آیا ورزش به صدای آواز خوانی شما کمک می کند؟ | تاثیر ورزش برای خوانندگی

بازدیدها: 6408

آیا ورزش به صدای آواز خوانی شما کمک می کند؟ | تاثیر ورزش برای خوانندگی

تاثیر ورزش برای خوانندگی : افراد معمولاً برای داشتن بدنی سالم و سلامتی تصمیم به ثبت نام در یک سالن ورزشی می گیرند ، نه اینکه صدای آواز خواندن خود را بهبود بخشند. اما ورزش یک اکسیر تعجب آور خوب برای صدای شما است. برخی از انواع تمرین ها و ورزش ها می توانند سیستم تنفسی شما را تقویت کرده و صدای شما را قوی تر و مقاوم کنند.


ورزش راهی عالی برای تناسب اندام جسمی و بهبود دادن به شکل صدای شما است. صدای آواز قوی با بدن سالم شروع می شود و ورزش های خاص می توانند به بهبود صدای شما برای خوانندگی کمک کنند. با این حال ، شما باید تکنیک مناسب را بیاموزید ، یا می توانید به صدا و بدن خود آسیب برسانید. 

ورزش برای بدن ، ذهن و صدای شما بسیار مفید است. اما یافتن وقت برای کار کردن دشوار است. به خصوص اگر خواننده ای هستید که بین برنامه ها و تمرینات قرار گرفته اید. در این مقاله به تفکیک تمریناتی که برای بهترین خواننده هاست ، و چگونگی به دست آوردن بهترین تمرین در زمانی که اختصاص می دهید ، می پردازد. 

 

ورزش کردن چه تاثیری بر صدای آواز دارد؟ 

دلایل زیادی برای ورزش کردن وجود دارد. فعال بودن جسم ، شما را سالم ، سالامت نگه می دارد ، سطح استرس را کاهش می دهد و ذهن شما را جوان می سازد . اگر این ها برایتان کافی نباشد ، مزایای ورزش می تواند تأثیر خوبی بر صدای شما نیز بگذارد.

اگر به طور منظم ورزش می کنید ، هنگام رفتن به روی استیج برای اجرا نتیجه ورزش را می بینید . فعالیت کردن باعث افزایش استقامت و قدرت قلبی و عروقی شما خواهد شد ، و هنگام خواندن این ویژگی را احساس خواهید کرد. ایجاد عضله و استقامت در بدن شما به تقویت دستگاه صوتی و تنفسی تان کمک خواهد کرد.

تناسب اندام ، استقامت و چابکی که از ورزش بدست می آورید به عملکرد صوتی شما منتقل می شود. فعال ماندن می تواند صدای آواز خواننده شما را واضح تر کند ، دامنه صوتی شما را گسترده تر و کرنش را کاهش دهد. ورزش همچنین یک دستگاه تحریک کننده اعصاب عالی و تسکین دهنده استرس است ، بنابراین می تواند شما را قبل از اجرا با تمرکز و شفاف نگه دارد. 

 

آیا ورزش کردن آواز خواندن را بهتر می کند؟

اگر به دنبال ایجاد انگیزه برای فعال شدن هستید : در واقع ورزش کردن می تواند صدای خواننده شما را بهبود بخشد!

برای به دست آوردن نتایج صوتی لازم نیست که به یک سالن ورزشی بپیوندید یا وزنه برداری را شروع کنید. در حقیقت ، انواع خاصی از ورزش برای خوانندگان بیش از دیگران توصیه می شود. بهترین ورزشها برای بهبود صدای آواز خواندن شما عبارتند از : 

 

شماره 1 : یوگا

ورزش یوگا باعث بهبود تکنیک و تمرکز تنفس شما می شود. همچنین به شما می آموزد تا ذهن خود را متمرکز کنید و استراحت کنید ، که این امر به شما در آماده سازی ذهنی برای اجرا کمک می کند.

 

شماره 2 : ورزش هوازی 

ورزش قلب و عروق به نفع ریه های شما خواهد بود و به شما کنترل تنفس خوب را می آموزد. انجام ورزش هوازی باعث افزایش استقامت و مقاومت شما نیز خواهد شد که از طریق اجرای طولانی و پویا در صحنه به شما قدرت می بخشد. 

 

شماره 3 : هنرهای رزمی

عضو شدن در کلاس هنرهای رزمی به شما وضعیت خوبی می آموزد و تمرین با دیگران نیز باعث می شود اعتماد به نفس شما برای اجرا جلوی جمع ایجاد شود. کاراته  و تکواندو یک ورزش پر انرژی هستند و برای پرورش بدن  جهت یک اجرای  خوب و سریع برای خوانندگانی که می خواهند یک اجرای پرانرژی داشته باشند بسیار عالی است. 

 

شماره 4 : پیلاتس 

فعالیت بر روی عضلات اصلی خود با Pilates واقعا به صدای آواز خواننده شما کمک می کند. این حرکات باعث بهبود و تقویت ماهیچه های اصلی شما خواهد شد ، که این امر دیافراگم شما را قوی می کند و به بهبود فعالیت صوتی بهتر کمک می کند. 

 

قبل از آواز خواندن ورزش کنید 

ورزش قبل از انجام کار می تواند تقویت کننده و برطرف کننده تنش باشد. اما اگر قبل از آواز خواندن فعالیت ورزشی کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که تمرینات شما همیشه به شکلی ذهن آگاهانه انجام می شود ، بنابراین اگر در غیر این صورت باشد و ورزش نا منظمی داشته باشید به خودتان  بیش از اندازه آسیب می رسانید و در بدنتان استرس ایجاد می کنید . 

خوب است در روزهایی که قرار است فعالیت صورتی انجام دهید ورزش کنید. در حقیقت ، ورزش به مدت 30 دقیقه در روزهای اجرا می تواند به کاهش اعصاب و نرم شدن عضلات کمک کند. اما همیشه بدنتان را از لحاظ ورزشی گرم کنید ، گرم نگه دارید و به عنوان بخشی از تمرین خود را به طور صحیح خنک کنید تا عضلات شما محکم و منقبض نشود.

همیشه آواز خواندن را حداقل 2 ساعت بعد از تمرین بگذارید ، بنابراین به بدن خود آسیب نرسانید و خودتان را تحت فشار قرار ندهید. از انجام ورزش در شرایطی که بر صدای شما نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت ، خودداری کنید. شرایط شدید آب و هوایی می تواند گلو و ریه های شما را خشک کند و ورزش در مناطقی که آلودگی زیادی دارند – مانند دویدن در کنار جاده ها – می تواند تارهای صوتی شما را تحریک کند . 

 

آیا دویدن برای خوانندگان خوب است؟ 

دویدن برای خوانندگی یا آواز خواندن

دویدن به عنوان نوعی ورزش قلبی عروقی محسوب می شود و یک تمرین عالی برای خوانندگان است. این کار ظرفیت ریه شما را افزایش می دهد ، کنترل نفس شما را بهبود می بخشد و استقامت شما را می سازد: به معنی اینکه تمام مهارتهای عالی هنگام آواز خواندن می باشد !

برای رفتن به یک اجرا نیاز به تنفس آگاهانه داید تا بتوانید در طول تمرین خود را مرتب کنید. یک تکنیک مناسب تنفس برای آواز خواندن بسیار مهم است زیرا می توانید تا 90٪ از ظرفیت ریه های خود را هنگام انجام کار استفاده کنید – کاری که ما در زندگی روزمره به آن عادت نداریم. دویدن باعث گسترش ریه شما می شود و به شما عادات پشتیبانی تنفسی خوبی می آموزد. 

 

همزمان دوییدن و آواز خواندن 

وقتی بیانسه 10 ساله بود ، در حالی که آواز می خواند برای تکمیل استقامت خود بر روی تردمیل می دوید. حالا مربی شخصی او ، مارک جنکینز ، ستاره های فوق ستاره را از طریق تمرینات وحشتناک ، مثل خوانندگی  کل آلبومش ، در حین فعالیت ورزشی ، قرار داشت .

بسیاری از خوانندگان در هنگامی که برای بهبود سلامت و استقامت خود ورزش می کنند آواز نیز می خوانند. اما آیا دویدن و آواز خواندن همزمان برای صدای شما خوب است؟ 

 

طرفداران این بحث : 

 • دویدن و همزمان آواز خواندن ، مقاومت بدن تان را با انجام تمرینات هوازی هنگام خواندن ، قطعی می کند – اگر روی استیج باشید ، می رقصید و می خوانید.

 

 • این کار به حنجره شما  آموزش می دهد تا بتواند عملکردهای تنفس و آواز را به طور مؤثر جابجا کند.

 

 • آواز خواندن در حالی که فعالیت عضلانی انجام می دهید ، به شما می آموزد که ذهن خود را تثبیت کنید و از دیافراگم خود پشتیبانی کنید.

 

 • بدن شما یاد می گیرد چگونه در سناریوهایی که از اکسیژن کمتری برخوردار هستند مقاومت کرده  و عملکردی بهتر انجام دهد.

 

 

مخالفان این بحث : 

 • دویدن و آواز خواندن به طور هم زمان می تواند باعث سرگیجه شود و احساس سبکی شما را به همراه داشته باشد.

 

 • با این کار شما مستعد صدمه بیشتر هستید زیرا غلظت اکسیژن بدن شما تقسیم می شود و میزان اکسیژنی که در بدنتان وجود دارد از طریق خواندن تخلیه می شود.

 

 • اگر از تکنیک مناسب استفاده نکنید ، ممکن است به تارهای صوتی خود آسیب برسانید.

 

 • اگر یک دونده حرفه ای هستید و از نظر جسمی سالم و سالمت هستید ، باید سعی کنید هنگام انجام فعالیت بخوانید .

 

شنا کردن برای خوانندگان 

شنا کردن برای خوانندگان 

شنا به عنوان یکی از بهترین نوع ورزش برای خوانندگان شناخته شده است. شنا استقامتی ضمن هماهنگی تنفس و ریه ها در شکل بهتری ، تمام بدن و تن شما را تقویت خواهد کرد.

سپری کردن زمان در استخر باعث بهبود وضعیت بدنی می شود و باعث می شود در هنگام شنا ، کشش و بلند کردن قفس دنده خود را یاد بگیرید. غالباً ماهیچه های کوچک در قفسه دنده درگیر نیستند و تقویت این موارد باعث می شود که سینه و ریه بهتر بشود. و به شما کمک می کند تا صدای خود را طراحی کرده و استقامت صوتی خود را بهبود ببخشید.

شنا همچنین می تواند بسیار درمانی باشد و انواع اندورفین ها را در بدن آزاد می کند – بهترین راه حل برای جلوگیری از توقف های پیش از اجرا است. اما برای جلوگیری از عفونت های سینوسی ، همیشه هنگام شنا می توانید از محافظ گوش استفاده کنید و استخرهای گرم را برای شنا انتخاب کنید زیرا شرایط سرد و آب شور می تواند گلو را تحریک کند . 

 

ورزش کرانچ و خوانندگی 

آواز خواندن و خوانندگی به شکم شش تکه نیاز ندارد ، اما داشتن یک بدن قوی برای تکنیک خواندن خوب مهم است. هدف قرار دادن شکم خود با تکرار فشارهای شدید به صدای شما کمکی نمی کند . 

بسیاری از افراد تمایل دارند هنگام کار با شکم (یک عضله راست رحم – ناحیه شش تکه) روی یک گروه ماهیچه تمرکز کنند. این حالت سفتی انتهایی باقی می گذارد و باعث می شود ماهیچه های معده کوتاه شده و منقبض شوند. همچنین دیافراگم را محدود می کند و به جای بهبود آن ، از تکنیک کنترل نفس شما جلوگیری می کند . 

برای تقویت بدن خود به روشی که به صدای شما کمک کند ، باید عضلات خود را به شکلی متعادل تقویت و کشیده تر کنید. شما می توانید این کار را با هدف قرار دادن کل ناحیه تنه خود با تمرین انجام دهید ، نه فقط ABS خود را (تمرینات شکمی مواردی است که بر عضلات شکمی تأثیر می گذارد (به صورت محاوره ای عضلات معده یا “ABS” شناخته می شود). تمرین هایی را بصورت مورب بر روی ، فلکسورهای لگن خود انجام دهید و روی کشش نخاعی ، چرخش و تثبیت کار کنید تا یک بدنی متعادل و قوی برای آواز بدست آورید.

 

تمرینات بدنی مناسب برای خوانندگان

ورزش کرانچ و نشستن ، تمرینات مؤثر در شکم است اما برای تقویت بدن تان ، سعی کنید انواع حرکات مختلف را دهید. برخی از بهترین تمرینات تقویت کننده بدن برای خوانندگان عبارتند از : 

 

 • ورزش سوپرمن – یک حرکت عالی برای بهبود وضعیت بدن و تقویت عضلات کمر است. این امر باعث تقویت پشت ستون فقرات می شود ، که به تعادل هرگونه تنگی در شکم کمک می کند. 

 

 • ورزش Plank – این حرکت عضلات شما را همزمان قوی و تقویت می کند! Plank هر دو ستون فقرات و بدن شما را تثبیت می کند و به بهبود وضعیت بدن در اجرا کمک می کند. 

 

 • High Boat to Low Boat – تمرینی برای کل بدن . High Boat Low Boat ضمن بهبود پایداری ، عضلات فوقانی و تحتانی شما را قوی می کند .

 

 • پیلاتس – حرکات قدرت و استقامت در پیلاتس در آموزش دادن به بدن تان بسیار مؤثر است. پیلاتس برخلاف گرفتگی و نشستن ، تمام بدن را هدف قرار می دهد: شکم ، کمر ، باسن و بدن .

 

 • Hula hooping – شاید این اولین تمرینی نباشد که به ذهن می رسد ، اما هوپینگ هولا برای بدن تان عالی است! و می تواند هماهنگی ، استقامت و تناسب اندام شما را بهبود ببخشد – همه قسمت های مهم برای یک خواننده . 

 

 

دیافراگم لگنی و خوانندگی 

وقتی صحبت از ورزش می شود ، کف لگن شما ممکن است اولین گروه عضلانی باشد که به آن فکر می کنید. اما کف لگن نقش مهمی در تقویت نفس شما دارد و می تواند درست مانند هر گروه عضلانی دیگری تقویت و آموزش یابد . 

کف لگن یا دیافراگم لگنی بخشی از نیم تنه تحتانی شما است. بین شکم و پاهایتان وقتی سعی می کنید ادرار کنید ، عضلات کف لگن شما احساس انقباض می شود. این عضلات در حین آواز خواندن ، از عضلات شکمی شما نیز پشتیبانی می کنند. کف لگن به شما کمک میکند بدنتان را نگه دارید بدون نیاز به چسباندن و فشار دیافراگم به جای دیگری و بدون آنکه بخواهید بجایی تکیه دهید یا بنشینید ، بدنتان را درحالت ایستاده نگه می دارد .

درست مانند سایر نواحی بدن ، می توانید کف لگن یا دیافراگم لگنی خود را برای بهبود تکنیک آواز آموزش دهید. ورزش Squats اسکوات برای همه نواحی بدن از جمله کف لگن فوق العاده است. همچنین حرکات آن به گرم کردن عضلات لگن کمک می کنند .  

 

آیا آواز خواندن نوعی ورزش است؟

آیا آواز خواندن نوعی ورزش است

آواز خواندن به شما کمک نمی کند که وزن کم کنید ، اما به ریه ها و بدن شما یک تمرین خوب می دهد. تصور می شود که شما می توانید به اندازه 136 کالری در ساعت از آواز بخوانید. اگر علاقه مند هستید که چگونه آواز خواندن چند کالری می تواند بسوزاند ، سعی کنید این مقاله را بخوانید و معادله محاسبه کالری را انجام دهید .

آواز خواندن به عنوان یک تمرین هوازی محسوب نمی شود. اما این باعث افزایش ظرفیت ریه ، ایجاد عضلات دیواره قفسه سینه و تقویت دستگاه تنفسی شما می شود. مهم است که انواع مختلف ورزش را در رژیم خود وارد کنید ، از تمرینات قدرتی گرفته تا فعالیت های قلبی ، بنابراین آواز خواندن قطعاً می تواند چیزی را به برنامه تمرین شما بیاورد .

آواز خواندن را نوعی تمرین استقامت در نظر بگیرید . اگر یک تکنیک تنفس مناسب را بیاموزید ، این فعالیتی است که باعث افزایش استقامت و مقاومت شما می شود . برای به دست آوردن یک تمرین کامل بدنی سعی کنید قسمت های دیگر بدن مانند قلب را در کار خود وارد کنید ، بالا بردن ضربان قلب از طریق ، آواز خواندن را با رقصیدن روی صحنه استیج انجام دهید تا کالری بیشتری را نیز بسوزانید کنید ! 

 

سوالات متداول : 

چگونه بفهمیم بدنمان به ورزش نیاز دارد ؟ 

برای داشتن یک بدن قوی لازم نیست که بثورت داشتن یک شکم شش تکه یا همان سیکس پک تعریف شود. تا زمانی که تمرین خود را بین همه قسمتهای بدن – کف لگن ، عضلات پشت ، دیافراگم و فلکسور باسن تعادل برقرار کنید – و بر طولانی شدن تمرین عضلات تمرکز کنید ، می توانید مطمئن باشید بدن تان در حال تمرین خوب است . 

علامتی که مشخص کند بدنتان به ورزش  نیاز دارد ، هنگام آواز خواندن ، تنش در گلو ، شانه هایی مانند  فک خود را تجربه و احساس می کنید. این نشان می دهد که شما در حال تلاش برای قدرت گرفتن از گروه های عضلانی اشتباهی هستید و این باعث سفت شدن می شود . 

اگر وقتی صدای خود را به نجوا در می آورید احساس می کنید که شکم خود را می بندید ، ممکن است به تمرینات اصلی نیاز داشته باشید. سعی کنید در عضلات پشتیبان خود (عضلات مفاصل و پشت) قدرت ایجاد کنید تا یک سیستم پشتیبانی قوی برای قسمت abs خود ایجاد کنید . 

چند بار در هفته باید ورزش کنم تا به بهترین صورت آواز بخوانم ؟ 

میزان تمرین  در افراد مختلف متفاوت است. اما به طور متوسط ​​، توصیه می شود 3 تا 5 روز تمرین در هفته مقدار موثری برای ماندگاری و رسیدن به نتایج خوب باشد . 

شما باید روزهای تمرین خود را بین تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی تقسیم کنید. چند روزی در هفته انجام ورزش هوازی بهمراه چند روز کار بر روی عضلات بدن – با پیلاتس یا یوگا – برای خوانندگان توصیه می شود .

 

شما چه تمرینی برای حفظ صدا و نگهداری بدن در حالت عالی انجام می دهید ؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

تیزلرن

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *