بهترین هدفون های سال (2020/2021) برای میکس موسیقی در استودیو خانگی

بازدیدها: 749

هدفون

 

 

میکس روی هدفون؟ آیا این یکی از هفت گناه مرگبار نیست؟ خوب ، بستگی به این دارد که این سوال را از چه کسی بپرسید .


 

همانطور که اینجا کمی در مورد آن صحبت خواهم کرد ، اگر می دانید چه کاری انجام می دهید و هدف تان چیست و اگر جفت اسپیکر مانیتورینگ مناسب دارید ، می توانید موسیقی را نیز روی هدفون هم میکس کنید . بنابراین قصد دارم بهترین هدفون های به روز 2020/2021 را برای میکس کردن موسیقی در تیز لرن به شما معرفی کنم .

 

انتخاب بهترین هدفون های مناسب میکس موسیقی :

 

 

  • Sennheiser HD 280 PRO
  • AKG K701
  • Sony MDR-7506
  • Audio-Technica ATH-M50x
  • Sennheiser HD650
  • Shure SRH1440

 

 

آیا باید روی هدفون میکس کنید ؟

 

 

شاید شنیده باشید که مردم می گویند نباید با هدفون میکس کنید. برخی می گویند این کار حتی غیرممکن است. اما واقعیت این است که بسیاری از ما این کار را انجام می دهیم و نتایج عالی هم می گیریم.

 

من بعنوان یک نوازنده که نیمه وقت کار می کنم ، غالباً شب ها وقتی خانواده ام خواب هستند کار می کنم . بنابراین من به نوعی باید با هدفون میکس می کنم وگرنه آنها مانند زامبی های نیمه خواب به من حمله می کنند.

 

در واقع ، مهم است که صدای میکس شما در هدفون های استودیویی و همچنین هر منبع صوتی دیگری که می توانید گوش کنید خوب باشد . به علاوه ، هدفون های خوب می توانند چیزهای کوچکی را که ممکن است از طریق مانیتورهای استودیو متوجه نشوید ، نشان دهند.

 

 

بنابراین اگر می دانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید از طریق یک جفت هدفون خوب “محتوای آماده” موسیقی با صدای حرفه ای را میکس کنید. ترفند این است که گاهی اوقات میکس تان را در مانیتورهای مختلف بررسی کنید ( هدفون های گوشی ، اسپیکر تلفن و بلندگوهای ماشین و… ). من می گویم شما می توانید 90-95٪ از کار میکس کردن خود را روی هدفون انجام دهید ، به شرطی که نوع مناسبی باشد و با مدل خود آشنا باشید .

 

در این مقاله به چگونگی میکس موسیقی با هدفون نخواهیم پرداخت ، اما برای آشنایی مبتدی با میکس ، این راهنمای دقیق را که با هم جمع کرده ایم در این مقاله بررسی کنید .

 

 

 

نحوه انتخاب هدفون مناسب برای میکس موسیقی

 

 

در زیر قصد دارم بهترین هدفون های میکس آهنگسازی را که در حال حاضر در بازار وجود دارد ، به شما توصیه کنم . اما ابتدا می خواهم در مورد ویژگی هدفون مناسب که برای میکس موسیقی نیاز است ، صحبت کنم .

 

برای مبتدیان ، به نظر می رسد هر جفت هدفون کمی متفاوت است و به طور کلی ، برچسب قیمت با کیفیت مطابقت دارد.

 

 

همچنین باید بدانید که ، بیشتر هدفون ها به میکس ، رنگ ، رنگ موسیقیایی می دهند .

 بسیاری از مدل ها مقداری کاهش اندازه دسی بل صدا را در دامنه فرکانس پایین تر ایجاد می کنند تا این واقعیت را جبران کنند اما این حقیقت وجود دارد که هنگام استفاده از هدفون نمی توانید باس موسیقی را به خوبی احساس کنید .

و سپس معمولاً متوجه یک صدای بلند کشیده در قسمت های بالاتر خواهید شد زیرا منبع صدا درست درمقابل گوش شما است .

 

نکته این است که ، برخی از هدفون ها تغییراتی که به صدا می دهند متفاوت از تغییرات هدفون های دیگر هستند. و برخی از آنها برای میکس کردن مناسب تر از مدل های دیگر می باشند .

 

به عنوان مثال ، هدفون های پشت باز برای میکس کردن ترجیح داده می شوند. چرا ؟ چون از آنجا که صدا کاملاً جدا نیست ، به این معنی است که بین گوش های شما کمی شنیدار صدایی بصورت متقابل وجود دارد .

 

شنیدار متقاطع هنگامی است که یک گوش شما مقداری از صدای خارج شده از اسپیکر گوش مقابل را می گیرد . این برای سلامتی گوش و دقت صدا بهتر است .

 

و در دنیای پیشرفته تکنولوژیکی ما ، تعجب آور نیست که پلاگین های مناسب برای ترکیب متقابل صدا بین گوش ها وجود دارد.

این نرم افزاری است که با میکس هدفمند ، صدا را کمی از گوش راست در گوش چپ و بالعکس انتقال می دهد ، و این کار از اسپیکر مانیتورینگ ها تقلید می کند .

 

 

 

بهترین هدفون ها برای میکس موسیقی

 

 

بسیار خوب ، اکنون بهترین هدفون های میکس 2020/2021 را انتخاب می کنیم .

 

من این لیست را بر اساس تجربه خودم (من از Sennheiser HD 280 PRO استفاده می کنم ) و همچنین تحقیق با استفاده از منابع معتبری مانند مجلات موسیقی و گروه های مهندسین حرفه ای میکس موسیقی ، برای شما کامل کرده ام .

 

 

 

 

 

Sennheiser HD 280 PRO

 

 

هدفون

 

 

همانطور که گفتم ، من از این هدفون استفاده می کنم و آنچه را که فکر می کنم میکس عالی است به دست می آورم. اینها پشت بسته هستند ، اما من زمان میکس خودم را بین اینها و مانیتورهای استودیوی ام متعادل می کنم – من می گویم حدود 80٪ هدفون ، 20٪ مانیتور استفاده کنیم به صورت نوبتی خوب است . و سپس میکس را روی گوشیم ، بلندگوهای ماشین و بلندگوی بلوتوثی بررسی می کنم .

 

این هدفون ها توسط هزاران موزیسین ، آهنگساز و مهندسان صدا استفاده می شود زیرا صدای آن از کیفیت بالایی برخوردار است ، ساخت آن با دوام است و قیمت آن مقرون به صرفه است. وقتی اولین بار آنها را استفاده می کنید ، صدا ممکن است کمی سخت باشد ، اما پس از چندین ساعت استفاده از آنها ، کار می کنند و متعادل تر می شوند .

 

دوباره ، هدف آنها واقعاً هدفون استودیویی است ، اما به شرطی که مطمئن شوید که به طور منظم میکس خود را از طریق مانیتور نیز بررسی می کنید ، می توانید عملکرد خوبی داشته باشید .

 

 

 

 

AKG K701

 

 

هدفون

 

 

AKG K701s هدفون های پشت باز هستند ، بنابراین برای میکس کردن موسیقی ساخته شده اند. (توجه: صدا از آن خارج می شود ، بنابراین برای گوش دادن به موسیقی و مانیتورینگ موسیقی خوب نیستند ).

 

جنبه این هدفون های مورد علاقه مهندسان مسطح بودن آنهاست . این به این معنی است که آنها صدایی فوق العاده دقیق و با کمترین رنگ را ارائه می دهند . به علاوه ، AKG به طور جداگانه هر جفت هدفون را آزمایش می کند ، حتی در هنگام ساخت آنها را شماره گذاری می کند.

 

مانند بسیاری از هدفون ها ، مقاوم هستند خراب شدن یا شکستن اینها مدتی طول می کشد ، اما اگر این کار را انجام دهید ، یعنی با فشار آنها را خراب کنید ، بهتر است به یک معالجه بپردازید . پاسخ فرکانسی آن ثابت است (این چیز خوبی است) و صدا گرم و در عین حال دقیق است.

 

این هدفون کمی گران هست ، اما به یاد داشته باشید – هر آنچه را که پرداخت می کنید دریافت می کنید .

 

 

 

 

Sony MDR-7506

 

 

هدفون

 

 

اینها یک جفت هدفون پشت بسته هستند ، اما جداسازی آنها ، یعنی تکی استفاده کردن از هر گوشی آن فوق العاده نیست ، اما باعث می شود آنها گزینه خوبی برای میکس کردن موسیقی باشند.

 

اگرچه پاسخ فرکانس آنها به اندازه برخی دیگر از هدفون ها ثابت و فلت نیست ، اما هنوز نسبتاً مناسب است. بعضی از فرکانسها را بیشتر از بقیه بولد می کند و نشان می دهد ، مانند فرکانس های متوسط . فرکانس های میانی خوب و متعادل هستند در حالی که فرکانس های بالاتر کمی خارج از شنیدار می شوند.

 

به طور کلی ، یک توصیف خوب برای این هدفون “گرم و متعادل” است .

 

 

 

 

Audio-Technica ATH-M50x

 

 

هدفون

 

 

اگرچه این هدفون ها پشت بسته هستند ، اما برای میکس کردن موسیقی بسیار خوب عمل می کنند.

 

مهندسان میکس موسیقی در مورد میزان شفافیت آنها به خصوص در دامنه های بالاتر صحبت می کنند. در فرکانس های صوتی میانه ها خوب و صاف هستند و در میانه های کم نیز کمی خوب می شوند ، که باعث می شود راحت تر از همیشه مشغول میکس موسیقی شوید. علاوه بر این ، صداهای بیس شنیده می شوند اما غالب نیستند .

 

و از همه چیز خلاصه تر ، استفاده از آنها راحت هست . به اندازه کافی بزرگ هستند که مناسب سرهای بزرگ باشند و کسانی که سر کوچکتری دارند ممکن است خروج صدا را تجربه کنند که برای میکس کردن ایده آل است. و محفظه گوشی های آن نرم هستند و به شما امکان می دهند بدون اینکه ناراحت یا اذیت شوید ، به میکس کردن موسیقی خود بپردازید .

 

 

 

 

Sennheiser HD650

 

 

هدفون

 

 

HD650s به پشت باز بودن و به خاطر دقتشان معروف است ، دقیقاً همان چیزی که شما می خواهید در هنگام میکس کردن موسیقی . هیچ فرکانسی تقویت نمی شود و هیچ رنگ آمیزی به صدا وجود ندارد ، به آنها امکان می دهد صدایی تمیز ، صاف و راحت ارائه دهند.

 

بعضی نقل می کنند صدای این هدفون کسل کننده است ، اما اگر از آنها برای میکس موسیقی استفاده کنید ، این می تواند چیز خوبی باشد. همچنین می توانند طوری به نظر برسند که انگار در حین کنسرت در پشت اتاق نشسته اید ، اما دوباره این ویژگی نیز می تواند چیز خوبی باشد.

 

این هدفون صدایی خنثی دارد ، به این معنی که برای میکس موسیقی عالی ست .

 

 

 

 

 

Shure SRH1440

 

 

هدفون

 

 

Shure’s SRH1440 ، یک جفت هدفون پشت باز ، هدفونی خوشدست و در عین حال با حالت های برجستگی است . اما در بخش طیف فرکانسی صدا در صداهای ( j , ch , zh , sh , z , s  ) غالباً  دارای توانایی ضعیفی است ، وصدا مهار می شود ، بااین حال صدای فرکانس های میانی اوج ها هنوز هم صاف به نظر می رسند . و از آنجا که در اوج ها کمی برجسته تر هستند ، میکس کردن موسیقی در آن بخش ها از آهنگ آسان تر است زیرا شنیدن چیزهای کوچک راحت تر است .

 

از طرف دیگر ، باس در طیف فرونشست های موسیقیایی ، حدود 40 هرتز ، صدای آن کمی تحریف می شود . بنابراین اگر در حال میکس کردن موسیقی هستید که به بیس umph-y احتیاج دارد ، و این هدفون ممکن است گزینه مناسبی نباشد .

 

اما برای انواع دیگر موسیقی ، به ویژه آنهایی که نیاز به حس هوای مطبوع دارند ، این هدفون گزینه خوبی هستند و این شرکت فوق العاده قابل اعتماد است .

 

 

 

گوش هرکسی متفاوت است

 

 

 

یک نکته بسیار مهم اینه است که توانایی شنیداری و گوش هرکسی با دیگری متفاوت است ، شکل مجرای گوش من متفاوت از کانال مجرای گوش شما است. گوش های واقعی من با گوشهای شما یکسان نیستند ، که بر نحوه طنین صدا در کانال گوش تأثیر می گذارد و می تواند موسیقی را کمی متفاوت جلوه دهد. در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که گوش ها نیز ممکن است به اندازه اثر انگشت برای هر فرد خاص باشد .

 

بنابراین اگر این هدفون را امتحان کنید و خصوصیاتی را که در مورد آنها صحبت کردم را نشنیده باشید ، این ممکن است به دلیل این واقعیت گوش باشد .

 

اما یک چیز قطعی است – این لیست شامل برخی از بهترین هدفون های میکسینگ سال 2020 و حتی در سال 2021 است .

 

 

 

 

منابع و  توضیحات

 

 

 در این مقاله قیمت های هر هدفون را درج نکردیم اما در طیف قیمت 100 تا حدود 400 / 500 دلار هستند

تهیه و گردآوری تیز لرن

 

 

تیز لرن

 

هرگونه استفاده و کپی برداری ممنوع و بدون رضایت می باشد .

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد مطلب بالا برای ما در پایین بنویسید

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *