نوشابه می تواند بر سطح انرژی ، معده و آواز شما تأثیر بگذارد .

 

بعضی از نوشیدنی های گاز دار از نظر صدای شما از سایر نوشیدنی ها بدتر هستند . با این حال ، به عنوان یک خواننده ، فقط سلامت صوتی نیست که باید در نظر بگیرید ، بلکه آنچه می خورید و می نوشید می تواند به روشهای بیشتری از آنچه تصور می کنید بر بدن و عملکرد شما تأثیر بگذارد .

 

 

آیا نوشابه های گاز دار برای خوانندگان خوب است ؟

 

نوشیدنی های گاز دار

 

همانطور که غالبا می دانیم به نظر می رسد نوشیدنی های گاز دار تأثیر منفی بر سلامتی دارند . نوشیدن نوشیدنی های شیرین و گازدار بر عملکرد کل بدن شما قبل از اجرا تأثیر می گذارد . آنها همچنین می توانند تأثیر بسزایی در عملکرد آواز شما داشته باشند .

 

فقط یک نوشیدنی گاز دار قبل از رفتن به روی صحنه می تواند عملکرد شما را خراب کند . مقدار کافئین موجود در برخی از نوشابه ها می تواند به همان اندازه مانند نوشیدن قهوه قبل از روی صحنه رفتن برای آوازهای شما بد باشد . کافئین گلوی شما را خشک می کند و تارهای صوتی شما را محکم و تحریک می کند .

 

همراه با مقدار قند زیاد ، نوشیدنی های گاز دار باعث می شوند بدن شما دچار عجله شود ، سپس باعث سوزش و افت شما می شود .

 

گاز موجود در نوشابه باعث افزایش مقدار هوا در معده تان نیز می شود. این گاز اضافی می تواند احساس نفخ ایجاد کند و باعث شود احساس حضور در صحنه و همچنین ناراحت کننده بودن آن برای شما دشوار باشد ، همچنین کنترل مناسب تنفس را در حین انجام کار برای شما سخت تر می کند .

 

 

چگونه نوشیدنی های گاز دار بر روی یک خواننده تأثیر می گذارند

 

 

نوشیدن نوشابه باعث می شود تا قبل از اجرا ، تمام بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد . کافئین و قند موجود در نوشیدنی های گازدار مانند مواد می تواند باعث افزایش بیش فعالی و به دنبال آن فرسودگی بعد از این بیش فعالی برای شما شود.
به عنوان یک خواننده ، در حالی که روی صحنه هستید ، به یک جریان انرژی ثابت و مداوم نیاز دارید .

 

نوشیدنی های گاز دار نیز باعث ایجاد حس پری و پر بودن کاذب می شوند . حباب های به دام افتاده در شکم شما این احساس پری را ایجاد می کند و باعث می شود قبل از اجرایتان ، از میان وعده های حیاتی بگذرید .

وقتی این اثر از بین رفت ، سطح قند خون شما مختل می شود و شما زودتر گرسنه می شوید . این باعث می شود که شما روی صحنه متوقف شوید . قبل از انجام کار نیاز به غذای مناسب و کامل دارید ، نه رفع موقتی با نوشیدنی های قندی .

 

 

آیا کوکا کولا برای خوانندگان خوب است یا بد ؟

 

نوشیدنی های گاز دار

 

Coca-Cola برترین مارک نوشابه در جهان است . اما این گزینه بدی برای یک خواننده است . 

یک قوطی به طور متوسط کوکا کولا حاوی 32 میلی گرم کافئین است ، در حالی که Coca-Cola Energy 80 میلی گرم تکان دهنده در داخل بطری دارد. این عاقلانه است که از کافئین قبل از نمایش کنسرت اجتناب کنید زیرا می تواند تارهای صوتی شما را خشک کند ، انقباضات آنها را محدود کرده و دامنه صوتی شما را محدود کند . کافئین همچنین می تواند باعث اضطراب شود .

 

یک قوطی 330 میلی لیتری کوکا کولای اصل نیز 35 گرم شکر را در خود جای می دهد – که مطمئناً هنگامی که شکر قند کم می شود ، دچار افت انرژی می شوید .

با این حال مراقب گزینه های رژیمی کوکا کولا باشید. این قندها ممکن است از نظر قند کمتری باشند اما برای جبران کامل کافئین حتی حاوی 42 میلی گرم کافئین در قوطی معمولی هستند .

 

 

آیا لیموناد برای خوانندگان خوب است یا بد ؟

 

به نظر می رسد که لیموها تأثیر تسکین دهنده ای روی تارهای صوتی دارند . اما برای سلامتی خوب صدا ، به جای لیموناد از لیمو طبیعی در آب گرم استفاده کنید .

لیموناد غیر طبیعی فواید سلامتی صوتی را که نوشیدن لیمو طبیعی انجام می دهد ارائه نمی دهد . نوشیدنی گاز دار حاوی آثار کمی از آب لیمو واقعی است که به اندازه کافی برای تأثیر مثبت بر گلوی شما مناسب نیست . یک لیموناد Schweppes 250ml حاوی 11 گرم شکر است که گلوی شما را در قند می پوشاند و باعث ایجاد خلط می شود ، نه اینکه آن را مانند آب لیمو طبیعی آرامش ببخشد .

 

 

آیا نوشیدنی فانتا Fanta برای خوانندگان خوب است یا بد ؟

 

نوشیدنی های گاز دار

 

یک قوطی 330 میلی لیتری از Fanta Orange نوشابه پرتقالی فانتا حاوی 15 گرم شکر است و آن را به گزینه کمتری شیرین تر تبدیل می کند . Fanta همچنین حاوی کافئین مانند همتای Coca-Cola نیست . اما شما به عنوان یک خواننده باید در ساعاتی قبل از نمایش خود سعی کنید از مصرف قند در امان بمانید .

 

Fanta ممکن است مانند گزینه های سبک تر از سایر نوشابه های گازدار به نظر برسد ، اما این باعث نمی شود قبل از آواز خواندن ، انتخاب خوبی باشد . تمام نوشیدنی های گازدار می تواند باعث ایجاد حباب و گاز در معده شما شود و بر نحوه استفاده از دیافراگم شما تأثیر بگذارد . بهتر است نوشیدنی های گاز دار را تا بعد از آواز صرفه جویی کنید و همیشه آنها را در حد اعتدال مصرف قرار دهید .

 

 

اضافه کردن یخ به نوشیدنی

 

بیشتر نوشیدنی های گاز دار با یخ به مقدار زیادی سرو می شوند.  نوشیدنی سرد و شیرین پر از یخ تهدیدی سه گانه برای صدای شما است.

دمای سرد و یخ می تواند بر روی تار و تارهای صوتی شما تأثیر بگذارد . قرار دادن یخ در نوشیدنی ممکن است به نظر برسد که گلو شما را تسکین می دهد ، اما در واقع می تواند تأثیر متضادی را به همراه داشته باشد . دمای سرما باعث می شود عضلات موجود در گلو شما منقبض شوند ، استرس را بر روی تارهای صوتی وارد کرده و دامنه و انعطاف پذیری شما را محدود می کند .

 

ممکن است به نظر یک جایگزین خسته کننده باشد ، اما آب دمای اتاق بهترین چیز برای نوشیدن قبل از اجرا است . صدای شما از شما سپاسگزار خواهد بود و خوشحال می شوید که پس از انجام کار ، قند و کافئین را از مصرف خود کم کردید .

 

برای مشاهده می توانید اینجا کلیک کنید

 

آیا آب گازدار برای خوانندگان خوب است یا بد ؟

 

 

آب گازدار همچنین به عنوان آب کربنات شناخته می شود. این نوشیدنی با افزودن گاز دی اکسید کربن و اضافه کردن آن در آب ، از نظر گازی ساخته شده و باعث ایجاد حباب در مایع می شود .

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آب گازدار برای سلامتی شما مفید است . اما به دلیل محتوای دی اکسید کربن ، آب گازدار اسیدی است . آبهای گازدار حاوی اسید کربنیک ، یک ماده شیمیایی ضعیف است که گفته می شود گیرنده های عصبی را در دهان شما تحریک می کند .

 

این نوع تحریک می تواند هنگام آواز خواندن بر صدای و آوازتان تأثیر بگذارد . بهتر است قبل از اجرا از خوردن یا نوشیدنی های اسیدی خودداری کنید . حتی اگر اسید ضعیف باشد ، خطر تحریک تارهای صوتی خود را افزایش داده و احتمال ریفلاکس اسید را افزایش می دهید .

بیشتر آبهای گاز دار همچنین نمک به آنها اضافه می کنند تا طعم آنها بهبود یابد . از نمک باید قبل از انجام کار اجتناب شود ، زیرا باعث رطوبت بدن می شود و دهان شما خشک می شود .

آب گازدار گزینه بسیار سالم تری نسبت به نوشیدنی های گازدار و نوشابه است. اما برای اینکه خود را قبل از نمایش هیدراته نکنید ، هنوز هم آب در دمای اتاق سرو می شود بهترین گزینه است .

 

تیز لرن

 

شما به عنوان یک خواننده چه چیزی می نوشید ؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید !

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *