آموزش استفاده از پدال لوپ گیتار | خرید پدال افکت گیتار

Visits: 4

پدال گیتار

پدال های لوپ loop به شما امکان می دهند تا با ضبط گیتار و سپس پخش مجدد آن ، خودتان را همراهی کنید. استفاده از پدال لوپ گیتار در عملکرد شما می تواند باعث ایجاد لایه های بیشتر موسیقی ، پویایی و علاقه زیاد مخاطب به آن شود .


پدال های لوپ می توانند به نوازندگان فرصت های بی پایان برای آزمایش ایجاد قطعه های نو آورانه ارائه دهند و نسبتاً برای استفاده ساده هستند و پیچیدگی خاصی ندارند . در صورت استفاده صحیح ، می توانند بسیار چشمگیر باشند ، اما خطرات زیادی نیز برای استفاده از پدال لوپ گیتار وجود دارد .

بنابراین ، یک پدال لوپ گیتار چیست ، چگونه از آن استفاده می کنید ، و بهترین نوع برای خرید کدام است؟ در اینجا ما در مورد روش های اجرا با یک پدال لوپ صحبت می کنیم ، نشان می دهیم که چگونه از آن در اجرای های Ed Sheeran ، KT Tunstall و Coldplay استفاده می شود ، و در آخر لیست پدال های لوپ و افکت برای گیتار را با توجه به قیمت های مناسب ارائه می دهیم .

عملکرد پدال لوپ گیتار 

عملکرد پدال لوپ گیتار

پدال لوپ گیتار چیست ؟

پدالهای لوپ گیتار یا “Loopers” به خواننده اجازه می دهند تا آنچه را که می نوازد ضبط کند و هنگامی که پا به پدال می زند ، ضبط فوراً پخش می شود . این یک آهنگ زیر صدا برای خواننده فراهم می کند که لاین دیگری را با ملودی جدید ضبط کند . 

با توجه بیشتر به استفاده از پدال لوپ می توان عملکردی جذاب با آهنگ داشت و پدال لوپ به هیچ عنوان جایگزینی برای خود گیتار نیست. معمولاً یک پدال لوپ با پاهای شما عمل می کند یعنی با پاهایتان روی دکمه های آن ضربه می زنید ، و آن را در دست نمی گیرید .

پدال های لوپ و افکت ، موسیقی های بسیاری از نوازندگان گیتار را پیچیده و زیبا تر می کنند . اگر بیش از حد آهنگ در یک زمینه و سبک بسازید در وهله اول مخاطبان خود را از دست خواهید داد و آنها از کار تکراری خسته می شوند . بنابر این شما حتما باید در کار خود دنبال پیشرفت و بهبود کار خود باشید تکنیک ها و وسایل جدید که امروز به شما معرفی می کنیم بسیار رفت سرعت پیشرفت شما را بالا می برد . 

می توانید محصولات زیر را بررسی کنید : 

چه زمانی پدال لوپ اختراع شد ؟

در اوایل سال 1953 ، نوازندگان با این ایده استفاده می کردند که از لوپ های موسیقی به صورت زنده استفاده کنند. لس پاول برای اولین بار در آن سال و برای اولین بار در برنامه تلویزیونی “Omnibus” به طور زنده لوپ را نشان داد.

در اوایل دهه 1990 ، وقتی دستگاه های لوپ اختصاصی برای اولین بار به بازار عرضه شدند ، اصطلاح “looping live” هنوز به یک عبارت شناخته شده در دنیای موسیقی تبدیل شده بود .

اولین دستگاه لوپ اختصاصی Paradis LOOP Delay بود. Paradis و سایر مدل ها حافظه زیادی نداشتند ، بنابراین هنرمندان مجبور بودند لوپ های تازه ای را جلوی مخاطبان خود بسازند .

پدالهای لوپ Roland و DigiTech در سال 2001 وارد بازار شدند ، تقریباً در همین زمان DJ میکس محبوبیت پیدا کردند .

با افزایش محبوبیت لپ تاپ ها در سال 2004 ، نرم افزارهای رایانه ای شروع به تقلید از افکت های دهه 1990 دستگاه های لوپ می کردند .

 

چه کسانی می توانند از پدال لوپ و افکت استفاده کنند ؟

 

چه کسانی می توانند از پدال لوپ گیتار استفاده کنند

 

امروزه ، پدال های لوپ توسط هنرمندان تک نفره ساز های آکوستیک مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل برای یک نوازنده تک نفره بسیار عالی هستند زیرا می توانند متن آهنگ های خود را پر کنند بدون اینکه افراد دیگری با آنها نوازندگی کنند .

پدال های لوپ نیز می توانند نسبتاً بی نظیر در تنظیمات باند استفاده شوند . اگر می خواهید قطعات اضافی ایجاد کنید که بتوانید با آنها نوازندگی کنید ، یک پدال لوپ گزینه بسیار خوبی است .

 

عملکرد پدال لوپ گیتار

اگر در نظر دارید از پدال لوپ یا افکت گیتار برای نوازندگی خود استفاده کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که تمرین زیاد و تمرین زیادی کرده اید. اگر به صورت اشتباه لوپ اجرا کنید ، مدت زمانی که از آن قسمت استفاده می کنید ، خارج از وقت خواهد بود و عملکردتان بسیار بد خواهد بود .

همانطور که همیشه در شب ها به همراه مجموعه tiz learn تمرین می کنید ، از خودتان فیلمبرداری کنید ، بازخورد و فید بک خودتان را تجزیه و تحلیل کنید تا قبل از رفتن به مرحله بالاتر مطمئن شوید که کاملا آمادگی آن مرحله را دارید .

قبل از اجرا تمرین را فراموش نکنید . اگر به دنبال برخی از تمرینهای پیش از اجرا هستید ، مقاله بعدی تیز لرن در همین موضوع را بررسی کنید :

 

 

پدال لوپ برای مبتدیان

قبل از اجرای پدال لوپ گیتار ، ایده خوبی است که با پدال گیتار خود آشنا شوید . قبل از آشنایی و درک آن کار با پدال بسیار دشوار است.

همچنین در نظر داشتن چند لوپ جداگانه برای هر آهنگ کاری عاقلانه است ، بنابراین همه تنظیمات شما از قبل باید آماده باشند .

اگرچه این جعبه کوچک در پایین پای شما فرصت های زیادی را برای بداهه نوازی در حین اجرا باز می کند ، انجام این کار مقداری دشوار است و حتی با نگرش مثبت نیز افراد این مسیر را به شدت تکرار و تمرین می کنند تا با آگاهی و آمادگی کامل از آن استفاده کنند .

عملکرد پدال لوپ گیتار در مورد لایه های چندگانه ساختاری موسیقی است بنابراین اگر یکی نادرست باشد ، می تواند کل کار را خراب کند . 

 

بهترین پدال های افکت و لوپ گیتار

 

بهترین پدال های لوپ و افکت گیتار

 

در صورت اجرای سریع و به صورت جذاب ، اجرای پدال لوپ گیتار در سمت راست ، می تواند بسیار جالب باشد و این کار را با تماشا و گوش دادن به آن به صورت زنده انجام دهید . مزایای دیگر پدال های لوپ شامل موارد زیر هستند :

آهنگ های کاملی بنویسید .
کار روی یک بخش دشوار .
از آن برای گوش دادن به نوازندگی خود و بهبود تمرین هایتان استفاده کنید .
اجراهای جالب با ریتم های ضربه ای ، باس لاین و آکورد های زیر سازی ، ایجاد کنید .

 

روش تمرین با پدال لوپ و افکت گیتار

یک پدال لوپ می تواند به زمان ، خلاقیت و تمایل شما به نوازندگی کمک کند .

همانطور که در حال یادگیری آهنگ ها هستید ، سعی کنید نوارهای ردیف را لوپ بزنید و آنها را اجرا کنید تا لول و سطح شما از آنها فرا تر رود . همانطور که در حال یادگیری گام ها و تئوری موسیقی هستید ، سعی کنید آکورد ها را در همان کلید برای یک ملودی لوپ کنید و از گام هایی که یاد می گیرید در کنار هم استفاده کنید ، و به صورت لوپ در بیاورید .

شما حتی می توانید فقط یک آکورد را با نوازندگی یک ملودی یکنواخت لوپ کنید و در همان کلید بصورت ساده استفاده کنید تا یک ترکیب بیشتر و پیچیده را ایجاد کنید . می توانید ساعت ها به این صورت با یک لوپ سرگرم و غرق تمرین شوید . طی دو ماه انجام این کار به طور مکرر ، مهارتهای شما به طرز چشمگیری بهبود می یابند .

یک برنامه تمرینی برای هر گیتاریست و استفاده کننده پدال لوپ بسیار مهم است . برای فهمیدن اهمیت داشتن یک برنامه تمرینی مناسب ، این مقاله را بررسی کنید : 

 

Ed Sheeran از چه پدال لوپی استفاده می کند ؟

 

Ed-Sheeran از چه پدال هایی استفاده می کند

 

پدال های لوپ Ed Sheeran

 

Boss RC-30

در حالی که Ed اکنون از دستگاه لوپ ساز ساخته شده خود استفاده می کند ، او شروع به استفاده از لوپ های رنج پایین کرد . این پدال برای کنترل دو آهنگ مختلف دارای دو سوئیچ است اما برای ضبط اصوات در حال تکامل حافظه بزرگتر را در خود جای می دهد .

همچنین دارای دو افکت داخلی است که به فضای رنگی بیشتر موسیقی شما کمک می کند . او قبلاً از Boss RC-20XL استفاده می کرد ، با این حال دیگر تولید نشده است . 

 

Boss RC300

برای لوپ های پیشرفته تر ، ممکن است ترجیح دهید به پرچمدار Boss RC300 نگاهی بیندازید ، که سه بخش مستقل با کنترل کامل start/stop/overdub برای هر یک را ارائه می دهد .

این مدل خاص برای هر اجرا کننده ای مناسب است که به دنبال این می تواند به طیف گسترده ای از سازها برای اتصال به ساز های کوبه ای ، سینتی سایزر ها ، درام یا وکال شما وصل و استفاده شود .

 

 

Chewie Monsta

هرچه ed در لوپ زدن مهارت بیشتری پیدا کرد ، وی به دنبال راه هایی برای توسعه و بهبود توانایی خود بود .

برای بسیاری از نوازندگان ، این به معنای خریدن تجهیزات خیلی گران و بالا برای گیتار است. با این حال که قیمت وسایل بالا رفته ولی ، ed ، هنوز هم تا حد زیادی از همان nsj’hi مارتین LX1E که همیشه استفاده کرده است ، استفاده می کند ، اما در شرایط کمی پایین تر . در عوض ، او نگاه می کند که چگونه می تواند ویژگی های جدیدی را به مجموعه لوپ خود اضافه کند .

 

 

لیست آهنگ های ساخته شده با پدال لوپ 

 

شما میتوانید یک پدال لوپ همه کاره بسازید ، همه این ها به خلاقیت شما بستگی دارد . بعضی آهنگ ها از سایرین آسان تر هستند . در اینحا لیستی از آهنگ هایی را می آوریم که میتوانند با پدال لوپ اجرا شوند . 

 

آهنگ Black Horse and the Cherry Tree

 

دهه 1990 شاهد رونق تولید تجهیزات و فن آوری مقرون به صرفه برای نوازندگان بودیم ، که باعث برجسته شدن موقعیت بالای پدال لوپ در بازار بود .

پتانسیل پدال لوپ به طور قابل توجهی توسط KT Tunstall نشان داده شد که آن را در یکی از اجراهای اولیه خود “اسب سیاه و درخت گیلاس” Black Horse and the Cherry Tree در جی لنو در سال 2006 استفاده کرد .

در آن ، او با یک گیتار و ریتم ساده قبل از شروع ، با یک ضربه ساده روی دکمه پدال ، و ملودی های کوبه ای ، ضد ضرب ها و هارمونی شروع به ایجاد موسیقی می کند . او آهنگ را با لوپ زدن هر عنصر و اضافه کردن به یکدیگر کامل کرد .

 

 

آهنگ Viva La Vida

این پدال لوپ مطمئنا به یک محبوبیت در بین نوازندگان تکنواز راه یافت و راهی برای تأثیرگذاری و پایداری در طی سالها تبدیل شده است. با توجه به ماهیت آنها ، اجرای پدال لوپ شبیه آموزش های گام به گام است ، زیرا دیدن هر صدا به راحتی در زمان واقعی در اجرا قابل مشاهده است .

این به نوازندگان یوتیوب کمک کرده است تا سر خود را از ابزار دور کنند . در سال 2008 ، جلد جان راک كاور آهنگ Viva La Vida Coldplay به یكی از اولین های پدال لوپ تبدیل شد. از آن زمان تاکنون بسیاری از آهنگ های کاور شده با پدال لوپ در YouTube شبیه به این موارد وجود دارد .

 

 

آهنگ Shape of You

هیچ کس به اندازه Ed Sheeran در اجرا با پدال گیتار به زیبایی و حرفه ای بودن او نبوده . او از ابتدا کار خود را به همین صورت و از سادگی شروع کرد . در آهنگ های “watch how I step on the track without a loop pedal” و اجرای آهنگ “You Need Me, I Don’t Need You.” . 

همان طور که گفتیم در آهنگ “Shape of You” او شروع آهنگ را از یک بخش ساده شروع می کند ، و قبل از ملودی ، صدای گیتار به آرامی آهنگ را به جلو میبرد و فضای آن را کامل می کند .

هنگامی که او در سال 2017 فستیوال Glastonbury را هدایت کرد ، او این کار را تنها با یک گیتار آکوستیک ، کیبورد و لوپ استیشن انجام داد. کمترین حرفی برای گفتن درباره او وجود دارد ، و فشارهای زیادی برای به دست آوردن این جایگاه تحمل کرد . 

ed Sheeran، استاد کار با پدال است ، فقط با یک ضربه پنجه پا روی پدال و شروع کارش . او ثابت کرد که شما فقط به یک نوازنده احتیاج دارید تا جمعیتی بیش از هزار نفر را خیره کنید .

 

ایده های پدال افکت و لوپ گیتار

با loop خود به عنوان یک ابزار رفتار کنید – ضبط ، استفاده زیاد ، نوازندگی و توقف تنها کارهایی نیست که می توانید با یک پدال انجام دهید .

اگر پدال سطح بالاتری داشته باشید ، طیف گسترده ای از ویژگی های آن مانند چندین لوپ جدا ، quantization ، ساختن تدریجی و لوپ چندگانه و میکس با MIDI را ارائه می دهد. با اینها اجرا کنید و ببینید خلاقیت شما را به کجا می برد . 

 

 

ساخت یک آهنگ کامل loop شده – ساختن یک ساختار آهنگ معمولی با یک looper می تواند یک چالش باشد ، با توجه به اینکه loop شما تا زمانی که آن را استوپ کند ، همان کار را تکرار می کند .
این ایده خوبی است که سعی کنید تا آنجا که ممکن است قسمتهای بیشتری را برای آهنگی که می شناسید بسازید . شاید متوجه شوید که 4 یا 5 قسمت اصلی را می توان در گیتار ضبط کرد و آهنگ تقریباً کاملی را در آورد .

 

یک فضای لوپ شده ایجاد کنید – اگرچه لوپر شما صدا های ضبط شده را در زمان دقیق و درست پخش میکند ، به این معنی نیست که شما باید فقط از آن برای قطعات ریتمیک استفاده کنید .
لوپ ها همچنین برای فضاهای موسیقیایی که هیچ شروع یا پایان قطعی ندارند بسیار مناسب هستند. با ضبط loop کوتاه از چیزهای کوچک ، به عنوان مثال ، آکورد هایی که با استفاده از دکمه میزان صدا یا delay شروع می شوند ، استفاده کنید.

برای ایجاد لایه ای از صدا روی هم مانند ابر ، از قطعات ساده و پراکنده زیاد استفاده کنید .

 

چه پدالی باید بخریم ؟ بهترین پدال های لوپ و افکت برای مبتدیان

 

بسته به نیاز شما با توجه به توضیحات هر محصول میتوانید از پدال های معرفی شده در همین مطلب با کلیک روی هر کدام اقدام به خرید کنید 

 

بهترین پدال های ارزان قیمت 

 

با توجه به بالا رفتن قیمت تجهیزات استدیویی وابسته به قیمت دلار در ایران این پدال های معرفی شده با قیمت مناسب و روز بازار هستند که ارایه می شود شما میتوانید خریدی مطمئن داشته باشید و برای حمایت از تیز لرن لطفا از لینک های این صفحه استفاده کنید . 

 

تیز لرن

 

آیا تا حالا از پدال لوپ استفاده کرده اید؟ تجربیات شما با آن چطور بوده است؟ ما دوست داریم که در مورد تجربیات شما در نظرات زیر بشنویم !

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *