آیا جراحی بینی می تواند بر صدای آواز شما تأثیر بگذارد؟ – تاثیر عمل بینی روی صدا

Visits: 712

بینی

 

 

تاثیر عمل زیبایی بینی روی صدا – بسیاری از بیماران جراحی بینی ، خواننده هستند و یا نگران تغییر صدایشان هستند .


 

بینی و مجرای بینی شما در صدای آواز شما نقش دارند، بنابراین بسیاری از بیماران جراحی زیبایی در مورد نتایج شان نگرانی ها و سوالاتی دارند. اگر از خود می‌پرسید که آیا عمل بینی روی صدای آواز شما تأثیر می‌گذارد، پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

 

 

سوال اول – چرا عمل بینی را انتخاب می کنیم؟

 

 

اینکه آیا جراحی زیبایی بینی شما بر صدای آواز تان تأثیر می گذارد یا نه، می تواند به دلایلی برای انتخاب تان در جراحی بستگی داشته باشد. برخی از بیماران جراحی زیبایی ترمیمی بینی ( septoplasty )  را برای بهبود تنفس خود انتخاب می کنند.

 

این امر به ویژه در مورد بیماران سپتوپلاستی که در طول این روش برای ترمیم انحراف سپتوم یا رفع سایر مشکلات عملکردی تنفسی مورد جراحی قرار می گیرند، صادق است. تنفس بهتر و راحت تر می تواند آواز خواندن یا صحبت کردن شما را به طور کلی بهبود بخشد.

 

 

با این حال، انتخاب رینوپلاستی برای ایجاد بینی کوچک‌ تر به طور بالقوه می‌تواند تأثیر منفی بر صدای آواز شما در دستان جراح غیر ماهر داشته باشد. بینی و حفره های بینی شما برای طنین صدای شما مهم هستند و اگر بینی شما در نتیجه انجام جراحی زیبایی راینوپلاستی بیش از حد کوچک شود ، این می تواند بر آواز خواندن شما تاثیر منفی بگذارد.

 

 

 

بینی

 

 

 

آواز خواندن در حین دوره بهبودی از جراحی بینی

 


مطالعه‌ ای که در ایران انجام شد نشان داد که خواننده‌ها تا پنج ماه یا بیشتر بعد از عمل جراحی بینی صدای توی بینی ( صدای تو دماغی ) بیشتری دارند ( به نقل از Dr. Gilpin ) . با این حال، شایان ذکر است که خوانندگان ایرانی تمایل بیشتری به آواز خواندن و پرورش صدا از بینی دارند ( که این یک روش غلط برای پرورش صداست ) ، در مقایسه با هنرمندان خارجی که تمایل به آواز خواندن و پرورش صدا از سینه و گلو دارند ، بنابراین نتایج برای خوانندگان دیگر بسته به آموزش های آنها که انجام می دهند می تواند متفاوت باشد.

 

با بهبودی بعد از جراحی بینی، ممکن است صدای آواز شما به دلیل تورم یا عوامل دیگر تغییر کند. روند بهبودی برای جراحی بینی به زمان نیاز دارد، اما بیشتر تفاوت‌ها در صدای آواز شما باید در طول فرآیند جزئی باشد.

 

 

 

پرورش صحیح صدا 

 

 

در توضیحات بالا گفتیم که یکی از روش های غلط اواز خواندن و یا صحبت کردن ، پرورش صدا در سر و یا بینی است بطوری که صدا در سر یا دماغ واطراف ماهیچه های گونه پرورش پیدا کند و تولید شود ، یک روند اشتباه و غلط می باشد .

عده زیادی از مخاطبان و مردم از نحوه صحیح صحبت کردن و پرورش صدا آگاهی درستی ندارند و به اشتباه از روش های غلط ، بیشتر موجب آسیب رساندن به صدای خود می شوند .

به همین دلیل بسیاری از شما صدایی که دارید و صحبت می کنید صدای واقعی و باز تان نیست و انجام عادت ها و رفتارهای آسیب زا که از کودکی انجام دادید شما را از صدای واقعی که باید داشته باشید دور کرده است .

 

ما در تیز لرن در دوره جامع و کاربردی صدا سازی و پرورش صدا برای داشتن صدایی زیباتر و خوانندگی بهتر با آموزش و تمرینات عملی شرایطی را برای شما فراهم می آوریم که با صدای اصلی و نهفته خود آشنا شوید ، و بتوانید با صدای واقعی و منحصر به فرد خود صحبت کنید ؛ اشتباهات و عادت های غلط خود را شناخته و کنار بگذارید و در جهت اصلاح صدا و داشتن صدایی زیبا و رساتر با تمرینات تخصصی که به شما می دهیم و مرحله به مرحله همراه شما هستیم تا به آن دسترسی پیدا کنید . برای اطلاع از شرایط و مشاوره پیام دهید .

 

 

 

 

آیا صدای آواز و صحبت کردن بعد از جراحی بینی تغییر می کند؟

 

 


به طور کلی، پیشبینی اینکه آیا صدای شما تحت تأثیر جراحی بینی قرار می گیرد یا خیر، دشوار است. با این حال، هر تغییری احتمالاً ظریف است و بسیاری از خوانندگان ممکن است متوجه شوند که آواز خواندن شان در نتیجه ی بهبود نفس کشیدنشان پس از جراحی بینی بهتر شده یا آسان‌تر شده است. علاوه بر این، خوانندگانی که به خوبی آموزش دیده اند، پس از جراحی زیبایی راینوپلاستی خود، مشکلی برای سازگاری با آواز خواندن با بینی جدید شان ندارند . 

برای شرکت در دوره صدا سازی و داشتن صدای بهتر برای صحبت کردن و خوانندگی تیز لرن ، فقط به لینک های گذاشته شده در پایین سایت پیام دهید .

 

 

 

 

چه کسی را برای جراحی بینی خود انتخاب کنیم؟

 

 


برای یک خواننده، نتایج بعد از جراحی بینی ، بیشتر از ظاهرش در خطر است ، بنابراین مهم است که یک جراح پلاستیک ماهر و متخصص خوب آموزش دیده را انتخاب کنید.

 

مدارک و تخصص های جراح پلاستیک خود را بررسی کنید. به عنوان مثال آموزش دیده بودن و متخصص در عمل های زیبایی و در جراحی های سر و گردن او را بررسی کنید .

همچنین خواندن نظرات بیماران قبلی و مشاهده عکس های قبل و بعد از جراحی های دکتر مفید است. در نهایت، حتما در جلسه مشاوره خود سوالاتی در مورد جراحی راینوپلاستی و تاثیری که در صدای آواز یا صحبت کردن تان پیش می آید را بپرسید تا جراح شما به طور کامل نیازها و نگرانی های شما را درک کند.

 

 

 

تهیه و گرد آوری شده توسط : تیز لرن 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *