طراحی استودیوی ضبط خانگی : 5 مرحله ضروری برای ساخت یک استودیو با کیفیت

Visits: 289

استودیوی ضبط

 

 

استودیوی ضبط موسیقی : استودیوهای ضبط خانگی از سالهای گذشته یکی از اصلی ترین صنایع ما بوده است. آنها به ما توانایی ایجاد و ساخت موسیقی با کیفیت از راه دور را می دهند ، که ثابت شده در طول همه گیری ویروس COVID-19 و قرنطینه ضروری است .


با داشتن تجهیزات مناسب و راه اندازی آنها ، با یک استودیوی از راه دور یا همان استودیوی ضبط خانگی می توانید موسیقی با کیفیت مشابه با همانچه را که از استودیوهای تجاری منتشر می شود ، شما نیز بسازید .

 

من با تجربه شخصی ، توانایی ها ، یکسری بایدها و نبایدها ، ویژگی های استودیوی ضبط در خانه را آموخته ام .

 

 

 

برای ساخت یک استودیوی ضبط خانگی پنج مرحله اساسی وجود دارد. در اینجا مراحلی هستند که من در مورد آنها در ادامه بحث خواهم کرد :

 

  • برنامه ریزی
  • انتخاب لپ تاپ و سیستم
  • نرم افزار آهنگسازی (DAW)
  • پیدا کردن تجهیزات اسپیکر مانیتورینگ با کیفیت
  • انتخاب میکروفون

 

 

 

 

پنج قدم برای ساخت یک استودیوی رویایی خانگی

 

 

 

 

1. برنامه ریزی

 

 

برنامه ریزی ، برنامه ریزی و برنامه ریزی . نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت این مرحله تأکید کنم . دقیقاً مانند آنچه بنجامین فرانکلین گفت ، “اگر نتوانید برنامه ریزی کنید ، می خواهید شکست بخورید” – گامی که متوجه شدم بسیاری از افراد هنگام ساخت یک استودیوی ضبط خانگی از آن صرف نظر می کنند.

 

در طول این مرحله ، می توانید استودیوی خود را برای بهترین نتیجه کلی در محدوده بودجه ای که در اختیار دارید مهندسی معکوس کنید. با کشف هدف نهایی مورد نظر شروع کنید.

به عنوان مثال ، اگر میکس موسیقی هدف شما ست ، محیط ایجاد شده باید بر روی گوش دادن تمرکز کند . اگر هدف نهایی ضبط است ، برنامه شما باید تهیه تجهیزاتی باشد که به از بین بردن صداهای بیرون مانند کولر و… کمک می کند .

 

 

بخش پیشنهادی مرحله برنامه ریزی تعیین بودجه مناسب شما است . برای کار موسیقی رقابتی با برندهای بزرگ ضبط کننده مانند استودیوهای تجاری که به راحتی در دسترس شما هستند ، شما باید هدف خود را برای تهیه تجهیزات با کیفیت و بدون زیاده روی و افراط در خرید وسایل قرار دهید.

به طور متوسط ​​، من می گویم که کسانی که به دنبال ساخت یک استودیوی شخصی خانگی هستند باید انتظار داشته باشند که تجهیزات مورد نیاز شما و هدف نهایی آتلیه تان را تهیه کنند .

خواندن بررسی هایی که در تیز لرن در خصوص ویژگی ها و قیمت ابزار های اهنگسازی میگذاریم بسیار به شما کمک می کند تا تجهیزات با کیفیت را در بودجه خود پیدا کنید . برای این کار میتوانید به پست های مختلف سایت و صفحات دیگر سایت مراجعه کنید .

 

 

 

 

2. انتخاب یک لپ تاپ

 

 

 

با پیشرفت های فراوان فناوری در صنعت موسیقی ، استودیوی ضبط خانگی مدرن حول یک لپ تاپ با رابط می چرخد. لپ تاپ این امکان را به هنرمندان می دهد تا هر آنچه را که لازم دارند در یک جعبه داشته باشند .

من به عنوان راهنمای استودیوی ضبط آینده شما ، توصیه می کنم بهترین موردی را که توانایی خرید آن را دارید خریداری و تهیه کنید .

 

به عنوان مثال ، بسیاری از همکاران من و آهنگسازان مختلف در برنامه های تولید صدا و ضبط صدا از یک MacBook Pro اپل کاملاً مجهز به نرم افزار استاندارد و نرم افزار pro tools استفاده می کنند – که به آنها امکان می دهد موسیقی با کیفیت در هر مکانی ایجاد کنند .

 

 

( دوستان عزیز پرو تولز یک نرم افزار آهنگ سازیست که بیشتر برای استودیو ها با سیستم قوی مناسب است ، اگر شما از لپ تاپ معمولی استفاده می کنید ، نرم افزار های آهنگسازی دیگر هم دقیقا همین کار را می کنند و می توانید از برنامه هایی نظیر اف ال استودیو ، ابلتون ، کیوبیس ، استودیو وان ، تراکتور و… استفاده کنید . )

 

 

وقت بگذارید و درباره لپ تاپی تحقیق کنید که با هدف نهایی شما همسو باشد. تعیین کنید که پروژه مورد نظر شما به چه تعداد ورودی احتیاج دارد زیرا رابط کاربری تعیین می کند که چه تعداد ورودی می توانید در لپ تاپ خود داشته باشید .

از آنجا که کیفیت برای ما نکته کلیدی است ، بهتر است ورودی کمتری داشته باشید و یک رابط با کیفیت بالاتر نیز داشته باشید ، در صورتی که بودجه شما توانایی پرداخت آن را دارد .

 

 

 

اگر از قبل لپ تاپ دارید ، تحقیق هنوز مهم است . به دنبال افرادی باشید که می خواهید آنچه را شما می خواهید انجام دهید ، آنها دارند انجام می دهند و دریابید که آنها چگونه فناوری خود را برای ایجاد کیفیت کاری که امیدوارید به آن برسید بهینه می کنند . و از تجربیات دیگران استفاده کنید .

 

 

 

 

 

3. نرم افزار آهنگسازی – (Digital Audio Workstation ) (DAW)

 

 

 

به محض خرید لپ تاپ ، و همه کارهایی که می تواند برای خود و استودیوی ضبط خانه خود انجام دهید را درک می کنید ، مرحله بعدی آماده سازی DAW است . راه حل های نرم افزاری زیادی وجود دارد و حتی برخی از لپ تاپ ها قیمت های بالاتر و ویژگی های متناسب به همراه آنها می آیند .

 

با پیشرفت صنعت موسیقی ، گزینه های نرم افزاری آهنگسازی برای انتشار موسیقی در اختیار هنرمندان قرار می گیرد که فناوری شبیه سازی را ارائه می دهند.

اگرچه یک استودیوی ضبط خانگی جای استودیوهای بزرگ تجاری را نمی گیرد ، اما فناوری شبیه سازی موجود امروزه ، کیفیت موسیقی ایجاد شده در خانه را به استودیوی تجاری نزدیک می کند.

 

 

 

 

4. یافتن تجهیزات مانیتورینگ با کیفیت

 

 

 

اطمینان حاصل کنید که فضایی که برای استودیوی خانه خود انتخاب کرده اید حداقل تداخل صدا را دارد و شما اقدامات مناسبی را برای نصب پنل اکوستیک صدا برای جذب صداهای طبیعی داخل اتاق انجام داده اید .

 

نداشتن یک سیستم مانیتورینگ صدای باکیفیت می تواند بر کیفیت موسیقی ساخته شده شما تأثیر منفی بگذارد ، مهم نیست که سایر ابزارهایی که برای ساخت استودیو استفاده می شوند ، چقدر خوب هستند .

 

 

 

 

5. انتخاب میکروفون

 

 

جدا از برنامه ریزی نکردن ، یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می بینم بسیاری از مردم هنگام ساخت یک استودیوی ضبط در خانه مرتکب می شوند ، هزینه زیاد صرف میکروفون است . اگر سایر اجزای استودیوی شما (در مراحل دو تا چهار) سطح خیلی پایین یا کمتر باشند ، در نتیجه کیفیت کمتری از میکروفن شما حاصل می شود.

 

این یک روش خوب است که به یاد داشته باشید وقتی یک جنبه از یک استودیوی ضبط فاقد کیفیت باشد ، کیفیت هر چیز دیگری را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. بر روی بهترین کیفیت بودجه خود تمرکز کنید و نه آنچه که استودیوهای تجاری در دسترس دارند ، زیرا برای ساخت یک استودیوی تجاری می توانید میلیون ها دلار به راحتی هزینه کنید.

 

 

 

 

چیزی که همه افراد برای ساخت استودیوی ضبط خانگی باید به خاطر بسپارند

 

 

برنامه ریزی پایه و اساس استودیوی ضبط با کیفیت خانگی را ایجاد می کند.

هدف نهایی خود را با هر برنامه ، عنصر تحقیقاتی و خرید در ذهن داشته باشید.

اگر بودجه تان واقع بینانه باشد و تحقیقات مناسبی انجام دهید ، ماندن در محدوده بودجه و هزینه ها غیرواقعی ست .

کیفیت همه چیز است . سعی کنید بهترین کیفیت را متناسب با مقدار بودجه خود را ایجاد کنید .

 

 

تهیه و گردآوری : تیز لرن

هرگونه استفاده ممنوع می باشد

 

 

دوستان عزیز شما هم می توانید نظرات خود را متناسب با مطلب بالا برای ما در نظرات پایین مطلب بنویسید

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. خرید سیم کارت رایتل گفت:

    خیلی خیلی خوب و عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *