تاثیرات ویپ و سیگار کشیدن | آیا ویپ یا سیگار بر صدا تأثیر می گذارد ؟

Visits: 32

 

ویپ

تاثیرات ویپ و سیگار روی صدا

 

 

خطرات سیگار کشیدن به طور گسترده ای برای همه درک شده است . در مورد ویپ کشیدن چطور؟ امروزه ویپ جایگزین ایمن تر و کم ضررتر برای سیگارهای سنتی در نظر گرفته می شود و روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. با این حال ، آیا برای یک خواننده خوب است که ویپ یا سیگار بکشد؟

 


 

 

استعمال دخانیات و سیگار کشیدن صدا ی آواز شما را خراب می کند. سیگار کشیدن و به لحاظ تاثیر آن در آواز خواندن می تواند به طور دائم صدای شما را تغییر دهد و آسیب جدی به آواز شما وارد کند. جدی بودن ویپ را نیز نباید نادیده گرفت، زیرا مایعات الکترونیکی حاوی تهدیدات پنهانی برای صدای شما هستند.

 

 

 

در حالی که ما می دانیم به عنوان یک خواننده چه بخوریم و بنوشیم ( در اینجا بخوانید ) ، اما اطلاعات کمی در مورد عوارض جانبی طولانی مدت ویپ و آواز خواندن وجود دارد – بنابراین آیا واقعاً می توان به آن اعتماد کرد که بخشی از سبک زندگی یک خواننده باشد؟ این مقاله به بررسی آنچه در مورد ویپ و خطرات پنهانی که مایعات الکترونیکی برای صدای شما دارند می پردازد – به عنوان مثال، آیا ویپ کشیدن صدای شما را تغییر می دهد؟

 

 

 

 

آیا سیگار کشیدن برای آواز خواندن مضر است ؟

 

 

 

سیگار به کل بدن شما حمله می کند و سیگار می تواند صدای آواز خواندن شما را خراب کند. قطران سیگار می تواند به قلب، پوست، مغز، ریه ها، گلو و استخوان ها آسیب برساند. هیچ بخشی از بدن شما از سیگار در امان نیست – به خصوص صدای آواز شما.

 

 

اندام های تنفسی شما بخشی از بدن شما هستند که بیشتر تحت تاثیر نیکوتین قرار می گیرند. کشیدن سیگارهای تنباکو می‌تواند تأثیر مخربی بر گلو و ریه‌های شما داشته باشد، آنها را در خود می‌پوشاند و باعث تورم زیاد می‌شود.

 

 

این آسیب می تواند تاثیر دائمی و شدیدی روی صدای شما بگذارد. سیگار کشیدن زیاد تارهای صوتی و بافت های گلو و ریه شما را خشک و تحریک می کند و صدای آواز شما را تغییر داده و محدود می کند.

 

 

سیگار کشیدن برای مدت طولانی می تواند باعث ایجاد بسیاری از شرایط شدید شود که صدای شما را مختل می کند. گره های تارهای صوتی، التهاب حنجره و سرطان گلو همگی می توانند از استنشاق دود ایجاد شوند.

 

 

 

 

آیا سیگار کشیدن صدا را تغییر می دهد؟

 

 

 

سیگار کشیدن به شدت بر صدای آواز شما تأثیر می گذارد. سیگار فقط صدای آواز شما را تغییر نمی دهد. بلکه همچنین می تواند به طور بالقوه به آن آسیب هم برساند.

 

 

سیگار کشیدن با یک سری تهدیدات جدی برای صدای شما همراه است. مواد شیمیایی و محرک موجود در سیگار باعث تورم در گلو و بافت های صوتی می شود که می تواند :

 

 

 

شدت صدای شما را تند می کند

باعث خشک و خشن شدن صدا می شود

دامنه آواز تان را کاهش می دهد

باعث اختلالات تنفسی می شود

صدایتان را ضعیف می کند

موجب کاهش گام و دقت در تن صدا می شود

باعث افزایش خستگی صوتی ست

موجب بروز حملات سرفه ای در هنگام آواز خواندن می شود

 

 

 

 

برخی از خوانندگان فکر می کنند که لحن خشن و کلفت دورگه ای که از سیگار کشیدن بدست می آید جذاب است. اما این کیفیت خشن شدن صدا با سیگار و… در واقع یک علامت هشدار دهنده است که انگار صدای شما ماننده زنگ خطری به صدا درآمده و در حال فریاد زدن برای کمک رسانی است.

 

 

 

 

آیا یک خواننده می تواند از لحاظ وجه اجتماعی سیگار بکشد؟

 

 

راحت ترین پاسخ نه است. یک خواننده باید به هر قیمتی از سیگار کشیدن خودداری کند. فقط یک نخ سیگار در هفته می تواند سلامت صدای شما را کاهش دهد. صدای شما مهمترین ساز شماست، بنابراین اجازه ندهید دود کیفیت صدای شما را از بین ببرد.

 

 

 

آیا می توانیم سیگار بکشیم و همچنان آواز بخوانیم ؟

 

 

کشیدن فقط یک نخ سیگار در روز یک نخ سیگار زیاد است. مطالعات نشان می دهد که مصرف یک نخ سیگار در روز می تواند شانس ابتلا به بیماری های جدی مانند سرطان را در مقایسه با افرادی که سیگار نمی کشد، سه برابر کند.

 

 

سیگار کشیدن یک عادت خطرناک است و سیگار کشیدن از نظر اجتماعی ارزش خطراتی که بوجود می آورد را ندارد. اگر به لحاظ رویکرد اجتماعی ، سیگار را کنار بگذارید، 75 درصد بیشتر احتمال دارد که کیفیت اصلی صدای آواز خود را به دست آورید.

 

 

 

آیا سیگار بر دامنه ی صدا تأثیر می گذارد؟

 

 

وقتی سیگار می کشید، تارهای صوتی شما متورم می شود. گفته شده است که این اتفاق بر دامنه صدای شما تأثیر می گذارد، اغلب منجر به صدای عمیق تر یا کلفت تر می شود و ناتوانی در زدن برخی نت های بالا می تواند نتیجه آن باشد. اگر می‌خواهید صدای عمیق‌تری داشته باشید، سیگار می‌تواند به آواز خواندن شما کمک کند، اما برای اکثر مردم، به دلایلی بیش از صرفاً اجرا، باید از سیگار کشیدن و آواز خواندن اجتناب شود!

 

 

 

 

ویپ در مقایسه با سیگار

 

 

 

ویپ یا سیگار

 

 

 

ویپ کشیدن اغلب جایگزینی کمتر مضر برای سیگار کشیدن سنتی در نظر گرفته می شود. سیگارهای معمولی حاوی تنباکو، نیکوتین و قطران هستند و خطری واقعی برای سلامتی شما هستند. آنها حاوی بیش از 7000 ماده شیمیایی هستند که سمی هستند و می توانند به بدن شما، به ویژه سیستم تنفسی و سلامت صدا آسیب برسانند.

 

 

ویپ کشیدن بدن شما را در معرض مواد مضر مانند قطران و مونوکسید کربن مانند سیگار قرار نمی دهد. سیگارهای الکترونیکی با حرارت دادن نیکوتین، مواد شیمیایی و طعم دهنده ها عمل می کنند تا بخار آبی ایجاد کنند که می تواند استنشاق شود. یک جایگزین بسیار امن تر برای سیگار هستند

 

 

اما تصور می شود که ویپ ایمن تر از سیگار کشیدن است و تأثیر کمتری بر صدا دارد. اما همچنان تحقیقات در مورد آن در حال انجام است و عوارض جانبی طولانی مدت ویپ هنوز تا حد زیادی ناشناخته است.

وچون هنوز مطالب زیادی درمورد آن گفته نشده به این معنی نیست که خطری ندارد ، زیرا علم چند گام عقب تر از واقعیت است .

 

 

 

آیا ویپ کشیدن می تواند صدا را خراب کند ؟

 

 

تصور می شود که ویپ کشیدن نسبت به سیگار کشیدن آسیب کمتری به صدای آواز تان وارد می کند. اما این بدان معنا نیست که استعمال آن کاملاً بدون عوارض جانبی است.

 

 

مایعات الکترونیکی همچنان حاوی نیکوتین هستند که می تواند سیستم تنفسی شما را تحریک کرده و صدای شما را مختل کند. مطالعات نشان داده‌اند که ویپ کشیدن ، چه با نیکوتین و چه بدون نیکوتین، می‌تواند باعث التهاب ریه‌ها شود. مراقبت نکردن از ریه‌ها بر صدای شما تأثیر می‌گذارد، زیرا نمی‌توانید یک تکنیک تنفسی مناسب را تمرین کنید و در طول آواز خود کنترل تنفس صحیح را دنبال کنید.

 

 

مایعات سازنده پایه و طعم دهنده هایی که به مایعات سیگار های الکترونیکی اضافه می شوند، حاوی مواد شیمیایی بالقوه سمی هستند که می توانند سیستم تنفسی را تحریک کرده و باعث التهاب شوند. هر گونه تحریک در تارهای صوتی می تواند بر صدای شما تأثیر بگذارد زیرا می تواند باعث گلودرد شود، صدای خوانندگی و صحبت کردن شما را تغییر دهد و دامنه و زیر و بم شما را محدود کند.

 

 

 

 

ویپ با تارهای صوتی چه می کند ؟

 

 

 

ویپ کشیدن می تواند تاثیر جدی بر تارهای صوتی داشته باشد و نباید به عنوان یک نسخه بی ضرر از سیگار تلقی شود.

 

 

سیگارهای الکترونیکی ممکن است مانند سیگارهای سنتی دود تولید نکنند، اما همچنان پروپیلن گلیکول (نوعی دود مرحله ای) را منتشر می کنند. این امر مجرای تنفسی را تحریک می کند و می تواند مانند کشیدن سیگار سنتی تارهای صوتی را کم آب کرده و ملتهب کند.

 

 

دود سیگار الکترونیکی همچنین می تواند مخاط گلو را خشک کند. این مخاط برای ارتعاش صحیح تارهای صوتی مورد نیاز است – بدون آن، صدای شما از لحاظ رنگ صویت تیره، تند و خشن خواهد شد.

 

 

 

 

آیا ویپ بدون نیکوتین هم مضر است؟

 

 

 

هنوز رازهای زیادی در مورد اثرات طولانی مدت ویپ وجود دارد. تحقیقات در مورد عوارض جانبی استعمال بدون نیکوتین ادامه دارد، اما تصور می‌شود که ویپ‌های بدون نیکوتین همچنان تهدیدی برای سلامتی هستند.

 

 

عوارض جانبی کوتاه مدت ویپ کشیدن بدون نیکوتین شامل تحریک، التهاب و مسمومیت است. همه اینها سلامتی خواننده و هر کسی را تهدید می کند.

 

 

ترکیبات موجود در طعم های میوه ای ویپ ها مانند گلیکول و گلیسرول می توانند هنگام گرم شدن دهان شما را تحریک کنند و محققان نگران این هستند که آنها حاوی خواص سمی سرطان زا هستند. حتی بدون نیکوتین، سیگار کشیدن همچنان می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند و باعث التهاب در ریه ها و گلو شود. اینها نگرانی های بزرگی برای سلامتی خوانندگان و غیر موسیقیدانان است.

 

 

 

چه موادی در مایعات الکترونیکی برای خواننده ها بدترین هستند؟

 

 

توجه به مواد تشکیل دهنده در مایعات الکترونیکی می تواند به محدود کردن عوارض جانبی روی صدای شما کمک کند. برخی از مواد ویپ ها به عنوان محرک شناخته شده اند و این مواد آواز شما را تحریک می کنند. به گفته مجله Healthline ، موادی که باید از آن ها اجتناب کنید عبارتند از :

 

 

استوئین

آکریل آمید

سینامالدئید

دی استیل

فرمالدئید

پروپیلن اکسید

استیل پروپیونیل

اکریلونیتریل

سیترال

اتیل وانیلین

او-وانیلین

پولگون

آکرولین

بنزآلدئید

کروتونالدئید

اکالیپتول

پنتاندیون (2،3-پنتاندیون)

وانیلین

 

 

 

 

چگونه ویپ های طعم دار روی صدا تأثیر می گذارند

 

 

 

طعم های مختلفی برای ویپ وجود دارد. اما تحقیقات نشان می دهد که برخی از طعم ها حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و می توانند سیستم تنفسی شما را تحریک کنند – و تهدیدی برای صدای آواز شما. به عنوان یک خواننده، مرجع خدمات بهداشتی توصیه می کنند از این طعم های تحریک کننده اجتناب کنید :

 

 

 

بادام

نان

سوخته

توت

کافور

کارامل

شکلات

دارچین

میخک

قهوه

پشمک

خامه ای

میوه ای

گیاهی

مربا

آجیل

آناناس

پودری

قرمز تند

تند

شیرین

آویشن

گوجه فرنگی

گرمسیری

وانیل

چوبی

 

 

 

 

 

آیا ویپ کشیدن می تواند باعث التهاب حنجره شود؟

 

 

چگونه صدای خود را از سیگار بازیابی و درمان کنیم

 

 

لارنژیت می تواند هر کسی را درگیر کند و دلایل مختلفی دارد. اما اگر سیگاری هستید یا ویپ می کشید ، خطر ابتلا به لارنژیت در شما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

 

 

لارنژیت در اثر التهاب تارهای صوتی ایجاد می شود. تارهای صوتی متورم می شوند و این باعث انحراف صدا، گرفتگی صدا و از دست دادن صدا می شود و در موارد مزمن می تواند تا سه هفته ادامه یابد. لارنژیت می تواند در اثر دود، دود تنباکو و تحریکات شیمیایی ایجاد شود – اجزایی که همگی با سیگار کشیدن و استعمال دخانیات مرتبط هستند.

 

 

ویپ به مواد شیمیایی اجازه می دهد تا وارد مجاری هوایی شما شوند و باعث تحریک تارهای صوتی شما می شود. این امر حنجره را ملتهب می‌کند و در صورت استعمال مداوم می‌تواند به التهاب حنجره تبدیل شود.

 

 

 

 

آیا صدای فرد سیگاری کاملا از بین می رود ؟

 

 

 

Smoker’s voice نامی است که به تغییر صدای شما از سیگار کشیدن داده می شود. سیگار کشیدن زیاد می تواند صدای شما را تغییر دهد و صدای شما را خشن و عمیق کند – که به آن صدای سیگاری می گویند .

 

درمان صدای فرد سیگاری بستگی به این دارد که آسیب چقدر است. صدای شما تغییر می کند زیرا تارهای صوتی شما در اثر استنشاق دود خشک و ملتهب شده اند. یک راه ساده برای درمان صدای سیگاری این است که بلافاصله سیگار را ترک کنید.

 

اگر آسیب حنجره تان خفیف باشد، اگر سیگار را ترک کنید و آب فراوان بنوشید تا رطوبت را به تارهای صوتی خود برگردانید، صدای شما به حالت عادی باز می گردد. اما اگر آسیب شدیدتر باشد، صدای سیگاری شما ممکن است به این راحتی درمان نشود. این می تواند نشان دهنده مشکل جدی تری باشد – مانند پولیپ یا ضایعات دیگر – و باید پزشک متخصص شما را ویزیت کند .

 

 

 

 

 

آیا جولینگ بر آواز خواندن تأثیر می گذارد ؟

 

 

 

Juuling اساساً اصطلاح دیگری برای ویپ است. این اصطلاح پس از رایج شدن سیگار الکترونیکی Juul، یک دستگاه بخاساز کوچک که شبیه یک USB است، ساخته شده . Juuling ممکن است محبوب باشد، اما تهدیدهای پنهانی برای سلامتی و صدای شما دارد.

 

 

 

جولینگ نیز همان خطراتی را برای صدای آواز شما به همراه دارد که دود کشیدن با سیگارهای الکترونیکی دیگر  دارند – اگرچه که نه ، بلکه بیشتر هم . طعم های الکترونیکی میوه ای حاوی مواد شیمیایی سمی بالقوه ای هستند که جعبه صدای شما را ملتهب و مختل می کند.

 

 

کارتریج های Juul همچنین دارای محتوای نیکوتین فوق العاده بالایی هستند. گزارش شده است که یک غلاف Juul (که برای 200 پک دوام می آورد) به اندازه یک بسته کامل سیگار حاوی نیکوتین است. نیکوتین بسیار اعتیاد آور است و نه تنها صدای شما را مختل می کند، بلکه بر جنبه های دیگر زندگی روزمره شما نیز تأثیر می گذارد.

 

 

 

 

 

بدترین چیز ها برای دود کشیدن کدامند ؟

 

 

 

به گفته یان لکلیتنر، مقاله نویس مجله سلامت ، بدترین چیزهایی که برای انواع دود کشیدن به دلیل اثراتی که بر سلامتی دارند هستند عبارتند از :

 

 

قلیان

سیگار

پیپ

سیگار برگ

سیگارهای الکترونیکی

 

 

 

 

چگونه اثرات مخرب سیگار را درمان کنیم

آیا جولینگ بر صدا یا آواز خواندن تأثیر می گذارد؟

 

 

 

جلوگیری از آسیب رساندن به صدا بسیار ساده تر از اصلاح کردن آن است. اگر نمی‌خواهید به صدای آواز خود آسیبی وارد شود، بهترین گزینه این است که به‌کلی از دود کشیدن و…  خودداری کنید.

 

 

 

 

ترک سیگار برای همیشه به صدای شما فرصت مبارزه برای بهبودی از عوارض جانبی مضر آن می دهد. اما اگر تصمیم به ادامه ویپ کشیدن دارید، می توانید اثرات زیر را به حداقل برسانید:

 

 

 

اجتناب از برخی مواد تشکیل دهنده که اشاره کردیم

اجتناب از طعم‌های مایع الکترونیکی خاص ( در بالا ذکر شد )

نوشیدن آب بعد از ویپ برای از بین بردن اثر کم آبی بوجود آمده

طعم های الکترونیکی بدون نیکوتین را امتحان کنید

 

 

 

 

 

چگونه صدای خود را از اثرات مخرب سیگار درمان و بازیابی کنیم

 

 

 

 

اگر در اسرع وقت سیگار را ترک کنید، ممکن است بتوانید اثراتی را که سیگار بر روی گلو و ریه های شما گذاشته است، معکوس کنید. ممکن است تا 9 ماه طول بکشد تا روند بهبودی شروع شود، اما صدای شما می تواند با درمان های مناسب بهبود یابد:

 

 

 

برای حفظ رطوبت هوا در خانه یک مرطوب کننده استفاده کنید

هیدراته بمانید و مایعات سالم و شفاف فراوان بنوشید

دانه های ریحان، زنجبیل یا زیره را با آب دم کرده و غرغره کنید

دمنوش های گیاهی گرم با عسل بنوشید

برای بهبود عادات تنفسی خود به طور منظم ورزش کنید

از غذاهای چرب و لبنیات ، (برای کاهش مخاط گلو) ، خودداری کنید

 

 

 

 

 

سوالات متداول

 

 

آیا ویپ برای سلامتی مضر است؟

 

 

نیکوتین عامل اصلی در سیگارهای الکترونیکی است، مانند سیگارهای تنباکوای . نیکوتین بسیار اعتیاد آور است و ماده ای سمی است. این می تواند برای سلامتی شما مضر باشد، چه آن را ویپ کنید یا سیگار بکشید.

 

 

نیکوتین می تواند بر فشار خون، قلب، هورمون ها و سیستم گوارشی شما تأثیر بگذارد. اگر برای مدت طولانی ویپ می کشید ، قرار گرفتن در معرض نیکوتین می تواند خطر لخته شدن خون، سکته مغزی را افزایش دهد و به اندام های شما آسیب برساند.

 

 

عوارض جانبی طولانی مدت ویپ هنوز به طور گسترده ناشناخته است. ویپ کشیدن ممکن است جایگزین مطمئن تری برای سیگار کشیدن باشد، اما مواد شیمیایی آن را نباید نادیده گرفت.

 

 

 

چگونه می توانم ویپ را ترک کنم ؟

 

 

 

ترک سیگار و استعمال دخانیات به طور کلی بهترین کاری است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

 

 

اعتیاد به نیکوتین 99 درصد ذهنی است، بنابراین ترک ویپ به همان اندازه که ترک سیگار دشوار است می‌تواند دشوار باشد. اما این کاری ممکن است. به آهستگی خود را از ویپ جدا کنید و به تدریج میزان نیکوتین مایعات الکترونیکی خود را کاهش دهید، این روشی تست و آزمایش شده برای ترک است.

 

 

سعی کنید به آرامی مصرف مایع الکترونیکی خود را نیز کاهش دهید. این برای ترک می شود زیرا شدت بروز علائم ترک کردن را کاهش می دهد.

 

 

علائم ترک هنگام ترک سیگار تا حد زیادی خفیف است و پس از 1 تا 3 روز بروز می کند. توصیه می شود جایگزین هایی مانند چسب ها و اسپری های بینی را امتحان نکنید زیرا اعتیاد به نیکوتین را بیشتر می کنند .

 

 

 

سخن پایانی 

 

سیگار صدای آواز شما را می کشد

 

استعمال دخانیات و سیگار کشیدن خطرات جدی برای سلامتی شما به همراه دارد. حتی یک نخ سیگار در هفته می تواند کیفیت صدای آواز شما را از بین ببرد. اگر نمی‌خواهید به صدای آواز خود آسیب بزنید، از کشیدن سیگار به هر شکل و روشی خودداری کنید.

 

 

 

تهیه و گرد آوری شده : تیز لرن

 

تمامی حقوق برای تیز لرن محفوظ است

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *