تمرینات گرم کردن گیتار – تکنیک های نوازندگی گیتار

Visits: 8

تمرینات گرم کردن

 

قبل از نواختن گیتار تمرینات گرم کردن گیتار را انجام دهید


تمرینات گرم کردن گیتار : کم اهمیت ترین قسمت نواختن اما شاید یکی از مهمترین موارد گرم کردن گیتار باشد. انجام تمرینات گرم کردن گیتار ممکن است واضح باشد اما به گرم شدن عضلات دست و بقیه بدن کمک کرده و از آسیب دیدن جلوگیری می کند .

 

 

این می تواند به شما کمک کند تا یک نوازنده گیتار سریعتر شوید و به طور بالقوه انعطاف پذیری بیشتری برای عملکرد و نوازندگی خود داشته باشید ، بنابراین در هنگام آمدن برای اجرا روی صحنه ، خودتان را تحت فشار بدنی قرار نمی دهید .

 

 

تمرینات گرم کردن گیتار

 

 

 

پیشگیری از آسیب

 

 

پس چرا تمرینات گرم کردن گیتار را انجام میدهیم ؟ چیزی به نام سندرم مجرای مچ دست در کنار برخی دیگر از مشکلات سلامتی وجود دارد که می تواند باعث درد شود و حتی شما را از نوازندگی متوقف کند. بیایید یک نوازنده را با یک بازیکن ورزشی مقایسه کنیم.

 

 

یک بازیکن فوتبال بدون انجام چند دور زمین و برخی تمرینات تیراندازی وارد یک بازی نخواهد شد زیرا در غیر این صورت عضلاتش آماده نیستند. این در مورد یک نوازنده و برای خوانندگان یکسان است. یک نوازنده گیتار که انتخاب می کند تمرینات گرم کننده گیتار را انجام ندهد ، خود را در معرض آسیب قرار می دهد.

 

 

نکته! قبل از شروع تمرین های گرم کردن گیتار ، بگذارید دستان شما به طور طبیعی با دمای اتاق تنظیم شوند. سعی کنید و در مکان های گرم نوازندگی کنید زیرا اگر دستان شما سرد باشد و عضلات و تاندون های شما انعطاف پذیر نباشند ، دستان شما نیز حرکت نمی کنند

 

 

تمرنیات کششی

 

 

برای مقابله با آسیب ، تمرینات گرم کردن گیتار خود را با کشش های ملایم شروع کنید. در زیر چند مثال آورده شده است اما به یاد داشته باشید که سعی در کشش ملایم دارید ، خیلی سختگیر نباشید.

 

 

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه دست و بازوها کارهای زیادی را انجام می دهند ، شانه ها و کمر وزن گیتار را می گیرند بنابراین کمی به آنها نیز توجه کنید.

به راحتی تمرینات گرم کننده گیتار را می توانید انجام دهید :

 

 

 • مشت های خود را به صورت توپی در آورید
 • کف دست های خود را دراز کنید
 • انگشتان را بهم متصل کرده و به سمت بیرون کشیده شوید
 • به آرامی مچ دست خود را به سمت بیرون خم کنید

 

 

 

تمرینات گرم کردن گیتار

 

 

گرم کردن موسیقیایی

 

 

بعد از کشش ، مرحله بعدی در تمرین گرم کردن گیتار برای نواختن موسیقی است . مثال های زیر لزوماً شما را به عنوان یک گیتاریست بهبود نمی بخشند بلکه خون را به انگشتان شما می رسانند.

 

 

تمرین گرم کردن کروماتیک

 

 

نکته! بعد از تمرین گرم کردن گیتار مهم است که شما خود را انعطاف پذیر نگه دارید ، بنابراین در طول تمرین هر بیست دقیقه استراحت کنید و به آرامی سی ثانیه تا یک دقیقه دست و انگشتان خود را تکان دهید .

 

 

از وقت خود استفاده کنید

 

 

تمرینات گرم کردن گیتار فقط به اندازه زمانی است که شما برای انجام آن وقت میگذارید و گرم می کنید . برخی از نوازندگان حرفه ای برای رسیدن به حداکثر سرعت و توانایی کشش خود ، حداکثر یک ساعت به تمرینات گرم کردن گیتار می پردازند. اگر زمان کمی دارید ، کافی است یک توپ تنیس را فشار دهید

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

 

هرگونه استفاده ممنوع و بدون رضایت می باشد 

 

 

شما هم روش ها و تمریناتی که استفاده می کنید تا بهتر نوازندگی کنید را برای ما در نظرات پایین بنویسید

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. جاوید گفت:

  تمرین گرم کردن گیتار یکم نامفهومه برام

  • محمدمهدی گفت:

   سلام ببین همون نرمش دست ها هست که موقع نوازندگی انعطاف خوبی داشته باشن عضلات ، مثل گرم کردن بدن قبل شروع ورزش حرفه ای . حالا تیتر اینو هم بهتر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *