چگونه از هنرمندان و نوازندگان حمایت کنیم

بازدیدها: 763

هنرمندان

خرید آهنگ

 

 

موسیقی بخش عظیم وبزرگی از زندگی ما است و حمایت از هنرمندان و نوازندگان در حال حاضر بسیار مهم است . پس چه کاری می توانیم انجام دهیم تا به کسانی که در ساختن موسیقی کار می کنند ، بخصوص در سخت ترین زمانها ، کمک کنیم ؟


بسیار مهم است که ما از صنعت موسیقی و افرادی که در آن کار می کنند حمایت کنیم . شاید تعجب کنید ، چگونه می توانیم از هنرمندان و نوازندگان بطور عملی و مالی حمایت کنیم ؟ و خبر خوب این است که ، همه روشهای قابل دسترسی برای همه ما وجود دارد تا این کار را انجام دهیم .

در ادامه این مقاله همراه باشید تا ببینید چه تفاوتی را می توانید ایجاد کنید و اینکه تغییرات و ملاحظات کوچک چگونه می توانند شنیدار و مشاهده شما را از نظر اخلاقی تضمین کنند ، را دریابید .

 

 

چگونه از خوانندگان و نوازندگان حمایت کنیم

 

هنرمندان

حمایت از خواننده و نوازنده ها

 

زندگی جدید بدون موسیقی زنده را تصور کنید. غیرقابل تصور است هنر و فرهنگ فقط چیزهایی نیستند که باعث می شود احساس خوبی نیز داشته باشیم . صنایع ترکیبی صدها هزار نفر را استخدام می کنند ، برخی از بزرگترین صادرات ما را مشاهده می کنند و درآمد بسیار زیادی را به همراه می آورند و نقش مهمی در اقتصاد کشور ها و مورد مطالعه این مقاله ، ایران ، انگلستان و سایر کشور ها دارند .

 

ما نیز در ایران یکی از بهترین زمینه و سبک های موسیقی دنیا را داریم . به همین دلیل باید موسیقی و نوازندگان مانند هر بخش تجاری یا مشابه پشتیبانی شوند .

 

 

چگونه از نوازندگان حمایت کنیم

 

علاوه بر این ، تقریباً همه موزیسین ها کاری آزاد خود اشتغالی و بدون حق بیمه ، حق تعطیلات یا امنیت شغلی هستند. این بخشی از سبک زندگی است و مورد قبول کسی است که وارد آن می شود. اما این بدان معنی است که باید تمام تلاش خود را بکنیم تا اطمینان حاصل کنیم که کاری انجام نمی دهیم که شرایط کار را برای آنهاناعادلانه یا غیر اخلاقی کند .

این موضوع می تواند به سادگی فکر کردن در مورد چگونگی این باشد که موسیقی چطور به شما کمک می کند ، مانند اهداء خیریه هایی که به افراد نیازمند کمک می کنند .

 

 

صندوق حمایت از هنرمندان و حامیان موسیقی

 

هنرمندان

 

سازمان PRS کمک های مالی و بودجه ای را برای هنرهای نوظهور فراهم می کند . پیوستن به PRS به عنوان یک نوازنده توصیه می شود ، زیرا این اطمینان را می دهد که حقوقی را که به شما بدهکار است دریافت کنید . علاوه بر این ، با بخشی از PRS و حمایت از آنها ، شما از نوازندگان همکارتان حمایت می کنید. شما هزینه های سرپرست خود را پرداخت می کنید و این به صندوق PRS اضافه می شود که بخش اعظم آن به استعدادهای نوظهور سرمایه گذاری می شود .

همین موضوع در مورد اتحادیه موزیسین ها نیز صدق می کند. همیشه خوب است که جزئی از یک جامعه بزرگتر باشید ، زیرا این جوامع از افراد موجود در آن کمک می کنند .

سازمان های دیگری نیز وجود دارند که می توانید به آنها بپیوندید یا مبالغی اهدا کنید .  شامل :

 

 • OBO 
 • The Fusion Fund 
 • The Arts Council and Creative Scotland 
 • ArtistShare 
 • Patreon

 

از طرف دیگر ، می توانید برنامه های جمع آوری کمک های مالی را که نوازندگان ممکن است در Crowdfunder و Kickstarter راه اندازی کنند ، بررسی کنید .

 

 

بهترین راه خرید موسیقی برای حمایت از هنرمندان 

 

شما ممکن است قادر به سرمایه گذاری پول در این نوع موارد نباشید ، و این کاملاً عادی یا خوب است . در واقع ، کاری حتی با ارزش تر نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید ، این برای شما هیچ هزینه زیادی ندارد. موسیقی را از نظر اخلاقی خرید کنید .

روش های بسیاری برای حمایت از نوازندگان به روشی که شما نیز می توانید کسب کنید وجود دارد . در اینجا مواردی آورده ایم که می توانید خریداری کنید :

 

 • Official merch (not eBay second-hand versions or knockoffs) 
 • Gig and event tickets  
 • Physical albums and EPs 
 • Downloads of tracks, albums and EPs 
 • Streaming songs 

 

خرید موسیقی از مراکز تجارت رسمی ( نه نسخه دست دوم eBay  یا کپی شده ) .
خرید بلیط های جشن ها و کنسرت ها .
خرید آلبوم های فیزیکی و… .
خرید و دانلود قانونی آهنگ ، آلبوم و… .
خرید از مراکز رسمی پخش آهنگ . 

 

 

همچنین می توانید نوازندگان را برای کار دعوت کنید . حتی اگر در موسیقی کار نمی کنید ، هر از گاهی به خدمات آنها نیاز خواهید داشت ، به خصوص در مواردی مانند عروسی و مهمانی . حتماً هر کس را که استخدام کرده اید ، هزیه را عادلانه پرداخت کرده و درمورد آنچه از آنها انتظار دارید و هرگونه عقد قرارداد با هم  روشن باشد . 

یا اگر نویسنده ، پر بازدید یا وبلاگ نویس هستید ، می توانید با نوشتن مقالاتی درباره آنها ، از هنرمندان و نوازندگان حمایت کنید ، این امر تبلیغات رایگان را در اختیار آنها قرار می دهد .

 

 

اخلاقی ترین راه برای خرید موسیقی

 

 

ناگفته نماند که نباید موسیقی را به طور غیرقانونی دانلود کنید . به نظر می رسد این یک راه بی ضرر و مناسب برای دسترسی به فری استیشن ها است ، اما برای هنرمندان ، توزیع کنندگان بسیار مضر است ، در مورد اینکه چگونه دزدی اثر موسیقی بر این صنعت تأثیر می گذارد و چرایی مشکلی که ایجاد می کنید ، با دیدن این ویدیو ، اطلاعات زیادی کسب کنید .

 

برای مشاهده می توانید اینجا کلیک کنید

 

 

بهترین سرویس پخش برای نوازندگان : خرید موسیقی قانونی

 

 

بنابراین اگر می خواهید موسیقی را به روشی که از هنرمندان پشتیبانی می کند ، خرید کنید ، به کدام سایتی باید مراجعه کنید ؟

خوب ، این می تواند مشکل باشد ، زیرا سایت های رسمی و معروفیت بازدید آنها در حال تغییر است. Spotify مدتی اوج بالایی گرفت ، اما اکنون بسیاری از سایت ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند . نکته اصلی این است که وقت خود را به یک هنرمند مورد علاقه خود در یک سایت یا پلتفرم رسمی اختصاص دهید .

 

به این معنا که از یک سایت همه خرید های خود را انجام دهید و در بین چندین سایت پراکنده نشوید ، علاوه بر اینکه خواننده ها در اغلب رسانه های رسمی پخش کار های خود را ارائه می دهند ، تا کاربران از هرکدام که استفاده می کنند و در آن راحت تر هستند اقدام به خرید کنند و برای آنها موجود باشد . سایت هایی مانند آیتونز ، اسپاتیفای و… پربازدید هستند .

 

 

آیا پخش موسیقی برای نوازندگان خوب است ؟

 

هنرمندان

بهترین سرویس های پخش موسیقی

 

می توان گفت بله و خیر. بیشتر هنرمندان از شنوندگانشان چیز کمی کسب می کنند. اما آنها همچنین با لمس یک دکمه این شانس را دارند که از همه نقاط جهان به مخاطبان شان دسترسی پیدا کنند . با فالو کردن هنرمند می توانید به آنها کمک کنید .

 

بسیاری از فالوور ها و جریانها ممکن است برای آنها درآمد زیادی نداشته باشد ( تا زمانی که به میلیون ها فالوور و پخش نرسند ) ، اما این امر می تواند برای آنها به عنوان هنرمند بسیار سودمند باشد ، به خصوص هنگامی که جذب استعدادها و لیبل ها می شود . دنبال کردن آنها در رسانه های اجتماعی و یوتیوب همین تأثیر را خواهد داشت . و میتواند برای آنها اسپانسر پیدا کند . 

 

و البته ، شما می توانید از نوازندگانی که می شناسید در سطح شخصی نیز حمایت کنید. اگر یک هنرمند همکار دوره سختی را پشت سر می گذارد ، او را برای قهوه دعوت کنید ، پذیرایی و مهمانی غذایی برای آنها در نظر بگیرید ، با آنها تماس بگیرید یا برای آنها پیام بگذارید .

 

برایشان دوست خوبی باشید ، خصوصاً در حال حاضر که زمان سختی برای هنرمندان است. اگر فکر می کنید که یک شخص با خلاقیتی خوب کار کرده است ، به آنها اطلاع دهید و ویژگی های مثبت آنها را بگویید نه فقط در این مورد بلکه سعی کنید ویژگی های مثبت دیگران را به آنها گوشزد کنید . در رسانه های اجتماعی به آنها یک پست یا توصیه و تبلیغ شات ، فالو کنید و آنها را در یک پست مثبت تگ و منشن کنید .

 

 

 

پرسش های مرتبط

 

 • آیا Bandcamp حق امتیاز پخش موسیقی را دارد ؟

نه ، اینگونه نیست ، همه سرویس های  پخش دارای حق امتیاز نیستند  . اما Bandcamp مزایای دیگری دارد ، مانند حساب های هنرمند رایگان ، گزینه ای برای فروش کالا در کنار آهنگ ها و تعیین هزینه های خود برای هر آهنگی که برای دانلود ، ارسال می کنید .

 

 • موزیسین ها چگونه روابطی دارند ؟

زندگی به عنوان یک نوازنده چالش های خود را دارد ، و همچنین بسیار ارزشمند است . کار در صنعت موسیقی غالباً شامل ساعت های نامنظم ، غیر قابل ارتباط و گاهی طولانی است . همچنین در جاده ، مسافرت و قراردادهای دور از خانه برای آنها وجود دارد . اما با شخص و شریک عاطفی مناسب می تواند کاملاً خوب عمل کنند .

 

 • آیا موزیسین ها باید موزیسین های دیگر را به هم معرفی کنند ؟

این یک انتخاب شخصی است . برخی ترجیح می دهند زندگی حرفه ای و شخصی را بسیار جدا از هم حفظ کنند . برخی دیگر دریافتند که آشنایی با یک نوازنده دیگر به این معنی است که آنها سبک زندگی را بهتر می کنند و مشترکان بیشتری دارند .

 

تیز لرن

 

شما چگونه از هنرمندان و نوازندگان حمایت می کنید ؟ آیا ایده های جدیدی برای این کار دارید ؟ دوست داریم در نظرات زیر درباره آنها بشنویم .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *