8 راه حفظ انگیزه در یادگیری موسیقی

بازدیدها: 3485

۸ راه حفظ انگیزه در یادگیری موسیقی

8 راه ایجاد انگیزه در تمرین

پپوشیده نیست که موسیقی دانان با کلمه “تمرین” آشنا هستند. از زمانی که شروع به یادگیری ساز خود می کنید تا زمانی که استاد می شوید ، مدام به شما گفته می شود که تمرین مداوم راه موفقیت شما است. و این درست است! نوازندگان مشهور در همه جا داستان هایی از ساعتهای بی شماری را که برای کارشان گذاشته اند برای شما بازگو می کنند. کار سختی است …

اما همه ما  آن روزهایی را گذرانده ایم که احساس نمی کنیم تمرین کنیم. و گاهی اوقات آن روزها به هفته ها ، ماه ها و شاید حتی سال ها تبدیل می شوند. بنابراین ، مهم است که یاد بگیرید چگونه خود را زود هنگام در یادگیری موسیقی انگیزه بدهید. در این مقاله ، ما قصد داریم 8 راهکار برای جلوگیری از افت عملی که ممکن است با آنها روبرو شوید را، با شما به اشتراک بگذاریم! با تیز لرن همراه باشید

 

1. یک برنامه زمانبندی تمرین ایجاد کنید

به خاطر داشته باشید که همه افراد به یک شکل کار نمی کنند و افراد ویژگی متفاوتی دارند و آنچه ممکن است برخی از نوازندگان به آن احتیاج داشته باشند ، ممکن است دیگران نیازی نداشته باشند یا نتوانند. اگر شما یک شخص مرتباً مشغول کار هستید ، همیشه در حال حرکت هستید ، ایجاد یک برنامه تمرینی میتواند روشی مناسب برای پاسخگو بودن برای شما باشد.

این امر می تواند آسان باشد که تمرین را کنار بگذارید یا سعی کنید آن را در برخی اوقات آزاد جا دهید ، فقط برای این که در یک کار دیگر گرفتار شوید. ایجاد یک برنامه زمانی برای خود ، تمرین ساز خود را در اولویت قرار خواهد داد. ممکن است هر روز در همان زمان باشد ، یا بسته به روز ممکن است بازه های مختلف زمان داشته باشید. زمان تمرین خود را مانند زمانی که کلاس در مدرسه یا یک جلسه در محل کار برگزار می کنید ، برنامه ریزی کنید.

 

2. اهداف خود را تنظیم کنید

اگر از یک معلم درس می گیرید ، ممکن است اهداف واضحی داشته باشید ، مانند یادگیری یک قطعه برای یک اجرا یا مسابقه. با این حال ، اگر شما به تنهایی تمرین می کنید ، ممکن است اهداف شما چندان مشخص نباشد.

ابتدا ، اهداف بزرگی را تنظیم کنید. شاید شما بخواهید یک قطعه را در یک ماه بیاموزید یا آن را به دو زبان حفظ کنید. دوم ، برای هر جلسه تمرین چند هدف کوچکتر تعیین کنید. این حتی اگر معلم داشته باشید می تواند کمک کننده باشد! این که آیا شما می خواهید با استفاده از آن قطعه دشوار در صفحه سه یا دوازده گام اول یک قطعه را به خاطر بسپارید ، متعهد شوید که پس از اتمام هدف تمرین ، تمرین خود را انجام دهید. در نتیجه ، لازم نیست که جلسه تمرین خود را به عنوان یک زمان مشخص تعیین کنید ، بلکه به عنوان یک هدف برای اتمام تمرین مورد نظر خود نگاه کنید.

 

3. رپرتوار خود را تغییر دهید

به عنوان یک نکته یا نکته دیگر ، همه ما با یک قطعه موسیقی که دوست نداریم با آن روبرو شده ایم. یکی از بهترین راه های با انگیزه ماندن در تمرین ، انتخاب قطعاتی است که می خواهید یاد بگیرید! و به آن علاقه دارید

اگر درس می خوانید ، نترسید که با معلم خود صحبت کنید و مطالب جدیدی بخواهید. معلم شما ممکن است بخواهد شما مجموعه خاصی از مهارت ها را یاد بگیرید ، اما بالاتر از هر چیز ، آنها می خواهند شما عاشق موسیقی باشید.

اگر به تنهایی یاد می گیرید ، همیشه می توانید بین یک قطعه یا دو استراحت کنید تا چیزی را که واقعاً از آن لذت می برید یاد بگیرید. در مورد یادگیری چیزی کمی ساده تر از سطح فعلی خود احساس گناه نکنید و حتی بهتر از آن ، چالش را قبول کنید اگر پیشرفت کرده است! برخی از تنظیمات موسیقی نت عالی برای کلیه سطوح مهارت و سازهای موجود در Tizlearn.ir را برای یافتن برخی از روش های جدید امروز ببینید.

 

4. نوشتن عملکرد موسیقی
اگر شما یک موسیقیدان هستید که به سادگی به مهلت احتیاج دارید ، یک راه عالی برای ایجاد انگیزه در تمرین شما یادداشت حرکات یا عملکرد است. فشار مخاطبی که منتظر شنیدن اجرای شماست ، احتمالاً باعث می شود که شما در تمرین خود پاسخگو و متعهد باشید! و به یاد داشته باشید ، تمرین موسیقی مانند درس خواندن برای آزمون نیست. شما نمی توانید شب قبل چنگ بزنید!

 

5. به خودتان پاداش دهید
از آنجا که تمرین بخشی از کارهای روزمره بیشتر نوازندگان است ، به راحتی می توان پاداش خود را فراموش کرد.

دستاوردهای خود را پیگیری کنید. هنگامی که شما یک هدف را کامل می کنید یا یک جلسه تمرینی واقعا موفق دارید ، خود را برای بستنی دعوت کنید ، یک فیلم را ببینید ، یک جفت کفش جدید یا هر چیز دیگری را که باعث شادابی شما می شود ، بگیرید! این واقعیت را فراموش نکنید که شما سخت تلاش می کنید  به دنبال چیزی که میخواهید.

 

6. استراحت کنید
همانطور که قبلاً گفتیم ، موسیقی دان ها همیشه می شنوند که تمرین چقدر مهم است. حتی اگر این واقعیت داشته باشد ، فشار برای تمرین هر روز می تواند به یک وزنه بر روی شانه ها در چشم تبدیل شود.

خوب استراحت کنید در بالا. ما آن را گفتیم! روزهایی خواهد بود که نمی توانید تمرین کنید ، بنابراین خود را در مورد آن کتک نخوریدسرزنش نکنید . احساس نمی کنید فقط به این دلیل است که یک یا دو روز را از دست داده اید که تمام حرفه شما در حال تخلیه است ، زیرا کاملاً اینطور نیست. زندگی برای همه اتفاق می افتد ، بنابراین اگر یک روز از دست می دهید یک روز از دست می دهید. وقتی دوباره به ساز خود برگردید و به جلو حرکت کنید ، پنج دقیقه دیگر گرم کنید.

به همین روش ، درست است که در طول تمرین خود استراحت کنید. اگر از یک گذرگاه به خصوص ناامید شده اید یا احساس خستگی و تمرکز کرده اید ، از بلند شدن و انجام کار دیگری برای چند دقیقه نترسید. ذهن خود را پاک کنید و هنگامی که احساس طراوت می کنید دوباره به تمرین خود برگردید.

 

7. یک شریک مسئولیت پذیری دریافت کنید
بعضی اوقات ما فقط نیاز به کمی دلخوری از شخص دیگری داریم. این که آیا شما می خواهید این یادآوری از یک دوست ، پدر و مادر ، همسر یا یک موسیقی دان دیگر به عهده شما باشد!

حتی ممکن است بخواهید با شخص دیگری تمرین کنید. به عنوان مثال ، اگر مجبور هستید به یک اتاق تمرین سفر کنید ، یک دوست را بگیرید و در یک زمان خاص تمرین کنید. دقیقاً مانند بسیاری از افراد از دوستان تمرینی استفاده می کنند ، داشتن شخصی با اهداف مشابه برای نشان دادن در کنار هم می تواند یک انگیزه عالی باشد.

 

8. فقط شروع کنید!
همه ما به یک اتاق کثیف نگاه کرده ایم و فکر کرده ایم ، من واقعاً باید آن را تمیز کنم ، اما خیلی طول می کشد … البته ، نتیجه این است که بعداً آن را خاموش کنیم و با آن مقابله کنیم. و همه ما می دانیم که بعداً به معنای بسیار مسخره کننده است.

به همین روش می توان به تمرین نزدیک شد. به جای اینکه بدانید که چقدر باید کاری انجام دهید یا مدت طولانی است که می خواهید تمرین کنید ، فقط روی شروع متمرکز شوید. خواه گرم شدن کند باشد یا از طریق قطعه قدیمی بازی کنید ، پس از شروع کار ، ذهن شما چرخ دنده ها را تغییر می دهد. در هیچ زمان و به هیچ وجه ، شما به تمرین خود ادامه می دهید و پیشرفت می کنید! کلید آنها فقط  شروع کردن است.

 


امیدواریم که در حال حاضر چند ایده دیگر در مورد چگونگی حفظ انگیزه  در تمرین موسیقی خود داشته باشید. اینجا را کلیک کنید تا نکات بیشتری را برای تمرین ساز خود در tizlearn ببینید و از زمان تمرین خود نهایت استفاده را ببرید!

خوشحال میشم نظرتون رو برامون کامنت کنید

ممنونم که تجربیات خودتون رو به ماهم میگید تا بقیه ازشون استفاده کنیم

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

  1. محمدمهدی گفت:

    خیلی عالی بود

  2. سینا گفت:

    تاکید زیاد روی نواختن صحیح اتودها میتونه خسته کننده باشه. به جاش تمرکز روی نواختن درست قطعات با افزایش خیلی تدریجی سرعت برای هنرجو لذت بیشتری داره. اگه وقت تمرین رو تقسیم کنیم به نواختن اتود، آهنگ و تئوری به نظرم باید ترتیب الویت بصورت 1-آهنگ 2-اتود 3-تئوری باشه. در ضمن خیلی خوبه که یک نوازنده محبوب داشته باشیم و از تماشای نواختن او لذت ببریم. اینجوری حتی اگه تمرین هم نکنیم شوق موسیقی همچنان در ما زنده و روشن است.

  1. آگوست 27, 2019

    […] 8 راه حفظ انگیزه در یادگیری موسیقی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *