تسکین سردرد برای خوانندگان | نکاتی برای خوانندگی با سردرد

بازدیدها: 1779

تسکین سردرد برای خوانندگان | نکاتی برای خوانندگی با سردرد

 

این کار ممکن است یک کلیشه باشد ، اما هنگام اجرا برای بسیاری از خوانندگان “اجرا باید ادامه یابد”. این می تواند به معنای ادامه دادن به اجرا و انجام کار با سردرد یا میگرن باشد. برای تسکین سریع از درد سر ، خوانندگان غالباً باید داروهای جایگزین با مسکن های سنتی را امتحان کنند . 


خوانندگان ، مستعد ابتلا به سردرد و میگرن هستند. اما آنها به آنچه می تواند برای کاهش درد باعث شود محدود شده اند. برخی از مسکن ها اثر منفی بر روی صدا دارند . داروهای طبیعی ، مکمل ها و بخار صوتی برای یک خواننده به عنوان تسکین سردرد است .  

در این مقاله به تفصیل انواع مختلف از سردردها و بهترین روش ها برای تسکین آنها خواهیم پرداخت. همه این نکات و تکنیک ها مورد تأیید برای خواننده بوده و هیچ گونه عوارض جانبی در صدای شما ندارند . 

 

تنش پیشانی هنگام خواندن 

تنش در پیشانی هنگام خواندن

 

شناسایی آنچه باعث سردرد شما می شود ، به سرعت شما را در مسیر درمان آن قرار می دهد. استرس ، اضطراب و فشار صوتی می تواند باعث شود که هنگام آواز خواندن ، عضلات صورت خود را منقبض کنید.

اگر تنش زیادی در پیشانی یا صورت خود دارید ، این می تواند باعث سردردهای تنشی یا سردردهای ناشی از استرس شود . 

برای آزاد کردن تنش در پیشانی هنگام آواز خواندن ، به شما چند تمرین در ادامه این مطلب می آوریم و این تمرینات صورت را امتحان کنید :

صورت شاد – لبخند زدن بسیاری از ماهیچه های صورت را درگیر می کند. تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. حداقل ده بار این کار را تکرار کنید ، سپس صورت خود را شل کنید.

یوگای صورت – دست های خود را به هم بمالید تا کف دست خود را گرم کنید. سپس با حرکات دایره ای در اطراف چشم خود با کف دست این قسمت ها را ماساژ دهید تا گردش خون افزایش یابد و تنش را تسکین دهد .

فشار دادن بینی – به مدت 10 ثانیه ، عضلات موجود در بینی خود را فشرده کنید. بینی خود را فشرده و چروک کنید و سعی کنید بینی خود را در این حالت تکان عرضی دهید . سپس تمام فشار را رها کنید و دوباره سه بار تکرار کنید.

آرامش عضلانی ریلکسیشن – در جایی آرام و راحت بنشینید و چشمان خود را ببندید. چند نفس عمیق بکشید و استراحت کنید و سپس با کشیدن بغل و اخم کردن ، صورت خود را تا حد ممکن خسته کنید. ده ثانیه نگه دارید ، سپس رها کنید و تمرکز کنید که عضلات در حین تنفس عمیق شل شوند . 

خب دوستان تا اینجای مقاله اجازه بدید توضیح بدم برای تهیه دوره تئوری موسیقی  به صورت کامل و جامع به زبانی کاملا گویا همراه با تمرین و و مثال حتما توضیحات پکیج رو در قسمت فروشگاه سایت مطالعه کنید و توصیه میکنم اگر میخواید در زمینه موسیقی و درک صحیح موسیقی و شروع کار توی این زمینه حتما این دوره رو اگر موسیقی کار می کنید تهیه کنید . کاملا متناسب با نیاز شما تهیه شده و به صورت کاملا جامع شما رو برای کار در زمینه موسیقی آماده میکنه برای بالا بردن توانایی های شما و کار در زمینه موسیقی حتما نیاز هست که شما تئوری موسیقی رو بلد باشید . از قسمت فروشگاه توضیحات پکیج رو مطالعه کنید و از تخفیف استفاده کنید

فشار سردرد

سردردهای با فشار نیز به عنوان سردردهای تنشی شناخته می شوند. این نوع یکی از متداول ترین نوع از انواع سردرد در خوانندگانی است که از درد سر خود رنج می برند.

ایبوپروفن و آسپیرین یک داروی اصلی برای درمان سردردهای فشار خون هستند. اما استفاده از داروهای ضد بارداری می تواند منجر به سردرد مجدد و عوارض جانبی صوتی برای خوانندگان زن شود. Healthline توصیه می کند قبل از مراجعه به دارو ، این مکمل های طبیعی را امتحان کنید :

ویتامین B-2
ویتامین دی
Butterbur
ملاتونین
منیزیم
Feverfew
Coenzyme Q10

چرا آواز خواندن برای شما خوب است؟ | مزایای سلامتی آواز خواندن

آواز خواندن با سردرد – خوانندگی با سردرد

سردرد می تواند در حالی که شما وسط یک اجرا هستید اوت کند و شما را از اجرا یا فعالیت خود دور کند. اگر وسط یک اجرای آهنگ هستید و نمی توانید استراحت کنید ، سعی کنید درد را به حداقل برسانید تا به انتهای آهنگ برسید.

اگر می توانید از جلو یا زیر درخشش چراغهای روشن کنار بروید – اینها احتمالاً باعث سردرد شما می شوند. سعی کنید چشمان خود را به مدت 10 ثانیه بسته و سپس دوباره آنها را باز کرده و تنشی را که در دست داشتید آزاد کنید. این به آرامش یافتن هر عضله آدرگیر شده حین این فعالیت کمک خواهد کرد.

حتی ممکن است شما با لحظه ای شدید در آهنگ ، با این کار که چشمان خود را می بندید تا سردرتان خوب شود میتواند باعث شود اینگونه به نظر برسید که حالت بدنی احساسی دارید .

یک بطری آب را روی استیج داشته باشید و در فواصل منظم آب بنوشید – این باعث می شود که تار های صوتی شما نیز خشک نشوند .

 

آیا داروها بر آواز خواندن شما تأثیر می گذارند ؟

تاثیر داروها بر آواز خواندن

 

اولین انگیزه شما ممکن است در استفاده از دارو برای بی حس کردن سردرد باشد. این ممکن است بهترین گزینه برای یک خواننده نباشد زیرا داروهای بدون نسخه می توانند توانایی آواز خواندن شما را مختل کنند.

عوارض جانبی داروهای تجویزی باید اندک باشد و ممکن است همه را تحت تأثیر قرار ندهد. در بدترین حالت ، برخی از داروهای خاص باعث می شوند صدای شما شایع شود ، خسته شود ، یا آبریزش بینی را افزایش دهد.

مصرف منظم داروهای مسکن برای سردرد می تواند تأثیر منفی بر روی صدای شما (و سلامتی) داشته باشد زیرا باعث رقیق شدن خون در بدن می شود. این باعث می شود جریان خون در تارهای صوتی شما کاهش یابد و – همراه با کرنش و کم آبی از انجام حرکات منظم – به طور بالقوه می تواند منجر به خونریزی صوتی شود. 

 

چه داروهایی بر صدای شما تأثیر می گذارند؟


NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) برای کاهش سردرد می تواند با اعتدال استفاده کنید. اما اگر زیاد مصرف کنید ، می توانند شروع به سست و رقیق شدن خون در تارهای صوتی شما کنند. این داروها شامل موارد زیر هستند :

آسپرین
ایبوپروفن
نکسرین
سایر داروهای جلوگیری از سردرد عبارتند از :

اسپری بینی
فلوناز
برای لیست کاملی از داروهای بدون نسخه و تأثیر آنها بر آواز شما ، به مقاله ها در تیزلرن رجوع کنید :

 

چگونه می توان بدون استفاده مسکن از سردرد خلاص شد؟

رفع سردرد بدون دارو

 

وقتی سردرد می آید ، خوانندگان نیازی به سکوت ندارند. روش های جایگزین زیادی برای مسکن ها برای کمک به درد سر بی حسی وجود دارد. اینها را انجام دهید :

روغن استوقودوس lavender را در قسمت گلو و گردن خود ماساژ دهید
نوشیدن مقدار زیادی آب
یک بسته یخ / کمپرس گرما اعمال کنید
ویتامین ها و مکمل های گیاهی مصرف کنید
نوشیدن چای زنجبیل را امتحان کنید
کمی ورزش کنید
با یوگا یا مدیتیشن آرام شوید
به طب سوزنی بروید
با دو فنجان نمک اپسوم حمام کنید
از بخار صوتی استفاده کنید 

 

آواز خواندن و میگرن


خوانندگان مستعد ابتلا به میگرن هستند. چراغ ها و نورهای زیاد در استیج ، صداهای بلند و محیط های استرس زا همه باعث میگرن می شوند و هنرمندان هر بار که روی صحنه می روند در معرض این موارد هستند.

اگر از میگرن مداوم رنج می برید ، سعی کنید به ریشه یابی مشکل بروید. خاطرات سردردتان را برای ریشه یابی مواردی که باعث این می شود ، به یاد داشته باشید .

یک رژیم کاهشی را هم امتحان کنید. برخی غذاها باعث میگرن می شوند مانند گوشت فرآوری شده ، پنیر و شراب قرمز . برای مدتی پرهیز از غذاهای خاص ممکن است آنچه را شما را مستعد ابتلا به سردرد می کند ، نشان داده شود. شکلات یکی از بزرگترین باعث ایجاد میگرن است و تأثیر شگفت آور در سلامت صوتی شما نیز دارد.

 

چه چیزی شما را سریع از سردرد خلاص می کند ؟

رفع سریع سردرد

 

سردردها همیشه در بدترین زمان ممکن اوت می کنند. اگر دقیقاً همانطور که می خواهید روی صحنه بروید ، دچار میگرن شدید ، این موارد می توانند تسکین فوری دهند :

 1. آروماتراپی
  گفته می شود بوی استوقودوس ، نعناع و اکالیپتوس باعث تسکین درد سر می شود. در طول اجرای خود از یک دستبند معطر با چند قطره از آن بپوشید و استفاده کنید . 
 2. ماساژ
  تنش در گردن و گلوی خود را با دادن یک ماساژ به خود تسکین دهید .
 3. از بسته یخی استفاده کنید 
  برای سردردهای تیز و پرتحرک ، یک بسته یخ را روی پیشانی خود بگذارید. اطمینان حاصل کنید که حوله کاغذی یا پارچه ای در اطراف یخ وجود دارد تا پوست شما از سوختگی یخ محافظت کند.
 4. از کمپرس گرما استفاده کنید
  اگر سردرد شما بیشتر مانند تنش و درد شدید احساس می شود ، یک کمپرس گرما را در پشت گردن یا شانه های خود بگذارید .
 5. مسکن ها
  اگر سردرد شما هنوز کاهش نیافته ، آسپرین یا ایبوپروفن را در حد اعتدال مصرف کنید.

 

قبل از خوانندگی چه چیزی بخوریم و بنوشیم

 

برای کاهش سردرد بدون استفاده از آسپیرین ، چه چیزی می توانم مصرف کنم؟

اگر به دنبال جایگزینی برای آسپیرین هستید ، ممکن است جواب در کمد آشپزخانه شما باشد. زنجبیل ، سیر ، فلفل کاین و زردچوبه همگی دارای خاصیت ضد التهابی به عنوان مسکن ها هستند.

این محصولات طبیعی همه حاوی آنتی اکسیدان هستند و در کاهش التهاب و درد ناشی از سردرد کمک خواهند کرد. زنجبیل و زردچوبه هر دو می توانند در چای استفاده شوند یا می توانند به شکل کپسول مصرف شوند.

آنچه شما به عنوان یک خواننده می خورید و می نوشید می تواند نقش مهمی در سلامت آواز شما داشته باشد. توجه داشته باشید که چه چیزی برای صدای شما مفید است و چه غذاهایی را باید قبل از ایجاد تغییرات بزرگ در رژیم غذایی خود محدود کنید .

 

بخار صوتی برای خوانندگان


دستگاه بخار صوتی (که گاهی اوقات بخار نیز خوانده می شود) وسیله ای است که غبار سبک بخار را ایجاد می کند که استنشاق آن آسان است. این یک درمان عالی برای سردرد است.

بخارپزهای صوتی برای خوانندگان مزایای سلامتی متعددی دارند. تنفس در بخار و قطرات ریز آب از یک بخار صوتی ، تارهای صوتی را گرم کرده و آنها را گرم می کند.

سفت شدن تارهای صوتی هنگام خواندن نت های بلند می تواند باعث سردردهای تنشی شود. استراحت با یک بخار صوتی می تواند تار های صوتی شما را برای وقتی که آواز می خوانید ، تازه کند.

بخار گرم همچنین به عنوان یک ماده ضد احتقان عمل می کند و سر شما را آزاد می کند و تنش را از بین می برد و از ایجاد تنش ناشی از میگرن برطرف می کند.

 

سوالات متداول
چه تفاوتی بین سردرد و میگرن وجود دارد؟
سردردها بیشتر از میگرن هستند. اگر سردرد دارید ، معمولاً در هر دو طرف سرتان احساس درد و فشار خواهید کرد. آنها می توانند باعث درد در پیشانی ، گلو و گردن شما شوند و درد آن از خفیف تا شدید متفاوت است.

میگرن بسیار شدیدتر و دردناکتر از سردرد است. آنها به طور معمول باعث ایجاد درد در یک طرف سر می شوند و غالباً با علائم دیگری از جمله مشاهده نقاط در بینایی ، درد در پشت چشم ، حالت تهوع و استفراغ همراه هستند.

آیا انتخاب آهنگ روی سردرد من تأثیر خواهد گذاشت ؟
انواع خاصی از موسیقی احتمالاً باعث سردرد می شوند. Heavy metal ، راک و همراه با فریاد معمولاً ژانرهای بلندتر هستند و شامل سازهای سنگین و موسیقی پشت زمینه هستند.

اجرای آهنگ هایی با نت های زیاد نیز می تواند باعث سردرد بیشتر شود. وقتی با صدای سر خود می خوانید (صدایتان را در سرتان بالا می آورید) ، فشار بیشتری به تارهای صوتی خود وارد می کنید. این ممکن است گاهی اوقات منجر به فشار صوتی شود و تنشی که بر روی عضلات ایجاد می کنید باعث سردرد می شود.

تیزلرن

آیا شما از سردرد رنج می برید و چگونه می تواند در خوانندگی شما تأثیر بگذارد؟ به ما اطلاع دهید و راهنمایی های خود را در نظرات زیر بگذارید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *