خوانندگان چه چیز هایی را باید هنگام اجرای موسیقی با نوازندگان هماهنگ کنند

Visits: 7

اجرای موسیقی

 

 

همراهی و اجرای موسیقی زنده خارق العاده است و فرصت های هنری را برای خلاقیت فراهم می آورد. اما شما چگونه به عنوان خواننده و اجرا کننده با یکدیگر تعامل دارید ؟


مواردی هستند که خوانندگان هنگام اجرای موسیقی به همراه پشت صحنه باید به آنها توجه کنند. اگر شما عادت کرده اید که آهنگ ها را خودتان دنبال کنید ، باید دقت کنید افراد دیگری را که روی صحنه هستند هم در نظر بگیرید و اینکه چگونه همه می توانید با هم برای ایجاد یک اجرای هماهنگ کار کنید .

 

در ادامه این مقاله برای کسب نکاتی مورد صنعت موسیقی و کار با گروه پشتیبان و نحوه معروف شدن در جامعه موسیقی ، و شهرت می توانید اطلاعات خوبی کسب کنید .

 

 

اجرا با نوازندگان پشتیبان

 

اجرای موسیقی

 

اگر این اولین بار است که با نوازندگان پشتیبان کار می کنید ، برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود ، اما شاید کمی هم مضطرب شوید. شاید تاکنون از آهنگ های از پیش ضبط شده استفاده کرده باشید . اگر چنین است ، شما برای پناه بردن به ناحیه امن خودتان به آنجا مراجعه می کنید . در حالی که آهنگ های لایو بسیار مناسب هستند ، موسیقی زنده چیز خاصی را به اجرای شما اضافه می کند و برای مخاطبان تازگی دارد .

 

موسیقی همراهی کننده / همنوازی چیست ؟

 

همنوازی صداهایی هستند که آواز شما را پشتیبانی می کنند . این ها شامل آکورد ، ملودی ، پرکاشن و موارد دیگر هستند . این می تواند به شکل آواز ، موسیقی الکترونیکی یا موسیقی با ساز باشد . این همنوازی با استفاده از میکسی از آن دو ( ترکیب الکترونیک و آکوستیک ) با یک پدال لوپ می تواند از قبل ضبط ، یا زنده ایجاد شود .

 

آواز خواندن با نوازندگان

 

در صورت امکان ، به طور مرتب با همان نوازندگان تمرین کنید و با آنها کار کنید ، بنابراین برای هم یک گزارش را ایجاد کنید و با سبک یکدیگر آشنا شوید. همچنین می توانید باهم حس رفیق بودن را داشته باشید که اگر در تور بروید مفید است ، زیرا تورها می توانند جذاب و خوشایند باشند .

 

 

نکاتی درباره اجرا در صحنه برای اولین بار با نوازندگان

 

هنگامی که برای اولین بار با نوازندگان خود ملاقات می کنید ، واقعاً دوستانه و پذیرا باشید ، هیچ کس از شما برای داشتن یک اخلاق بد ، خشک و دیو تشکر نخواهد کرد . با آنها رفتار کنید همانطور که می خواهید مورد همراهی قرار گیرند و شامل پیشنهاد چای ، قهوه ، بیسکویت و آب است . در صورت امکان ترتیب تمرین را از قبل تهیه کنید و حداقل در یک محل مسابقه و تمرین صدا را با هم انجام دهید .

 

سطح صدای ساز آنها نباید بر آوازهای شما غلبه کند – اگر ساز کوبه ای دارید ، بررسی این مسئله بسیار مهم است ، زیرا اغلب می تواند خیلی بلند باشد . بسیاری از سالن ها برای جلوگیری از این امر غرفه ها یا محل هایی را برای مجموعه های درام فراهم می کنند .

 

چگونه موزیسین های دیگر را پیدا کنیم که با آنها همکاری کنیم ؟

 

این مطلب را ما بطور کامل در مقاله ای که در بالا لینک شد آوردیم اما بصورت خلاصه :

چندین روش وجود دارد که می توانید نوازندگان خوبی برای کار با آنها پیدا کنید. می توانید از خواننده های همکار خود که با آنها همکاری می کنند ، بپرسید . اطلاعیه هایی را در کانال های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید ، به گروه های موسیقی بروید و با آنها صحب کنید ، از مربی آواز خود بپرسید که آیا می تواند شما را به کسی توصیه کند یا آشنا و هماهنگ کند و دیگر اینکه شما می توانید تبلیغ کنید . در تابلوهای اعلانات ، انجمن های آنلاین و سایتهایی مانند Gumtree .

 

 

نحوه اجرای موسیقی با نوازندگان روی استیج

 

برقراری ارتباط با یکدیگر در همکاری ها و به ویژه در اجرای زنده کاملاً حیاتی است. آنها باید دقیقاً بدانند چه اتفاقی می افتد و شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها کاملاً با پروژه موسیقی با آمادگی کافی روبرو هستند – در غیر این صورت ، این می تواند فاجعه بار و شرم آور باشد .

 

 

همکاری و قرار داد با نوازندگان

 

مخاطبان دوست دارند ارتباط نزدیک را روی صحنه بین نوازندگان ببینند . بنابراین ارزش آن را دارد که همکاری های خود را توسعه دهید ، بنابراین احساس سرگرمی و راحتی را با یکدیگر ابراز کنید. در اینجا نکاتی در مورد نحوه اجرا با انواع مختلفی از سازها ارائه شده است .

 

 

اجرا با یک گیتاریست

همانطور که گیتاریست ها ایستاده اند و از انعطاف پذیری لازم برای جابجایی برخوردار هستند ، پس می توانید بدون ترک قسمت جلوی استیج ، مقداری از حرکت را با آنها درگیر کنید . اگرچه شما نمی توانید به طور کامل با هم برقصید ، اما می توانید بین یکدیگر حرکت کنید راه بروید و همانطور که آنها هم می توانند در جلو نیز باشند ، جایی که برای تماس چشمی با مخاطبان فراوان امکان پذیر است .

 

 

اجرا با یک پیانیست


موقعیت نشسته اکثر پیانیست ها این امکان را به شما می دهد که در کنار آنها برای یک حالت و استایل بنشینید ، سپس به دور پیانو حرکت کرده و شاید به آن تکیه هم دهید . باز هم ، این نزدیکی برای برخی از تماس های چشمی موقعیتی عالی را به شما می دهد . پیانیست به جای اینکه جایی دور را نگاه کند ، دیگر ، قدم زدن و ریتم شما را دنبال می کند . آنها شما را از نزدیک تماشا می کنند ، بنابراین این به پیوند بصری بین شما می افزاید .

 

 

اجرا با نوازنده کاخن


پرکاشن به هیجان و انرژی شما می افزاید و حرکات شما را آگاهانه می کند . با برخی از تماس های چشمی اضافه شده به آن ، به جایی بروید که در آن نواخته می شود و حرکت / رقص را به بیت انتقال دهید . مانند کیت درام ، مراقب باشید که بلندی صدای کاخن و پرکاشن درام بر صدای شما غلبه نمی کند . اگر نوازندگان دیگری دارید ، می توانید بخشی را که فقط شما هستید و کاخن هست ، برای یک اجرای ضد ضرب ریتمیک جالب استفاده کنید .

 

 

اجرا با چندین نوازنده


ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه کسی قرار است رهبری کند ، وگرنه با چند نوازنده می تواند هرج و مرج باشد. سیگنال های دستی را برای این کار ایجاد کنید. این نمی تواند آشکار باشد ، اما ممکن است شما یک قسمت از آهنگ را سولو بخوانید یا تکرار داشته باشید. رهبران پرستش در کلیساها از این تکنیک بسیار استفاده می کنند. بیشتر نوازندگان این امکان را برای شما فراهم می کنند که بتوانید به صحنه بروید و یک به یک با آنها تعامل برقرار کنید . سعی کنید این کار را به روشی طبیعی انجام دهید ، مانند اینکه یک جلسه هیجان انگیز سرگرم کننده دارید .

 

 

کارهای جالب در هنگام اجرا با نوازندگان روی استیج

 

اجرای موسیقی

استایل های مختلف برای اجرا با نوازندگان روی استیج در کنسرت

 

داشتن گروه نوازندگان اجرای زنده به این معنی است که می توانید روش های جدیدی از اجرا را کشف کنید. در اینجا نکاتی جالب در رابطه با نوازندگان تان وجود دارد ( فقط مطمئن شوید که ابتدا برنامه های خود را با گروه خود کاملاً تمرین می کنید )

  1. بداهه. بیرون رفتن از قسمت اصلی برای مخاطبان سرگرم کننده و جذاب است. می توانید برخی از بخش های آهنگ را به آن اضافه کنید یا یک بخش را تکرار کنید .
  2. از نوازندگان دعوت کنید تا به جلو بیایند یا برخی از هارمونی ها را ارائه دهند .
  3. بخشی از ترانه را بصورت سولو اجرا کنید بدون موسیقی و فقط صدای شما (زمان این کار باید از قبل برنامه ریزی شده باشد ، بنابراین نوازندگان می دانند که کجا اجرا را متوقف کنند ) .
  4. در حالی که در استیج حرکت می کنید با نوازندگان تعامل برقرار کنید ، و با آنها بخوانید .

 

 

هنگام خواندن با نوازندگان به کجا باید نگاه کنیم

 

گاهی نگاه کردن به نوازنده های دیگر جالب است. و حتی می توانستید در یک اجرا ، یک آهنگ عاشقانه را به سبک صمیمی با یکدیگر اجرا کنید ، به همبستگی لیدی گاگا و بردلی والش .

هنگامی که شما و نوازندگان روی استیج هستید ، مطمئن باشید که مخاطب را از این امر مستثنی نمی کنید و باعث نمی شوید که از آنچه در صحنه می گذرد احساس بیگانگی کنند . مخاطب باید همیشه مورد توجه شما باشد .

 

 

برای مشاهده می توانید اینجا کلیک کنید

 

 

هنگامی که سالها با همان نوازندگان کار کردید و بین یکدیگر اعتماد ایجاد کردید ، می توانید لحظات خلاقانه تر و غیر منتظره تری را کشف کنید . گروه های افسانه ای مانند بیتلز و ملکه هنگامی که کاملاً ناشناخته بودند و با هم بودند ، جمع شدند . شاید همین کار را با نوازندگان خود نیز انجام دهید .

 

 

 

پرسش های مرتبط

 

آیا خوانندگان موسیقی دان محسوب می شوند ؟

 

بله. هرکسی که موسیقی را خلق و اجرا کند ، به عنوان نوازنده طبقه بندی می شود . این یک اصطلاح گسترده است و به طور انحصاری برای کسانی که ساز می نوازند ، استفاده نمی شود . همچنین خوانندگان را می توان از نوازندگان ، هنرمندان و خوانندگان نام برد .

 

شما یک اجرای موسیقی را چه می نامید ؟

 

بستگی به سبک یا همان ژانر / تنظیم آن دارد ، اما یک سبک کلاسیک تر از اجرای ممکن است یک کنسرت یا تک نوازی گفته شود ، اجراهای تئاتر موسیقی یک نمایش خواهد بود ، یک اجرای معاصر در سطح متوسط متوسط به به آن برنامه موسیقی خواهند گفت ( به ویژه موسیقی جاز و راک ) در حالی که اجراهای بزرگ معاصر کنسرت یا نمایش نامیده می شود . 

 

چرا خوانندگان از آهنگ های پلی بک استفاده می کنند ؟

 

این کار اغلب ارزان تر ، ساده تر ، آسان تر و راحت تر از استخدام خوانندگان پشتیبان یا نوازنده برای انجام کار است. این بدان معناست که می توانید بدون نیاز به همراهی ، به عنوان یک زوج یا گروه بتوانید بدون نیاز به دیگران کار کنید . و می توانید در مدت کوتاهی به ترک ها دسترسی پیدا کنید .

 

تیز لرن

 

شما چطور برای اجرای موسیقی با نوازندگان آشنا شدید و بکدیگر را پیدا کردید ؟ آیا داستانی برای تعریف دارید ؟ در نظرات زیر درباره آنها بگویید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *