قهوه برای خواننده ها خوب است یا بد؟ | تاثیر قهوه روی صدا

بازدیدها: 417

قهوه

 

 

 

اگر می‌خواهید بیشترین استفاده و کارایی را از صدای آواز خود ببرید، غذاها و نوشیدنی‌های خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. اما قهوه چطور؟ برای خواننده ها و تارهای صوتی خوب است یا بد؟


 

 

اولاً، واکنش همه افراد به محرک‌ها متفاوت است و کافئین برای افراد دیابتی‌ یا برای خانم ها در دوران بارداری توصیه نمی‌شود، بنابراین اجازه دهید در مورد فواید و معایب نوشیدن قهوه برای صدا و هنگام آواز خواندن صحبت کنیم.

 

 

قهوه تارهای صوتی را کم آب می کند و می تواند اضطراب شما را تحریک کند. این اثر به این معنی است که کافئین می تواند آواز شما را از این راه تحت تاثیر قرار بدهد یا تغییر دهد. از طرف دیگر، وقتی کافئین در حد اعتدال نوشیده شود، می‌تواند با تامین انرژی بیشتر و بهبود خلق و خوی شما، عملکرد شما را بهبود بخشد.

 

 

 

 

آیا قهوه برای صدای خوانندگی خوب است؟

 

 

 

قهوه

 

 

 

قهوه برای افرادی که برخی از اختلالات یا مشکلات سلامتی دارند توصیه نمی شود. به عنوان مثال، اگر از اضطراب رنج می برید، توصیه می کنیم در روز اجرای خود از مصرف قهوه خودداری کنید. کافئین یک محرک است و احساس “جنگ یا گریز” را تشویق می کند که می تواند اضطراب فرد را حتی بدتر کند. اگر از اضطراب رنج می برید، نوشیدن کافئین حتی می تواند باعث حمله پانیک شود.

 

 

اجرا کردن می تواند به اندازه کافی اعصاب خردکن و اضطراب آور باشد ، یا ممکن است اضطراب نداشته باشید ؛ اما فقط 200 میلی گرم کافئین (دو فنجان قهوه) می تواند سرعت تنفس شما را افزایش دهد، ضربان قلب شما را سریعتر کند و همچنین دمای بدن شما را افزایش دهد، و همین باعث ایجاد اضطراب می شود .

 

 

 

 

آیا قهوه برای صدا و آواز خواندن خوب است ؟

 

 

 

تارهای صوتی شما برای هیدراته ماندن به آب نیاز دارند. آب همچنین برای بهبود انعطاف پذیری و کارایی تارهای صوتی شما مفید است. قهوه برعکس آب عمل می کند و تارهای صوتی شما را از بین می برد. از آنجایی که بدن برای روان کردن تارهای صوتی به آب نیاز دارد، قهوه توانایی بدن شما برای جذب آب را کاهش می دهد، به این معنی که صدای شما ممکن است خشن به نظر برسد.

 

 

قهوه بدن را کم آب می کند – به خصوص تارهای صوتی. وجود رطوبت کم روی تارهای صوتی ، تنش بیشتری بین آنها ایجاد می شود که دامنه صوتی شما را کوتاه می کند و توانایی های شما را محدود می کند. کار آواز خواندن نیز دشوارتر می شود زیرا بدن شما رطوبت کمتری برای روان کردن تارها دارد.

 

 

با این حال، یک مطالعه هیچ ارتباطی بین نوشیدن قهوه و آواز خواندن پیدا نکرد. گروهی از افراد قرص های کافئین مصرف کردند و هیچ تفاوتی در توانایی بدن برای ایجاد صدا و عملکرد در سطح معمولی شما پیدا نکردند.

 

 

 

 

قهوه و تارهای صوتی

 

 

 

هانا مردیت، معلم آواز در استودیو ریور، می‌گوید: «کافئین آب بدن شما را کم می‌کند، بنابراین تارهای صوتی را کم آب می‌کند. در حالت ایده آل شما می خواهید از کافئین اجتناب کنید و می خواهید آب زیادی داشته باشید تا تارهای صوتی را هیدراته نگه دارید و آنها را آماده آواز خواندن کنید .

 

 

اگر تارهای صوتی شما هیدراته باشد، احتمال کمتری برای آسیب صوتی و گرفتگی موقت صوتی خواهید داشت. اثر کم‌آبی قهوه می‌تواند خشکی گلو را بیشتر کند، به این معنی که احتمال دارد بین خواندن شعرها در روز کنسرت صدایتان بگیرد .

 

 

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نوشیدن قهوه اثرات نامطلوبی بر تارهای صوتی شما داشته باشد. با این حال، خوانندگان پس از نوشیدن منظم قهوه، تفاوت در کیفیت صدای خود را تجربه می کنند.

 

 

به طور خاص، تحقیقات نشان داده که دوز خفیف کافئین (مانند 100 میلی گرم) هیچ اثر نامطلوبی بر صداسازی ندارد. با این حال، دانشمندان بر این باورند که نوشیدن حجم های بالاتر کافئین می تواند تأثیر ضعیفی بر صداسازی داشته باشد. بنابراین، 100 میلی گرم (یک فنجان قهوه متوسط) در روز، پیامدهای جدی روی صدای شما نخواهد داشت.

 

 

اگرچه این عوارض جانبی روانی هستند، اما آرام کردن ذهن در هنگام تجربه این علائم دشوار است. فردی که بیشتر مضطرب است، احتمال بیشتری دارد که این عوارض جانبی منفی را تجربه کند.

 

 

بنابراین، اگر کمتر مضطرب می شوید ، پس این نتایج چرا روی شما تاثیری ندارد ؟ مطالعات نشان داده است که اگر کافئین بر سلامت یا رفتار فیزیکی شما تأثیری نداشته باشد، مجبور نیستید میزان قهوه مصرفی خود را کاهش دهید. با این حال، دوز خود را قبل از روزهای اجرا افزایش ندهید.

 

 

 

 

نوشینی های جایگزین قهوه ، برای اضطراب

 

 

نوشیدنی های جایگزین قهوه ، برای اضطراب

 

 

چای سبز: این چای نسبت به قهوه کافئین کمتری دارد و سرشار از آنتی اکسیدان برای مبارزه با بیماری ها است

 

آب لیمو: یک نوشیدنی با طراوت است که فورا به شما کمک می کند

 

آب نعناع: طعمی با طراوت می دهد که گلو را نیز تسکین می دهد

 

آب انار: سرشار از آنتی اکسیدان ها و انرژی زا، به علاوه ویتامین ها و مواد معدنی زیادی دارد

 

 

 

 

آیا باید در روزهای اجرای خوانندگی از قهوه پرهیز کرد؟

 

 

 

قهوه

 

 

 

حالا بیایید مزایای سلامتی مثبتی که قهوه دارد را نادیده نگیریم . اولا، به لطف کافئین هست می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد. این باعث افزایش سطح دوپامین می شود که همچنین خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و از عملکرد ذهنی تان پشتیبانی می کند. اگر در روز اجرای خود احساس خستگی می کنید، توصیه می کنیم سه تا چهار ساعت قبل از لحظه بزرگ اجرای خود یک فنجان قهوه بنوشید.

 

 

 

بعداً، خطر تحریک تارهای صوتی با کم آبی را دارید.

 

 

نوشیدن بیش از یک فنجان در روز اجرای شما می تواند هر گونه اضطراب و اعصابی را که ممکن است قبل از رفتن به صحنه احساس کنید ، تحریک کند. همچنین، کافئین ضربان قلب شما را افزایش می دهد، که در نتیجه می تواند کنترل تنفس را بسیار دشوارتر کند.

 

 

 

بخوانید از : تاثیر نوشیدنی های گاز دار روی صدا

 

 

 

مطالعه ای در مورد کافئین و اختلال عملکرد تارهای صوتی

 

 

 

قبلا در این مقاله به یک مطالعه اشاره کردیم. برای اینکه جزئیات بیشتری به شما بدهم، در سال 1999، تحقیقاتی در مورد اختلال عملکرد کافئین و تارهای صوتی انجام شد.

 

 

 

 

این مطالعه بیان کرد که یک دیدگاه مشترک وجود دارد که :

 

 

 

کافئین به عنوان یک عامل کم‌آبی با اثرات مضر بر کیفیت صدای افرادی که آن را مصرف می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود. این امر باعث شده است که پرسنل پزشکی که با اختلالات صوتی سروکار دارند، به ویژه در مورد کاربران حرفه ای صدا، توصیه هایی را در مورد استفاده از کافئین ارائه دهند.

 

با این حال، این بیانیه صرفاً نظریه در نظر گرفته شد، زیرا هیچ مدرک علمی کاملی که نشان دهد کافئین می تواند تأثیر نامطلوبی بر تارهای صوتی خواننده داشته باشد، یافت نشد.

 

در نتیجه، محققان تصمیم گرفتند یک مطالعه آزمایشی انجام دهند تا ببینند آیا کافئین برای آواز خواندن مضر است یا خیر و آیا قهوه بر تارهای صوتی تأثیر می گذارد یا خیر.

 

این مطالعه شامل تجویز 250 میلی گرم کافئین به 8 نفر بود. سپس محققان سطوح خون و خوانش حنجره آنها را ثبت کردند تا ببینند آیا تغییراتی در تارهای صوتی ثبت می شود یا خیر.

 

 

آنها دریافتند که :

 

 

با تجزیه و تحلیل بی نظمی فرکانس ها در مواردی مانند

 

 

الف) آزادی بیان و گفتاری، ب) خواندن متن ج) خواندن آهنگ “تولدت مبارک”،

 

تغییرات قابل توجهی برای تأیید این واقعیت مشاهده شد که کافئین تغییراتی در کیفیت صدا ایجاد می کند، اما این تغییرات دارای تنوع قابل توجهی در درون موضوع هستند.

 

معنی آن این است که آنها نمی توانستند 100% مطمئن باشند که قهوه برای خواننده ها مضر است، زیرا افراد نمونه گیری آزمایشی به اندازه کافی بزرگ نبودند .

 

 

تا به امروز، یک مطالعه کامل تر با پارامترهای گسترده تری هرگز تکمیل نشده است . بنابراین بهترین توصیه این است که اگر می‌خواهید در روز اجرای موسیقی و… قهوه بنوشید، احتیاط کنید. در نظر بگیرید که کافئین چگونه بر شخص شما تأثیر می گذارد، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید.

 

تجربه شما از نوشیدن قهوه و آواز خواندن چیست؟ امیدواریم این مقاله به روشن شدن این موضوع کمک کرده باشد که چگونه قهوه برای خوانندگان خوب است یا بد ؛ و چه زمانی باید از مصرف آن اجتناب کنید.

 

 

 

تهیه و گرد آوری : تیز لرن

 

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *