چگونه هنرمندان از هر آهنگ در اسپاتیفای کسب درآمد می کنند ؟ آپدیت

بازدیدها: 1442

کسب در آمد از اسپاتیفای

 

روند بهبود و پیشرفت صنعت در همه لحاظ و جنبه های زندگی تاثیرات مختلفی داشته همچنین نیز باعث تغییر و تحول در صنعت موسیقی شده است ، هم برای شنوندگان موسیقی که جزو مصرف کنندگان محسوب می شوند و هم برای گروه های موسیقی و خوانندگانی که آهنگ را تولید میکنند . اما آیا در اسپاتیفای امکان کسب درآمد وجود دارد ؟ و در این صورت به چه مقدار است ؟


اسپاتیفای – Spotify از سال 2008 تاکنون ، پیشکسوت بازار موسیقی رو به پیشرفت است. جزو اسامی بزرگ و همچنین جزو نام های آینده دارد صنعت موسیقی است که حساب بانکی بسیاری از موزیسین ها را با پرداخت های پولی پر می کند . بنابراین چگونه هنرمندان می توانند برای هر موسیقی در Spotify درآمد کسب کنند ؟

آرتیست ها با بارگذاری یا همان آپلود موسیقی خود در اسپاتیفای ، براساس تعداد دفعات پخش شده موسیقی ( تعداد دفعاتی که هر کاربر ان موسیقی را گوش می دهد) در آن از سود این سایت با دریافت بخشی از آن مانند پورسانت ، کسب درآمد می کنند . ویژگی های بیشتری نسبت به این وجود دارد که در این مقاله ، در تیز لرن ما همه چیزهایی را که باید در مورد کسب درآمد در اسپاتیفای با آهنگ های خود بدانید ، را به شما خواهیم گفت .

 

چگونه هنرمندان می توانند به ازای هر پخش از اسپاتیفای  کسب درآمد کنند ؟

Spotify – اسپاتیفای در اصل یک نوع سازمان دارای سهام و سود است. قانون آنها این است که درآمد شرکت با توجه به تعداد پخش هایی که در طی یک دوره زمانی بدست آمده (معمولاً چهار بار در سال محاسبه می شود) بین هنرمندان / مدیران / موسیقیدانان تقسیم می شود . این فقط مربوط به این نیست که شما چقدر خوب پیش می روید . همچنین در مورد عملکرد خوب و تعهد این سرویس نیز هست .

با این حال با توجه به موفقیت شرکت Spotify ، پرداخت هایش بسیار کم به نظر می رسد . اگر آنها در حال تبدیل شدن به چند مولتی میلیونر در عرصه جهانی هستند ، چرا هزینه کمی برای آهنگ ها از یک بار پخش پرداخت می کنند ؟ خوب ، سود آن خاکستری است . 

هر سازمانی مجبور به پرداخت هزینه پرسنل ، هزینه های جاری ، بازاریابی ، بیمه و هزینه های دیگر می باشد. و هرچه آنها موفق تر باشند ، به دلیل حجم کار و الزامات لازم برای حفظ سازمان مشکلاتشان بیشتر است ، بنابر این هزینه هایشان بیشتر می شوند .

و اگر برای شما به نظر می رسد این راهی آسان برای پول نقد در آوردن نیست ، ناامید نشوید . دلایل زیادی برای شروع کار در سیستم عامل های در حال رشد وجود دارد و به شما کمک می کند تا در زمینه های دیگر شغلی خود نیز درآمد کسب کنید . بنابراین اهمیت آن فقط مربوط به پرداخت مبلغی به ازای هر پخش نیست .

 

اسپاتیفای به هر هنرمند چه مقدار پول پرداخت می کند ؟

 

میزان درآمد از اسپاتیفای

 

پول پرداخت شده ؛ به حساب فرد واریز می شود و در قسمت بالای صفحه کاربری او قابل مشاهده است . گاهی اوقات  پاسخگوی آنلاین حاضر است و میتواند با راهنمایی ، در پرداخت و واریز به شما کمک کند ، اما Spotify از طریق نقل و انتقال بانکی بصورت مستقیم فعالیت می کند . 

شاید آرزو داشته باشید که هزینه کمتری را برای مسایل دیگر پرداخت کنند تا به شما پول بیشتری بپردازند . اما این می تواند یک اقتصاد نادرست باشد . سرمایه گذاری مانند این منجر به گردش مالی کمتر می شود . به این معنی که در هر صورت دیگر به سرمایه گذاری بلند مدت نخواهند رسید .
عامل دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اسپاتیفای یک سرویس بلند مدت است و ببینید این سرویس چقدر محبوب است. خود این می تواند سال به سال تغییر کند . با Spotify ، شما یک ماهی کوچک در یک استخر بسیار بزرگ از ماهی های بزرگ هستید و به دلیل طیف وسیعی از انتخاب گری افراد ، ممکن است بازدید کمتری داشته باشید . 

شما ممکن است پخش و بازدید های بیشتری را در جای دیگری مثلا در یک سرویس موسیقی دیگر دریافت کنید ، اما هرچه آن سرویس کاربران کمتری داشته باشد ، به هر حال در هر پخش توسط کاربر بازدید کمتری می گیرید. همه اینها مربوط به ریاضیات و بالانس آن است .

 

چگونه می توانید در Spotify درآمد کسب کنید؟

Spotify – و در واقع هرگونه سرویس این شکلی به طور خودکار به هنرمند چیزی پرداخت نمی کند . در عوض ، این کار به صورت شخصی به صاحب اثر موسیقی با صلاحیت Wonga پرداخت می شود . اطمینان حاصل کنید که هنگام بستن قرارداد ، که شخص دیگری موسیقی شما را تحت نام خودش بارگذاری نکرده باشد و در این صورت گزارش فرد را بدهید ، وقتی توافق دارید مشخص است که چه کسی چه چیزی را دریافت می کند .

 

اما اگر اشتباه کنید ، کسی اهنگ شما را دزدیده باشد و قرار داشده باشد ، شما هم نادانسته آهنگ را قرار دهید ، مبلغ کسب شده بر اساس بازدید و پخش به دلیل کپی رایت به شخص سو استفاده گر پرداخت می شود و آنها فکر میکنند آهنگ اصلی مال اوست . بنابر این دقت کنید که در صورت بروز این اتفاق گزارش وی را بدهید تا با او برخورد شود .

 

عکس این قضیه نیز ممکن است . یعنی اگر شما اهنگ یک خواننده را در کانال خود بگذارید ، که مثل بالا رفتن از پله دیگری بدون زحمت بخواهید کسب درامد کنید ، جلوی شما گرفته می شود و هزینه ای دریافت نمی کنید ، حتی اگر آهنگ ها در کانال شما به بازدید زیادی برسد . اونجا این داستانا نیست مثل تلگرام و اینستاگرام هرکس پیج بزنه این و اون از رو هم کپی…

اما بگذارید به آمار دقیقی برسیم … 

 

در Spotify چقدر پول دریافت می کنید ؟

 

تنها راه برای دانستن آنچه که Spotify به عنوان در آمد پرداخت می کند این است که مقدار به آنچه به دیگران پرداخت کرده اند جست و جو و تحقیق کنیم . هیچ کس نمی داند که در آینده چه مبلغی را پرداخت می کنند ، بنابراین این مانند یک بازی در بازار سهام است. ما می توانیم پیش بینی و تخمین بزنیم ، اما این این به گردش مالی آنها بستگی دارد . در رقم های دو سال گذشته این مسیر را پیگیری کرده ایم ، با راهنمایی درباره چگونگی تأثیر آن در سال آینده موافق هستید ؟ 

 

 

اسپاتیفای چه مقدار هزینه ای به هنرمندان پرداخت کرد – سال 2018

به گذارش Drake در سال 2018 گردش مالی 8.2 میلیارد دلار داشته است . God’s Plan به تنهایی 1 میلیون گردش مالی داشته اند . او توسط Post Malone و XXXTENTACION دنبال شد . 

 

اسپاتیفای چه میزان هزینه ای در هر بازدید پرداخت می کند – ارقام سال 2018

متوسط پرداخت سال 2018 برای هر بازدید موسیقی در سال 2018 ، 0.0031 دلار GBP یا 0.0039 دلار آمریکا بوده است .

 

 اسپاتیفای چه میزان هزینه ای به هنرمندان پرداخت می کند – پر بازدید های بزرگ سال 2019

 

در آمد پر بازدید های اسپاتیفای

 

Ed Sheeran در بازپرداخت های 2019 در صدر جدول قرار گرفت . آلبوم همکاری های شماره 6 او ، سابقه بیش از 70 میلیون بازدید را شکست. بیش از 30٪ مشترکین Spotify به طور مرتب به موسیقی او گوش می دهند. شاون مندس بیش از 56 میلیون بازدید در ماه جذب کرده است ، و در حالی که کامیله کابلو به 54 میلیون نفر می رسد .

 

اسپاتیفای به ازای هر بازدید چه مقدار هزینه پرداخت می کند – ارقام سال 2019

در سال 2019 سرویس پخش اسپاتیفای در حدود 0.0035 پوند استرلینگ در هر دوره بازدید موسیقی یا 0.0045 دلار آمریکا پرداخت کرد . خبر خوب این است که این با افزایش در آمار سال 2018 است ، بنابراین می توانیم از پیش بینی حدود 0.0006 در سال 2020 حدس بزنیم .

 

هنرمندان از اسپاتیفای چقدر پول می گیرند ؟

چگونه Spotify این ارقام را محاسبه می کند؟ با یک معادله ساده : درآمد خالص ( تقسیم بر ) کل بازدید ها یا همان تعداد کلی بازدید های موفق پخش آهنگ = پرداخت در هر پخش . نکته دیگری که باید از آن آگاهی داشته باشید اینست که فقط آهنگ با طول 30 ثانیه ای شنیده شدن هزینه پرداختی و محاسبه شونده برای شما دارد . یعنی کاربر باید 30 ثانیه از آن را بشنود نه اینکه تند تند بزنه جلو و ردش کنه یا کمی ازش رو گوش بده . قشنگ باید گوشش بده…

این نوع پرداخت ها بحث و جدال زیادی را در این صنعت ایجاد می کند . بسیاری از هنرمندان عاشق سکوهای بالا هستند ، اما برخی دیگر علیه آنها اعتراض می کنند. نکته قابل توجه اینکه ، تیلور سویفت چند سال پیش آلبوم های خود را از Spotify ( اسپاتیفای ) پاک کرد .

 

 

اسپاتیفای به ازای هر 1000 بازدید شنیداری چقدر هزینه پرداخت می کند ؟

بر این اساس ، شما در سال 2019 ، 3.50 پوند در هر 1000 بازدید درآمد کسب می کنید . این مقدار چیز قابل توجه و کافی ای نیست ، فقط برای نوشیدن یک قهوه بزرگ کافی است . خوب است تا زمانی که به پول زیادی نیاز نداشته باشید . با این وجود 1000 بازدید دستاورد بزرگی است که می تواند باعث تجلیل از شما و علاقه شما و مخاطبان شود . 

 

اسپاتیفای به ازای 1 میلیون بازدید چقدر پرداخت می کند ؟

دریافت یک میلیون بازدید عالی و شما (و مدیر ، تهیه کننده ، نوازندگان و پشتیبان های خود) 3500 پوند هزینه دریافت می کنید. این شما را ثروتمند نمی کند ، اما خوب است . برای این کار به میلیاردها بازدید نیاز دارید. اما اگر کاربران به همین میزان به آهنگهای شما گوش می دهند ، این فقط مربوط به پرداخت هر پخش نیست ، بلکه مربوط به تأثیر قرار گرفتن در معرض در حرفه شما است .

و بیشتر درآمد شما به عنوان یک هنرمند از جاهای دیگر حاصل می شود: کنسرت ها ، فروش و غیره . بنابراین دیدن و شنیدن تأثیر کلی در این امر خواهد گذاشت .

 

اسپاتیفای برای هنرمندان

پس از بارگذاری موسیقی در Spotify ، می توانید عضو بخشی از انجمن آنها شوید ، یک فضای آنلاین برای هنرمندان . این قطعاً با دسترسی به آمار مفید و کنترل هویت هنرمند Spotify توصیه می شود .

 

چطور می توانم بازدید هایم را در Spotify افزایش دهم ؟

 

افزایش بازدید در اسپاتیفای

 

در صورتی که قبلاً نمی دانستید یک حساب Spotify for Artists ایجاد کنید (در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی ادامه این کار وجود دارد) . شاید متوجه شده باشید که هر هفته یک لیست پخش پیشنهادی دریافت می کنید. و این که لیست های پخش برای سبک ها و مناسبت های مختلف پیشنهاد می شود . بنابراین چگونه می توانید به این موارد دسترسی پیدا کنید و توسط افرادی که ممکن است شما را نشناخته باشند نمایش داده شوید یا روی نمایه شما کلیک کنند و کار هایتان شنیده شوند ؟ در اینجا چند نکته  برای افزایش پخش و نمایش ها آوردایم …

 

 1. حسابتان تأیید شود این کار بسیار ساده است و فقط بدان معنی است که Spotify شما را تایید می کند که شخص واقعی هستید و این را بررسی می کند ، و اضافه کردن تایید رسمی به حساب شما .
 2. موسیقی خود را برای بررسی لیست پخش به تیم تحریریه ارسال کنید .
 3. لیست های پخش خود را ، از جمله لیست ها بر اساس موضوع و دسته بندی صدای خود ایجاد کنید – سپس می توانید این موارد را به اشتراک بگذارید .
 4. موسیقی دیگران را به اشتراک بگذارید ، آنها ممکن است این لطف را برگشت کنند و آنها هم شما را شیر کنند .
 5. لینک حساب خود را در کانال های رسانه های اجتماعی معروف قرار دهید ، از طرفدارانتان بخواهید که شما را در این محیط دنبال کنند و آهنگ های شما را به اشتراک بگذارند .
 6. با مسئولین لیست پخش مستقل تماس بگیرید .
 7. به همه کسانی که می شناسید بگویید ! اگر آنها نمی دانند شما آنجا هستید ، طبیعتا بازدید کمتری می گیرید .
 8. برای علاقه مندان شنوندگان و دنبال کنندگان ، و افزایش آنها مرتب مطالب قرار دهید و بروز باشید .
 9. همچنین می توانید بازدید هایی را خریداری کنید . این مسائله مشکل اخلاقی دارد ، بنابراین اینکه آیا شما از این گزینه استفاده می کنید باید تصمیم خود شما باشد .

چه زمانی Spotify به هنرمندان پول پرداخت می کند ؟

اسپاتیفای تا سه ماه طول می کشد تا نتایج Spot خود را به کاربرانی که موسیقی منتشر می کنندگزارش دهند. و منابع مالی معمولاً براساس آمار موجود در هر ماه ، بصورت سه ماهه سازماندهی و محاسبه می شوند ، بنابراین ممکن است بسته به این که نتایج به چه صورت و چه اندازه سرعت گزارش می شود ، درآمد ماه اول تا چند ماه را مشاهده نکنید. اسپاتیفای برای پرداخت صورتحساب به موقع این کار را می کند .

 

هر آلبوم هنرمندان چقدر برایشان درآمد دارد ؟

برای دستیابی به میزانی با حداقل دستمزد برای زندگی ، به حدود 4 میلیون بازدید در ماه نیاز دارید. اما هنرمندان تمام پول خود را فقط از طریق این بازدید ها نمی گیرند. آنها همچنین کارهایشان را در چندین سایت را ارسال می کنند ، بنابراین در بسیاری از بسترها و سایت های پخش در آمد دارند .

و درآمد یک هنرمند در هر آلبوم از یک ماه تا ماه دیگر متفاوت خواهد بود. شما همچنین باید هزینه‌هایی را که  بابت عوامل تولید باید کسر شود در نظر بگیرید .

به سختی می توان فهمید که دقیقاً به آرتیست ها چه مقدار پول می پردازند ، زیرا این امر به عوامل زیادی بستگی دارد. یک راه کلیدی برای درک چگونگی موفقیت آمیز بودن آنها از نظر مالی ، بررسی سبک زندگی آنها و لیست های آهنگ سالانه است که تولید می کنند .

 

Tidal در هر بازدید چقدر پرداخت می کند ؟

Tidal در حدود 0.0099 GBP یا 0.0130 USD پرداخت می کند. این مبلغ بسیار بیشتر است و ممکن است بر این اساس گزینه بهتری به نظر برسد. اما از آنجا که Tidal کاربران کمتری دارد ، احتمالاً بازدید کمتری نیز خواهید یافت ، نسبت به معادل Spotify . لزوماً یک چیز بد نیست بلکه عاملی برای در نظر گرفتن نیز است .

 

اپل موزیک در هر بازدید چقدر پرداخت می کند ؟ 

کسب در آمد از اپل موزیک

مقایسه اپل موزیک با اسپاتیفای

اپل موزیک چه میزان هزینه ای به هنرمندان پرداخت می کند ؟

اپل موزیک در حدود 0.0058 GBP یا 0.0074 USD است. باز هم به این معنا که میانگین آنها از Spotify بالاتر است ، اما شما به کاربران iOS محدود هستید . و با توجه به اینکه مارکت های دیگر روز به روز محبوب تر می شوند و اپل این روزها انحصار بیشتری در بازار دستگاه ها پیدا نمی کند ، در اینجا جوانب مثبت و منفی هم وجود دارد.

اگر در مورد چگونگی پایداری از جمع و درآمدزایی خود ، نگرانی دارید ، آگاه باشید که خدمات پخش تنها گزینه نیستند. می توانید به سرویس های موسیقی به عنوان روشی برای تبلیغ صدای خود نیز نگاه کنید که مخاطبانتان افزایش یابد و شناخته تر شوید . 

 

اما با این وجود بسیاری از سرویسهای پخش که از آنها استفاده نمی کنید ، به شما توصیه می شود از آنها استفاده کنید . کسی را انتخاب کنید که برای شما بهترین باشد ، جایی که در حرفه خود هستید – و هرگز نمی دانید که می تواند شما را به کجا برساند .

 

سوالات مرتبط

 

کدام هنرمندان در Spotify حضور دارند ؟

انواع سبک موسیقی و هنرمندی را می توانید در Spotify تصور کنید. از آنجایی که این سرویس یکی از پرکارترین (غیر از این نیست) سرویس پرکاربر ترین است ، همه آرتیست بزرگ را می توان با کلیک روی یک دکمه جستجو کرد. این که آیا کاربران در سیستم عامل اندرویدی یا IOS هستند ، Spotify باعث ایجاد جهانی شدن می شود.

هنرمند Spotify چیست ؟

این یک ابزار عالی است که شما را قادر می سازد ببینید چه افرادی به شما گوش می دهند و پروفایل شما را باز می کنند. اعضای هنری Spotify نیز اولین کسانی هستند که از ویژگی های جدید آگاهی پیدا می کنند . Spotify همچنین هویت شما را تأیید می کند ، بنابراین طرفداران می دانند که آنها ، چیز واقعی را می شنوند و شخص دیگری حق شما را ضایع نمی کند .

چگونه می توانم حساب هنرمندی ( artist profile ) را در Spotify دریافت کنم ؟

ابتدا باید موسیقی خود را در Spotify بارگذاری کنید ، سپس نمایه خود را ثابت کرده و آن را به آهنگ ها متصل کنید . قبل از انجام هر یک از این موارد ، اگر اکانت آن را ندارید ، باید برای ایجاد یک حساب در Spotify ثبت نام کنید.

تیز لرن

 

شما چطور از اسپاتیفای کسب در آمد می کنید ؟ آیا این بازدید ها  به حرفه شما کمک کرده است ؟ ما دوست داریم درباره نظرات شما در قسمت پایین بشنویم.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. hashem گفت:

  آیا اسپاتیفای به پادکستر ها هم درآمد میده؟؟؟

  • محمدمهدی گفت:

   سلام ، بله جدیدا اسپاتیفای سرویس Anchor رو خریداری کرده و این برنامه ، از آهنگ های داخل اسپاتیفای پادکست درست می کنه همچنین از سیستم soundtrap برای ادیت پادکست بصورت آنلاین می تونید استفاده کنید ، و این پادکست رو که میگذارید ، بر حسب تعداد شنونده ، به شما پول میده ، مثل تیم موسیقی که آهنگ قرار میدهند . این باعث میشه دو طرف دیده بشوند . درمورد مجوز های انتشار ، اسپاتیفای از مجوز و حق هایی که داره برای کاربرای Anchor استفاده و بهرمند می کنه . ولی مثل اینکه پادکست باید بیشتر از 10 دقیقه باشه و شنیده بشه . جزییات بیشترش رو توضیح میدم .

 2. کوروش گفت:

  سلام لطفا یه مقاله راجع به اینکه آهنگ هم 1000 بازدید در اپل موزیک و اسپاتیفای .. آمازون …. یوتوب … داشته چقدر پول به هنرمند می رسه
  چون بیشتر انتشار ها در کل این سایت هاست .
  از ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *