آیا موز برای خوانندگان خوب است؟ یا موز یک غذای بد برای خوانندگان است؟

بازدیدها: 1544

موز برای خوانندگان

آنچه که می خورید و می نوشید می تواند تأثیر بسزایی در آواز خواندن و صدای شما داشته باشد. غذاهایی وجود دارند که می توانند صدای شما را بهبود بخشند ، در حالی که انواع دیگر – مانند غذاهای سرخ شده و لبنیات – می توانند تارهای صوتی شما را تحریک کنند. موز ممکن است برای سلامتی کلی بدن شما عالی باشد ، اما آیا خوردن موز قبل از اجرا برای خوانندگان خوب هست ؟


آیا قبل از اجرا باید موز خورده شود ؟ میوه به میزان اعتدال ، میزان سروتونین شما را افزایش می دهد و به کاهش افسردگی و اضطراب کمک می کند ، که برای اطمینان در استیج فوق العاده است. اما بافت خامه ای موز می تواند باعث ایجاد مخاط بیش از حد شود و این باعث ضربه زدن به نت های بالای صدا و باعث سخت تر شدن آنها می شود

بنابر این آیا باید قبل از اجرا از خوردن موز جلوگیری کنیم ؟ و چه غذاهایی را قبل از شروع اجرا توصیه می کنیم ؟ میان وعده ای سریع که انرژی طولانی مدت را فراهم می کند و باعث افزایش خلط شما نمی شود . 

 

آیا موز برای آواز خواندن خوب است؟

موز برای خوانندگان

موز برای کاهش اشتها میزان قند خون شما را تعدیل می کند. ایده آل است اگر شما قبل از اجرای زمان کمی برای مصرف یک وعده غذایی غنی داشته باشید. شاخص گلیسمی (سرعت غذاها باعث افزایش قند خون می شود) موز به خوبی متعادل است.

این بدان معناست که بدن شما با خوردن موز دارای سطح انرژی مداومی خواهد شد و با هیچ چیز قابل توجهی که می تواند عملکرد شما را تحت تأثیر قرار دهد مواجه نخواهید شد.

موز برای اعصاب مفید است. موز حاوی  بتا بلاکرهای طبیعی هست که علائم عصبی مانند لرزش کف دست را کاهش می دهند. این میوه سرشار از سروتونین است (یک انتقال دهنده عصبی که به احساس خوشبختی کمک می کند) که به طور قابل توجهی روحیه شما را بالا می برد.

همه می خواهند احساس خوشبختی کنند و شما با افزایش سطح سروتونین ، با اضطراب ، حملات هراس و افسردگی مبارزه می کنید . 

آیا غذاهای تند برای خوانندگی مضر هستند؟

آیا موز برای وکال شما خوب است ؟

اگرچه موز برای اعصاب ، خلق و خوی و حفظ سطح انرژی مفید است ، اما موز از نظر صدای آواز برای شما چندان خوب نیست. موز می تواند خلط یا مخاط اضافی ایجاد کند که بر روی تارهای صوتی شما قرار دارد و به لحنی نامشخص منجر می شود. بافت واقعی یک موز ضخیم است ، که می تواند روی تارهای صوتی شما بنشیند.

بنابراین موز برای خوانندگان بد است؟

خوردن موز درست قبل از آواز خواندن معادل نوشیدن شیر است. مخاط سنگین آن می تواند آسانترین قسمت آهنگ شما را برای خواندن دشوار کند. از آنجا که کمبود رطوبت در این میوه وجود ندارد ، به راحتی گلو را نمی توان پایین کشید ، که می تواند تارهای شما را تحریک کند.

بنابراین ، بله ، موز می تواند برای آواز خواندن بد باشد ، و به همین ترتیب باید به دنبال خوردن میان وعده ای باشید که بر سیم صوتی شما تأثیر نمی گذارد و یا باعث افزایش مخاط و سطح خلط در گلو نمی شود.  

 

برای دریافت فواید موز باید چند عدد بخوریم ؟

اما این به این معنی نیست که شما به عنوان یک خواننده موز را کاملاً از برنامه تغذیه خود حذف کنید. بخاطر داشته باشید که فواید سلامتی موز را رد نکنید .

خوردن دو بار در روز یک مقدار سالم برای حفظ سطح انرژی و بهبود روحیه کلی شما است. و برای تمرینات ، جلسات آوازی و به طور کلی احساس اطمینان در مورد خودتان اهمیت دارد.

با این حال ، مهمترین عامل استرس این است که این میوه هیچ گونه فایده ای برای تارهای صوتی شما ندارد. بنابراین ، خوردن یک موز از قبل از خوانندگی و یا اجرا به شما کمک نمی کند که بهترین آهنگ های خود را بخوانید. در عوض ، مخاط اضافی عملکرد را دشوارتر می کند. 

 

به جای موز چه میوه هایی باید بخورید ؟

توصیه می کنیم بلافاصله قبل از اجرای کنسرت ، هر اجرایی که به صدایتان مربوط است ، از خوردن موز خودداری کنید و ترجیحاً در کل روز حین فعالیت و عملکرد روزانه خود موز بخورید .

درعوض ، گریپ فروت و آناناس به کاهش تولید مخاط کمک می کند و همین امر باعث می شود درست قبل از اجرا ، غذاهای عالی باشند . 

قبل از خوانندگی چه چیزی بخوریم و بنوشیم

قبل از خوانندگی از چه غذایی باید پرهیز کنید؟ 

ما اکنون برای آواز خواندن از خوردن موز اجتناب می کنیم ، اما قبل از اجرا از چه غذاهای دیگری نیز باید اجتناب کنید؟

در اصل ، هر چیزی که لبنیات موجود در آن باشد برای تخریب بدن شما و خواندن سخت تر خواهد بود و هرگز نباید قبل از کنسرت و اجرا مستقیم خورده شود.

فرآورده های لبنی مانند پنیر و شیر می توانند منجر به رفلکس اسیدهای نامطبوع شوند که می توانند وارد تارهای صوتی شما شوند و بر صدای آواز خوانندگی شما تأثیر منفی بگذارند.

به تمام آن مخاط غلیظ فکر کنید که هنگام خوردن یک میان وعده پنیر یا میزان یک پیمانه شیر ایجاد می شود. این می خواهد به گلوی شما بچسبد و مانع از زدن و کشیدن نت های بالا در حنجره می شود. این کار را نکنید!

 جلوگیری از هر نوع مواد غذایی مانند لبنیات و موز می تواند چیزی باشد که حاوی مقدار زیادی قند باشد. همچنین قند در گلوی شما می چسبد.

همچنین شکر می تواند عجله ای را به شما منتقل کند که به سرعت منتقل می شود.

آیا واقعاً می خواهید تمام انرژی را از صدا و عملکرد خود خارج کنید ؟ البته که نه ! 

ما همچنین توصیه می کنیم به همراه هر نوع غذای سرخ شده چیزی را با کافئین ، شکلات یا کره موجود در آن میل نکنید.

شما قبل از اجرا چه وعده هایی را می خورید؟ آیا غذاهای خاصی وجود دارد که از خوردن آن جلوگیری می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید .

تیز لرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.