چرا خوانندگان هنگام خواندن چشمان خود را می بندند؟

بازدیدها: 330

چرا خوانندگان هنگام خواندن چشمان خود را می بندند؟

 

احتمالاً دیده اید که هنگام تماشای نمایش های موسیقی و اجراها ، چه در تلویزیون و چه در صحنه ، این اتفاق افتاده است. و خواننده چشمان خود را می بندد و ادامه می دهد آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا خوانندگان هنگام خواندن چشم خود را می بندند؟


دلایل زیادی وجود دارد که خوانندگان هنگام خواندن ، چشمان خود را می بندند. ممکن است برای ایجاد حس صمیمیت و درام باشد. ممکن است به دلیل تمرکز ، گوش دادن و درگیری باشد ، یا در مورد یک هنرمند تازه کار ممکن است اضطراب و کمرویی باشد.

در ادامه این مطلب در تیزلرن کمی عمیق تر به دلایلی که باعث می شود خوانندگان چشمان خود را ببندند ، شناسایی می کنیم که این یک چیز خوب است و یا چه موقع نیست .

 

چرا خوانندگان هنگام خواندن چشمان خود را می بندند؟

 

متوجه خواهید شد که بسیاری از هنرمندان مورد علاقه شما هنگام اجرا چشمان خود را می بندند. ممکن است خودتان هم این کار را انجام دهید و تعجب کنید که آیا این کار را باید انجام دهید یا نباید بکنید. ژانرهای موسیقی هستند که شما را وا میدارند تا اجرای خود را به صورت چشم بسته اجرا کنید و حس آمیزی این سبک ها به این صورت شما را به این صورت میکشاند  که اجرای بدون چشمان باز ممکن است اجرای خطرناکی باشد !

اولین نکته در مورد ایمنی شماست . اگر در حال رقصیدن با تجهیزات اطراف و / یا در بلای استیج هستید. در این صورت باید همیشه چشم اندازی بصورت نیم نگاه به اطراف داشته باشید. در حالی که اگر شما در حال خواندن آهنگی پر احساس و پر شور یا ، شعری عاشقانه ، موسیقی تاثیر گذاری هستید ، اجرا به این صورت خوب کار خواهد کرد . اجرای یک آهنگ عاشقانه آرام بدون هیچ گونه بستن چشم ها بسیار سخت است و احساس بصری چندانی به تماشاچی ها منتقل نمی کند .

 

چرا وقتی آواز می خوانیم چشمان خود را می بندیم؟


بستن چشم ها که بینایی یکی از پنج حس اصلی ما است (بینایی ، صدا ، چشایی ، لمس و بو) به ما کمک می کند تا در بقیه احساسات غوطه ور شویم – و این خصوصاً در مورد بینایی نیز وجود دارد ، همانطور که بطور غالب بینایی حس اولیه ماست.

بستن چشم ها ، به ما کمک می کند تا در عمق احساس فرو رویم ، بقیه محیط اطراف را با این کار مشاهده نکنیم . به همین دلیل است که هنگام مدیتیشن ، ماساژ درمانی یا هنگام دعا کردن این کار را می کنیم. غالباً این یک واکنش خودکار برای وارد شدن به فضا و هدف آهنگ و احساس اشتیاق به کارهایی است که انجام می دهید .

 

آواز خواندن با چشمان بسته


مواقعی وجود دارد که خوانندگان را با چشمان بسته تماشا می کنید و احساس طرد و جدایی می کنید ، یا مانند اینکه آنها از همه چیز جدا شده اند. حتی ممکن است برخی از این طریق  یک آهنگ کامل را با چشمان بسته آواز بخوانند.

در بعضی مواقع ، تماشای یک خواننده حین این کار زیبا ، معنی دار و محرک به نظر می رسد. دانستن چگونگی ایجاد تاثیر مناسب و مطلوب بر روی دیگران، مهم است و متعادل کردن این امر با اهمیت تماس چشمی قوی و مطمئن نتیجه بخش خواهد بود .

 

وقتی چشمان خود را می بندید ، چه اتفاقی می افتد؟


وقتی چشمان خود را روی صحنه می بندید ، درخشندگی شبیه ستاره ها یا چیزهایی مشابه این را خواهید دید. این بخاطر تاثیر چراغ هایی است که شما قبل از بستن چشمانتان  به آن ها نگاه کرده اید. و به تدریج این از بین درخشندگی های نقطه مانند ازبین می روند و تاریکی بیشتری را مشاهده می کنید ، اما هنوز چیزی در مقابل چشمان شما وجود خواهد داشت ، البته بصورت مبهم .

اگر در یک اتاق بسیار پر نور بوده باشید، به عنوان نوعی درخشش حینی که چشمانتان را می بندید ظاهر می شود. اگر فشار خون کم یا میزان اکسیژن کم دارید (در هنگام تنفس مناسب برای خواندن باید اکسیژن بالایی داشته باشید) ، چیزهایی به این صورت که مشاهده می کنید ممکن است افزایش یابد. وقتی چشمان شما بسته شد ، از صداها و بوهای اطراف خود آگاه تر می شوید ، اما می توانید از آنچه در اطراف شما می گذرد احساس بیگانگی کنید و متوجه انچه رخ می دهد نباشید .

 

 

آیا بستن چشمان به شما در آواز خواندن کمک می کند؟


این اصلاً تاثیری در صدایی که شما دارید ندارد. بر خلاف تکنیک هایی مانند تجسم ذهنی ، استقامت و تنفس عمیق ، بستن چشمان شما به طور فعال لحن و قدرت شما را تغییر نخواهد داد هر چند ممکن است به تکنیک های تجسمی شما کمک کند. اما مراقب باشید این کار باعث عادت در شما نشود و با چشمان باز هم اجرا کنید! حتماً این تمرین ها را خودتان نیز انجام دهید اما برایتان عادت نشود . اگر همیشه در درسهای موسیقی آواز خود ، در استودیو و خانه ، همیشه با چشمان بسته آواز می خوانید ، هنگام اجرا روی صحنه ، از بین بردن این عادت بسیار سخت خواهد بود.

 

سلام دوستان امیدوارم تا اینجای مقاله براتون جذاب و مفید بوده باشه ، حالا چند لحظه وقتتونو هدیه بدید باهاتون کار دارم 🙂 – بسته جامع و کاربردی تئوری موسیقی تیزلرن برای شما علاقمندان به موسیقی تهیه شده که تمام نیاز شما درمورد تئوری موسیقی و نوت خوانی به همراه توضیحات کامل و جامع از موسیقی به شما آموزش داده خواهد شد . 

خبر خوب اینکه یه تخفیف ویژه داریم برای کسایی که امروز این محصول رو تهیه کنند …

و خبر بد اینکه فرصت این تخفیف محدود هست و فقط برای تعداد محدودی در نظر گرفته شده …

اگر تا اینجای کار میخواید که این تخفیف رو از دست ندید پیشنهاد میکنم همین الان از قسمت فروشگاه توضیحات محصول رو مطالعه کنید و در صورت تمایل نسبت به تهیه بسته تئوری موسیقی تیزلرن اقدام کنید … 

بعد بیاید ادامه این مطلب رو بخونید که دیر نشه :))

 

عادت دارم که چشمانم را سخت ببندم – آیا این بد است؟


به خصوص اگر بسیار عصبی هستید ، بستن چشم هایتان می تواند به درگیری تبدیل شود. روش های بسیار بهتری برای غلبه بر این احساسات وجود دارد تا اینکه چسمانتان را ببندید. بستن چشمان – با فشار یا نرم – برای احساسات صمیمی و مفید است. اما اگر از آن به عنوان سپر برای پنهان کردن احساسات خود استفاده می کنید ، مخاطبان احساس بدی می کنند. به نظر می رسد که شما در حال تماشای یک فیلم خصوصی هستید ، که مخاطب به دیدن آن دعوت نیست شما باید احساس خود را بصورت تماس چشمی با مخاطبان منتقل کنید .

برخی از خوانندگان بیش از سایرین چشم خود را می بندند و این به سبک عملکرد خودشان آسیب می رساند. اما حتی کسانی که این کار را انجام می دهند ، تعادل برقرار می کنند. ویدیوی پایین از Birdy را در این باره از رادیو 1 تماشا کنید : 

 

چرا نوازندگان چشمان خود را می بندند؟


از آنجایی که نوازندگان ، متن آهنگی برای انتقال احساسات خود را ندارند و دست آنها در غیر این صورت درگیر است ، وقتی صحبت از بیان شود ، گزینه های بسیار محدودتری نسبت به خوانندگان دارند.

بنابراین شما اغلب آنها را با استفاده از سر و صورت خود برای بیان حالت و حس خودشان خواهید دید . شاید نوسان آهسته ، اخم عمیق ، گره زدن ریتمیک سر یا قسمت هایی با چشمان بسته باشند. نوازندگان ارکستر دیده نمی شوند که این کار را انجام دهند ، زیرا آنها باید همزمان با نواختن موسیقی نوت های موسیقی را نیز بخوانند – نه با چشمان بسته .

بسیاری از نوازندگان نیز باید به نوعی به دستان خود نگاه کنند ، به خصوص اگر سعی کنند همزمان روی آواز متمرکز شوند .

 

بستن چشم ها هنگام گوش دادن 

 

بستن چشم ها هنگام گوش دادن

نوازنده ای که چشمان خود را ببندد ، خود را حتی در اعماق منظره و یادداشت ها غوطه ور می کند. آنها موسیقی را “احساس” می کنند و واقعاً با آن یکی می شوند. علاوه بر این ، الزام موسیقی دانان – خصوصاً پشتیبان و همراهان – برای ارائه پروژه به مخاطب ، کمتر از یک خواننده است. مگر در حد یک سولوست ، آنها تنها روی صحنه نیستند و به ندرت در مرکز هستند ، بنابراین می توانند کمی بیشتر “گمشده” در موسیقی را بدست آورند ، تقریباً تماشای تماشاگران را فراموش می کنند.

بهترین میوه برای خوانندگان چیست | آیا همه میوه ها برای خوانندگان خوب هستند یا بد ؟

 

کارهای جذاب هنگام اجرا


چشمک زدن مطمئناً کاری جالب برای انجام دادن روی صحنه است. بهترین روش این است که آنرا برای انجام حداکثر تأثیرگذاری انجام دهید. رهبر آواز خوان ها هنگام اجرا این را می دانند و غالباً می بینیم که چشمان خود را روی اجرای نت های فوق العاده زیاد یا هنگام صدای علامت دادن برای رهبری کردن گروه  بسته می کنند. با استفاده از ترکیبی از تماس چشمی و سکوت ، با چشمان بسته در بخش معینی ، درام را به یک رفتار زیبا تبدیل کنید. اگر آهنگ غم انگیز است ، در مورد آنچه را که می خواهید به تصویر بکشید ، فکر کنید. حتی با چشمان بسته ، این کار با درخشش است و تماشاگران را به وجد در می آورد .

 

چرا مردم دستان خود را هنگام آواز حرکت می دهند؟


دستان شما (بعد از صورت) به عنوان مفیدترین قسمت بدن برای بیان احساسات در جایگاه خود قرار می گیرد. به این ترتیب که دستان خود را حرکت می دهید برای شما بی نظیر خواهد بود – و اگر روی دستتان ناخن هایی زیبا (برای خوانندگان زن) ، خال کوبی ها یا جواهرات خارق العاده ای داشته باشید ، از همه بهتر است . اما محدودیتی وجود دارد ؛ وسوسه نشوید و دستان خود را آنقدر تکان دهید که حواس بقیه پرت شود یا نتیجه عصبی در پی داشته باشد. به روشی که از دستان خود استفاده می کنید ، زیبا ، احساساتی یا قدرتمند فکر کنید. زبان علامت گذاری کاری بسیار جالب با دستان شما نیز هست. همچنین باعث می شود عملکرد شما قابل حس آمیزی و تأثیر گذار باشد .

 

چطور می توانم یک اجرا کننده خوب روی استیج باشم؟ 

 

اجرای خوب روی استیج

 

تمرین!  از ناحیه راحتی و تنبلی خود خارج شوید و این کار را انجام دهید. بخش اعظم عملکرد شما با تمرین در مورد کار آموخته می شود. خواننده خوب بودن فقط بخشی از معامله است. شما همچنین باید با شخصیت خود جمعیتی را سرگرم کنید و این می تواند به آرامی یا به طرز بیان «بزرگی» باشد. سعی کنید هنگام انجام هر کاری که انجام می دهید به هر نوت و حرکتی ، اطمینان و اشتیاق داشته باشید. مجریان خوب هرگز دست از کار ، یادگیری و پیشرفت در مورد کارشان نمی بردارند.

 

چگونه می توانم ترس خود را از خواندن در مقابل مردم برطرف کنم؟


همانطور که اشاره کردیم ، به نظر می رسد اجرا با چشملن بسته از لحاظ بصری در کوتاه مدت به شما کمک می کند ، اما تأثیر مخربی بر عملکرد شما خواهد گذاشت. با این وجود نگران نباشید ، روش های امتحان شده و آزمایش شده زیادی برای کمک به افراد تازه وارد و کسانی که از ترس هنگام اجرا رنج می برند ، برای کنار آمدن با این احساسات وجود دارد. ما در تیزلرن در مورد این موضوع مشاوره و اطلاعات بیشتری داریم ، زیرا این یک دلیل مشترک برای نگرانی است .

 

چرا هنگام خواندن و هیجانی شدن چشمان خود را می بندیم؟


عدم نگاه به مخاطب با چشمان می تواند هیجان و ترس از صحنه را کاهش دهد – اگرچه این یک راه عالی برای ادامه دادن این کار نیست. تماشای واکنش های مردم می تواند باعث نگرانی و ناراحتی شود ، اما همچنین می تواند بسیار پاداش دهنده و هیجان انگیز باشد. به یاد داشته باشید که مردم همیشه وقتی از چیزی لذت می برند ، لبخند نمی زنند. و نیز این غیرمعمول نیست که یک مخاطب (تماشاچی) به نظر برسد که برای مدت زمانی کاملاً ناخوشایند به نظر برسد ، ممکن است پس ازاجرا بیاید و به شما بگوید که چگونه این روز را رقم زده است! بگذارید لبخند شما را تشویق کند ، اما اگر واکنش بصری مثبت ندارید ، فراموش نکنید که حتما این کار را بکنید .

 

چرا مردم هنگام صحبت کردن ، چشمان خود را می بندند؟

 

چرا مردم هنگام صحبت کردن چشمان خود را می بندند


صحبت کردن در جلوی دیگران همان اضطراب خواندن را به وجود می آورد. به همین دلیل ، بسیاری از افراد هنگام انجام این کار به بستن چشم خود متوسل می شوند. بیشتر اوقات این اتفاق به طور جداگانه و کمی عجیب به نظر می رسد ، زیرا بر خلاف آواز خواندن ، صحبت کردن با چشمان بسته احساسات شما را نشان نمی دهد. اگرچه استثنائاتی هر از گاهی وجود دارد.

سایر تکنیک هایی که اغلب مردم برای جلوگیری از تماس چشمی هنگام صحبت صحبت می کنند ، این است که به صورت مداوم یا متناوب به سمت بالا یا به سمت اطراف خود نگاه می کنند . طبیعی است که در تماس چشمی کمی متفاوت باشد. تماس چشمی زیاد با چشمان دیگران می تواند کمی آزار دهنده باشد ، بنابراین برقرار کردن تعادل در این کار مهم است.

صحبت با یک گروه آسان تر است ، زیرا می توانید خط چشم خود را به سمت همه حرکت دهید تا همه را در بر بگیرید. به این ترتیب خیلی شدید نیست و فراگیر و معمول است .

آیا ورزش به صدای آواز خوانی شما کمک می کند؟ | تاثیر ورزش برای خوانندگی

 

دلایل بیشتری برای اینکه خوانندگان هنگام خواندن ، چشمان خود را می بندند


گاهی اوقات ، ممکن است یک دلیل غیر عملکردی وجود داشته باشد که یک خواننده چشم خود را ببندد ، بنابراین این موضوع را در ذهن داشته باشید. به عنوان مثال ، یک خواننده مذهب ارتدوکس به دلایل شرعی ، چشمان خود را بسته بود تا زنان در حال رقصیدن در جلوی او با دیگر تماشاگران زن را نبیند .

 

Andrea Bocelli – با چشمان بسته آواز می خواندن


آندره بوچلی ، خواننده کلاسیک افسانه ای ، که دارای یکی از زیبا ترین صداها در صنعت موسیقی است ، او همیشه با چشمان بسته آواز می خواند ، زیرا از 12 سالگی کور شده است. او اغلب از عینک های رنگی استفاده می کند ، بنابراین همیشه مشهود نیست که چشمان او بسته باشد. او در اجراهای خود یک پا استاد ، در به اشتراک گذاشتن احساسات یک آهنگ ، با چشمان بسته است .

 

به طور خلاصه ، در اینجا چند مورد نهایی وجود دارد و به شما کمک می کنند.


چشمان خود را ببندید تا درام و تأثیرگذاری ایجاد کنید . وقتی در اطراف هستید ، اجازه دهید این اتفاق بیفتد ، اما اجازه ندهید بیش از چند دقیققه ادامه یابد. از این کار به عنوان ابزاری برای کنار آمدن با ترس خود استفاده نکنید ، روش های بهتری وجود دارد. از غوطه وری که چند ثانیه تاریکی در شما ایجاد می کند لذت ببرید ، اما مخاطب را فراموش نکنید. با تماس چشمی عالی و نگاهی مطمئن به آن ها تعادل برقرار کنید. مهمتر از همه ، از موسیقی خود لذت ببرید و در استفاده از تمام ابزارهایی که در اختیار دارید ، کار کنید تا اثری فراموش نشدنی داشته باشید .

 

سوالات مرتبط


چرا خوانندگان هنگام خواندن گوش خود را می بندند؟


اگر تا به حال جایی با صدای بلند اجرا کرده اید ، نتوانستید خودتان را دریابید که آواز می خوانید ، ممکن است این کار را کرده باشید. با بستن گوش یا حجامت پشت گوش ، شما می توانید صدای خود را واضح تر از سایر خوانندگان ، سازها ، و پلی بک یا سر و صدای زیادی بشنوید. این به پیشرفت و تنظیم شما حین اجرا کمک می کند.

 

چرا خوانندگان از هدفون استفاده می کنند؟


این به همین دلیل بستن گوش است. خواننده می تواند صدای خود را به گوش خود هدایت کند. یا ممکن است بخواهند قسمت خاصی از پلی بک را بهتر بشنوند تا بتوانند ملودی و زمان بندی را بشنوند .

 

چرا هنگام بوسه چشمان خود را می بندیم؟


اگرچه ممکن است این موضوع غیر مرتبط باشد ، اما در واقع مرتبط است. وقتی بوسه می زنیم ، چشمان خود را می بندیم تا در لحظه قرار بگیریم و حس صمیمیت ایجاد کنیم . اگرچه ، برخلاف خوانندگان ، ما چشم خود را می بندیم زیرا حین بوسه به نظر می رسد که این نزدیکی باعث تار شدن دید می شود !

تیز لرن 

آیا هنگام خواندن چشمان خود را می بندید؟ چه احساسی دارید وقتی خوانندگان چشمان خود را زیاد روی صحنه می بندند؟ نظرات خود را در زیر به ما بگویید .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *