آیا عسل برای صدا خوب است یا بد؟ | تاثیر عسل روی صدا

Visits: 61

عسل

 

 

 

عسل در طول قرن ها به دلیل داشتن فواید عمده برای سلامتی شهرت داشته و به عنوان دارو و آنتی بیوتیک طبیعی در سراسر جهان استفاده می شود. اما آیا عسل برای صدا خوب است و به خواننده ها توصیه می شود؟


 

 

عسل یک غذای فوق العاده برای خواننده هاست. می توان آن را به اشکال مختلف مصرف کرد – خام، مخلوط در چای، مصرف در قرص های پاستیلی – و فواید زیادی برای صدای شما خواهد داشت. عسل می تواند به بهبود گرفتگی صدا کمک کند، تارهای صوتی شما را آرام کند و یک عنصر کلیدی در درمان های صوتی است.

 

 

برخی از خوانندگان برای آرام کردن صدای خود یک قاشق چای خوری عسل خام را مستقیماً از شیشه می خورند. به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، عسل غذای خوبی برای صدای آواز شماست، اما برای اینکه قوام غلیظ آن برایتان مشکلی ایجاد نکند ، بهتر است یاد بگیرید که چه دستور العمل هایی و چه نوع از انواع عسل برای شما بهترین است.

 

 

 

 

 

آیا عسل برای خواننده ها خوب است؟

 

 

 

 

آیا عسل برای خواننده ها خوب است

 

 

 

 

عسل فقط یک غذای فوق العاده نیست، بلکه یک دارو نیز هست. از دوران باستان مصریان و یونانیان، از عسل به عنوان یک داروی طبیعی برای سلامتی و طول عمر مورد ستایش قرار گرفته است. عسل فواید زیادی برای سلامتی خوانندگان نیز دارد.

 

 

عسل به داشتن اثرات تسکین دهنده قوی روی صدا، تارهای صوتی و گلو معروف است. سرشار از آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد باکتریایی است که به مبارزه با عفونت های باکتریایی در گلو کمک می کند. عسل می تواند به خوانندگان کمک کند تا سریعتر از صدای خسته، دردناک و از دست رفته بهبود یابند.

 

 

اما عسل فقط در مواقعی که بیمار هستید موثر نیست. می توان از آن برای جلوگیری از مشکلات صوتی نیز استفاده کرد. ساختار ضخیم و با قوام آن گلو را می پوشاند و روان می کند و پس از اجرای سخت، تارهای صوتی و صدای شما را تسکین می دهد. عسل چیز خوبی است که به عنوان یک خواننده باید مرتباً در رژیم غذایی شما قرار گیرد. قبل یا بعد از هر اجرا، گلوی خود را با یک نوشیدنی همراه با عسل تسکین داده و آن را گرم استفاده کنید تا از فواید صوتی آن بهره مند شوید.

 

 

 

 

چگونه از عسل برای صدای خود استفاده کنیم

 

 

 

عسل یک ماده همه کاره است که به خوبی به بسیاری از دستور العمل ها کمک می کند. چه در حال حاضر دچار گلودرد شده باشید و چه می‌خواهید از فشار صدا قبل از شروع آن جلوگیری کنید، عسل می‌تواند به روش‌های زیادی برای سودمندی صدا استفاده شود:

 

 

 

آب عسل – مقداری آب بجوشانید و اجازه دهید کمی خنک شود. 1 تا 2 قاشق چایخوری عسل اضافه کنید و در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

 

 

چای زنجبیل شیرین شده با عسل – برای تهیه چای زنجبیل خود، دو فنجان آب را در یک قابلمه بجوشانید. یک قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده یا پودر شده را اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید. بگذارید 10 دقیقه در تابه نرم شود، سپس چای را صاف کرده و 1 تا 2 قاشق چایخوری عسل هم به آن اضافه کنید.

 

 

غرغره کردن با عسل – یک قاشق چایخوری عسل را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و با آن غرغره کنید تا گلویتان آرام شود. بعد از آن می توانید آب عسل را بنوشید تا دو برابر قدرت شفابخشی داشته باشید!

 

 

چای عسل و لیمو – به سادگی لیمو و عسل را به آب گرم اضافه کنید تا چای آنتی اکسیدان خود را با فواید عسل و لیمو بسازید.

 

 

 

 

عسل و لیمو برای صدا

 

 

 

 

نوشیدن یک لیوان عسل گرم و لیمو برای گلودرد شما معجزه می کند. عسل و لیمو هر دو برای خوانندگان فوق‌العاده هستند و دارای ویژگی‌های مبارزه با باکتری هستند که به صدای شما در بهبودی از انواع بیماری‌ها کمک می‌کند.

 

 

عسل و لیمو ترکیبی موثر برای مبارزه با سرماخوردگی هستند. لیمو حاوی پکتین است که تصور می شود به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی برای بدن انسان عمل می کند. همچنین سرشار از ویتامین C است، ویتامین دیگری که به مبارزه با عفونت ها کمک می کند.

 

 

عسل همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و همچنین مواد مغذی زیادی مانند آهن، کلسیم و منیزیم است که بدن شما را به اندازه کافی قوی نگه می دارد تا با عفونت هایی مانند لارنژیت یا سرماخوردگی مبارزه کند. مخلوط کردن عسل با لیمو پاداش بیشتری برای صدای شما خواهد داشت، اما در صورت امکان از استفاده از محصولات عسل مرکبات بسته بندی شده مصنوعی خودداری کنید. در عوض، از لیموترش تازه، طبیعی و عسل ارگانیک برای تهیه ترکیبات چای خود استفاده کنید.

 

 

 

 

 

آیا عسل به تارهای صوتی کمک می کند؟

 

 

 

چیزهایی که می خوریم و می نوشیم با تارهای صوتی ما تماس مستقیم ندارند. مصرف عسل در زمانی که بیمار هستید مستقیماً تارهای صوتی شما را لمس نمی کند و آن ها را پاک نمی کند، اما می تواند به بهبودی شما کمک کند.

 

 

عسل یکی از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی محسوب می شود. حاوی پراکسید هیدروژن و قند است که به کاهش رشد باکتری ها در گلو در زمانی که از سرماخوردگی یا ویروس رنج می برید کمک می کند. آرام کردن گلو فشار تارهای صوتی را از بین می برد و به آنها اجازه بهبودی می دهد.

 

بهترین نوع عسل برای کمک به تارهای صوتی، نوع خام و تیره آن است. اینها حاوی شکر یا شیرین کننده های اضافه نیستند، که می تواند برای خواننده ها مضر باشد. عسل مانوکا و عسل (Jarrah ) از بهترین انواعی هستند که می توان برای ریکاوری صدا تلاش کرد، زیرا بیشترین فواید سلامتی را دارند.

 

 

 

 

عسل برای از دست دادن صدا

 

 

 

از دست دادن صدا می تواند برای یک خواننده پایان دنیا باشد. هیچ راه حل سریعی برای بازگرداندن صدای شما وجود ندارد، اما عسل قطعا می تواند به سرعت بخشیدن به این روند کمک کند.

 

 

عسل یک آنتی بیوتیک طبیعی است و نسبت به مصرف داروهای ضد احتقان روی گلوی شما بهتر تر است. مصرف داروهای ضد احتقان بدون نسخه می توانند گلوی شما را خشک کرده و در دهان شما را بیشتر احساس درد کنند. خوردن یک قاشق چایخوری عسل خام یا اضافه کردن آب گرم به آن تارهای صوتی شما را روان می کند و به عنوان یک تسکین دهنده طبیعی عمل می کند.

 

 

 

 

چه چیزی به آرام شدن گلو برای آواز خواندن کمک می کند؟

 

 

 

شما باید به آنچه می خورید و می نوشید توجه کنید و تا سه تا هفت روز قبل از اجرای برنامه به گلوی خود رسیدگی کنید.

 

در هفته های منتهی به اجرای خود، همیشه خود را هیدراته نگه دارید. آب یکی از بهترین راه ها برای انعطاف پذیر نگه داشتن تارهای صوتی و جلوگیری از خشک شدن گلو است. یک نوشیدنی خوش طعم تر، آب داغ با زنجبیل رنده شده و عسل گلوی شما را آرام می کند.

 

 

در روز اجرای خود می توانید از استنشاق بخار آب گرم برای تسکین گلوی تان استفاده کنید. می توانید این کار را در خانه انجام دهید و یک کاسه را با آب داغ پر کنید و صورت خود را مستقیماً روی آب و بخار قرار دهید. هوای گرم لوله های تنفسی را پاک می کند و باعث می شود قبل از آواز خواندن کمتر احساس فشار کنید.

 

این را امتحان کنید و سپس یک قاشق چای خوری عسل خام را امتحان کنید تا تارهای صوتی شما دوباره به طور کامل روان شوند.

 

 

 

 

گرفتگی صدا از سرما خوردگی

عسل برای تسکین گلو

 

 

 

 

چای عسل و لیمو

 

 

 

 

دلایل زیادی برای از دست دادن صدا وجود دارد. یکی از شایع ترین آنها التهاب حنجره است که از یک عفونت ویروسی مانند سرماخوردگی شروع می شود.

 

 

لارنژیت باعث تورم تارهای صوتی و ملتهب و تحریک جعبه صدای شما می شود. معمولاً هنگام سرماخوردگی از لارنژیت حاد رنج می برید (زمانی که صدای شما خشن و گرفته می شود).

 

 

برای بازگرداندن صدای خود در هنگام بیماری، باید با تمام علائم سرماخوردگی مقابله کنید. غذاهای فوق العاده مانند عسل، لیمو، زنجبیل و سرکه سیب همگی به بهبودی شما کمک می کنند و گلو و حنجره شما را تسکین می دهند. اما برای اطمینان از اینکه تمام مناطق سرماخوردگی را هدف قرار می دهید، باید یک رژیم غذایی سالم را با استراحت، نوشیدن مایعات زیاد و مصرف مسکن همراه کنید.

 

 

 

عسل به عنوان یک سرکوب کننده عالی سرفه عمل می کند. سرفه یکی از علائم شایع لارنژیت و سرماخوردگی است و می تواند صدای شما را گرفته کند. برای تسکین سرفه، قبل از خواب دو قاشق چایخوری عسل میل کنید.

 

 

 

 

روغن های ضروری برای لارنژیت

گرفتگی صدا در اثر فریاد زدن

 

 

 

لارنژیت می تواند باعث تورم تارهای صوتی و خراشیده شدن یا آسیب دیدن کامل صدای شما شود. این می تواند واقعا دردناک باشد و شما را ملزم به استراحت کامل صدا می کند. خوشبختانه، این روغن‌های ضروری برای کمک به بازگرداندن سریع‌تر صدای شما در زمانی که از گلودرد رنج می‌برید، کاربرد دارند:

 

 

 

نعناع تند

زنجبیل

اکالیپتوس

اسطوخودوس

لیمو

درخت چای

 

 

 

می توانید از مواد ضروری در یک دیفیوزر استفاده کنید یا آنها را روی پوست بمالید تا بهترین نتیجه را بگیرید. هرگز روغن های ضروری را مصرف نکنید زیرا خطرناک است.

 

 

 

 

فریاد زدن و گرفتگی صدا

 

 

 

هنگامی که صدای خود را از دست می دهید، بدن شما سعی می کند چیزی به شما بگوید. اگر صدای خود را از فریاد زدن یا آواز خواندن از دست می دهید، به احتمال زیاد به این دلیل است که تارهای صوتی خود را فشار داده اید.

 

 

فشار صدا ممکن است به دلایل مختلف اتفاق بیفتد: استفاده بیش از حد از صدا ، خستگی و تکنیک نامناسب. اگر به صدای خود استراحت ندهید و به تارهای صوتی خود زمان کافی برای بهبودی بدهید، می تواند به لارنژیت حاد تبدیل شود.

 

 

 

می‌توانید از همان داروهایی که سرماخوردگی را با آن درمان می‌کنید برای بهبودی از فشار صدا استفاده کنید. اما اگر تکنیک خود را تغییر ندهید همچنان صدای خود را از دست خواهید داد. بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن صدای خود در اثر فشار، گرم کردن صدای خود قبل از اجرا و تمرین و استفاده از یک تکنیک تنفس خوب است.

 

 

 

 

درمان صدا برای خواننده ها

گرفتگی صدا در اثر فریاد زدن

 

 

 

 

گرفتگی صدا بر اثر فریاد زدن

 

 

 

 

بهتر است زودتر گلودرد را جدی بگیرید. اگر احساس می‌کنید صدایتان ضعیف می‌شود، یکی از این راه‌ حل‌های ساده را برای تسکین و تسکین صدایتان امتحان کنید:

 

 

 

آلوئه ورا بنوشید – آلوئه ورا حاوی خواص آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی قوی است. برای تسکین التهاب گلو می توانید آب، آب آلوئه ورا و اسموتی استفاده کنید .

 

 

سرکه سیب بنوشید – یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب خام را به یک لیوان آب اضافه کنید تا عفونت را از بین ببرید. اگر طعم تند آن شما را ناراحت می کند، مقداری عسل به نوشیدنی اضافه کنید تا شیرین تر شود.

 

 

 

به چای نارون اسلیپری لیمو اضافه کنید – برخی از خواننده ها وقتی گلودرد یا صدای خشن دارند به چای سنجد اسلیپری سوگند یاد می کنند. این چای با پوست آسیاب شده درست می شود و گلو را می پوشاند و التهاب و احتقان را از بین می برد. افزودن یک تکه لیمو، خواص درمانی این نوشیدنی را قوی تر می کند.

 

 

 

از زنجبیل استفاده کنید – چه آن را در چای استفاده کنید، چه آن را به صورت سرخ شده خرد کنید یا زنجبیل قندی بمکید، خوردن زنجبیل به هر شکلی که باشد اثر سم زدایی بر بدن شما خواهد داشت و به مبارزه با هر بیماری کمک می کند.

 

 

 

 

سوالات متداول

 

 

 

چقدر طول می کشد تا آسیب دیدگی صدا برگردد؟

 

 

 

زمان بهبودی صدای از دست رفته به علت آن بستگی دارد. آلرژی‌های فصلی، فشار صوتی، التهاب حنجره و عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی همگی می‌توانند بر صدای شما تأثیر بگذارند.

 

 

عفونت ها معمولاً باید چند روز طول بکشد تا خود به خود از بین بروند. اگر علائم شما پس از یک هفته ادامه یافت، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

اگر صدای شما در اثر فشار صوتی خشن شده است، باید حداقل چند روز به صدای خود استراحت دهید و فقط زمانی که به طور کامل بهبود یافت به آواز بازگردید. حتی اگر صدای شما برگشته باشد، به این معنی نیست که تارهای شما به طور کامل بازیابی شده اند. همیشه صدای خود را گرم کنید و زیاد از آن استفاده نکنید یا به آنها فشار ندهید.

 

 

 

آیا عسل به شما کمک می کند تا صدای خود را بازگردانید؟

 

 

 

عسل با مبارزه با عفونت هایی که می توانند باعث از دست دادن صدا شوند به شما کمک می کند صدای خود را بازگردانید. همچنین می تواند ناراحتی ناشی از گلودرد و تارهای صوتی ملتهب را تسکین دهد.

 

 

عسل به روند بهبودی شما کمک می کند، اما راه حل یک شبه نیست. هنگامی که علائم ناراحتی صوتی را تجربه می کنید، مهم است که به درستی به صدای خود استراحت دهید. بازیابی صدایتان لزوماً به این معنی نیست که کاملاً بهبود یافته اید یا آماده هستید دوباره بخوانید. عجله در آواز خواندن قبل از آماده شدن ممکن است مانع از بهبود صدای شما شود.

 

 

 

تهیه و گردآوری : تیز لرن

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ می باشند

 

 

 

آیا از عسل برای کمک به بهبود صدای آواز خود استفاده کرده اید؟ اگر نکات بیشتری در نظر دارید برای ما بنویسید !

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمدمهدی گفت:

    sghkjlk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *