تاثیر الکل بر بدن و صدا : الکل و خراب شدن صدا

Visits: 2516

الکل

 

 

 

شاید تصور کنید نوشیدن الکل ممکن است به آرام کردن اعصاب شما قبل از یک اجرای موسیقی کمک کند یا راهی خوب برای جشن گرفتن بعد از یک کنسرت باشد. اما آیا الکل روی صدا تأثیر می گذارد؟ آیا چیزی به عنوان بهترین نوشیدنی برای خواننده ها وجود دارد؟ آیا برخی از نوشیدنی ها برای خواننده ها بهتر از سایر هستند یا یک خواننده باید قبل از اجرا به هر قیمتی از نوشیدن الکل اجتناب کند ؟


 

 

نکته اصلی این است؛ الکل تأثیر شدیدی بر صدا دارد. صدای شما را خشن، خشک و گرفته می‌کند. همچنین می تواند جنبه های دیگر عملکرد شما به عنوان یک خواننده یا نوازنده در گروه موسیقی و… را مختل کند. برخی از نوشیدنی‌های الکلی آسیب کمتری دارند، اما اکیداً توصیه می‌شود قبل از آواز خواندن از مصرف الکل خودداری کنید. اما قبل از اینکه به جزئیات الکل و آواز بپردازیم ، در اینجا چند سوال برایتان بوجود آمده باشد :

 

 

 

چرا وقتی الکل می نوشم صدایم را از دست می دهم ؟ الکل می تواند گلوی شما را ساینده کند و باعث تحریک شیمیایی حنجره شود. اگر به مقدار زیاد یا برای مدت طولانی مشروب می خورید، این تحریک می تواند تارهای صوتی شما را تحت فشار قرار دهد و منجر به از دست دادن و گرفته شدن صدای شما شود.

 

 

 

آیا الکل صدا را گرفته می کند؟ بله، الکل می تواند صدای شما را گرفته کند و بر صدای آواز تان تأثیر بگذارد. همچنین می تواند حنجره خواننده را تحریک کند و تارهای صوتی متورم و ملتهب شوند. این باعث می شود صدای آواز شما صدایی خشن داشته باشد یا صدایی با صدای پایین تر از حد معمول داشته باشید.

 

 

آیا الکل صدا را تغییر می دهد؟ بله، الکل می تواند صدای آواز شما را تغییر دهد. اگر مقدار زیادی الکل بنوشید، تحریک شیمیایی آنقدر شدید می شود که می توانید به التهاب حنجره مزمن مبتلا شوید، و این منجر به مشکلات طولانی مانند از دست دادن صدا می شود.

 

 

در حالی که نوشیدنی های الکلی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای خواننده ها توصیه نمی شود، برخی از انواع الکل برای کمک به اعصاب، گلودرد و مشکلات صوتی مناسب تر هستند. با این حال، حتی اینها نیز عوارض جانبی خود را دارند. پس این مقاله را تا آخر بخوانید تا متوجه شوید که به عنوان یک خواننده و یا یک فرد عادی چه چیزی بنوشید و از چه چیزهایی به هر قیمتی باید اجتناب کنید و به انتهای این صفحه بروید تا ببینید چه الکلی برای صدای شما مفید است (الکی مثلا !) .

 

 

 

 

آیا الکل روی صدا تأثیر می گذارد؟

 

الکل چگونه بر بدن تأثیر می گذارد؟

 

 

 

نوشیدن هر نوع الکل قبل از آواز خواندن در یک اجرای موسیقی می تواند باعث ایجاد لیست طولانی از اختلالات صوتی شود. این می تواند باعث دورگه شدگی صدا یا شکستگی صدا ، کم آبی، مخاط اضافی، و اختلال در دامنه صوتی شما شود.

 

 

 

تارهای صوتی شما برای عملکرد و کارایی و ارتعاش خوب نیاز به هیدراتاسیون ( آب رسانی ) مناسب دارند. الکل اثر کم‌آبی شدیدی روی کل بدن به‌خصوص دهان دارد و رطوبت را از تارهای صوتی شما می‌زداید. این امر آنها را از ارتعاش مناسب باز می دارد. محدوده صوتی را محدود می کند و صدای شما را ضعیف و گرفته می کند .

 

 

 

نوشیدنی های الکلی نیز باعث می شود که مخاط بیشتری تولید کنید. این امر مانع از ارتعاش درست تارهای صوتی شما می شود، زیرا انعطاف پذیری آنها را کاهش می دهد و باعث می شود که بخواهید پشت سر هم گلوی خود را صاف کنید – که در اواسط آهنگ و اجرا کار خوبی نیست.

 

 

 

6 تا 7 ساعت طول می کشد تا با نوشیدن آب بعد از یک بار نوشیدن الکل ، حنجره و بدن شما آبرسانی شود. سایر علائم خماری ممکن است برای مدت طولانی تری باقی بماند و شما را برای روزهای آینده از سانس اجرا های بعدی دور نگه دارد.

 

 

 

 

الکل چگونه بر خواننده ها تأثیر می گذارد؟

 

 

 

الکل می تواند بر صدا، بدن و کل عملکرد شما به عنوان یک خواننده تأثیر بگذارد. برخی از خوانندگان ادعا می کنند که نوشیدن الکل قبل از اجرا مزایایی دارد، اما معایب آن تا حد زیادی بیشتر از جنبه های مثبت آن است.

 

 

 

 

اثرات منفی الکل 

 

 

 

بی حسی

کم آبی بدن

از دست دادن هماهنگی بدن

لکنت زبان

خلق و خوی پایین و اضطراب زمانی که گیجی اولیه از بین می رود

صدایی دورگه شده و گرفته

می تواند ریفلاکس را تشدید کند

کاهش دقت در خواندن موسیقی

 

 

 

 

تاثیرات مثبت الکل 

 

 

در حالی که هرگز نباید قبل از ضبط خوانندگی یا اجرای موسیقی نوشیدنی الکلی بنوشید، الکل اندورفین ترشح می‌کند که می‌تواند به شما احساس آرامش بیشتری بدهد .

 

 

 

 

آیا خواننده ها می توانند الکل مصرف کنند ؟

 

 

 

الکل می تواند افراد را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار دهد و تحمل هر فردی متفاوت است. و با فهرستی طولانی از عوارض جانبی که بجای می گذارد ، بهتر است قبل از آواز خواندن و… از الکل اجتناب کنید.

 

 

 

 

نوشیدنی های الکلی که باید از خوردن آنها اجتناب کنید

 

 

همه نوشیدنی های الکلی و چیز هایی که قبلا در طولانی مدت تاثیر آنها را روی بدن خود تست و آزمایش نکرده اید .   ( یعنی ممکن هست به اضافه این ها خودتان هم متوجه شده باشید که به یکسری از غذاها و نوشیدنی ها و… حساسیت دارید ؛ و بطور منحصر بفرد برای شما حساسیت زا باشند . )

 

 

برای خواندن نسخه کامل این مقاله به پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام تیز لرن مراجعه کنید 

 

 

 

شراب

 

 

شراب قبل از اجرا انتخاب خوبی نیست. شراب ها مملو از مواد نگهدارنده هستند که گلوی شما را خشک می کند و صدای شما را تغییر می دهد.

 

 

مقادیر درصد الکلی متفاوتی برای شراب وجود دارد، اما وسوسه نشوید که مارکی با محتوای درصد الکلی کم انتخاب کنید. اینها اغلب شیرین تر هستند و حاوی قند بیشتری هستند که باز همین تهدید دیگری برای صدای شماست.

 

 

 

آبجو

 

 

آبجو با کوله باری از عوارض جانبی منفی روی صدای آواز خوانی شما می آید. از آنجایی که آبجو کمی اسیدی است، باعث ایجاد مخاط در گلو می شود که در جریان هوا و تکنیک تنفس شما اختلال ایجاد می کند.

 

محتوای الکل نیز تارهای صوتی شما را خشک و چروک می کند و صدای شما را از بهترین حالت آن دور می کند.

 

 

 

کوکتل

 

 

کوکتل برای خوانندگان ممنوع است. ترکیبی از شربت های شیرین، آب میوه ها و نوشابه های گازدار مخلوط شده با الکل، میدان مین برای صدای شما هستند .

 

کوکتل ها به طرز وحشتناکی سرشار از قند هستند. قبل از آواز خواندن باید به هر قیمتی از شکر فرآوری شده پرهیز کرد زیرا گلوی شما را با خلط می پوشاند و با از تجزیه شدن قند اولیه آن باعث کاهش شدید انرژی می شود. آب میوه موجود در کوکتل ها نیز می تواند اسیدی باشد و باعث رفلاکس اسید شود.

 

 

 

گفته می شود نوشیدن مقداری آب ( با دمای محیط یا مقداری گرم ) قبل از اجرا گرمای آن را به گلو می رساند و به کاهش گلودرد کمک می کند.

 

 

 

نوشیدن آب برای خواننده ها چه مقدار است ؟ | چقدر طول می کشد تا آب به حنجره برسد ؟

 

 

 

برای خواندن نسخه کامل این مطلب به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام سایت تیزلرن مراجعه کنید 

 

 

 

 

سوالات متداول

 

 

 

چقدر طول می کشد تا تاثیر الکل از بین برود ؟

 

 

سن، جنسیت و وزن همگی بر مدت زمان ماندگاری الکل در خون شما تأثیر می‌گذارند. به طور متوسط، بدن شما حدود یک ساعت طول می کشد تا یک واحد الکل را تجزیه کند. یک واحد معادل یک پیمانه الکل یا نصف لیوان شراب با قدرت متوسط ​​است.

 

اثرات الکل و مسمومیت می تواند تا 48 تا 72 ساعت پس از پایان نوشیدن با شما باقی بماند.

 

قبل از اجرای کنسرت هرچیزی که می خورید و می نوشید روی عملکرد شما در روز اجرا تاثیر دارد پس با دقت همه جوانب را در نظر بگیرید .

 

 

 

 

تهیه و گردآوری شده در : تیز لرن

 

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *