سبک های موسیقی | تعریف انواع سبک های موسیقی

Visits: 5

انواع سبک های موسیقی : بسیاری از سبک های مختلف موسیقی وجود دارد که در برابر تعداد زیادی از ژانرهای متفاوت قرار دارند. در طول تاریخ ، هنرمندان از سبک های مختلف تمایل دارند که با یک سبک واحد مشهور شوند. با این حال ، آنها می توانند کار موسیقی خود را در سبک های مختلفی بسازند.


درک انواع سبک موسیقی به شما در نوشتن موسیقی کمک می کند و بخش بزرگی از تکامل موسیقی شما است. حتی اگر بعضی از سبک ها را دوست ندارید ، هنوز هم مهم است که درک کنید که چه چیزی باعث می شود آنها در ایجاد صدای ویژه خود متفاوت باشند .

یادگیری در مورد انواع مختلف سبک ها شروع خوبی برای تحقیق و درک چگونگی شکل گیری سبک ها است. همچنین این یک روش عالی برای دیدن چگونگی تأثیرگذاری آنها بر فرهنگ مدرن در سراسر جهان است.

 

منظور از سبک های موسیقی چیست؟

هنگام نگاه کردن یا گوش دادن به موسیقی ، می توانیم یک دسته بندی را بر اساس عناصر مختلف موسیقی تنظیم کنیم. به عنوان مثال ، سبک ها را می توان با استفاده از ابزارهای خاص تعریف کرد. اگر این قطعه به سبک خاصی با استفاده از سازهای ارکسترال پخش می شد ، می توانستیم آن را به عنوان موسیقی کلاسیک طبقه بندی کنیم.

به همین ترتیب ، اگر سازها گیتارهای بسیار تغییر یافته (گیتار های الکتریک و…) شده بودند ، به عنوان (راک یا متال قوی) به انگلیسی (rock or heavy metal ) طبقه بندی می شد. برخی ژانرها مبتنی بر سازها و زمان بندی هستند به انگلیسی (instruments and timing). موسیقی بلوز (Blues music) از یک سری الگوها استفاده می کند و توسط یک گروه موسیقی زنده سنتی با استفاده از گیتار و کیت درام نواخته می شود. به همین ترتیب ، درام و باس از bpm خیلی سریع استفاده می کنند و در درجه اول الکترونیکی هستند. 

 

سبک های مختلف موسیقی

(1)Blues (بلوز)

بلوز در قرن نوزدهم توسعه یافت و در ابتدا توسط یک خواننده تک آواز با گیتار یا بانجو اجرا می شد. تا دهه 1960 ، بلوزها به همراه سازهای مورد استفاده (اکنون گیتارهای الکتریک ، باس و درامز) به طور قابل توجهی تکامل یافته بودند و از طریق اقیانوس اطلس به انگلستان و فراتر از آن راه یافتند.

ویژگی مشترک موسیقی Blues ، ساختار آکورد های 12 میزان است. و با 4 میزان بر روی نت پایه شروع می شود و به دنبال آن دونت در 4 مین میزان . سپس ادامه پیدا می کند توسط ، دو نوت پایه  در میزان 5 ام ، یک میزان 4 تایی و 2 نوت پایه دیگر ادامه پیدا میکند . 

https://youtu.be/Pq-o9hr4vy0

 

(2)کلاسیک 

موسیقی کلاسیک با محاسبه طیف عظیمی از زیر سبک ها ، به اکثر سبکهای ارکسترال در فاصله سالهای 1750 تا 1820 اشاره دارد. این واکنش به قوانین و محدودیت هایی که در موسیقی باروک رایج است ، پیش می رود.

برای بسیاری از افراد ، هر چیزی که قبل تراز جاز باشد کلاسیک می گویند و ممکن است از این طریق یاد شود . با این وجود وقتی وارد این ژانر شوید ، موسیقی کل جهان و طیف سبک و دسته ای خیره کننده را پیدا خواهید کرد. 

 

(3) – کشور – Country

موسیقی کشور با نام کشور و غربی نیز شناخته می شود ، ریشه آن در جنوب ایالات متحده آمریکا دارد. با ترکیبی از سبک های مختلف برابر شده است. با تأثیرپذیری از مهاجران طبقه کارگر ، نشانه های آن از قوم های ایرلندی و سلتی ، تصنیف های سنتی انگلیسی و ترانه های گاوچران گرفته می شود.

در دوره مدرن ، ژانرهای فرعی متعددی مانند country pop ، rock country و neo-country  پدید آمده است.

 

(4)Dance (رقص)

موسیقی رقص (Dance) نوعی سبک  بسیار مدرن است که می توان آن را به طور گسترده ای به عنوان موسیقی الکترونیکی نیز طبقه بندی کرد. موسیقی Dance الکترونیکی در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 90 در موسیقی دیسکو همراه بود.

اکنون این سبک تعداد زیادی از ژانرهای فرعی بسیار باورنکردنی را در خود جای داده است که برخی از آنها به اندازه کافی محبوب شده اند که در نوع خود ژانرهای کامل به حساب می آیند. 

 

(5)درام و باس (Jungle) 


یک بازخورد  مستقیم از سبک موسیقی Dance ، باس و درام به یک سبک تمام عیار و خاص تبدیل شد . با درام های BPM بالا و خطوط باس سنگین ، که از سبکهای دیگر به شدت الهام می گیرد.

ویژگی های باس و درام برای بسیاری از افراد به اندازه کافی قابل توجه است که بتواند این ژانر را به راحتی مشاهده  ، در نظر بگیرد و طبقه بندی کند.

https://youtu.be/I9QGpHScGug

(6)Dubstep (داب استپ) 

امروزه یکی دیگر از سبک های بوجود آمده و دوست داشتنی و برگرفته شده از سبک رقص (Dance) ،

  dubstep می باشد که از تکامل سبک garage و باس و درام بوجود آمده است. در اوایل دهه 2000 با الهام گرفتن بیت باس سنگین و صدای تغییر یافته شده ای که در باس و درام استفاده می شد ، برجسته و مشهور شد.

Dubstep با ترکیب زمان بندی سبک garage و تأثیرات شهری برای ایجاد ژانر بسیار پرانرژی و محبوب موسیقی ساخته می شود . 

 

(7)Easy Listening (گوش دادن آسان)

 بیشتر مبتنی بر خلق و خو ، حالات روحی و نه ویژگی های موسیقی خاص است ، گوش دادن آسان تمایل به حذف اجراهای صوتی به نفع کار دوباره آسان از هیت های محبوب پاپ و راک دارد.

با مشهور شدن در دهه 1970 ، این ژانر شاید به شکلی دوباره از موسیقی بار دیگر در قالب موسیقی آرامش بخش معرفی شد . 

 

(8)Emo (ایمو)

موسیقی ایمو emo با داشتن ریشه هایی در راک ، پاپ ، heavy metal و punk ، هدف خاصی دارد که به گونه ای طراحی شده است که از نظر احساسی یا تشدید احساسی ایجاد شود.

این ویژگی توسط موسیقی متن بیان ملودیک و غالباً اشعار اعتراف شده است. این اغلب با یک سبک مد خاص همراه است که متاثر از heavy metal و punk است . 

 

(9)Funk (فانک)

فانک از بیت ضرب دار هماهنگ و باس سنگین و لاین های متمایز استفاده می کند. سرچشمه این سبک از تأثیرات آمریکایی های آفریقایی است و نشانه هایی از Soul ، Jazz و R&B به خود می گیرد.

از زمان ظهور و شهرت در دهه 1960 ، تقریباً روی همه ژانرهای موسیقی رقص (دنس) و همچنین راک مدرن تأثیر گذاشت. 

https://youtu.be/H77fRz1rybs

 

(10)Folk

فولک ژانر بسیار سنتی است. موسیقی عامیانه سنتی به مرور زمان به صورت شفاهی منتقل می شود و اغلب نویسنده ای ندارد. با این حال ، هنوز هم می توان هنرمندان مدرن را با آهنگ های اصلی خود به عنوان هنرمندان عامیانه معرفی کرد.

داستان پردازی یک جنبه اصلی موسیقی عامیانه است و در حالی که سبک های موسیقی در سراسر جهان متفاوت است ، این یک عنصر سازگار است. 

 

(11)Garage(گاراژ)


ژانر مدرن دیگری که مستقیماً از تکامل موسیقی رقص (دنس) الکترونیکی ، باس و درام و soul / R&B ناشی شده است. بیس لاین سنگین ، الگوهای درام ضربه ای نامنظم و hi-hat های  هماهنگ ، همه ویژگی های استاندارد برای این سبک محبوب هستند. 

https://youtu.be/F5PXdScoOrg

 

(12)Grunge (گرنج)

موسیقی Grunge مبتنی بر راک و punk است و در دهه 1990 توسط گروههایی مانند نیروانا و مروارید جام (Nirvana and Pearl Jam) رواج یافت. اجرا در یک گروه موسیقی راک سنتی که با گیتارهای الکتریک و باس تنظیم شده بود ، گیتارهای تغییر یافته شده ویژگی اصلی یک سبک آوازی دلگیرتر و شاید یک چشم انداز منفی بیشتر از زندگی بود.

 

(13)Grime

http://s2.picofile.com/file/8370664326/Stormzy_grime_music_e1565267110479.jpg

این سبک بریتانیایی برگرفته از هیپ هاپ و dubstep ، گاراژ ، دنس ، درام  و باس درام را با رپ و تحقیق و توسعه در بر میگیرد.

با بدست آوردن شهرت از طریق ایستگاه های رادیویی دزدان دریایی در لندن ، به طور مداوم تکامل یافته است برای تلفن های موبایل و ریتم های بیشتر ، و محبوبیت گسترده ای در این روند به دست آورد. 

 

(14)Hip Hop (هیپ هاپ)


هیپ هاپ که اکنون یک گروه موسیقی بسیار گسترده است ، ناشی از انفجار فرهنگی در ایالات متحده است. با داشتن سوابق وینیل با مخلوط کردن روی turntables و ترکیب ژانر رپ به همراه بیس لاین و نمونه های سنگین ، هیپ هاپ اکنون از نظر تأثیر فرهنگی موسیقی در دوران مدرن بسیار چشمگیر شده است.

 

(15)Indie ایندی 

موسیقی مستقل دیگری که از راک و پانک ساخته شده بود ، از هنرمندان و گروههای به اصطلاح “مستقل” است که جزئی از دستگاه اصلی صنعت موسیقی نبودند. سبک موسیقی ایندی معمولاً با تنظیم اولیه گروه راک باقی مانده است.

با این حال ، این سبک از ترکیب پانک ، که شامل موسیقی مدرن الکترونیکی و دنس است ، تکامل یافته است . 

 

(16)Jazz (جاز)

سبک Jazz به طور تاریخی در اوایل دهه 1900 در نیواورلئان پدیدار شد ، جاز انعطاف پذیری موسیقی را که توسط بسیاری از ژانرهای دیگر دیده نمی شود ، توصیف می کند. جاز همچنین با ترکیبی از ریتم ها و تمپو ها و همچنین تمرکز بر روی فرد نوازی (solo) ، طیف عظیمی از ساختارها و سازهای سازنده بالقوه را نیز در اختیار دارد.

بسیار دشوار است که یک درامر و یک ساز بیس و همچنین تعدادی ساز lead اعم از ساز های چوب چوبی تا سازهای زهی استفاده کنید. 

https://youtu.be/u2bigf337aU

(17)Latin (لاتین) 

موسیقی لاتین به آمریکای لاتین و تأثیر کل آمریکای جنوبی بر سبکهای مختلف اشاره دارد. موسیقی لاتین ریشه های اسپانیایی و آفریقایی دارد ، اما در قرن بیستم در ایالات متحده توسط مهاجران اسپانیایی و لاتین رواج یافت.

موسیقی لاتین بسیار مبهم و پر انرژی ، اشتیاق ، جنجالی و حرکتی است. 

 

(18)Metal 

Metal یا Heavy Metal زیر شاخه سبک موسیقی راک است که به خودی خود به یک ژانر تبدیل شده است و سبک های فرعی دیگر نیز بی شماری دارد . صداهای گیتار الکتریک و تغییر یافته ، دارای یک مجموعه گروهی با گیتارهای الکتریک ، باس و درامز ، صدای غیر تجاری و تهاجمی “سنگین” را به آن می دهند.

سرودهای سریع و آوازهای فریاد آور مترادف همین سبک هستند.

 

(19)Motown 

این ژانر خاص بسیار جالب است زیرا تشکیل گروه Motown Records ، یک شرکت تابعه Universal بود که شروع به ایجاد سبک موزیکالی کاملی کرد.

بهترین عملکرد که به عنوان یک ترکیبی از رویه ی پاپ انجام می شود ، کار هایی که به آن برچسب زده می شود ، صدایی را ایجاد می کرد که به یک جنبش تبدیل می شد و سرانجام ژانری در نوع خودش شد . 

 

(20)Mod 

موسیقی مدرن یا مدرنیستی در دهه 1960 در جوامع طبقه کارگر انگلیس برجستگی و محبوبیت پیدا کرد. جاز مدرن و روح شمالی تأثیرات شدیدی بر موسیقی مود داشت.

همچنین می تواند به عنوان یک سبک زندگی یا خرده فرهنگ شناخته شود و با فیلم Quadrophenia رواج یافت. 

 

(21)Opera (اپرا)

بخش اصلی از فرهنگ موسیقی کلاسیک در غرب ، اپرا دارای اجراهای آوازی است که نوع خاصی از تئاتر موسیقی را تشکیل می دهد. اپرا در اصل داستانی است که به موسیقی وابسته می شود.

خطوط بین اپرا و موسیقی کلاسیک به شدت مبهم است و اغلب این دو ژانر با هم همپوشانی دارند. 

 

(22)Pop (پاپ) 

موسیقی پاپ یا موسیقی عامیانه ژانری در حال تکامل است که شامل موسیقی است که برای توده ها طراحی شده است. هر آنچه در رادیو جریان اصلی پخش می شود را می توان به عنوان پاپ طبقه بندی کرد.

با گذشت سالها ، پاپ تقریباً همه ژانرهایی از Motown گرفته تا متال ، هیپ هاپ گرفته تا درام و باس را احاطه کرده است.

https://youtu.be/C-u5WLJ9Yk4

(23)Punk 

پانک یکی دیگر از ژانرهای موسیقی انگلیس است که ریشه در توسعه زیر فرهنگ دارد. صحنه پانک راک با گیتارهای سنگین ، سریع ، آهنگ های ساده و تکنیک های ضبط اولیه مشخص می شد. پانک به دلیل داشتن تصویر رادیکال و مضامین متن ترانه در آن زمان نماد باورنکردنی شد.

این مضامین و زیبایی شناسی در آینده روی کل ژانرهای موسیقی تأثیر گذاشت.

 

(24)Rap (رپ)

رپ سبک تحول آواز را توصیف می کند. با این حال ، به دلیل محبوبیت گسترده آن می توان به درستی آن را به عنوان ژانر موسیقی قلمداد کرد. در كنار هيپ هاپ در آمريكا ، رپ از هدف MC و دزدي شدن در موسيقي دنس جامائيكايي تکامل يافت.

رپ به این صورت رشد کرده است و طرح های قافیه ای بطور فزاینده ای را در خود گنجانیده و از همان منظر شعر پیروی کرده است.

 

(25)Reggae

ریگا که در دهه 1960 در جامائیکا نشات گرفته و جهان را با طوفان در اثر کار باب مارلی ، گرفت ، موسیقی تلفیقی سنتی از موسیقی عامیانه جامائیکا با جاز و R&B است.

ریتم Offbeat و آکورد Staccato مضامین رایج موسیقی است و Reggae با Rastafarianism و دین Afrocentric ارتباط تنگاتنگی دارد. 

 

(26)(Rhythm and Blues (R&B

ژانر بسیار جالب دیگری که چندین تغییر متمرکز مختلف را پشت سر گذاشته است. در دهه 1940 با ایجاد جوامع آفریقایی آمریکایی ، در دهه 50 محبوبیت یافت و این اصطلاح برای سوابق بلوز اعمال شد. در دهه 1970 این اصطلاح برای توصیف روح و تفریح به کار رفت.

با این حال ، آخرین تجسم آن با هیپ هاپ و طیف کاملی از سبک های دیگر ترکیب شده است. از دهه 1980 تا به امروز ، این هنرمندان محبوب روحیه مان ، از ماریا کری و ویتنی هیوستون گرفته تا SZA و جورجا اسمیت را توصیف کرده است.

 

(27)Rock (راک)

موسیقی راک در حال ظهور از تکامل گیتار الکتریک و تغییر یافته شده ، اکنون صدها ژانر فرعی را در خود جای داده است. در هر دو انگلستان و ایالات متحده با باند هایی با ریتم 4/4 و آواز خواندن آهنگ های منظم با آکورد ، که به موسیقی تبدیل شده است ، بخشی از تاریخ موسیقی شده است.

موسیقی راورل راک با گیتارها و ریتم درام کوبه و درام سنگین مشخص می شود. 

https://youtu.be/IxuThNgl3YA

(28)Soul (موسیقی مذهبی سیاه پوستان ، سول)

ژانر دیگری که از ریشه های آمریکایی های آفریقایی آمریکایی ناشی شده است ، موسیقی جان بخش از ریتم اصلی و بلوز ، آرمانی و سبک جاز است.

Soul با دست زدن ، خواندن و دریافت بازتاب آن ، تمرکز بسیار بر خوانندگان لید lead بسیار محبوب شد  ، سول سرانجام شروع به تقسیم شدن به سبک های دیگر ، مانند Motown کرد. 

 

(29)Techno (تکنو)

موسیقی تکنو یک نسل مستقیم از ژانر موسیقی دنس است. این امر با داشتن شرایط بسیار بالاتر و ضربه زدن به درام ضربه ای 4/4 ضربه ای متمایز می شود. 

 

(30)Trance (ترنس)

ترنس ، یکی دیگر از شاخه های موسیقی دنس الکترونیکی ، لاین هایی با سینتی سایزر های lead که حالت رقص مانند را در رقصندگان القا می کند. طبیعت سرخوشانه موسیقی تکنو این است که شنوندگان را در یک سفر یا محیط جلب و پر انرژی می کند .

 

(31) – World (جهانی)

این یک ژانر عظیم است که شامل یک نسخه و نمونه محلی شده از موسیقی سنتی از سراسر جای جهان است. هر کشوری دارای تفاوت های ریتمیک و ملودیک است که آنها را از هم جدا می کند. (میتوان به سبک های محلی  ایرانی مثل کوردی ، آذری ، بختیاری ، لری ، گیلکی ، بندر عباسی ، بوشهری ، آبادانی ، شوشتری ، ترکمنی و… و یا دو گروه شرقی و غربی که حتی ساز های مخصوص به خود را دارند یاد کرد)

اصطلاح موسیقی جهانی برای توصیف همه آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، اما موسیقی هر کشور نام ها و حتی ژانرهای خاص خود را دارد.

8 راه حفظ انگیزه در یادگیری موسیقی

سبک موسیقی crossover 

ژانرهای موسیقی در عصر مدرن ذهنی و روانی هستند. این خطوط چنان مبهم شده اند که اختصاص ژانرها به هنرمندان مدرن ، آنچنان سفت و سختی و اهمیتی را که قبلاً داشت ندارد . تقریباً انتظار می رود که شما به عنوان یک هنرمند مدرن از مرزها عبور کرده و جذابیت خود را گسترش دهید.

Lil Nas X نمونه جدیدی از آهنگ از سبک فرا محدوده ای است که بسیاری از کارشناسان صنعت در تلاشند این ترانه  Old Town Road را طبقه بندی کنند. 

در پایین ویدیو معرفی این سبک در یوتیوب 

https://youtu.be/w2Ov5jzm3j8

ژانرهای اصلی موسیقی کدامند ؟

شناخته شده ترین ژانرها موسیقی پاپ است که صرفاً به دلیل تکثیر رسانه های جمعی مشهور شدند. موسیقی پاپ می تواند از هر ژانر دیگری نشانه هایی بگیرد. با گذشت سال ها ، سبک های مختلف زیادی به موسیقی پاپ تبدیل شده اند. همه چیز از R&B ، soul ، funk ، راک و folk در رادیو و تلویزیون و رسانه های رسمی و معروف پخش شده اند و باعث محبوبیتشان گشت . 

 

سبک شماره یک موسیقی کدام است ؟

در حالی که موسیقی هیپ هاپ و رپ اخیراً این نمودار را بدست آورده اند ، موسیقی پاپ هنوز “شنیده ترین” از همه ژانرهای موسیقی است. آنچه در مورد موسیقی بسیار جالب است این است که هم جغرافیا و هم فرهنگ نقش مهمی در محبوبیت موسیقی دارند. شهر خود شما احتمالاً زمینه موسیقی خاص خود را دارد که در آن نوع موسیقی بیشتر رواج دارد.

 

چند نوع موسیقی مختلف وجود دارد؟

به معنای واقعی کلمه هزاران سبک مختلف وجود دارد. موسیقی در عصر مدرن فوق العاده متنوع است و هر ژانر چیزی را از دیگری الهام می گیرد ، سپس تکامل می یابد. به عنوان مثال از heavy-metal را در نظر بگیرید . در داخل آن ، تعداد زیادی شاخه های سبک های جدید وجود دارد. برای نمونه نام چند تا از آنها را در ادامه میبینیم :

power metal, nu-metal, folk metal, death metal, thrash metal, Christian metal, glam metal

 

سبک مورد علاقه موسیقی شما چیست ؟ در قسمت نظرات پایین برای ما بنویسید.

تیز لرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *