آیا شیر برای خوانندگی و آواز خواندن خوب است ؟

Visits: 1287

شیر

 

 

 

در مورد خوب یا بد بودن لبنیات و شیر برای آواز خواندن سردرگمی های زیادی وجود دارد. همه چیز در بدن شما به هم مرتبط است، بنابراین مهم است که بدانید آنچه مصرف می‌کنید چگونه می‌تواند بر صدا و آواز شما تأثیر بگذارد. آیا نوشیدن شیر روی صدای شما تأثیر می گذارد؟ به جای آن چه جایگزین هایی باید بنوشیم ؟

 

 

 

آیا قبل از آواز خواندن باید شیر بنوشیم و آیا لبنیات برای صدا مضر است؟ اغلب به نوازندگان گفته می شود که باید از نوشیدن شیر در ساعات قبل از آواز خواندن خودداری کنند، زیرا لبنیات غنی از چربی ، می تواند باعث غلیظ شدن مخاط در گلو شود.

 

 

 

نوشیدن شیر یا محصولات لبنی می تواند آواز خواندن را چالش برانگیزتر کند و تارهای صوتی شما را تحریک کند. بلغم همچنین می تواند وقفه و گرفتگی هایی در تارهای صوتی شما را افزایش دهد و باز تاب آن در اجرای نت ها در صداهای مختلف را دشوارتر کند. بنابراین چه چیزی را باید به عنوان جایگزین شیر بنوشید؟

 

 

 

 

آیا شیر برای خواننده ها خوب است ؟

 

 

 

چرا نباید قبل از آواز خواندن شیر بخوریم ؟

 

 

 

در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه محصولات لبنی واقعاً خلط تولید می کنند وجود ندارد، لبنیات بیش از حد در رژیم غذایی شما می تواند مخاطی را که در حال حاضر در مجاری تنفسی شما وجود دارد غلیظ کند، که بر صدای آواز شما تأثیر منفی می گذارد.

 

 

 

اگر به طور طبیعی صدایی از بینی دارید، یا در بالا بردن قسمت نرم کامه در هان خود برای اجرای نت های بلند مشکل دارید، به طور کلی از نوشیدنی های شیری خودداری کنید.

 

 

 

پیشنهاد می کنیم در روز اجرای خود از نوشیدن شیر پرهیز کنید و از آبی استفاده کنید که تارهای صوتی را هیدراته می کند و کیفیت صدای شما را بهبود می بخشد.

 

 

 

نوشیدن آب برای خواننده ها چه مقدار است ؟ | چقدر طول می کشد تا آب به حنجره برسد ؟

 

 

 

ممکن است همچنان شیر را با غلات دیگری بخواهید بخورید تا از فواید کلسیم آن لذت ببرید. بنابراین، می توانید به سراغ جایگزین هایی مانند شیر نارگیل، شیر بادام، شیر شاهدانه و حتی شیر برنج بروید.

 

 

 

 

آیا شیر و لبنیات برای صدا و آواز خواندن مضر است؟

 

 

 

اگر سعی کنید بعد از نوشیدن شیر آواز بخوانید، متوجه خواهید شد که نزدیک شدن به نت مورد نظری که میخواهید بخوانید سخت تر است.

 

 

این به این دلیل است که مایع غلیظی به گلو و حفره بینی شما می چسبد، به این معنی که دائما باید گلوی خود را صاف کنید. البته، شما نمی توانید این کار را به طور مداوم روی صحنه انجام دهید، بنابراین ناچارید با لحن نامشخص و عصبانیت خود مقابله کنید. بلغم حتی می تواند منجر به شکستن صدا شود، زیرا حفره های هوا سعی می کنند خلط گلو را بشکنند و خراب کنند .

 

 

 

همچنین باید بگوییم که ، بلغم فوراً از بین نمی رود. بنابراین، اگر در روزهایی که آواز می خوانید شیر می نوشید، باید مقادیر زیادی آب بنوشید تا مخاط رقیق شده و از سیستم بدن تان خارج شود. اگر گلوی شما تحریک شده باشد، آواز خواندن برایتان دشوارتر می شود. این همچنین به این معنی است که خواندن قطعه های مختلف چالش برانگیز است و می تواند یک تجربه استرس زا باشد. همچنین باید زمان بیشتری را صرف گرم کردن صدای خود برای مبارزه با اثرات شیر ​​کنید .

 

 

 

آیا خوانندگان باید به طور کلی باید از خوردن شیر اجتناب کنند ؟

 

 

 

شیر برای خواننده ها مضر است زیرا به تارهای صوتی شما فشار می آورد. با این حال، نوشیدن شیر فواید زیادی برای سلامتی دارد، بنابراین توصیه نمی کنیم آن را به طور کلی از رژیم غذایی خود حذف کنید. در عوض از نوشیدن شیر در روزهای تمرین و اجرا خودداری کنید. معکوس کردن اثرات شیر ​​روی صدای شما زمان بر است و ارزش فشار اضافی روی تارهای صوتی شما را ندارد.

 

 

 

 

آیا عسل برای صدای خوانندگی خوب است ؟

 

 

 

عسل برای صدای خوانندگی به خوبی شناخته شده است، به ویژه آنهایی که گلو درد دارند. عسل یک داروی تسکین دهنده است که برای بهترین نتیجه باید با آب گرم یا یک چای گیاهی مخلوط شود.

 

 

شما همچنین می توانید از عسل مستقیم و بدون مخلوط کردن آن با چیزی استفاده کنید. یک قاشق چایخوری عسل را مستقیماً داخل دهان ببرید و قورت دهید.

 

 

 

با این کار، گلوی شما را می پوشاند و احتمالا صدای آواز نرم تری به شما می دهد. گفته می شود که به تسکین تارهای صوتی در هنگام درد کمک می کند و اگر بیش از حد آواز می خوانید می تواند درد را کاهش دهد.

 

 

 

 

چه چیزی بنوشم تا صدایم واضح شود ؟

 

 

 

صدای شما یک ساز است و باید مانند گیتار یا پیانو از آن مراقبت کنید.

 

 

خوانندگان حرفه ای به دنبال پاک کردن گلوی خود قبل از اجرا هستند و بسیاری از آنها از نوشیدنی هایی استفاده می کنند که مخاط و احتقان را کاهش می دهد.

 

 

راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توانید از داروخانه بخرید، اما نوشیدنی‌های خاصی نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند با صدای واضحی داشته باشید .

 

 

 این موارد در پایین شامل این لیست از نوشیدنی هایی است که برای صدای شما مفید هستند :

 

 

 

آب گرم با عسل و لیمو.

آب  🙂

چای بدون کافئین.

شما باید از هر نوع نوشیدنی غیر آبرسان یا حاوی لبنیات (مانند شیر)، الکل، کافئین یا هر چیزی که می تواند مخاط و خلط تولید کند، اجتناب کنید.

 

 

 

 

حالا شما بگویید : نوشیدنی شما برای روزهای اجرا چیست؟ آب سالم ترین گزینه است، اما ما کنجکاو هستیم که بدانیم چه چیزی را انتخاب می کنید و آیا فکر می کنید شیر برای آواز خواندن مضر است یا خیر.

 

 

 

تهیه  و گردآوری شده در : تیز لرن

 

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *